Kasumi Tendo - Newsy o anime i manga

Gdzie edukacja jest najwyższą formą ignorancji

Anime : Comic Party


Definicja:
Liczba odcinków: 13, seria TV
Rok produkcji: 2001
Studio: KSS, OLM

Jest to poradnik wyreżyserowany przez Sudo Norihiko, jak można zostać mangaką. Czyli: najpierw wymyśl jakąś historię, narysuj ją, wydaj w ograniczonym nakładzie i zamelduj się na specjalnych targach przeznaczonych dla młodych twórców anime. A potem tylko jeszcze się nie dziw, że nikt ci nie kupi tego, co stworzyłeś. O to mniej więcej chodzi w tym filmie.
Głównym bohaterem jest Kazuki Sendo, uczeń ostatniej klasy liceum (ichniejsze high school). Chłopak zawsze lubił malować, ale pewnego dnia, pod wpływem namów swojego kumpla z klasy Taishiego Kuhonbutsu zabrał się za mangę. Oczywiście nauka poszła w kąt, przyjaźnie poszły w kąt, przyjaciółka poszła w kąt. Kazukiego bowiem cechuje niemal zupełny brak charakteru. Taishi w zasadzie może go przekabacić niemal zawsze, kiedy tylko chce. Zresztą Taishi to w ogóle szybki gość, którego rozpiera energia. Zupełne przeciwieństwo totalnie łajzowatego (ale łajzowatego w nieciekawy sposób) Kazukiego, który przez większość filmu snuje się i marudzi, jakby miał potężnego kaca. Trudno powiedzieć, co w nim jest, ze zakochała się w nim Mizuki Takase, fajna panienka i również koleżanka z klasy Kazukiego. Oczywiście on traktuje ją jak słup drogowy, mimo, że teoretycznie znają się od lat. W każdym razie, zamiast wziąć na ten przykład dziewczynę pod rękę, Kazuki woli (nie, że się wstydzi, woli) zrobić parę głupich min obrazujących totalne niezrozumienie i mruknąć jakiś bezsensowny tekst.
Jak widać Comic Party nie przypadło mi do gustu. Jednak, co kto lubi?

Seiyuu:
Haga Reiko: Muta Akiko,
Hasebe Aya: Sonozaki Mie,
Inagawa Yu: Morota Kaoru,
Kuhonbutsu Taishi: Touchika Kouichi,
Makimura Minami: Yamada Miho,
Oba Eimi: Ishikawa Shizuka,
Sendo Kazuki: Kikuchi Masami,
Takase Mizuki: Sayama Riko,
Tsukamoto Chisa: Baba Sumie.

Słowa kluczowe: komedia, szkoła


{nocache:1c0b9ba5a5df166dfe8879587c28ebb9#0}{/nocache:1c0b9ba5a5df166dfe8879587c28ebb9#0} | Drukuj to | Wyślij to | Oglądano: {nocache:1c0b9ba5a5df166dfe8879587c28ebb9#1}1882{/nocache:1c0b9ba5a5df166dfe8879587c28ebb9#1}