Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
kazujOffline
Temat postu: Kiba  PostWys³any: 23-02-2008 - 20:54
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 23-02-2008



Status: Offline
Nie znalazłem nic o tym anime na tym forum, (tak, używałem szukajki, jeśli jednak powtarzam temat, proszę o skasowanie bez uprzedzenia) tak więc:

Ilość epizodów: 51 x 25min


Zed, główny hiroł , (czyli jak to zwykle w anime bywa, 15 chłopak...) żyje w miejscu zwanym Calm (spokój), jest to świat, w którym nigdy nie wieje wiatr... Tak więc Zed jest zbuntowany wiecznie stwarza jakieś problemy opiekunom (zobaczycie jego matkę to zrozumiecie....), nie chce się podporządkować zasadom tu panującym. No cóż, w pierwszym odcinku, "wyrastają" mu na ręce dziwne "kółka", przez co omal nie zginie, ponieważ....

Trafia on też do innego świata, gdzie dowiaduje się, że jest "Shard Casterem", wojownikiem zdolnym używać shardy, czyli małe kuleczki do rzucania błyskawicami czy ogniem, oraz niekiedy zdolnym przyzwać "Spirita" (jeeeeeeeeeeeeeeeeeee, pokemony;d), który pomoże w walce.

Opisuję tutaj ogólniakami, nie tykając nawet fabuły, która jest... no właśnie, momentami może wydawać się taka sobie, lecz jest to anime wielowątkowe, gdzie fabułę odkrywamy śledząc poczynania dwóch osób, Zeda i jego przyjaciela. Jak na porządne anime przystało, jest wiele zwrotów akcji, ciągle zaskakuje, wszystkie wątki zostają mniej lub bardziej wyjaśnione a fabuła wydaje się całkiem wiarygodna, (no znaczy się, w standardach anime;p), nie ma kosmosów jak w np. Naruto, gdzie jedna walka trwa tyle co strzelenie gola w "Kapitanie Tsubasa";p, walki, choć efektowne, są krótkie (bo tu mniej o walki chodzi), lecz znakomicie spełniają swoje zadanie, wyjaśniania fabuły oczywiście;p (taa wiem, większość męskiej części widzów ogląda takie rzeczy dla walk, posoków krwi i flaków...);pp

Co do animacji i grafiki, zastrzeżeń nie mam, kreska jest ładna i czytelna kolory są żywe, walki mają klimacik, i choć animacji do poziomu takiego Naruto (Shippuudena) troszkę brakuje, to i tak jest dobrze, po prostu, wydane zostało wcześniej, i nie ma aż takich efektów.

Muzyka.... główny motyw oraz 1 opening i ending są świetne, polecam, co do reszty, nie ma wiele motywów, które mogły by się utrwalić na dłużej w pamięci.


Więc, jeśli dobrnęliście do tego momentu (nie wierzę!!), obejrzyjcie choć ze DWA odcinki, naprawdę może się spodobać!! W szczególności dla znudzonych oglądaniem tasiemców typu Naruto czy Bleach.

Moja ocena:

fabula: 8+/10
grafika: 8- ocena ogólna: 8/10
animacja: 7
muzyka: 8

Uprzedzając ewentualne pytanie, co do linku umożliwiającego ściągnięcie, TAK, to jest legalne (no chyba że paragraf jakiś znajdziecie...), ponieważ nie zostało oficjalnie wydane w Polsce.

ProszÄ™ o komentarze.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak "Kiba" prezentuje się w akcji, polecam mój filmik:


http://pl.youtube.com/watch?v=FNP-2fTJUTM
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-03-2008 - 16:20
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cóż... obejrzałam sobie 4 odcinki, ale zachwycona nie jestem...
To przede wszystkim za sprawą głównego bohatera, który buntuje się niewiadomo przeciwko czemu i pakuje się w kłopoty zupełnie bez powodu...
Dobijały mnie teksty w stylu "ja nic nie zrobiłem" (po ataku na straż miejską i zdemolowaniu kilku ulic Wink )
Duchy po "wykorzystaniu" zmieniajÄ… siÄ™ w kulki Shocked
Do tego jeszcze to angielskie nazewnictwo jakoś gryzło mi się z tą magiczną otoczką...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits