Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
VardaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-08-2008 - 23:06
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 15-02-2002



Status: Offline
P-chan napisa³/a:
I mimo, że w naszym województwie panuje istna mieszanka kulturowa, to ogólnie ludzie są bardzo zgrani, co choćby 11 lat temu pokazała powódź, gdzie ludzie naprawdę nieśli sobie pomoc (wiem co mówię bo mieszkam na terenie, który był zalany).


Najpierw powodz, teraz traba powietrzna. Po niedawnym przejsciu tornada tez ludzie sobie pomagali.
Przejezdzalismy dzis przez Blotnice Strzelecka, gdzie zostalo zniszczone przede wszystkim polozone w dole centrum miejscowosci. Bardzo przykro wygladaja te polamane drzewa, zburzone domy czy w dalszym ciagu przykryte plastikowa plachta dachy.

_________________
"Woran arbeiten Sie?" wurde Herr K. gefragt. Herr K. antwortete: "Ich habe viel Mühe, ich bereite meinen nächsten Irrtum vor."
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-09-2008 - 09:54
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Znam osobiście ludzi którzy są ślązakami (z dziada pradziada) a nie zadeklarowali się gdyż nie chcieli aby ktoś wykorzystywał to w swoich celach."


Czyli zrezygnowali ze swej slaskosci. Mozna zrezygnowac z obywatelstwa. Mozna zrezygnowac z narodowosci. Mozna tez z przynaleznosci do grupy kulturowej. To sie nazywa asymilacja - przyklad: imigranci do USA, kiedys z dziada pradziada Wlosi czy Irlandczycy, a dzis juz Amerykanie. Raul, bedziesz polemizowal z istnieniem Amerykanow?

Analogicznie - kiedys Slazacy, dzis juz Polacy.

Cytat:
"Wikipedia z zalozenia jest wolna encyklopedia, w ktorej wpisy moze zamieszczac, kto tylko chce"


Nawet na tym forum nie mozna zamieszczac wpisow, jakich sie chce i przez kogo sie chce. A Wikipedia to nie forum. Wpisy sa weryfikowane. I nawet jesli nie sa zawsze obiektywne co do ocen, to dane statystyczne sa bardzo latwo weryfikowalne. A tu wlasnie o statystyce mowa.

Jesli masz zarzuty co do podanych przeze mnie liczb, podaj wlasne wraz z zrodlami.

A w miedzyczasie, skoro Wikipedia to za niskie progi, to zweryfikuj te dane w Glownym Urzedzie Statystycznym. O, prosze, linka dam bezposredniego nawet:
http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_nsp2002_tabl4.xls

Czy Glowny Urzad Statystyczny tez klamie?

Cytat:
"Nie sa to informacje w zaden sposob kontrolowane, poprawiane ani potwierdzone przez naukowe autorytety"


A gdzie tam. Sa kontrolowane, sa weryfikowane. Sprobuj umiescic na Wikipedii wpis, ze Kopernik byla kobieta. Jak Ci sie uda, wejde pod stol i zaszczekam.

Po drugie - a po co Ci naukowy autorytet by potwierdzic, ze w ankiecie tylko 24 tys mieszkancow opolskiego okreslilo sie jako Slazacy? Przeciez to nie dyskusja o efekcie cieplarnianym. Mowimy o nagiej statystyce.

I po trzecie wreszcie, udowadniam czarno na bialym, ze Wikipedia powtarza dane GUSu, wiec wszelki Twoj sprzeciw mija sie z prawda i mija sie z celem.

Cytat:
"Po Twoich slowach wnioskuje, ze niewiele wiesz na temat specyfiki Slazakow, inaczej nie wypowiadalbys sie w ten sposob."


To jest dyskusja. Licze na pewna chociaz powage z Twojej strony. Bylbym wdzieczny za argumenty merytoryczne zamiast wycieczek osobistych. ^_^

Cytat:
"sa Slazacy zgermanizowani [czesto okreslajacy siebie mianem mniejszosci niemieckiej] i Slazacy spolonizowani"


Ale ja nie polemizuje z tym faktem. Ja polemizuje z Twoja informacja, wyczarowana z fusow i poparta Twoja kobieca intuicja jako zrodlo, ze 85-90% mieszkancow opolskiego (bez Opola i innych miast) to Slazacy. A ja polemike moja opieram na oficjalnej statystyce, na wynikach powszechnego spisu ludnosci z 2002 roku.

Cytat:
"Rozne sympatie, rozumiesz. Wynikajace z historii polsko-niemieckiej, osobistych doswiadczen i zapatrywan, a takze wielu roznych rzeczy. Jeden ogromny slaski tygiel. Ale slaski. Roznicowac sobie juz mozna indywidualnie"


W rzeczy samej. Jak najbardziej. Dobrze mowi!

Ale nie widze zwiazku z liczba Slazakow. Nadal nie podajesz zadnych dowodow, poza wlasna intucja.

Cytat:
Przeczytaj prosze jeszcze raz moja wypowiedz, to z pewnoscia nie umknie Twojej uwadze fakt, iz statystyka procentowa dotyczyla mojej wsi


Oh, please...

Napisalas, cytuje: "W woj. opolskim Slazakow jest bardzo duzo. Wszystkie te podopolskie wioski, w szczegolnosci na poludnie i wschod od Opola, sa w wiekszosci zamieszkale przez Slazakow. Sama mieszkam na slaskiej wsi i ludnosci naplywowej jest tu moze 10-15%"

Czyli piszesz, ze:
- Slazakow w opolskim jest bardzo duzo,
- wszystkie wioski zamieszkane sa w wiekszosci przez Slazakow. Przypominam, ze wiekszosc to ponad 50%.
- tylko 10-15% mieszkancow wsi opolskiej to ludnosc naplywowa.

Napisalas "wies opolska", tez zwrot jest dwuznaczny. Moze oznaczac ogolnie tereny poza miastami (takie rozumienie jest oczywiste), ale racja, interpretujac na sile, moze tez oznaczac tylko Twoja.

No OK, niech Ci bedzie. W takim razie w poscie piszesz, ze wszystkie wsie to w ponad 50% Slazacy, a w Twojej to nawet nie 50%, ale 85-90%. Ale 24 tys to nadal za malo, by powiedziec, ze ponad 50% (a czasem nawet 85-90%) mieszkancow opolskiego poza miastami to Slazacy.

Urbanizacja w opolskim to 52,5%. Czyli 47,5% z 1.037.000 mieszkancow mieszka na wsi. To daje nam 492.575 ludzi. Polowa z tego to 246.287 ludzi.

Czyli Ty mowisz, ze duzo wiecej, niz 246.287 ludzi w opolskim to Slazacy, plus Slazacy z miast wojewodztwa! A sami mieszkancy wojewodztwa mowia, ze Slazakow jest 24.000. Dziesiec razy mniej, niz najnizsza mozliwa liczba wynikajaca z Twojego posta. Smile

Cytat:
Co chcesz osiagnac przez te swoja argumentacje i o co wlasciwie Ci chodzi? Smile


Chce udowodnic, ze:
- nieprawda jest, ze Slazakow jest w opolskim ponad polowa
- kobieca intucja jest mniej wiarygodnym zrodlem informacji statystycznych co do ludnosci, niz Powszechny Spis Ludnosci z 2002 r.
- nie istnieje cos takiego, jak duza slaska mniejszosc narodowa w Polsce. Slazacy w ogole nie sa zreszta narodem.
- istnienie wojewodztwa opolskiego to dziwna fabaneria, pozbawiona uzasadnienia merytorycznego. Smile

Cytat:
Mam jednak nadzieje, ze jesli powstana znow takie plany, to jednak ktos madry wpadnie na pomysl, by przeprowadzic w naszym wojewodztwie referendum.


Gdyby takie rzeczy rozwiazywac przez referendum, kazda gmina zaglosowalaby, by byc wojewodztwem. O.o Mielibysmy 2478 wojewodztw. Whoa! Niech zyje tanie panstwo i uproszczona administracja!

Najbardziej rozbawia mnie wlasnie to, ze ludzie chca miec jak najwiecej wojewodztw, a w ogole nie zastanawiaja sie, po co im to. Chodzi im tylko o prestiz.

Cytat:
A gdyby miało dojść do próby przyłączenia opolskiego do dolnego śląska to pojadę tam i będę manifestował przeciwko.


Proszsz... Proszszszsz...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits