Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nessOffline
Temat postu: NHK ni youkoso!  PostWysłany: 08-01-2007 - 00:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Parodie czerpiace z rzeczywistosci nie ciesza sie wsrod szanownych kasumian zbytnia popularnoscia.
Daruje sobie dociekanie dlaczego bo przeciez wiadomo xD
Do tego w przeciwienstwie do innych tego typu produkcji np. genshiken NHK nie szuka dobrych cech w ofiarach swoich przesladowan.
Wrecz przeciwnie. Obiekt drwin na deskach w pierwszej rundzie i kazdej kolejnej.
Przypadkow litosci nie zanotowalem :>
Aha i trzeba miec pewien bagaz doswiadczen, inaczej nie da sie wejsc w skore glownego bohatera i zanudzi.

Po takiej zajawce moge sie spokojnie spodziewac 0 komentarzy w tym temacie Smile

aha dla formalnoscii dodam ze to imo jedna z lepszych serii tego roku Razz

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu: NHK ni youkoso!  PostWysłany: 08-01-2007 - 17:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



To nie jest o tym otaku z chorobą samotności co na początku leży u siebie w pokoju i gapi w sufit? Mam zamiar to obejrzeć właśnie dlatego że jest takie bezpośrednie i bezlitosne. Tylko trzeba na drugą połowę miesiąca poczekać aby ściągnąć żeby znowu w połowie limit na nerwostradzie nie padł xD

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2007 - 09:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Rzeczywiście, seria ma ręce i nogi, jest ładnie zrobiony etc., tyle, Ĺźe jakoś nie udało mi się polubić bohaterĂłw. Zdaję sobie sprawę, Ĺźe NHK, ktĂłra porusza rozmaite zagadnienia jest krzywym zwierciadłem rzeczywistości. Tyle, Ĺźe trzeba jeszcze lubić krzywe zwierciadła. Lubię bohaterĂłw, ktĂłrzy jakoś działają rozsądnie. Lubię bohaterĂłw, z ktĂłrymi mogę się utoĹźsamiać, albo przynajmniej, ktĂłrych działania mogę odnieść do siebie, zastanawiając się, jak to ma się do moich doświadczeń, jak ja postąpiłbym w takiej sytuacji? Przy tego typu produkcji jest to praktycznie niemoĹźliwe, gdyĹź samym załoĹźeniem krzywego zwierciadła jest przejaskrawienie niektĂłrych elementĂłw rzeczywistości. Dlatego, według mnie, jest to anime przede wszystkim dla osĂłb umiejących zaakceptować absurd stosowany dla uwypuklenia jakichś zjawisk. Ja nie potrafię i dlatego nie jest to seria dla mnie, chociaĹź obejrzałem niemal wszystkie odcinki, a to dlatego, Ĺźe odnalazłem w nim masę odniesień do japońskiej rzeczywistości. Czytując Kyodo News czy Japan Times regularnie od razu odniosłem wraĹźenie, Ĺźe serial ten porusza tematykę wprost ściąganą z kolumn gazet. Dlatego starałem się obejrzeć NHK traktując go raczej jako studium przypadku, niĹźeli coś, co ma zapewnić widzowi przyjemność oglądania. Tyle, Ĺźe mnie, przypuszczam odwrotnie niĹź zdecydowaną większość polskich miłośnikĂłw anime, interesuje Japonia, przy okazji zaś anime, a nie – anime, przy okazji zaś Japonia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2007 - 23:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
poczytalem sobie o anime ale glownie o mandze (na basicu na anidb w reviewsie jest to ladnie wylozone) i niestety musze znow obsmarowac gonzo.
to ze ma rece i nogi to zaleta mangi.
to ze jest ladna animacja to standard praktycznie u kazdego producenta
ale przeciaganie niektorych motywow (sam poczatek bodajze 3 i 4ep) bez sensu + totalnie niepasujace wstawki vide final ep i bezjajeczne zakonczenie to juz raczej nie.
Na szczescie widac scenariusz byl zbyt dobry zeby gonzo przerobil go na kompletna chale, ale moglo byc lepiej i nty minus za to na ich konto.

kelly parodia jest z zasady 'krzywym zwierciadlem' imo nhk nie jest wrod nich wyjatkiem :>
wiekszosc 'zjawisk' wzieta na warsztat w NHK jest zauwazalna na naszym podworku nie trzeba sie fatygowac do japonii.
Moze nie w takiej skali i nie w takim natezeniu jak tam ale jednak.
A zmiana zaineresowan anime>japonia -> japonia>anime przychodzi zwykle ze stazem (sie dowartosciujmy troche xD)

Cytat:
Dlatego starałem się obejrzeć NHK traktując go raczej jako studium przypadku, niżeli coś, co ma zapewnić widzowi przyjemność oglądania.

jedno z drugim sie chyba nie wyklucza Smile
Patrz niedawno zmarly wybitny reportazysta moj daleki ale jednak sasiad.

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2007 - 23:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Owszem, parodie to krzywe zwierciadło, dlkatego nie lubię parodii. Natomiast co do zjawisk spotykanych w Polsce. Owszem, jednak w znacząco niższym natężeniu. Gdybysmy mieli pokazać w filmie takie zwierciadło polskiej rzeczywistosci skupilibysmy się jednak na innych problemach. Jeżeli chodzi o obowiązek i przyjemność, dla mnie NHK nie było specjalną przyjemnością, nie lubie parodii, natomiast chciałem zobaczyć przedstawienie zjawisk społecznych.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2007 - 00:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
momentami bylo smiesznie
dluzszymi fragmentami dostawalem torsji obserwujac zmagania glownego antybohatera z otwarciem drzwii :>
ale wszystko to byloby o wiele latwiejsze do przelkniecia gdyby ktos odpowiedzialny za scenariusz poprowadzilby to love story (wizyta matki) zamiast olewac i udawac ze nic sie nie stalo przez kolejne 10 odcinkow.
Nie jako motyw przewodni ale gdzies w tle.
Nie wiem jak ty ale pomimo jego wszystkich odchylow i numerow jednak po cichu mu kibicowalem a misaki bylo mi najzwyczajniej szkoda.
too much bitterness not enough sweets.

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 11-03-2007 - 21:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Obejrzałem pierwszy epek i uważam że anime jest dość zakręcone, powiedziałbym że nawet jak słoik na zimę w momentach przedstawiania wyobraźni głównego bohatera. Ale co tam, tak lubimy Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zynkiel
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2007 - 16:40
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 28-03-2007



Obejżałem całą serie moim zdaniem jest dobra , moge nawet powiedziec ze bardzo dobra bo lubie takie sfixowane tresci na ekranie i bohaterow ktorzy sa "trudni" . Seria to świetna komedia , ale i bardzo dobra proza życia . Można sie przyczepić do paru luk w fabule i do pewnych zeczy ktore sa absolutnie zbedne ale i tak NHK ni youkoso wychodzi jak dla mnie na plus .

_________________
Pan pozna Panią której hobby to seryjne morderstwa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits