Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VardaOffline
Temat postu: Opole  PostWysłany: 23-08-2008 - 11:26
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 15-02-2002



Status: Offline
Najwyzszy czas napisac cos o Opolu ;)

ZABYTKI
Szalonej liczby zabytow brak, jednakze warto zobaczyc:
- sredniowieczna Katedra, formalnie: Bazylika katedralna Podwyzszenia Krzyza Swietego
- sredniowieczny kosciol franciszkanow, formalnie: Kosciol Sw. Trojcy
- ratusz przebudowany na wzor florencki
- rynek z uroczymi kamienniczkami
- sredniowieczna Wieza Piastowska, ktora warto zobaczyc jak najszybciej, gdyz miasto snuje plany zburzenia jej w celu modernizacji kolejnego obiektu, jakim jest:
- amfiteatr
- dworzec glowny
- zielony mostek, formalnie: Most Groszowy
- ogrod zoologiczny z mnostwem ciekawych zwierzatek
- skansen w Bierkowicach, formalnie: Muzeum Wsi Opolskiej

KOMUNIKACJA
Tramwajow brak. Autobusami mozecie sie nie przejmowac. Cale miasto mozna spokojnie zwiedzic na piechotke ;)

JEDZONKO
Jest kilka sympatycznych knajpek, w ktorych mozna dobrze zjesc, ja jednak upodobalam sobie szczegolnie restauracyjke o nazwie "Pomidor". Niestety nie jest ona w centrum, miesci sie w dzielnicy ZWM (ostatnio chyba zmieniono nazwe tej dzielnicy na jakas bardziej poprawna politycznie... ale tym sie nie przejmujcie, to stara nazwa funkcjonuje w swiadomosci Opolan). Swiezutkie jedzonko, polecam salatke z surimi i creme brulee ;)

Natomiast moj ulubiony pub to Maska (miesci sie w Rynku) - sliczny wystroj.

Z dalszych ciekawostek ;)
- mamy az 1 kino - Kinoplex
- niedlugo otwarcie centrum handlowego Karolinka - wow... =='

...i tyle, inwencja mi sie skonczyla.

_________________
"Woran arbeiten Sie?" wurde Herr K. gefragt. Herr K. antwortete: "Ich habe viel Mßhe, ich bereite meinen nächsten Irrtum vor."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2008 - 12:40
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 31-07-2007



Status: Offline
Do jeszcze jednej ciekawostki Opola można dodać to, że nasz rynek słynie z dużej ilości otaczających go...
...banków, które powoli zaczynają wypierać większość pabów, a tym samym przyczyniają się do wymierania życia towarzyskiego w centrum miasta (a to taka moja mała wspominkowa złośliwość Twisted Evil ).

KULTURA:
Wiadomo Opole słynie głównie z Festiwalu Polskiej Piosenki, ale nie jest to jedyny duży festiwal w tym mieście, bowiem dla osób słuchających ambitniejszej muzyki organizowany jest od wielu lat co roku Festiwal Perkusyjny. Na który zapraszanych jest wielu muzyków z zagranicy m.in. muzycy Dream Teathre, Deep Purple, Genesis, Iron Maiden, Toto i wielu innych.
W ramach festiwalu są organizowane również różne warsztaty lub spotkania, dla początkujących, jak i obeznanych z perkusją muzyków.

Varda napisał/a:
- sredniowieczna Wieza Piastowska, ktora warto zobaczyc jak najszybciej, gdyz miasto snuje plany zburzenia jej w celu modernizacji kolejnego obiektu, jakim jest:


Ciekawych rzeczy się dowiaduje tutaj, nie powiem władze naszego miasta robią wszystko by odstraszyć potencjalnych turystów.
Mi na tę wieść robi się smutno, bowiem miasto chce się pozbyć jedynego istniejącego śladu po zamku jaki mieścił się w Opolu, a który jak mnie pamięć nie myli, wczasach Drugiej Wojny Światowej (a może to była pierwsza), rozebrali cegła po cegle Niemcy.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AreinuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2008 - 13:43
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 19-02-2008



Status: Offline
Niszczą naszą wieżę piastowską? T_T No to już kompletnie Opole będzie do bani.

_________________

Jeśli nie włączę DSa co najmniej raz w ciągu dnia nie mogę spać spokojnie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2008 - 20:14
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 31-07-2007



Status: Offline
A tutaj mój taki mały wygrzeb z kolekcji skanów mojego brata dotyczący starego Opola, które jeszcze wówczas było w rękach niemieckich.
Pokazujące natomiast, jak wyglądał zamek w Opolu po którym została tylko Wieża Piastowska i wspomnienie.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VardaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-09-2008 - 21:00
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 15-02-2002



Status: Offline
Sliczne. Masz tego wiecej? Ile zajmuje?

_________________
"Woran arbeiten Sie?" wurde Herr K. gefragt. Herr K. antwortete: "Ich habe viel Mßhe, ich bereite meinen nächsten Irrtum vor."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2008 - 19:00
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 31-07-2007



Status: Offline
Tak jest tego więcej, bowiem brat się tym interesuje, a że ja lubię takie rzeczy to zawsze wiem co aktualnie znajduje się w jego kolekcji.
Jeśli będzie zainteresowanie zapodam jeszcze kilka innych zdjęć/pocztówek starego Opola^^.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ryuujiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2012 - 01:41
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 25-08-2012



Status: Offline
Aaale stary temat.
Chyba z godzine zajęło mi przekopanie googli w poszukiwaniu jakiegoś forum o anime lub mandze, w którym jest coś o Opolu.
Naprawde, to miasto jest faktycznie małe, ale żeby nie było żadnego opolanina, który lubi anime? (Przynajmniej tak myślałem, kiedy przeczesywałem google i zarazem traciłem nadzieję, że w ogóle coś znajdę..)
Swoją drogą nie znam nikogo z Opola, kto interesuje się takimi rzeczami i jest to sprawa dosyc smutna. Są tylko osoby które darzą sentymentem anime typu Dragon Ball albo Saint Seiya - pod spolszczoną nazwą, jednak dalej nazywają te anime - bajkami. Co mnie troche drazni.

Ale przejdę może w końcu do rzeczy.
Opole od 2008 roku trochę się zmieniło, dalej jest to małe miasto, ale chyba... wypiękniało - albo ja zacząłem bardziej zwracać uwagę na "piękno" tego miasta. Smile
Przede wszywstkim powstały świetne ścieżki rowerowe w okolicach wyspy Bolko,
nawet mamy całkiem nową galerię Solaris z niedziałającym teleskopem na szczycie - w samym centrum miasta, gdzie jest największe zanieczyszczenie światłem - GENIUS!
Pojawiają się tam nawet, od czasu do czasu, prawdziwe, rasowe galerianki!
Oczywiście przesadzam, mieszkam tu od urodzenia i za każdym razem jak wyjeżdzam z Opola do jakiegoś większego miasta, ogarnia mnie zazdrość, i uczucie że urodziłem się na wsi.
I żeby nie było, że hejtuje Opole.
Jest tu spokojnie i to ma jakiś swój urok.

Jak już wcześniej wspomniałem, martwi mnie to, że wszyscy Otaku z Opola chowają głowe w piach. Jeżeli lubisz mange/anime - łapka w górę! I nie chować się po kątach.
Pozdrawiam i dziękuje tym ktĂłrym chciało się przeczytać moje wypociny. よろしく !
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2012 - 11:22
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
W Opolu sporo mangowego działo się z 10 lat temu. W tej chwili ludzie zajeli sie praca i rodzinami, powyjeżdzali na studia badz za praca. Opole zawsze bedzie mialo specjalne miejsce w moim sercu. Postaram sie skontaktowac z kolezanka ktora powinna wiedziec cos anime/mandze w Opolu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VardaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2012 - 12:48
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 15-02-2002



Status: Offline
@ryuuji: Twoja wypowiedz co do Opola i fanow m&a w tym miescie opiera sie na samych generalizacjach. Poza tym Twoje slowa swiadcza, ze cos kiepsko Ci idzie szukanie informacji w Google ;)

Pomoge Ci wiec.
W Opolu swego czasu byly organizowane konwenty mangowe MAkon (2002) i MAkon 2 (2003). To odlegle czasy, ale kolejna duza impreza odbyla sie w tym roku - Harucon.
Jako fan m&a na pewno znasz portal ***********, a tam (oprocz FB) mozna bylo znalezc info o evencie: http://***********/Harucon,calendar,show,1579.html

Co tam jeszcze... W Opolu dziala kilka klubow m&a (bardziej lub mniej sformalizowanych).
Jeden z klubow, OMA, w tym roku zorganizowal jednodniowa impreze pt. Dzien z Japonia: http://www.strefaimprez.pl/opole/opolski-dzien-z-japonia-86065

W Opolskim Klubie Fantastyki "Fenix", z ktorym w tym roku po raz 3. organizuje event pt. Opolskie Spotkania Fantastyczne (zapraszam - 22.09.2012!), dzialaja przynajmniej 2 mile, bardzo utalentowane osobki z fandomu mangowego: Kasai oraz Rayko. Rayko podczas ostatnich OSF 2 prowadzila warsztaty rysunku w klimatach m&a, a na zblizajacych sie OSF 3 poprowadzi konkurs na najlepszy komiks.

Jak widac, miasto nie spi i nikt nie chowa sie po katach ;) Trzeba tylko zrobic dobry uzytek z pana Googla badz lokalnych mediow ;)

_________________
"Woran arbeiten Sie?" wurde Herr K. gefragt. Herr K. antwortete: "Ich habe viel Mßhe, ich bereite meinen nächsten Irrtum vor."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ryuujiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-08-2012 - 16:54
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 25-08-2012



Status: Offline
Szczerze mówiąc, anime zacząłem oglądać nałogowo jakoś rok temu. Może niecały rok.
Obejrzałem już ponad 100 różnych anime i ciągle mnie kusi żeby z kimś pogadać na ten temat. Powiem conieco znajomym, jakie wrażenie zrobiło na mnie dane anime, ale skoro ich to nie interesuje, to tylko z grzeczności przytakują i zapominają o rozmowie.
Ehh chyba wybiorę się na jakiś najbliższy event. Razz
A co do OSF, zaciekawiłeś/aś mnie, nie wiedziałem nawet, że coś takiego istnieje Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2012 - 21:17
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
To zapraszam do dyskusji. My oglądamy anime ciągle, więc chętnie porozmawiamy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits