Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Okita_SoujiOffline
Temat postu: Siewca Wiatru i ObroÅ„cy Królestwa  PostWys³any: 23-08-2004 - 11:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 19-08-2004



Status: Offline
No, nie wierze, że nikt tego nie czytał Very Happy
Obie powiązane ze sobą książki autorstwa Maji Lidii Kossakowskiej, mnóstwo aniołów i demonów, jednym słowem angel fantasy najwyzszej klasy Smile Dla fanów wątków s-ai tez cos sie znajdzie, w koncu 3 kobiety na takie tlumy facetow to zdecydowanie za malo Very Happy Goraco polecam i osoby, ktore zapoznaly sie z tym zachecam do wypowiedzi na temat obu ksiazek Smile

_________________
If you wan't to KILL me...
...HATE me...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 19:32
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Problem z Kossakowską polega na odbiorze jej dzieł. Tak jak powieści Tolkiena wytworzyły masy maniakalnych fanów elfowatości (co świetnie wykpił Yeskov w "Ostatnim Władcy Pierścienia") tak dzieła Kossakowskiej stworzyły odbiorców uważających się po lekturze tychże za większych ekspertów od wszelakich aniołów niż teologowie. Do tego jeszcze te fanfiki Daimon-Hija i Lucyfer-Mefistofeles... Mein Gott. Ratunku. Całe szczęście , że napalone fanki nie czytają "Biesów". Dzięki temu nie ma fanfików Stawrogin-Lebiadkin.

Aha. "Maji"?

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Okita_SoujiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 19:36
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 19-08-2004



Status: Offline
Tia... Mój błąd. Co innego piszę a o czym innym myślę Confused
Wiesz, znam tą sytuację, ale wierz lub nie, angelologią interesowałam się długo przez wydaniem tej książki. Właściwie to skusiłam się do niej jakoby przez moje zainteresowania. Od trzech lat uczęszczam na dodatkowe zajęcia z teologii, przy czym raz w tygodniu zajęcia te poświęcone są definitywnie angelologii, czyli aniołom i demonom pod postaciami wszelakimi. Poza tym chcąc nie chcąc Kossakowska w swoich książkach ma sporo błędów. Chociaż może łatwiej to nazwać "pozmienianych faktów". Ale mnie się książka podobała, poza tym uważam, że dla ludzi może stanowić ona prosty ogolnikowy wstęp do tematu, bo specjalistyczne ksiazki na ten temat sa juz pisane w wyjatkowo trudny w odbiorze sposob.

_________________
If you wan't to KILL me...
...HATE me...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 19:47
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Okita_Souji napisa³/a:
Od trzech lat uczęszczam na dodatkowe zajęcia z teologii, przy czym raz w tygodniu zajęcia te poświęcone są definitywnie angelologii, czyli aniołom i demonom pod postaciami wszelakimi.


Ojejkuś! Wyzyskam twoją wiedzę : jakim i za co odpowiadającym aniołem jest Tabris/Tablis? Tak , ten , do którego nawiązuje NGE.

Okita_Souji napisa³/a:
Poza tym chcąc nie chcąc Kossakowska w swoich książkach ma sporo błędów. Chociaż może łatwiej to nazwać "pozmienianych faktów".


To akurat nie jest problem. Problem powstaje wtedy , gdy ludzie uważają , że po lekturze tego stają się ekspertami. Podobnie , jak po lekturze "Trylogii" Sienkiewicza niektórzy uważają się za speców od epoki , choć autor nie widział nawet , gdzie szable mają głownię.

A same powieści są genialne.

Okita_Souji napisa³/a:
Ale mnie się książka podobała, poza tym uważam, że dla ludzi może stanowić ona prosty ogolnikowy wstęp do tematu, bo specjalistyczne ksiazki na ten temat sa juz pisane w wyjatkowo trudny w odbiorze sposob.


W sumie nie można Kossakowskiej traktować jako powieści naukowych...

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Okita_SoujiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 20:03
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 19-08-2004



Status: Offline
Ok, więc po kolei.
Tabris (ta wersja imienia pojawia się we wszelkich źródłach na temat aniołów) jest patronem szóstej godziny, wolnej woli, determinacji, umiejętności dokonywania wyboru i odnajdywania alternatywnych wyjść z różnych sytuacji. Poza tym modlono się do niego w celu ukreatywnienia umysłu. Nie jest to zbyt popularny anioł, ale jeśli chcesz, poszukam w książkach czegoś więcej na ten temat Smile
Co do tego bycia ekspertem, coz, bywa denerwujace, ale to tak, jak sporo osob objezdza jakas mange/anime czy cokolwiek innego bez zapoznania sie z tym, na samej tylko podstawie opinii innych. Czlowiek uwaza, ze jesli ma JAKAKOLWIEK wiedze na jakis temat to juz moze to wyolbrzymiac. Niestety.
A ja o zadnym naukowym przeslaniu tu nie mowie, ale jak sie chce kogos czyms zainteresowac to walenie specjalistycznymi materialami z grubej rury raczej niewiele da Wink Pozostaje po prostu cieszyc sie, ze ten jakis tam nikliwy procent po lekturze ksiazek Kossakowskiej siegnie po cos bardziej prawdziwego i moze naukowego.

_________________
If you wan't to KILL me...
...HATE me...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 20:41
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Okita_Souji napisa³/a:
Ok, więc po kolei.
Tabris (ta wersja imienia pojawia się we wszelkich źródłach na temat aniołów) jest patronem szóstej godziny, wolnej woli, determinacji, umiejętności dokonywania wyboru i odnajdywania alternatywnych wyjść z różnych sytuacji. Poza tym modlono się do niego w celu ukreatywnienia umysłu. Nie jest to zbyt popularny anioł, ale jeśli chcesz, poszukam w książkach czegoś więcej na ten temat Smile


Przydałoby się do przypisów ^^ Dzięki.

BTW. Niepopularny? Nie w kręgach fanów NGE =^.^=

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Okita_SoujiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 20:48
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 19-08-2004



Status: Offline
Wiesz, ja osobiscie NGE nie ogladalam/czytalam (no, poza kawałkiem Enda) więc nie wiem, mówię, jak to się ma do angelologii Very Happy Poszukam, oczywiscie Smile

_________________
If you wan't to KILL me...
...HATE me...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 21:06
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

To obejrzyj =^.^= Oki. Jak coś znajdziesz , daj znać na priva.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWys³any: 27-08-2004 - 14:46
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 28-05-2003

Sk±d: Olsztyn

Status: Offline
Siewce Wiatru czytałam oczywiście *.* Kocham tę książkę! Szczególnie do gustu przypadł mi Asmodeusz "Zgniły Chłopiec" Very Happy, Duma (scena na stronie 447 :> szkoda tylko, że nie wlazł do tej wanny, razem z Freyem mogliby się trochę...zabawic!), poza tym Chema i Af, z kobiet natomiast przypadła mi tylko Zoe - świetna! Nie podobało mi się przedstwienie Lucyfera, być może dlatego, że w SOLL był przedstawiony w tak zacny sposób, a tutaj...No cóż : / Poza tym wszystko pięknie...No i humor zawarty na stronicach sprawiał, że śmiałam sie w głos, aż moja mum czasami wparowała do mojego pokoju sprawdzic czy ze mną wszystko ok :>

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 13-09-2004 - 17:12
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Okita_Souji : em , tego , sprawdziłaś?

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shiranuiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-01-2005 - 16:13
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 24-12-2004



Status: Offline
Mi się 'Siewca' bardzo podobał, z jednym tylko zastrzeżeniem: bitwy. Jakoś opisy walki w książce pani Kossakowskiej nie za bardzo mi przypadły do gustu :/
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
angelloOffline
Temat postu: wypasiona książka  PostWys³any: 19-02-2005 - 23:41
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 19-02-2005



Status: Offline
"Siewca" rulez...extra kasiążka...tak samo jak anioły i demony itp...daimon..fajna postac...duma był śmieszny...zgniły chłopiec...on miał jakieś ciągoty do miecia...tak nawiasem mówiąc to to chyba pedałki były Smile no...dziwnie się kończy ksążka..."idziemy na piwo" ech..czy jakoś tak..nom...polecam książeczkę!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FelicitaOffline
Temat postu: wypasiona książka  PostWys³any: 05-10-2005 - 09:27
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 02-10-2005

Sk±d: Warszawa i okolice

Status: Offline
"Siewca wiatru" i "Obrońcy Królestwa" bardzo mi się podobały. czytałam z zapartym tchem
Cytat:

z jednym tylko zastrzeżeniem: bitwy. Jakoś opisy walki w książce pani Kossakowskiej nie za bardzo mi przypadły do gustu :/

może nie przypadły Ci do gustu, ale dla mnie są bardzo dobre.
Cytat:

To akurat nie jest problem. Problem powstaje wtedy , gdy ludzie uważają , że po lekturze tego stają się ekspertami.

nie można traktować książek fantastycznych lub popularnych jako książki popularnonaukowe, bo to byłby już ignorantyzm. Poza tym nikt nie jest ekspertem po przeczytaniu książki fantastycznej i nie można jej traktować jako książkę naukową. Ale takie jest moje zdanie.
W każdym bądź razie bardzo polecam te książki, bo są świetnie napisane.

_________________
Jestem w raju na ziemi i niech tak pozostanie na zawsze;)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: wypasiona książka  PostWys³any: 06-01-2006 - 20:27
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-12-2005

Sk±d: gdzieÅ› tam koÅ‚o Warszawy...

Status: Offline
"Siewca Wiatru" podobał mi się bardzo, a co do drugiego tytułu nie czytałem- trzeba nadrobic braki...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits