Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2003 - 12:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Kotoro napisał/a:
www.kodanclub.com -> magazines - rzeczy, których wstydzisz się kupić Wink

Kotoro, to są magazyny japońskie, a od dawna wiadomo że Japończycy uwielbiają tandetę właśnie w jakichś czasopismach, a już najgorsze są te reklamy w telewizji, poprostu czysty niczym nieograniczony kicz
A ja nie mieszkam w Japonii podobnie jak znacząca większość Polaków interesujących się m&a. Tak więc oczekuję, że magazyny będą wydawane zgodnie z polskimi normami.
Jeszcze mi tak nie odbiło na punkcie Japonii, żeby się zachwycać nawet nawiększym gównem Confused

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KotoroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2003 - 08:31
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 30-09-2003



Status: Offline
iola napisał/a:

Kotoro, to są magazyny japońskie, a od dawna wiadomo że Japończycy uwielbiają tandetę właśnie w jakichś czasopismach, a już najgorsze są te reklamy w telewizji, poprostu czysty niczym nieograniczony kicz
A ja nie mieszkam w Japonii podobnie jak znacząca większość Polaków interesujących się m&a. Tak więc oczekuję, że magazyny będą wydawane zgodnie z polskimi normami.
Jeszcze mi tak nie odbiło na punkcie Japonii, żeby się zachwycać nawet nawiększym gównem Confused


To sa magazyny Kodanszy, ktore zamieszczaja najlepsze z tego kiczowatego mangowego gowna, ktorym zachwycaja sie polscy fani. Powiedz po prostu, ze w ogole nie kumasz japonskiej popkultury. Manga jest kiczowata w swoich podstawowcych zalozeniach, tak samo j-music, anime i reszta. Tylko u nas egzaltowanym nastolatkom wydaje sie, ze to jest niewiadomo jak glebokie i artystyczne. Jesli szukasz w mandze potwierdzenie swojego wysokiego gustu, to sorry, ale to jest zwykle rzezbienie w gownie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2003 - 11:29
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Ojej widzę, że się dublujemy, bo na "Nie związane..." też jest dyskusja o Kawaii i Mangazynie, która się tak dobrze rozwinęła, że jej nie skasuję.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2003 - 16:09
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Yyyy...sorry Kotoro ale czy ty w ogóle rozumiesz o czym ja mówię? O_o Bo mam dziwne wrazenie że nie.
Kotoro napisał/a:
To sa magazyny Kodanszy, ktore zamieszczaja najlepsze z tego kiczowatego mangowego gowna, ktorym zachwycaja sie polscy fani.

Powiedz mi jedno. Kiedy to niby nazwałam mangę "mangowym gównem, którym zachwycają się polscy fani"? To co pisałam tyczyło się magazynów, popracuj lepiej nad czytaniem ze zrozumieniem.
Kotoro napisał/a:
Powiedz po prostu, ze w ogole nie kumasz japonskiej popkultury. Manga jest kiczowata w swoich podstawowcych zalozeniach, tak samo j-music, anime i reszta. Tylko u nas egzaltowanym nastolatkom wydaje sie, ze to jest niewiadomo jak glebokie i artystyczne.

Manga w większości jest kiczowata w swoich podstawowych założeniach, ale nieraz wycodzi z tego coś fajnego. Ale mi nie o to chodziło.

Chodziło mi o samą oprawę graficzną pism, której wcale nie muszę podziwiać mimo tego że interesuję się m&a. Dla mnie te wszystkie różowe okładki to szczyt kiczu, ale nie najeżdżam w ten sposób na mangę. Więc nie rozumiem o co ci chodziło w tym twoim wywodzie że nie rozumien japońskiej popkultury.
Uważasz że jeśli skrytykuję cokolwiek japońskiego to już krytykuję wszystko?
Kotaro napisał/a:
Jesli szukasz w mandze potwierdzenie swojego wysokiego gustu, to sorry, ale to jest zwykle rzezbienie w gownie.

Bardzo ciekawy wniosek Rolling Eyes Ciekawe skąd go wytrzasnąłeś? Bo chyba nie z mojej wypowiedzi na temat japońskich magazynów3

Radzę przeczytac 2x posta nim napiszesz odpowiedź i zanim zaczniesz najeżdżać ludzi...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2003 - 19:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
tak czy inaczej... mam pierwszy numer Mangazynu. fajny, mnie sie podoba. kawaii widzialem tylko przez szybke i nie zaluje. wygladalo ze ma 30 stron i ze jest wydrukowane na papierze toaletowym, tak wiec ominalem z daleka. a Mangazyn bede dostawal do domu razem z bonusami bo sie D szarpnal na prenumerate, a co!! Smile

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KotoroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2003 - 19:21
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 30-09-2003



Status: Offline
iola napisał/a:
Yyyy...sorry Kotoro ale czy ty w ogóle rozumiesz o czym ja mówię? O_o Bo mam dziwne wrazenie że nie.


To mi wytlumacz, o co Ci chodzi. To sa pisma, ktore zamieszczaja mangi, wlasnie te najpopularniejsze w Polsce. Skoro maja tam taka oprawe, wyrastajaca wprost z japonskiego kiczu, to po co mamy udawac, ze jest inaczej i pakowac mange w artystowskie falbanki? Manga jest kiczem, magazyny z manga sa kiczem, magazyny o mandze sa kiczem. mecyje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2003 - 20:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
oj też bym chciała taką prenumeratę, ale na razie kasy jest emti Sad buti trzeba cosik wykombinować ma sie rozumieć Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-11-2003 - 10:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Pytanie. Przeczytałeś cały mój poprzedni post? Bo dokładnie w nim wszystko wytłumaczyłam.
Kotoro napisał/a:
To mi wytlumacz, o co Ci chodzi. To sa pisma, ktore zamieszczaja mangi, wlasnie te najpopularniejsze w Polsce. Skoro maja tam taka oprawe, wyrastajaca wprost z japonskiego kiczu, to po co mamy udawac, ze jest inaczej i pakowac mange w artystowskie falbanki? Manga jest kiczem, magazyny z manga sa kiczem, magazyny o mandze sa kiczem. mecyje.


Czy ty czasem nie za mocno rozszerzasz to co powiedziałam?
Co mnie obchodzi jakie mangi są wydawane w tych pismach? Przecież w pierwszym poście nawet słowem o nich nie wspomniałam.

Mi chodzi tylko i wyłącznie o OPRAWĘ GRAFICZNĄ czasopism
Czy teraz rozumiesz co mówię?

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits