Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-02-2003 - 22:20
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Ja Kenshina tv nie lubię za bezsensowne efekciarstwo np. ten wielki miecz Zanzy (tak go chyba na początku nazywał kenshin a zreszta nie wiem Razz )to że kenshin na nim stanął czego w ogóle jego przeciwnik nie zauważył (chyba musiał być naprawdę silny skoro nie poczuł dodatkowych 60 kg), albo jak można kogoś porwać z brzegu do płynącej łódki?O_o Już nie mówiąc że tą łudkę zobaczyłoby się już 100 m wcześniej.
Dla mnie jest tam stanowczo za dużo amerykańskiego kiczu.

Za to OAVki...miodzik... Very Happy

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-02-2003 - 22:56
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Ja Ninja Scrolla widziałem tylko troszkę, jeden kawałek, ale.. nie podoba mi się sposób rysowania. Nie wiem, może kiedyś spróbuję...


Co do Kenshina i efekciarstwa.... A co powiesz o mieczu Gattsa w 1 szym odcinku Berserka? no i o jego zagrywkach w walce z Griffithem ( nie pamiętam - 2 czy 3 epizodzik) Ech, inna sprawa, że ja Kenshina nie widziałem :)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-02-2003 - 13:58
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Miecz Gattsa jest też lekko przesadzony (ten w 1 odcinku jest chyba większy od tego w dalszej części serii), ale on sam też jest wielki i silny^^ co daje możliwość że jednak ten miecz uniesie.
A tamto chucherko z kenshina...O_o

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-02-2003 - 14:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Tak, w 1szym odcinku jest tak ze 3 - 4 razy szerszy. Tak na logikę, to ten miecz przy jego grubości i szerokości musiałby ważyć tyle, co dwa dwumetrowe kawałki szyny tramwajowej... No, może półtorametrowe ;)))

Ale fakt faktem - Gatts nie posługuje się tym wielkim mieczem tak sprawnie, idzie mu to z trudnością, co zmywa resztę win - pozory zachowano.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-02-2003 - 13:25
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
ale ten miecz jest i tak przegiety... Wole chyba ten Griffitha (nie zabijajcie za zla pisownie) albo toporek Pazu-so

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-02-2003 - 20:52
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
co do kenshina to bierz pod uwage że ken był zawodowcem, był "samuraiem", i miał niesamowitą technikę walki przez co był prawie półbogiem a poza tym to jest anime o samuraiach i takie walki to normalka... weźmy np filmy kung-fu made in hong kong

co do dużych mieczy to nikt nie przebije Clouda z FFVII

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-02-2003 - 22:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Jak dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie to że ktoś chodzi sobie po czyimś mieczu jest niemożliwe. Te wszystkie walki są nienaturalne, jakby jeszcze były przemyslane i wyreżyserowane odpowiednio to jakoś by się dało znieść.
Pozatym przyrównaj to do oavek. Historia tego samego człoweika a przedstawiona znakomicie i pod względem fabuly i walk.

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-02-2003 - 23:01
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
co do kenshina to jest tak że serial to komedia z panami umiącymi walczyć (bronią lub rękoma) osadzona w Japonii a OAVki to już poważne anime... i tu przyznaje że OAVki są lepsze niż seria TV. Co do walk to muszą być nienaturalne ponieważ przeciwnicy też nienaturalnie walczą... jeżeli komuś zależy na walkach to polecam Kazemakaze Tsukikage Ran (czy jakos tak) jest to zabawne anime ale jeśli chodzi o walki to jest niesamowite...
<dla nie wtajemniczonych to poweim że to anime opowiada o kobiecie samuraiu która podróżuje po Japonii i pomaga innym (oglądałem tylko 5 odcinków niestety CHCE WIECEJ!!!>
... co do walk to podobają mi sie ze wzglądu na ich szybkość Very Happy nie ma niepotrzebnych uników przed mieczem walki kończą się po 2 ruchach miecza no chyba że to przywódca czarnych charakterów to walka trwa do 5 machnięć miecza... scenariusz walk jest wyjęty jak z dobrych filmów o samuraiach wyciągnięcie miecza przeważnie kończy z pierwszym przeciwnikiem...

A wracając do OAVek Kena to nie pasowało by do klimatu gdyby kenshin skakał na kilka metrów do góry albo ktoś walczył 100 Kg mieczem po którym gania sobie jakiś "łosiu" Wink ... w OAVkach przedstawiono Kenshina jako zwykłego człowieka nie jako bezwzglądnego zabójcę ale osobę która jednak coś czuje i umie odwzajemniać uczucia

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-02-2003 - 16:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
No właśnie mi o to chodzi że nie wymagasz od serii tv tyle co od oavek bo to tylko komedyjka z nienaturalnymi walkami. Dlatego ta seria mi nie przypadła zbytnio do gustu. Humor był raczej średni i tak naprawdę nie miało co zaciekawić (przynajmniej mnie bo w japonii to podobno był na to szał Smile )
Cytat:
A wracając do OAVek Kena to nie pasowało by do klimatu gdyby kenshin skakał na kilka metrów do góry albo ktoś walczył 100 Kg mieczem po którym gania sobie jakiś "łosiu" Wink

I dzięki temu że wyrzucono cały ten kicz oavki są świetne Very Happy

Tylko jedna scenka mnie lekko zawiodła (ale to tak lekko Smile )

tu taki mały SPOILEREK


W 1 odcinku próbowali zrobić dramatyczną scenkę i w reultacie wyszło że matka Kenshina mówiła z przebitym gardłem Confused Trochę mnie to razi Confused


KONIEC SPOILERKA :p

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-02-2003 - 16:25
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
a widziałaś może drugą serie OAVek?? ja tylko pierwszy odcinek z dwóch choć mam oba... (mam doła bo mam tak obciążony system że mi źle divxy chodzą Sad )

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-02-2003 - 16:31
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Niestety nie widziałam, bo jak kilka dni temu dostałam kawajca to się dowiedziałam że takie coś w ogóle istnieje Razz
A skąd masz te cudeńka? (czy cudeńka to się okaże jak oglądnę Razz )

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-02-2003 - 18:35
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
a wracając to komiksów z treścią i zostając przy samuraiach to jak wam się podoba Usagi Y?? bo jak dla mnie to najlepszy komiks o samuraiach... co do kreski to jest fajna ale nie zachwycająca... a co do treści to normalnie wymiata Very Happy

najlepsze jest to że dopiero po tomie "pory roku" dowiedziałem się że ta kreska nad okiem królika to blizna Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2003 - 21:34
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Ja z tego co pamiętam, to czytałem tylko dwa z wydanych u nas tomów, pierwsze dwa. Najbardziej spodobały mi się dwa opowiadania - to o mieczach i to o bóstwie opiekującym się duszą zamordowanego chłopca - o posążku przy drodze. Zgadza się, treść wymiata.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-03-2003 - 15:58
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Mnie Usagi nie wziął, jakoś tak mi nie podpasował... Rolling Eyes

Magnus napisa³/a:
a widziałaś może drugą serie OAVek?? ja tylko pierwszy odcinek z dwóch choć mam oba...

Niom i obrjżałam w niedzielę oba, w sumie historia pozostawia refleksje (tak jak po pierwszych oavkach Smile ) no i próbowali naprawić rażące błędy z serialu. W sumie było dosyć średnie...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-03-2003 - 08:48
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
No to już wszystko z Usagiego co u nas wyszło mam za sobą :) Podobało mi się, honor, zwroty grzecznościowe i jednocześnie twarde prawo miecza... Niesamowite połączenie :)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits