Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
OwcaOffline
Temat postu: Elementy Japońskie  PostWysłany: 05-08-2007 - 12:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
No więc...mam takie pytanie...jak jest z zastawa stołowa w Japonii?
Widziałem w niektórych sklepach rózne dziwne miseczki, kubeczki z etykieta ''Zastawa Japońska'' itd.
Chodzi np: Kubeczki bez uszek (takie male 0_o), bardzo male miseczki(chyba do ryĹźu)
Jesli ktos ma to prosiłbym o zdjęcia+dopis do czego co jest:P
O ile wiem ze pałeczki sa do jedzenia to niewiem jak jest zinnymi naczyniami:)
Niedługo mam remont w domu i chce sobie urządzic pokój w stylu Japońskim, ale poza pokojem chciałbym także w innych aspektach czuc Japoński klimat dlatego chciałbym także korzystac z naczyn na podobieństwo Japonskich^^
apropo Pokoju w tym stylu to mam takie pytania:
1.PokĂłj powinien byc duzy/maly?
2.PokĂłj powinien byc wysoki/niski?
3.Jakie odcienie jakich kolorĂłw pasuja do takiego stylu?
4.Podłoga powinna byc wyłozona takja mata tatami? i skąd taka mate wziac? oraz jak ja ulozyc bo widzialem raz taka mate ale w zlych wymairach...niewiem czy to mozna ciac?
5.Ogolnie jak powinien taki pokoj wygladac?

i ostatnie: znacie Jakies strony-sklepy internetowe na ktorych mozna kupic cos Japonskiego? poreclane,zastawy,meble,paleczki itd.?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu: Elementy Japońskie  PostWysłany: 06-08-2007 - 11:29
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Niedawno w Berlinie widzielismy sklep, gdzie mozna kupic prawdziwe maty, ale musze przyznac, ze kosztowaly majatek. Pewnie taka opcja w Polsce tez bedzie droga.
Co do zastawy - zwykle w dobrych ksiazkach kucharskich (kuchnia japonska, itp) sa rowniez wymienione naczynia oraz do czego sluza. Moze zaopatrz sie w taka ksiazke?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits