Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
nika
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 18:30
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

brzmi w kazdym razie okropnie podobnie jak "Wyznania gejszy" - jesli jest cos czym przejmuje sie bardziej niz wojna to jest to przemoc wobec kobiet i dzieci, wykorzystywanie seksualne i wszelkie tego okolice

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 18:46
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Nie czytałam "wyznań gejszy"
Pamietam tylko książkę "wyznania chińskiej kurtuzany", ale to chyba nie to samo. A pzremoc seksualna wobec kobiet mnie nie bawi wcale i nie powinna mieć miejsca. I dzieci też oczywiscie. Mężczyzn też Wink
Ale zbiorowe mordy i okrucieństwo.......gwałt dotyczy najczęsciej 1 osoby, wiec społecznie nie jest tak szkodliwe, a wojna....i tak nie potrafie jej ogarnąć swym małym rozumniem, wiec zostawiam. Nikuś, włąsnie przyszło mi do głowy cos, co wojna zostawia pozytywnego: wspaniałych bohaterów Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 18:55
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

bzdury opowiadasz przepraszam cie bardzo! bohaterowie trafiaja sie i w codziennym zyciu - ludzi wynosza z pozaru, tonacych wyciagaja na brzeg, pomagaja napadnietym; do bohaterstwa nie trzeba wojny - to tylko cierpienie tysiecy ludzi i bezmyslne okrucienstwo. dla mnie najwieksza bohaterka byla Matka Teresa z Kalkuty.
co do gwaltu i smierci - ludziom, ktorzy umarli jest juz wszystko jedno - odeszli, mam nadzieje do lepszego swiata a zgwalcona kobieta musi z tym zyc i nie chodzi mi o zranione cialo a o rany psychiczne; ale zgadzam sie, ze lepiej jest zyc i sie z nich otrzasac niz nie zyc, choc ja nie moge i nie chce stawiac sie w polozeniu takiej kobiety - czegos takiego boje sie najbardziej na swiecie, duzo bardziej niz smierci, ktora jest dla mnie czyms abstrakcyjnym - oczywiscie swojej, bo smierci bliskich bardzo sie boje...
moze zmienimy temat? zrobilo mi sie smutno i nieprzyjemnie...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 18:59
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
ok, ostatnia uwaga do tematu: o takich dzisiejszych bohaterach sie nie mówi, są mi mało znani. A temat faktycznie smutny, zostawiam to.
Hmm, jezyk japoński......^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 19:01
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

moglam sie tu uczyc japonskiego, ale nie mialam juz na to sily, ale wypatrzylam juz jednego Japonczyka - chodzi ze mna na niemiecki, niestety na fana anime jakos nie wyglada... buu! ale ja tez raczej nie, wiec moze pozory myla - musze zapolowac!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 19:06
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Poznałam w bibliotece uniwersyteckiej pewnego etnotoga, i choć na japończyka nie wygląda, to kiedy zobaczył, ze wypożyczam mitologie był bardzo zainteresowany^^. Chyba jeszcze tak pokicam sobie z nim pogadać. Przemiły dziadziuś. Może sie czegos fajnego dowiem?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 19:09
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

przystojny??? zartowalam... nie bij! swoja droga to ten moj Japonczyk jest dosyc ladny - nie powtarzaj Wiktorkowi!!! zaraz sie zmywam, bo musze zadzwonic i zamowic bilet do Polski na swieta - po niemiecku pojdzie mi to pewnie tak jakbym rozmawiala po japonsku...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 31-10-2002 - 19:21
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
O_o z takim wyprzedzeniem zamawiać bilety?
...... popatrzyc sobie to nic złego^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 01-11-2002 - 16:37
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

ale gdyby on patrzyl to oczy bym wydrapala!!!
wyobraz sobie, ze wlasnie z takim wyprzedzeniem trzeba i ze bylam juz ktoras z kolei Shocked

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gotenks
Temat postu:   PostWys³any: 11-03-2003 - 17:00
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 10-03-2003

Sk±d: NeoHell

ja z japonskich ksiazek czytalem tylko "Głos góry" (autora nie pamietam). Byla po prostu piekna.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-08-2003 - 12:36
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-08-2003



Status: Offline
ja lubie ba kocham tamta biblioteke , ale niestety jestem z łodzi i byłam tam 2 razy
Jesli chodzi o ksiazki to z tych które tam były czytałam"japanese fairy tales" (polecam )
sama tez jestem posiadaczka niewielu tytułów miedzy innymi" kobieta z wydm" "kwaidan" , ale w tej chwili czytam "kojiki" z biblioteki i cos mi mówi ze przeczytam to kilka razy zanim oddam i zrozumiem

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWys³any: 31-08-2003 - 03:13
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 08-06-2003



Shusaku Endo - Silence
Kenji Miyazawa - Tales
Sakae Tsuboi - Twenty-four Eyes

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits