Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
LoanaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-09-2009 - 13:52
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 01-01-2006



Status: Offline
Raul napisa³/a:
Co do pracy - wszystko się zgadza o ile jedno to będzie działalność.

Czemu? to wcale nie musi byc dzialalnosc. Mozesz byc zatrudniony w iks pracach, a wszystko jest zalezne od umowy a nie pracy. Jesli zatrudniasz sie na umowe o prace to ZAWSZE placisz pelen zus. Jesli jestes w jakiejs firmie zatrudniony na umowe o prace z najmniej minimalna krajowa (1276 zl w tym roku), to mozesz sie w innych firmach zatrudniac na umowe zlecenie tylko z ubezpieczeniem zdrowotnym i mozesz wtedy miec wlasna dzialalnosc tez tylko ze zdrowotnym (bol jest taki, ze to zdrowotne bedziesz placil ZA KAZDYM razem, czyli majac piec umow o dzielo i dwie dzialalnosci od kazdej bedziesz odprowadzal zdrowotne).

Nie uwazam ludzi za idiotow tylko za niewyedukowanych i nienauczonych. W Ameryce od iks lat maja przekonanie,ze jak o siebie nie zadbasz to nie bedziesz mial, a u nas PRL wspaniale rozwalilo nam ludzka mentalnosc Sad.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-09-2009 - 13:13
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Mike, ZUS tylko obsługuje FUS"


Nie rozumiem. W takim razie po co wyciagnales argument o taniosci, skoto ZUS tylko osbluguje ZUS? I jak ma to uzasadniac rzekoma wyzszosc ZUS nad OFE?

Cytat:
"Jeśli nie będziemy odróżniać ZUSu od FUSu to rozmowa nie ma sensu."


Semantyczne hokus-pokus, majace nas tlamsic akronimami. Whatever. Move on.

Anywayz. Taniosc ZUSu, czyli obslugi FUS, rozpatrywana jako wyizolowana rzecz, tez pozbawia dyskusji sensu. Dochodzisz do absurdu podobnego do tego, do jakiego doszedl wczesniej Losiul, gdy mu wyszlo, ze wedlug jego kryteriow oceniania sily gospodarki, Angola jest 24-krotnie potezniejsza od Japonii. Sama taniosc to zadna informacja. Pytanie jest takie: co dostajesz w zamian za swoje pieniadze.

Odpowiedz: nic.

Nic za male pieniadze to taniej, niz cos za wieksze pieniadze? Ja tak nie uwazam.

Cytat:
"A budżet ZUS w 2009 roku to ok. 3,1 mld zł, nie wiem skąd wziąłeś te kilkadziesiąt miliardów (chyba, że chodzi Ci o FUS, ale to nie idzie na obsługę tylko wypłaty świadczeń"


ZUS zatrudnia 50 tys osob. Ciekawe, ile zatrudniaja wszystkie prywatne fundusze emerytalne razem wziete. 5 tys? 7 tys?

Cytat:
Cytat:
"I o tym wlasnie mowie. Poki forsa bedzie "panstwowa", czyli niczyja, a nie "moja", czyli z moich prywatnie uskladanych kwot skladkowych, to zawsze bedzie roszczeniowosc. ZUS tez ma wszystko gdzies, bo w koncu co mu zrobi klient? Przeciez sie nie wypisze. A - jak to w kazdym panstwowym molochu - sumienie kazdy ma spokojne, bo wiadomo, panstwowe, czyli niczyje, czyli mozna marnowac. Dlatego wlasnie - koniec z wspolnym garem! Niech kazdy niech ma swoje, i juz.


ZacytujÄ™ ze strony zusu:


Dziekuje bardzo za ten cytat, przeczytam go z wielka uwaga. Ale co to znaczy? Ze jestes za? Jestes przeciw? Nie masz zdania? Czy co?

Cytat:
"Otóż wpłacanych składek nie można inwestować, gdyż obecna konstrukcja systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce nie pozwala na przechowywanie prawdziwych pieniędzy na indywidualnych kontach ubezpieczonych, nie ma więc czym obracać."


O, dzizas... Raul! Halo! Przeciez ja to wiem! Nie dyskutujemy tu o tym, jak jest, ale jak byc powinno. Prezentujemy opinie. Tak, obecnie skladek nie wolno inwestowac, bo wszystkie sa wrzucane w jeden worek i na biezaco wyplacane. A ja uwazam, ze nie powinny byc wrzucane i wyplacane na biezaco. I wlasnie dlatego napisalem, ze nie powinny byc wrzucane i nie powinny byc wyplacane. Na co Ty mi odpisujesz, ze przeciez sa wrzucane i sa wyplacane.

>.>

Sa. Ale nie powinny.

Cytat:
Znowu cytat ze strony zus


O, goodie, goodie.

Cytat:
"""Żelazny kanclerz" (Otto von Bismarck) uznał, że nie można pozostawić decyzji o zabezpieczeniu społecznym obywateli im samym"


I co, Ty tez tak uwazasz? Na marginesie, tak wlasnie wyjasniano istnienie niewolnictwa. Ze pewne grupy etniczne nie sa w stanie same zorganizowac sobie zycia, nalezy im wiec zapewnic utrzymanie, jedzenie i prace. Na plantacjach bawelny.

BTW, to myslenie z lat 60-tych XIX wieku. Obecnie konczy sie pierwsza dekada XXI wieku. Minelo ile? 170 lat? A tepi biurokraci z ZSU wiciagaja tego typu argumenty? Gratulacje!

Cytat:
Zgadzam sie z Raulem, ze ludzi trzeba zmuszac do odkladania pieniedzy, bo dbajacych o swoja przyszlosc byloby bardzo malo


Ich strata. Ale co mnie to obchodzi? Czemu maja sie tuczyc na mojej kasie? Niech sie tucza na swojej.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elberethOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-09-2009 - 14:45
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-11-2007



Status: Offline
Nie wiem, czy to już było (reportaż i dyskusja):
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/minela-dwudziesta/wideo/reportaz-nowe-palace-zusu-29072009

A tu drugie (artykuł):
http://blogmida.pl/2008/02/13/palace-zus/
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-09-2009 - 23:39
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Mike napisa³/a:

Anywayz. Taniosc ZUSu, czyli obslugi FUS, rozpatrywana jako wyizolowana rzecz, tez pozbawia dyskusji sensu. Dochodzisz do absurdu podobnego do tego, do jakiego doszedl wczesniej Losiul, gdy mu wyszlo, ze wedlug jego kryteriow oceniania sily gospodarki, Angola jest 24-krotnie potezniejsza od Japonii. Sama taniosc to zadna informacja. Pytanie jest takie: co dostajesz w zamian za swoje pieniadze.

Odpowiedz: nic.

Nie tyle nic, co niewiele. Część pieniędzy która jest inwestowana w II filarze coś po tych 30 latach pracy też powinna Ci przynieść.

Mike napisa³/a:

Nic za male pieniadze to taniej, niz cos za wieksze pieniadze? Ja tak nie uwazam.

Jeśli nie będziesz wypłacał emerytom pieniędzy z FUS (notabene tych które kiedyś zamiast odkładać szły na emerytury bieżące -> koło zamknięte), to będziesz to płacił w podatku.
Jak chcesz się pozbyć tego obciążenia?

Mike napisa³/a:

ZUS zatrudnia 50 tys osob. Ciekawe, ile zatrudniaja wszystkie prywatne fundusze emerytalne razem wziete. 5 tys? 7 tys?

1. Fundusze prywatne nie obsługują wszystkich pracujących i emerytów/rencistów.
2. Zbieraniem (i przekazywaniem) pieniędzy dla tych funduszy zajmuje się ZUS.
3. Zbieraniem (i przekazywaniem) pieniędzy dla NFZ zajmuje się ZUS.
4. ZUS nie zajmuje się tylko i wyłącznie emeryturami i rentami. Próbuję Ci to wytłumaczyć od x postów.

O kwestii czy zatrudnienie jest zbyt duże wolałbym się na forum nie wypowiadać, ale jak będzie okazja to w gronie prywatnym mogę coś niecoś powiedzieć.

Mike napisa³/a:

Cytat:
"Otóż wpłacanych składek nie można inwestować, gdyż obecna konstrukcja systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce nie pozwala na przechowywanie prawdziwych pieniędzy na indywidualnych kontach ubezpieczonych, nie ma więc czym obracać."


O, dzizas... Raul! Halo! Przeciez ja to wiem! Nie dyskutujemy tu o tym, jak jest, ale jak byc powinno. Prezentujemy opinie. Tak, obecnie skladek nie wolno inwestowac, bo wszystkie sa wrzucane w jeden worek i na biezaco wyplacane. A ja uwazam, ze nie powinny byc wrzucane i wyplacane na biezaco. I wlasnie dlatego napisalem, ze nie powinny byc wrzucane i nie powinny byc wyplacane. Na co Ty mi odpisujesz, ze przeciez sa wrzucane i sa wyplacane.

>.>

Sa. Ale nie powinny.

To, że nie powinny to wie każdy, pytanie co zrobić, żeby było tak jak chcesz czyli każdy sam inwestuje na swoją emeryturę? W obecnej sytuacji albo ci zabiorą z emerytury albo z podatków. Jak zapłacić emerytom bez tych pieniędzy?

Mike napisa³/a:

I co, Ty tez tak uwazasz? Na marginesie, tak wlasnie wyjasniano istnienie niewolnictwa. Ze pewne grupy etniczne nie sa w stanie same zorganizowac sobie zycia, nalezy im wiec zapewnic utrzymanie, jedzenie i prace. Na plantacjach bawelny.

BTW, to myslenie z lat 60-tych XIX wieku. Obecnie konczy sie pierwsza dekada XXI wieku. Minelo ile? 170 lat? A tepi biurokraci z ZSU wiciagaja tego typu argumenty? Gratulacje!

Mike, proszę cię. Ja ciebie nie obrażam, a cytat podałem gdyż w jednym się z Bismarckiem zgadzam - większość nie odłoży tych pieniędzy.
I nie oznacza to, że nie powinniśmy mieć wyboru. Na pewno dałoby się wypracować system na tyle elastyczny aby zadowolić osoby chcące samemu inwestować i te które zdają się na system ubezpieczeń społecznych.

Mike napisa³/a:

Ich strata. Ale co mnie to obchodzi? Czemu maja sie tuczyc na mojej kasie? Niech sie tucza na swojej.

Bo i tak wyciągną rękę po twoje, jak swojego im zabraknie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 22-09-2009 - 22:24
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



Raul - masz przerÄ…bane, bo dzisiaj jestem z Mikiem ; P..

Od poczÄ…tku.
Cytat:

Nie tyle nic, co niewiele. Część pieniędzy która jest inwestowana w II filarze coś po tych 30 latach pracy też powinna Ci przynieść.

Echhh.. To brzmi jak litość.. Dzięki. Mówisz zresztą o tym sektorze ubezpieczeń, w którym ZUS pełni rolę bezsensownego pośrednika. Pytanie jest: po co?

Cytat:

Jeśli nie będziesz wypłacał emerytom pieniędzy z FUS (notabene tych które kiedyś zamiast odkładać szły na emerytury bieżące -> koło zamknięte), to będziesz to płacił w podatku.
Jak chcesz się pozbyć tego obciążenia?

Heh, wydaje mi się że wystarczyłoby sprzedać udziały w KGHM itp, byłoby tego na parenaście ładnych lat - jeśliby zakończyć obowiązek płacenia na ZUS, to te paręnaście lat wystarczyłoby na wielokrotne zmniejszenie dotacji i za jakieś 50 zlikwidowanie tej cudownej instytucji. Takie gdybanie, ale czytałem już o mądrzejszych pomysłach mądrzejszych ode mnie ludzi i mogę powiedzieć: da się...

Cytat:

O kwestii czy zatrudnienie jest zbyt duże wolałbym się na forum nie wypowiadać, ale jak będzie okazja to w gronie prywatnym mogę coś niecoś powiedzieć.

No to ja chcę być przy tej dyskusji : D! Najbliższa Baka się liczy? ; P

Cytat:

To, że nie powinny to wie każdy, pytanie co zrobić, żeby było tak jak chcesz czyli każdy sam inwestuje na swoją emeryturę? W obecnej sytuacji albo ci zabiorą z emerytury albo z podatków. Jak zapłacić emerytom bez tych pieniędzy?

Proste. Nie ma lepszej szkoły niż życie, powiedzieć idącym pierwszy raz do pracy, że nikt ich nie utrzyma na starość. Powiesić to na bilboardach, puścić parę miesięcy w TV i internecie i po sprawie ; )..
Druga sprawa - pisałem o tym powyżej. Kolejny pomysł: mamy z powodu UE obowiązek posiadania VAT'u, może z tego np?

Cytat:

(...)cytat podałem gdyż w jednym się z Bismarckiem zgadzam - większość nie odłoży tych pieniędzy.

Różnimy się w tym Raul, iż ja uważam że ludzie powinni być sami odpowiedzialni za swoje życie. Ty natomiast chciałbyś być mesjaszem i oświecić masy i zająć się maluczkimi, tworząc (lub biorąc udział...) w systemie, który poprowadzi ich przez zdradliwe meandry odkładania kasy na starość. Podziwiam zapał, ale środków nie pochwalam ani trochę bo:

Cytat:

I nie oznacza to, że nie powinniśmy mieć wyboru. Na pewno dałoby się wypracować system na tyle elastyczny aby zadowolić osoby chcące samemu inwestować i te które zdają się na system ubezpieczeń społecznych.

Wiesz, ostatnio słyszałem coś ciekawego o "wyborach" które ludziom się daje. W USA B.O. "Barracuss" postanowił wprowadzić obowiązek ubezpieczeń zdrowotnych. Tłumaczy że wprowadzenie publicznej ubezpieczalni nie jest niczym złym, bo ludzi którzy nie mają ubezpieczenia będą mogli kupić tanie ubezpieczenie państwowe, a Ci którzy je mają nic nie stracą. Nie mówi tylko dwóch rzeczy:
- co jeśli ludzie z premedytacją się nie ubezpieczają (bo pieniądze na ewentualne leczenie trzymają w bezpiecznym miejscu i martwią się o nie sami - bez pośredników!),
- co się stanie z innymi ubezpieczycielami jeśli na rynek wejdzie tani państwowy ubezpieczyciel non-profit? (jeśli B.O. twierdzi że "nic" to albo jest idiotą albo kłamcą..)

Tak czy inaczej popadasz w paradoks: albo jest tak że dajesz ludziom wolność, albo tak że ich do czegoś zmuszasz, nie ma innej opcji. Jeśli taką znalazłeś lub sądzisz że taka istnieje to po prostu się mylisz. Wszelkie rozwiązania pośrednie są tylko robieniem ludziom wody z mózgu i wmawianie im że fioletowe jest czarne.

Cytat:

Bo i tak wyciągną rękę po twoje, jak swojego im zabraknie.

Ale w normalnej sytuacji powinieneś mieć wybór: albo im dać, albo dać im po łapach! A obecnie dajesz bo musisz.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-09-2009 - 23:16
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
elbereth napisa³/a:

Jak społeczeństwo przychodzi do zusu, to chce żeby go obsłużono w jak najlepszych warunkach, ale jak zus zbuduje siedzibe ktora zbudowac i tak by musial (stare najczesciej nie spelniaja wymogow bezpieczenstwa przeciwpozarowego itp. itd.) to jest źle.
Metr kwadratowy budynku centrali kosztował 6500 zł, gdy w zeszłym roku cena metra powierzchni biurowej w Warszawie wynosiła 9000. Nikt za nic nie przepłacał.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2009 - 13:34
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Cytat:
Cytat:
Bo i tak wyciągną rękę po twoje, jak swojego im zabraknie.


Ale w normalnej sytuacji powinieneś mieć wybór: albo im dać, albo dać im po łapach! A obecnie dajesz bo musisz.

Jak już napisałem, nie ty będziesz o tym decydować tylko politycy.
Ci sami którzy lubią być w blasku reflektorów, ci sami co zobaczą kilku górników i już dają podwyżki branży i ci sami co od wielu lat wolą bawić sie w KRUS niż stracić poparcie rolników (nawet jeśli go nie mają)

I naprawde myślisz że ci politycy nie dadzą??


Każdy polityk chętniej da co od państwa tysiącowi głupców niż jednemu inteligentnemu.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2009 - 15:06
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Metr kwadratowy budynku centrali kosztował 6500 zł, gdy w zeszłym roku cena metra powierzchni biurowej w Warszawie wynosiła 9000. Nikt za nic nie przepłacał"


To 9.000 PLN / mkw to cena za mkw powierzchni uzytkowej, w dodatku po doliczeniu zysku nie tylko firmy budowlanej, ale i dewelopera. A tu jest 6.500 PLN za mkw powierzchni brutto, w dodatku teoretycznie nie ma dewelopera, ktory mialby ciagnac dodatkowa kase.

Sumujac: przekret, ze HEJ! Smile Ale w koncu to nie pieniadze ZUSowcow, tylko wspolne, czyli niczyje, to po co sie hamowac?

A obsluzony przez ZUS to ja chce byc nie w palacu szejka z Dubaju, ale przez internet. Ekskluzywne biura zapewniaja swietne warunki bytu nie obslugiwanym, ale pracownikom. Obslugiwani i tak stoja w kolejkach i zmagaja sie z paniusiami w okienkach.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2009 - 16:02
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Mike napisa³/a:
Cytat:
"Metr kwadratowy budynku centrali kosztował 6500 zł, gdy w zeszłym roku cena metra powierzchni biurowej w Warszawie wynosiła 9000. Nikt za nic nie przepłacał"


To 9.000 PLN / mkw to cena za mkw powierzchni uzytkowej, w dodatku po doliczeniu zysku nie tylko firmy budowlanej, ale i dewelopera. A tu jest 6.500 PLN za mkw powierzchni brutto, w dodatku teoretycznie nie ma dewelopera, ktory mialby ciagnac dodatkowa kase.

Sumujac: przekret, ze HEJ! Smile Ale w koncu to nie pieniadze ZUSowcow, tylko wspolne, czyli niczyje, to po co sie hamowac?

A obsluzony przez ZUS to ja chce byc nie w palacu szejka z Dubaju, ale przez internet. Ekskluzywne biura zapewniaja swietne warunki bytu nie obslugiwanym, ale pracownikom. Obslugiwani i tak stoja w kolejkach i zmagaja sie z paniusiami w okienkach.

W Centrali jest centrum obliczeniowe. Skoro uważasz , że da się za mniejsze pieniądze zbudować to dlaczego nie stanąłeś do przetargu?

Mike, Ty chcesz, a taki emeryt niewiele wie o internecie. On wie gdzie jest ZUS i tam idzie załatwić sprawę (ZUS zwraca koszty przejazdu!).
Jak już ktoś wymyśli oszczędność (np. przelewanie pieniędzy na konto), to się okazuje, że takie konto to jest problem.
Mike, konto w banku to problem, a ty piszesz, żeby tych emerytów obsłużyć przez internet? Świetny żart.

Przez internet to można obsłużyć firmy, a to powoli jest wdrażane.

I nie czepiaj się ludzi (tych pań z okienka), bo w tych warunkach jakie mają trudno o większą efektywność.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2009 - 18:06
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



@Lunas
Piszesz tak, jakbyś myślał że o tym nie wiem : D! A wydaje Ci się tak dlatego że nie wiesz co uważam na temat demokracji w ogóle (ogólnie duuużo złych rzeczy : P..). To w tym momencie offtop, ale takie cuś mogę podrzucić: http://www.youtube.com/watch?v=ek1VszNmKSg

@Raul
Od pracowników się wymaga. Nie chcą to niech nie pracują. Dobrze ma być nie pracownikom, tylko klientom (zabawne, ale ludzi przychodzących do urzędów celowo nie nazywa się klientami, tylko "petentami" - ciekawe dlaczego..). W tym kontekście, nie obraź się Raul, ale paniom przy okienkach powinno być jak najgorzej.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2009 - 22:59
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Losiul napisa³/a:

@Raul
Od pracowników się wymaga. Nie chcą to niech nie pracują. Dobrze ma być nie pracownikom, tylko klientom (zabawne, ale ludzi przychodzących do urzędów celowo nie nazywa się klientami, tylko "petentami" - ciekawe dlaczego..). W tym kontekście, nie obraź się Raul, ale paniom przy okienkach powinno być jak najgorzej.

A znasz takie pojęcie jak efektywność pracy? Wymagasz od kogoś , żeby pracował najlepiej jak się da i może jeszcze pisał na kolanie?
Czytaj więcej Faktu i Super Expressu, oni ci "prawdę" napiszą jak jest w ZUSie i dlaczego masz tych pań nie lubić.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2009 - 00:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
W Centrali jest centrum obliczeniowe. Skoro uważasz , że da się za mniejsze pieniądze zbudować to dlaczego nie stanąłeś do przetargu?

Bo byl ustawiony? Wink Slyszales juz moze, co sie stalo z Waszym prezesem? I za co poszedl siedziec? Przekaz mu buziaczki, ale nie wysylaj mu mydla, pamietaj!

Poza tym zmieniasz temat. Ciezar krytyki nie skupia sie na korupcji - ktora jest bezdyskusyjna - ale na marnotrawstwie. ZUS ma dlugi, a stawia sobie takie budynki, ze Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji ma skromniejsza siedzibe. Naprawde uwazasz, ze to normalne?

Cytat:
"Mike, Ty chcesz, a taki emeryt niewiele wie o internecie"


I to jest wlasnie uzasadnienie wydania 25 mln na siedzibe ZUS we Wroclawiu. Bo emeryci nie znaja sie na necie. Ale jestem glupi, nie dostrzeglem tego od razu.

Cytat:
"Mike, konto w banku to problem, a ty piszesz, żeby tych emerytów obsłużyć przez internet?"


O, fajnie, ze o tym wspomniales. Konta bankowe powinny byc obligatoryjne dla wszystkich emerytow zameldowanych w miastach.

Cytat:
"Przez internet to można obsłużyć firmy, a to powoli jest wdrażane."


Ach, tak. Racja. Ale... czemu powoli? Moze dlatego, ze cala uwaga i srodki inwestycyjne ZUSu skupione sa nie na usprawnianiu obslugi, ale na czyms innym? Hmmm... Ciekawe na czym... Czyzby na... nowych siedzibach za 25 mln zlotych kazda?

Cytat:
I nie czepiaj się ludzi (tych pań z okienka), bo w tych warunkach jakie mają trudno o większą efektywność


Nie no, masz racje. Wiadomo. Ja tez tak mysle. Jest mi niewymownie przykro z powodu tych ciezkich warunkow pracy, o ktorych piszesz. W koncu malo kto musi sie znizac do pracy w takich barakach, w takich szopach, jakie ma ZUS.

Cytat:
"A znasz takie pojęcie jak efektywność pracy? "


Ja! Ja! Panie profesorze, ja znam!

Efektywnosc pracy to duze wyniki przy malych kosztach i niskim zatrudnieniu. Na przyklad ZUS. ZUS zatrudnia 50 tys ludzi i ma kosmiczne koszty wlasne. Np. na sama tylko siedzibe w jednym tylko miescie wydal 25 mln zlotych. To jest wlasnie przyklad na efektyw...

O, wait...

Cytat:
Wymagasz od kogoś , żeby pracował najlepiej jak się da i może jeszcze pisał na kolanie?


Czyli jedyna alternatywa dla marmurow za 25 mln zlotych jest rozbicie namiotu pod drzewem i pisanie na kolanie. Tak wlasnie myslalem. Uwazam, ze powinienes mocniej podkreslic ten argument. Moze napisac go dwa razy? Caps lockiem? Jakos nie wiem, wybic kolorem?

A moze przemyslec argumentacje jeszcze raz i napisac cos innego? Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2009 - 15:32
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Jeśli wiesz , że przetarg był ustawiony to masz obowiązek to zgłosić prokuraturze. A to o czym tu piszesz to gdybanie.
Sama przebudowa jednego piętra I Oddziału ZUS w Poznaniu ma kosztować 5 mln zł. Te 25 mln za nowoczesny i spełniąjący wymagania i normy budynek nie jest kwotą duża. A ZUS nie buduje 10 takich budynków w jednym mieście. Często buduje się je po to aby nie wynajmować budynków za kilka milionów zł rocznie.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie ma długów. Znowu mylisz pojęcia.
Miałem zamiar wkleić tu kilka ciekawych artykułów, ale nie widzę sensu, bo ciągle muszę tłumaczyć to samo.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2009 - 17:33
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 01-01-2006



Status: Offline
Wklej, ja poczytam. Rozrozniam ZUS od FUS, ale ZUS w takim razie jest firma panstwowa, a te wiadomo, ze srednio sie sprawdzaja jesli chodzi o kase i jej efektywne wydawanie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2009 - 17:39
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Jeśli wiesz , że przetarg był ustawiony to masz obowiązek to zgłosić prokuraturze


Alez nigdy w zyciu. Wink Nie ma niczego takiego.

Cytat:
"A to o czym tu piszesz to gdybanie"


Ach. Czyli prezesa wcale nie aresztowali? Zabawne. Bo dalbym glowe, ze gdzies czytalem, ze jednak...

Cytat:
Sama przebudowa jednego piętra I Oddziału ZUS w Poznaniu ma kosztować 5 mln zł.


O, wlasnie! Dziekuje, ze wspierasz mnie argumentem! Tak, ZUS marnuje kase i wydaje miliony zlotych nie tylko za zakup palacykow, ale jeszcze wydaje mnostwo kasy na przebudowe juz posiadanych siedzib. Nie dosc, ze wywalili dziesiatki milionow na zakup, to teraz jeszcze idzie piec, tak, PIEC! milionow zlotych na JEDNO pietro jednego swojego oddzialu w jednym tylko miescue. Ktos jeszcze bedzie udawal, ze w ZUSie nie ma marnotrawienia kasy na bizantyjski przepych?

Ciesze sie, ze sprawilem, ze przejrzales na oczy. Smile

Cytat:
Te 25 mln za nowoczesny i spełniąjący wymagania i normy budynek nie jest kwotą duża.


Jest. Face it and move on, dude.

Cytat:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie ma długów. Znowu mylisz pojęcia


O, rly? Google ma inne zdanie na ten temat.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33204,1110490.html
http://biznes.onet.pl/wzrosnie-deficyt-i-zadluzenie-zus,18495,1327540,0,prasa-detal

Rozumiem, ze tam, gdzie sie nie odnosisz do argumentow, to kapitulujesz. Yay!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits