Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DreaM*HunteROffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X'a?  PostWysłany: 19-03-2005 - 23:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
RG Veda - pierwsza manga Clampa, wydana "na poważnie". Ma ona wiele powiązań z X'em i to prawda, to RG Veda byla inspiracją dla powstania X'a. W RG Veda jest sześciu wysłanników. Także toczy się walka o losy świata. Kreska jest niebywale piękna! Bohaterem mangi jest Ashura, który wygląda jak dziewczyna. Posiadam artbook (jeden z dwóch) "Hiten Muma". Zapłaciłam 126zł i nie żałuję. Anime tej mangi ukazało się w 1991 roku ^.^ tak więc troszkę dawno... Abyście sobie ocenili jakość kreski - http://members.tripod.com/~darktsunami/rgveda/. Nie jest to najlepsza stronka z galerią, ale są tu też piękne arty ^.^
Ponadto tu macie Prolog - http://www.aestheticism.com/visitors/manga/rg/intro.html. Porównajcie to sobie z X'em. Niezwykle podobne. Jak narazie marzę, by ta manga została wydana przez J.P.F *.*...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 20-03-2005 - 12:59
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

wierzenia starożytnych ludów. elementy różnych religii. owszem, to może być inspiracją. ale nie manga. obie czerpią z legend, mitów ale nie z siebie nawzajem. :3

jakoś nie mogę się przekonać to "rg vedy" jako do mangi. mimo, iż to clamp, to jednak "tamta" kreska nie bardzo mi odpowiada. cóż, "chobits", "angelic layer", "x" rozpieściły ;33 i wręcz nie ma się ochoty patrzeć na coś starszego ^,^"'''
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 20-03-2005 - 21:57
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Dla mnie CHobits ma za "pustą" kreskę. Jest pięknie itp ale jednak ten starożytny styl RG Veda jest prześliczny!
Ja czytalam o RG Veda i X. Są to mangi naprawdę bardzo podobne ^.^ Czytając X'a i czytając na temat RG Veda wiele wspólnych cech można znaleźć...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 21-03-2005 - 01:43
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

wiesz Chobi rysowniczki są trzy = RG Vedę chyba rysowała Mokonka, która nie była główną rysowniczką ani Chobits ani Angelic Layer, tylko Xa i CCS

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 21-03-2005 - 19:30
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

huntie >> owszem, są podobne, ale to nie czyni z jednej z nich inspiracji dla drugiej ^^''
nika >> podałem złe przykłady, ale chodziło mi o ewolucję tej dawnej kreski w to, co widać w najnowszych tomach "x"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 24-03-2005 - 20:06
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Huntie, przecież same Clampiczki przyznają, że ciężko im się rozstać z "dawnymi postaciamy". Dowodem na to jest przecież ich najnowsza (w Japonii) manga, w której występują charaktery z różnych mang... nie wiem jak im to wyszlo, bo skanów nie widzialam... ale zapewne dobrze, mimo że zmiksowanie tych różnych stylów (XXXholic a X albo Chobits a RG Veda) napewno łatwe nie bylo... w koncu to Mistrzynie ^.^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 25-03-2005 - 07:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Tsubasa Reservoir Chronicle - do kupienia w Polsce po angielsku, ale styl jest jeden, choć postacie teoretycznie te same, dlatego zastanawiam się, która to rysuje

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 08-04-2005 - 13:15
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
W Polsce po angielsku - mam rozumieć że na polskich stronach ;__; ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 08-04-2005 - 14:10
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

nie, w księgarni w Polsce - na 100% w Warszawie w American Bookstore; miałam w łapkach - cena 35 zł za tomik

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 17-04-2005 - 21:23
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Nika wielkie dzięki X3 napisz mi jeszcze,proszę, gdzie jest ta księgarnia bo ja jeżdżę do ojca do wawy raz na miesiąc. mniej więcej się orientuję w ulicach i w centrach handlowych (czyli tak jak każdy _^_")
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 18-04-2005 - 10:00
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ta, w której widziałam Tsubasę jest w Galerii Mokotów na drugim piętrze

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 18-04-2005 - 10:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
inny american Bookstore jest na zbiegu Nowego Światu i Świętokrzyskiej (vis-a-vis Telepunktu), ale czy tam jest w/w dzieko nie ma gwarancji...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: RG Veda inspiracją dla X  PostWysłany: 23-04-2005 - 15:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
ArigatĂ´!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits