Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2007 - 13:07
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
Ja najpierw czytam. A jak już przeczytam choć dwa tomy to wtedy sie decyduję czy kolekcjonować czy ne. No chyba ,ze jest to tytuł który po pierwszym tomie mnie zachwycił ;P Ale to się mało kiedy zdarza.

Są tytuły które wole mieć w oryginale do kolekcji a są i takie które wystarczą mi w wersji polskiej Smile Np. Sailorki i Evangeliona chce mieć po polski i japońsku ale np. takie OMG "wystarczy" mi w wersji polskiej ;P

Kolekcjonowanie w kilku wersjach językowych jest o tyle fajne ,ze można zobaczyć jak różni się wydanie Smile
Np. oryginalny tomikowy Evangelion ma format trochę większy niż nasze tomiki Smile i oczywiście papier jest inny ;P i powiem ,ze o wiele bardziej podoba mi się pod względem papieru wersja japońska gdzie jest on ciemniejszy Smile
lol jak sie czyta w słonku to ne razi odbijając się od naszych śnieżno-białych kartek xD i ogólnie kreska lepiej wygląda na takim papierze moim zdaniem.

Jak dla mnie kupowanie komiksów tylko po to żeby stały na półce ne jest niczym złym Wink bo i tak co jakiś czas sięga się po nie żeby je poprzeglądać po raz n-ty Wink tak więc mimo wszystko są jakoś używane Smile Tu to przynajmniej co jakiś czas przeglądasz nawet jak jest z języku którego ne znasz, a jak kolekcjonujesz słonie z podniesioną trąbą o one dopiero stoją i sie kurzą ;P
Ale co kto lubi Wink
heh książki na półce też stoją jak już je przeczytasz i kolekcjonują kurz Wink Tak wiem, są taki które czyta się n razy albo pożycza innym Wink ale z mangami też tak w sumie jest Smile Tak więc jak kolekcjonowanie mang jest złe to i książek ;P no, OK... mangę w japońskiej wersji językowej to mało komu można pożyczyć do przeczytania ;P ale często ludzie pożyczają bo chcą zobaczyć jak to wygląda Wink

A gdyby ne M/A to pewno i ne Japonia więc książek o niej bym ne kupowała -_- myślę ,ze wydawała bym wtedy kase na oryginalne CDki z muzyką Wink

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2007 - 23:43
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
no i swoją drogą rynek japoński a amerykański to całkiem dwa różne rynki... w sumie nie spotkałem się z japońskimi odpowiednikami CGC ale w sumie jak by nie patrzeć w Japonii nie ma serii która trwa 50-60lat... nie zauważyłem (może słabo szukałem) by komiks miał 5 wariantów okładek... no i takie ograniczenia co do pomysłó dla jedengo autora też są złe bo czasem z tomu na tom stają się oklepane... ale nie będę się rozwodził na ten temat bo to inny temat powiem tylko że pod paroma względami rynek komiksowy w USA na trochę przewagi i tam można wybierać czy ktoś chce czytać czy kolekcjonować Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits