Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 14:37
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-08-2002

Status: Offline
Cytat:
Z mojej znajomo?ci Ranmy (niew?tpliwie powierzchownej) wynika jednak , ?e pr?dzej obroni si? znanym tytu?em ni? jako?ci?... IMHO. IMHO!

Takie tylko moje wtr?cenie do dyskusji to jednak my?l? ze Ranma przez d?ugi czas swojego wydawania obroni?aby si? sama, poniewa? jest tam ?wietny humor, który si? utrzymuje... Tylko ?e ludzie to gadziny, ktore nie potrafi? by? w wiekszosci w sta?ym zainteresowaniu i chocia? Ranma nie traci praktycznie nic z siebie to fani by powoli odchodzili.
I moim zdaniem to tytu? czy fabu?a nie wiele tu pomog? bo ranma moze si? nie obroni? przez swoj? d?ugo?? Confused Niestety...

- Nawet obcym nale?y si? godny pochówek...
- To nie s? obcy i zostan? tak jak le??

-----The last of the Mohicans------

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 18:35
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

Radagajs napisał/a:

WANEKO te? ma prawo czego? nie wydawa?. Na przyk?ad Nausicai i Adolfa. Cho? te akurat mangi s? wielokrotnie lepsze od obecnych tytu?ów WANEKO (IMHO).

W/g Ciebie. Ja te? ch?tnie widzia?bym Nauszk? od Waneko ale to nie znaczy , ?e mam prawo ocenia? co wed?ug wszystkich fanów powinni wydawa?.

Radagajs napisał/a:

Si?? przebicia , powiadasz. Sk?d JPF j? wzi??? Z Ksi??yca?

G?ownie z Ksi??yca. Z Czarodziejki, dok?adniej ;p
A pó?niej tak?e z zeszytów Evangeliona.
Zanim Waneko wesz?o JPF mia? ju? ugruntowana pozycj?.

Radagajs napisał/a:

Nie chce mi si? dyskutowa? o rodzajach mang...

Sam zacz??e? Razz

Radagajs napisał/a:

Z mojej znajomo?ci Ranmy (niew?tpliwie powierzchownej) wynika jednak , ?e pr?dzej obroni si? znanym tytu?em ni? jako?ci?... IMHO. IMHO!

Nie wiem czy jakakolwiek z wydanych w Polsce mang osi?gn??a w Japonii takie wyniki sprzeda?y jak Ranma. A dla mnie zdanie fanów (którzy g?osuja w?asn? kieszeni?) liczy si? najbardziej.
I ile tomików Ranmy przeczyta?e??

Radagajs napisał/a:

Moja kole?anka z ASP powiedzia?aby ci , ?e dla niej to 90% kryteriów oceny Smile

A moja kole?anka to ma dwoje dzieci. Smile
Dyskutujemy Ty i ja, a nie ja z Twoja kole?anka.
Która mo?e sobie oceniac obrazki, a nie mange w takim razie.

Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 19:14
Pisarz
Pisarz

Dołączył/a: 23-03-2003

raul napisał/a:
W/g Ciebie. Ja te? ch?tnie widzia?bym Nauszk? od Waneko ale to nie znaczy , ?e mam prawo ocenia? co wed?ug wszystkich fanów powinni wydawa?.

Ja oceniam , co wed?ug mnie powinni wydawa?. Ewentualnie , co powinni wydawa? , ?eby si? sprzeda?o.

raul napisał/a:
Nie wiem czy jakakolwiek z wydanych w Polsce mang osi?gn??a w Japonii takie wyniki sprzeda?y jak Ranma. A dla mnie zdanie fanów (którzy g?osuja w?asn? kieszeni?) liczy si? najbardziej.

Bezsens tego argumentu zobrazuje krótkie porównanie : co sprzedawa?o si? w Japonii lepiej - Black Jack czy Czarodziejka z Ksi??yca? I co osi?gn??o wi?ksz? popularno???

Albo : gdzie Dragon Ball osi?gn?? wi?ksz? popularno?? - w Japonii czy w Ameryce i Europie?

Powinno pomóc zrozumie? , ?e popularno?? w Japonii ma si? nijak do popularno?ci w Polsce. Wydawanie w Polsce takiej np. "Urusei Yatsury" ma akurat tyle sensu , co wo?enie "Rejsu" do Japonii.

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 20:49
Admin Forum
Admin Forum

Radagajs napisał/a:

raul napisał/a:

Bezsens tego argumentu zobrazuje krótkie porównanie : co sprzedawa?o si? w Japonii lepiej - Black Jack czy Czarodziejka z Ksi??yca? I co osi?gn??o wi?ksz? popularno???

To jak si? sprzeda? tytu? w Japonii ma jedno prze?o?enie - jest dobry. Nie wiem jak si? sprzeda w Polsce, ale dziwnym trafem to co by?o popularne w Japonii (np. wspomniany Dragon Ball) osi?gne?o w Polsce sukces.
Wed?ug Ciebie to pewnie przydadek.

Radagajs napisał/a:

Powinno pomóc zrozumie? , ?e popularno?? w Japonii ma si? nijak do popularno?ci w Polsce. Wydawanie w Polsce takiej np. "Urusei Yatsury" ma akurat tyle sensu , co wo?enie "Rejsu" do Japonii.

Jasne. Dziwne, ?e manga Locke, która si? nie sprzedawa? a w Japonii, nie sprzedawa?a sie tak?e i u nas.
Dziwne, ?e Evangelion (nie zaprzeczysz , ?e popularny w Japonii) ?wietnie si? sprzedawa? u nas a teraz wyszed? jeszcze w tomikach!
Cz?owieku, przej?yj na oczy. Badziewne anime b?d? mangi w Japonii czy w Polsce nadal b?da badziewne.
A badziewnych mang (czy to graficznie czy tre?ciowo) nie kupuja miliony. I nie wydaje si? ich 38 tomach. Wiedzia?by? to gdyby? ?ykn?? troch? ekonomii.

Na czym sie opiera JPF? Zaraz us?yszysmy od Ciebie ?e na ankiecie (która nie ma prze?o?enia bo osoby g?osowa?y tam na tytu?y wielokrotnie, co Kralizek sam przyzna? na Asuconie Cool.
Na tym co u nas lecia?o w telewizji, g?ównie najlepsze tytu?y (= popularne w Japonii i nie tylko) oraz na tym jak sie sprzedawa?o w Japonii, w Stanach czy Europie.

Sk?d wiesz, ?e Urusei Yatsura by si? nie sprzeda?? Nie masz zielonego poj?cia (ani ja, ani nikt inny w Polsce).
Wiedzia?e? jak b?dzie si? sprzedwa? Eden? Wszystkich zaskoczy?o to, ?e zupe?nie nieznany autor, nieznany tytu? sprzedawa? si? tak dobrze.

SeishirouOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 15:29
Debiutant
Debiutant

Dołączył/a: 10-06-2002

Ranma 1/2 podobno (pisali na Wraku i to jest oficjalne) bardzo powa?nie my?li o tym Egmont zreszt? jak i o Inu - Yasha Very Happy mo?e si? wreszcie doczekamy.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 15:56
Admin Forum
Admin Forum

Seishirou napisał/a:
Ranma 1/2 podobno (pisali na Wraku i to jest oficjalne) bardzo powa?nie my?li o tym Egmont zreszt? jak i o Inu - Yasha Very Happy mo?e si? wreszcie doczekamy.

Sorki ,ale na te tytu?y to z Egmontu nie czekam. To co wyprawiaj? ostatnio z mangami wo?a o pomste do nieba. Ja wol?, ?eby nie wydali ni? odwalili kich?.

RaionOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 17:13
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 16-04-2003

Hm z tego co mi wiadomo to JPF w drugiej po?owie roku planuje wyda? "Record of Lodoss War". Na co z wielk? niecierpliwo?ci? czekam Twisted Evil

P.S. Tylko niemam poj?cia co do serii Twisted Evil bo by?o ich kilka Twisted Evil

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 18:58
Pisarz
Pisarz

Wed?ug Hulita planowana przez nich manga Lodoss jest trzytomowa. Niech sobie ka?dy fan RoLW do?piewa , jak umie. Razz

VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 11:44
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 25-01-2003

Nie jestem fanka Lodossa, wiec plisss, wyjasnij o co chodzi z trzytomowa manga, ok???

Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 11:58
Pisarz
Pisarz

To ja mam wiedzie?? W temacie Lodossa mam zero rozeznania. Wyrazi?em przypuszczenie , ?e by? mo?e jacy? znawcy tej mangi wiedz? , która manga z uniwersum Lodossa jest trzytomowa.

VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 22:14
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 25-01-2003

A to sorki :) Myslalam, ze wiesz, jakos to tak mi wyniknelo z Twojego postu i znaczka ":P". Chyba niewyspana jestem ;P

Niestety, na animenfo nie ma zadnego infa o mandze Lodoss...

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat