Kasumi Tendo - Newsy o anime i manga

Gdzie edukacja jest najwyższą formą ignorancji

Anime : Armitage III: Dual Matrix


Odnośniki zwiazane: anime, Armitage III: Polymatrix

Definicja:
Liczba odcinków: 1 film
Rok produkcji: 2001
Studio: Anime International Company

Kontynuacja, po czterech latach, przygód bohaterów filmu Armitage III: Polymatrix. Naomi Armitage i Ross Sylibus już odeszli w przeszłość. Zmienili nazwisko, dokumenty, przeszłość i teraz są państwem Oldman, a ich prawdziwym szczęściem jest sześcioletnia córeczka Yoko. Jednak ich spokojne życie zostaje zmącone. Jakaś tajemnicza siła niszczy roboty, zabija ludzi i nie cofnie się przed niczym, byle tylko zapobiec wejściu nowej ustawy o prawach robotów. Naomi samodzielnie wyrusza z Marsa na Ziemię, by wyjaśnić tę sprawę. Wkrótce tą samą drogę odbywa Ross z córką. On z kolei jest członkiem delegacji Marsa na rozmowy z Ziemią. Wspólna komisja ma zdecydować o wejściu w życie nowego prawa o robotach. Film znacznie mniej mi się podobał, niż pierwsza część. Główna oś filmu, czyli decyzja o wejściu wspomnianej ustawy, jest potraktowana strasznie lakonicznie. W zasadzie bowiem owo prawo mogłoby w pełni dotyczyć jedynie trójek, czyli cyborgów z pełnymi funkcjami człowieka i ludzkimi odczuciami. A ileż było trójek? Stanowczo niewiele. Nie mniej owa ustawa jest pretekstem, żeby dużo strzelać, pokazać łajdactwo szefów wielkich korporacji i udowodnić, ze nie liczy się pochodzenie, ale miłość. I fajnie. Można więc powiedzieć, że Dualmatrix poszedł w stronę czystej rozrywki stając się odpowiednikiem filmów z Sylwestrem Stallone i Arnoldem Schwarzeneggerem. Osobiście lubię takie filmy, ale nie powiem, żebym się nimi zachwycał. Dokładnie tak samo jest z Dualmatrixem.
Postacie projektował stary, dobry Hiroyuki Ochi (projektant i reżyser Polymatrixa), a muzyką (dość ostrą zresztą) zajął się Julian Mach (tu wymiana, w Polymatrixie pracował nad nią Hiroyuki Natuba). Film wyreżyserowali: Makoto Bessho i Takuya Nonaka. Wymienieni zostali, porównując z Polymatrixem, również aktorzy, użyczający swoich głosów bohaterom filmu.

Seiyuu:
Naomi Armitage: Ryoka Yuzuki,
Ross Sylibus: Hikaru Hanada,
Yoko: Yuka Imai,
Demitrio: Kazuhiro Yamaji,
Mysz: Takumi Yamazaki,
Ohara: Iemasa Kayumi,
Strings: Joji Nakata,
Julian: Mitsuki Saiga.

Słowa kluczowe: science fiction, action


{nocache:2049a88be662fbede9203afb3efc4bbc#0}{/nocache:2049a88be662fbede9203afb3efc4bbc#0} | Drukuj to | Wyślij to | Oglądano: {nocache:2049a88be662fbede9203afb3efc4bbc#1}1797{/nocache:2049a88be662fbede9203afb3efc4bbc#1}