Kasumi Tendo - Newsy o anime i manga

Gdzie edukacja jest najwyższą formą ignorancji

Anime : Chitcha na yukitsukai Sugar


Odnośniki zwiazane: anime, seria TV

Definicja:
Liczba odcinków: 24, seria TV
Rok produkcji: 2001
Studio: J. C. Staff
Spotykane tytuły: Tiny Snow Fairy Sugar, Small Snow Fairy Sugar

Możliwe, ze zdarzyło się Wam słyszeć kiedyś w radiu przebój z lat 70-tych Sugar Baby Love. Ta właśnie piosenka, tyle, że zaśpiewana przez chórek Japonek, wita nas w openingu niniejszej serii, wyreżyserowanej przez Kimurę Shinichiro. Ich śpiew brzmi równie słodko, co tytuł dawnego przeboju. Sama seria zresztą wręcz opływa słodyczą, nie tylko ze względu na imię tytułowej bohaterki, ale również ze względu na fabułę. Wszystko jest miłe, sympatyczne, dobre, a jedyna negatywna postać okazuje się, w sumie w głębi serca, równie dobra, jak inni. Podstawą cyklu jest założenie, że zmiany pór roku i w ogóle zjawiska atmosferyczne wywołują faerie, małe, filigranowe duszki. Zwykły człowiek nie jest w stanie ich dojrzeć, ale zdarzają się wyjątki. Taką osobniczką, mającą ów szczególny dar, jest właśnie Saga, uczennica szkoły podstawowej w małym, sennym miasteczku. Akcja dzieje się wprawdzie we współczesności, ale sama atmosfera tego miasteczka mi nasuwa skojarzenie z latami 50tymi. Saga mieszka tu z babcią Reginą i pewnego dnia spotyka malutką dziewczynkę faerie o imieniu Sugar. Sugar przybyła na ziemię po naukę. Ma tu wydorośleć i stać się prawdziwą śnieżną faerie, a stanie się to tylko wtedy, gdy odnajdzie w ludzkim świecie pewien drobiazg. Sugar ma dobre serce, ale jest łakoma, obraźliwa i lubi zawracać Sadze głowę. Zwłaszcza w tych momentach, w których dziewczyna jest zajęta czymś ważnym. Powoduje to sporo perturbacji. Sugar bowiem jest niewidzialna dla wszystkich, oprócz Sagi, a spróbujcie zachowywać się normalnie, gdy coś małego, wielkości telefonu komórkowego, ciągle brzęczy wam nad uchem. Nie odezwiesz się, to Sugar gotowa się obrazić, a porozmawiasz z faerie, to inni ludzie będą patrzeć na ciebie, jak na dziwaka. Mimo jednak tych problemów, obydwie dziewczynki bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły. Sugar zamieszkała u Sagi i wiodło jej się całkiem nieźle, choć nie cierpiała wieczornej kąpieli i mydlanej, wpadającej do oczu, piany.
Grafika jest bardzo ładna, muzyka (autor: Mitsumune Nobuyoshi) również. Pamiętać tylko trzeba, że Chitcha na yukitsukai Sugar to seria dla dzieci. Toteż raczej byłaby polecana dla tych, którzy są dziećmi, czują się dziećmi, lub po prostu chcą odetchnąć od czegoś poważniejszego.

Seiyuu:
Alan: Fukushima Jun,
Anne: Nakagawa Akiko,
Cinnamon: Hiramatsu Akiko,
Ginger: Mitsuishi Kotono,
Greta: Nishimura Chinami,
Jean: Sasamoto Yuko,
Luchino: Suzuki Kiyonobu,
Norma: Ishige Sawa,
Paul: Matsumoto Yasunori,
Pepper: Mizuhashi Kaori,
Phil: Sanada Asami,
Babcia Regina: Akimoto Chikako,
Saga: Asano Masumi,
Mama Sagi: Minaguchi Youko,
Salt: Saeki Tomo,
Sugar: Kawakami Tomoko,
Starzec (nauczyciel faerie): Tachiki Fumihiko,
Tumeric: Nojima Kenji.

Słowa kluczowe: komedia, szkoła, magia


{nocache:328ab2947c99b7c64115966da9364652#0}{/nocache:328ab2947c99b7c64115966da9364652#0} | Drukuj to | Wyślij to | Oglądano: {nocache:328ab2947c99b7c64115966da9364652#1}1844{/nocache:328ab2947c99b7c64115966da9364652#1}