Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
wormageOffline
Temat postu: Tomasz Pacyński "Szatański Interes"  PostWysany: 01-02-2007 - 15:01
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
Jest to książka dość nietypowa ponieważ jej bohaterami są Diabeł, dziadek mróz i dziewczyna - Matylda. Podzielona jest na parę opowieści, luźno ze sobą powiązanych. W jednej z nich będziemy świadkami zakończenia szkolenia grupy komandosów przez dziadka mroza, w innym za to przeniesiemy się na pustynię by dowiedzieć się co przydarzyło się Kwiatkowi, Borejce i Matyldzie, jeszcze inny rozdział sprawi iż dowiemy kto ponosi winę za nieudaną akcję Matyldy w wyniku której dziewczyna ma kłopoty i jest przesłuchiwana przez aniołów, Micraela i Homota (którym potem się odwdzięczy ;P). Jak widać autorowi pomysłów nie brak, w wykonaniu większych błędów brak. Moim zdaniem książka nie jest równa, niektóre fragmenty potrafią przybić czytelnika do tekstu inne odrzucają nudą. Tak jest w moim odczuciu, wy oczywiście możecie mieć inne zdanie (pozwalam ;p). Autor wplótł w książkę też sporą dawkę humoru (tu wspomnieć trzeba m.in. o wilkołaku który ma pewien wstydliwy problem Smile)
Książkę oceniłbym na 6/10. Czekam na opinie o książce ludzi którzy ją przeczytali.

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu: Tomasz Pacyński "Szatański Interes"  PostWysany: 01-02-2007 - 18:27
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Czytałem pierwszy tom "Linię ognia" fajna Smile Spora ilość humoru jest na pewno ogromnym atutem tych książek. Szkoda że Pacyński już nie żyje, bo naprawdę ciekawie pisał...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu: Tomasz Pacyński "Szatański Interes"  PostWysany: 01-02-2007 - 20:05
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
Nie żyje ? Nawet nie wiedziałem, ale fakt nie żyje od 2005... Jego książki nie wstrzeliły się idealnie w mój gust, nie mówię, że są złe po prostu akurat mi nie podchodziły. Ciekawe miał pomysły fakt ale niektóre kiepsko wykorzystał (DLA MNIE Razz).

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu: Tomasz Pacyński "Szatański Interes"  PostWysany: 02-02-2007 - 10:50
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Nie wiem jak to jest z "Szatańskim interesem", bo jeszcze nie miałem okazji przeczytać (jak się zrobi ciepło to pojadę po nią do kolegi), ale w "Linii Ognia" rzeczywiście niektóre pomysły można było wykorzystać lepiej. Pierwsze 3 opowiadania czyta się jednym tchem, a potem książka trochę traci na humorystyce poprzez rozterki bohaterów (a głównie Matyldy). Najbardziej podoba mi się chyba opowiadanie pierwsze, w którym ZŁY i zimny Mikołaj chce zastrzelić Matylde ale dostaje serię z kałacha od Dziadka Mroza Very Happy (sory za lekki spoiler)
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu: Tomasz Pacyński "Szatański Interes"  PostWysany: 02-02-2007 - 16:26
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
Ja też uważam, że niepotrzebnie na siłę pewne sprawy do książki wepchnięte zostały Razz

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu: Tomasz Pacyński "Szatański Interes"  PostWysany: 02-02-2007 - 21:08
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Muszę przeczytać ten "Szatański interes" i wtedy podyskutujemy, bo na razie się nie orientuje... A Ty jak nie czytałeś "Linii ognia" to przeczytaj. Polecam, szczególnie pierwsze 3-4 opowiadania. Smile
Szkoda że tak mało osób z forum czyta polską fantastykę, albo po prostu boi się wypowiedzieć w tym temacie Smile
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-02-2007 - 18:55
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
Ja przeszedłem właśnie z a&m na fantastykę Very Happy Opowiadanko jak będzie okazja przeczytam.

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits