Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 14:37
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Cytat:
Z mojej znajomości Ranmy (niewątpliwie powierzchownej) wynika jednak , że prędzej obroni się znanym tytułem niż jakością... IMHO. IMHO!

Takie tylko moje wtrącenie do dyskusji to jednak myślę ze Ranma przez długi czas swojego wydawania obroniłaby się sama, ponieważ jest tam świetny humor, który się utrzymuje... Tylko że ludzie to gadziny, ktore nie potrafią być w wiekszosci w stałym zainteresowaniu i chociaż Ranma nie traci praktycznie nic z siebie to fani by powoli odchodzili.
I moim zdaniem to tytuł czy fabuła nie wiele tu pomogą bo ranma moze się nie obronić przez swoją długość Confused Niestety...

_________________


- Nawet obcym naleĹĽy siÄ™ godny pochĂłwek...
- To nie sÄ… obcy i zostanÄ… tak jak leĹĽÄ…

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 18:35
Admin Forum
Admin Forum


Doł±czył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisał/a:

WANEKO też ma prawo czegoś nie wydawać. Na przykład Nausicai i Adolfa. Choć te akurat mangi są wielokrotnie lepsze od obecnych tytułów WANEKO (IMHO).

W/g Ciebie. Ja też chętnie widziałbym Nauszkę od Waneko ale to nie znaczy , że mam prawo oceniać co według wszystkich fanów powinni wydawać.

Radagajs napisał/a:

Siłę przebicia , powiadasz. Skąd JPF ją wziął? Z Księżyca?

Głownie z Księżyca. Z Czarodziejki, dokładniej ;p
A później także z zeszytów Evangeliona.
Zanim Waneko weszło JPF miał już ugruntowana pozycję.

Radagajs napisał/a:

Nie chce mi się dyskutować o rodzajach mang...

Sam zaczÄ…Ĺ‚eĹ› Razz

Radagajs napisał/a:

Z mojej znajomości Ranmy (niewątpliwie powierzchownej) wynika jednak , że prędzej obroni się znanym tytułem niż jakością... IMHO. IMHO!

Nie wiem czy jakakolwiek z wydanych w Polsce mang osiągnęła w Japonii takie wyniki sprzedaży jak Ranma. A dla mnie zdanie fanów (którzy głosuja własną kieszenią) liczy się najbardziej.
I ile tomików Ranmy przeczytałeś?

Radagajs napisał/a:

Moja koleżanka z ASP powiedziałaby ci , że dla niej to 90% kryteriów oceny Smile

A moja koleĹĽanka to ma dwoje dzieci. Smile
Dyskutujemy Ty i ja, a nie ja z Twoja koleĹĽanka.
KtĂłra moĹĽe sobie oceniac obrazki, a nie mange w takim razie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 19:14
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisał/a:
W/g Ciebie. Ja też chętnie widziałbym Nauszkę od Waneko ale to nie znaczy , że mam prawo oceniać co według wszystkich fanów powinni wydawać.


Ja oceniam , co według mnie powinni wydawać. Ewentualnie , co powinni wydawać , żeby się sprzedało.

raul napisał/a:
Nie wiem czy jakakolwiek z wydanych w Polsce mang osiągnęła w Japonii takie wyniki sprzedaży jak Ranma. A dla mnie zdanie fanów (którzy głosuja własną kieszenią) liczy się najbardziej.


Bezsens tego argumentu zobrazuje krótkie porównanie : co sprzedawało się w Japonii lepiej - Black Jack czy Czarodziejka z Księżyca? I co osiągnęło większą popularność?

Albo : gdzie Dragon Ball osiągnął większą popularność - w Japonii czy w Ameryce i Europie?

Powinno pomóc zrozumieć , że popularność w Japonii ma się nijak do popularności w Polsce. Wydawanie w Polsce takiej np. "Urusei Yatsury" ma akurat tyle sensu , co wożenie "Rejsu" do Japonii.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 20:49
Admin Forum
Admin Forum


Doł±czył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisał/a:

raul napisał/a:
Nie wiem czy jakakolwiek z wydanych w Polsce mang osiągnęła w Japonii takie wyniki sprzedaży jak Ranma. A dla mnie zdanie fanów (którzy głosuja własną kieszenią) liczy się najbardziej.

Bezsens tego argumentu zobrazuje krótkie porównanie : co sprzedawało się w Japonii lepiej - Black Jack czy Czarodziejka z Księżyca? I co osiągnęło większą popularność?

To jak się sprzedał tytuł w Japonii ma jedno przełożenie - jest dobry. Nie wiem jak się sprzeda w Polsce, ale dziwnym trafem to co było popularne w Japonii (np. wspomniany Dragon Ball) osiągneło w Polsce sukces.
Według Ciebie to pewnie przydadek.

Radagajs napisał/a:

Powinno pomóc zrozumieć , że popularność w Japonii ma się nijak do popularności w Polsce. Wydawanie w Polsce takiej np. "Urusei Yatsury" ma akurat tyle sensu , co wożenie "Rejsu" do Japonii.

Jasne. Dziwne, że manga Locke, która się nie sprzedawał a w Japonii, nie sprzedawała sie także i u nas.
Dziwne, że Evangelion (nie zaprzeczysz , że popularny w Japonii) świetnie się sprzedawał u nas a teraz wyszedł jeszcze w tomikach!
Człowieku, przejżyj na oczy. Badziewne anime bądź mangi w Japonii czy w Polsce nadal będa badziewne.
A badziewnych mang (czy to graficznie czy treściowo) nie kupuja miliony. I nie wydaje się ich 38 tomach. Wiedziałbyś to gdybyś łyknął trochę ekonomii.

Na czym sie opiera JPF? Zaraz usłyszysmy od Ciebie że na ankiecie (która nie ma przełożenia bo osoby głosowały tam na tytuły wielokrotnie, co Kralizek sam przyznał na Asuconie Cool.
Na tym co u nas leciało w telewizji, głównie najlepsze tytuły (= popularne w Japonii i nie tylko) oraz na tym jak sie sprzedawało w Japonii, w Stanach czy Europie.

Skąd wiesz, że Urusei Yatsura by się nie sprzedał? Nie masz zielonego pojęcia (ani ja, ani nikt inny w Polsce).
Wiedziałeś jak będzie się sprzedwał Eden? Wszystkich zaskoczyło to, że zupełnie nieznany autor, nieznany tytuł sprzedawał się tak dobrze.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SeishirouOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 15:29
Debiutant
Debiutant


Doł±czył/a: 10-06-2002

Sk±d: Bielsko-BiaĹ‚a

Status: Offline
Ranma 1/2 podobno (pisali na Wraku i to jest oficjalne) bardzo poważnie myśli o tym Egmont zresztą jak i o Inu - Yasha Very Happy może się wreszcie doczekamy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 15:56
Admin Forum
Admin Forum


Doł±czył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Seishirou napisał/a:
Ranma 1/2 podobno (pisali na Wraku i to jest oficjalne) bardzo poważnie myśli o tym Egmont zresztą jak i o Inu - Yasha Very Happy może się wreszcie doczekamy.

Sorki ,ale na te tytuły to z Egmontu nie czekam. To co wyprawiają ostatnio z mangami woła o pomste do nieba. Ja wolę, żeby nie wydali niż odwalili kichę.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaionOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 17:13
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 16-04-2003



Status: Offline
Hm z tego co mi wiadomo to JPF w drugiej połowie roku planuje wydać "Record of Lodoss War". Na co z wielką niecierpliwością czekam Twisted Evil

P.S. Tylko niemam pojęcia co do serii Twisted Evil bo było ich kilka Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 18:58
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Według Hulita planowana przez nich manga Lodoss jest trzytomowa. Niech sobie każdy fan RoLW dośpiewa , jak umie. Razz

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 11:44
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Nie jestem fanka Lodossa, wiec plisss, wyjasnij o co chodzi z trzytomowa manga, ok???

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 11:58
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

To ja mam wiedzieć? W temacie Lodossa mam zero rozeznania. Wyraziłem przypuszczenie , że być może jacyś znawcy tej mangi wiedzą , która manga z uniwersum Lodossa jest trzytomowa.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 22:14
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
A to sorki :) Myslalam, ze wiesz, jakos to tak mi wyniknelo z Twojego postu i znaczka ":P". Chyba niewyspana jestem ;P

Niestety, na animenfo nie ma zadnego infa o mandze Lodoss...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits