Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
nika
Temat postu: Polskie projekty skanlacyjne  PostWysłany: 18-06-2005 - 20:25
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Chciałam Was spytać o zdanie w sprawie internetowych mang po polsku. Jest teraz tyle tych grup, że ciężko wszystko ściągać. Ostatnio wypróbowałam kilka rzeczy Sai Teamu m.in. Dakishimete Noir - sympatyczna i zabawna historia miłosna o dziewczynie i chłopaku-kocurze - Evangel - ładnie rysowany duet anioł-demon oraz Akkan Baby - nietypowe dziełko, chwilowo wyglądające mi na komedię erotyczną, ale po pierwszym rodziale ciężko ocenić. Tej grupy mogę polecić też Aishiteruze Baby, Hot Milk, Ion, Marmalade Boy i Slayers Special. Byłabym wdzięczna gdybyście mogli powiedzieć co ciągniecie, w skrócie o czym to jest, co polecacie, co jest warte uwagi - szczególnie chodzi mi o te mniej znane tytuły.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum


Ostatnio zmieniony przez nika dnia 19-06-2005 - 14:49, w cało¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Polskie projekty fansubberskie  PostWysłany: 19-06-2005 - 14:46
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Rozumiem, ze Nice nie chodzi o subbnowanie sensu klasycznego, bo to chyba anime, ale o skanlacje oraz skrypty.

No wiec, dziękuję za to pytanie. Smile Nie muszę chyba mówić to, co wiedzą wszyscy: największym w Polsce (chyba, że w ciągu ostatniego roku było jakieś trzęsienie ziemi) serwisem skryptów do mang jest Manga Trans Project (www.mangatrans.cjb.net). Dzieło wielkiego Fingolfina oraz jego wiernego ucznia i następcy którego imienia nie podam przez wrodzoną mi skromność. Założona w 1999 r., od jakiegoś czasu tkwi w hibernacji. Jednak - nadal jest największy. Smile

Od skanlacji trzymam się raczej z daleka, ale nieoficjalnie, mam bardzo pochlebne zdanie o Metro Mandze (http://www.metro.manga.prv.pl). Wysoki poziom językowy. Smile Zresztą, też nie, żebym swego czasu nie maczał swych macek...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: Polskie projekty fansubberskie  PostWysłany: 19-06-2005 - 15:13
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Coś mi się pomyliło, chyba myślałam o czymś innym. Dziś wypróbowałam Penguin Brothers i Minto na Bokura oba projekty Sai Teamu, całkiem fajne, choć pierwszy tytuł bardziej mnie zainteresował. Minto na Bokura kreską, klimatem i zagmatwaniem miłosnych historii przypomina Marmalade Boy, natomiast Penguin Brothers wydaje mi się ciekawy i orginalny. Silna kobitka stara się przywrócić normalność w szkole podzielonej na dwa wrogie obozy. Szef jednego z nich jest jej przyjacielem z dzieciństwa i narzeczonym ze szkoły podstawowej, ale ona po upadku z drzewa go nie pamięta.

Co do polskich grup to moim zdaniem mają za dużo projektów i dlatego strasznie się ślimaczą. Mój numer jeden to właśnie Sai Team, która ma u mnie plusa za tytuły i za to, że zawsze wszystko można od nich ściągnąć. Metro też jest fajne, ale czasem download nawala. Projekt Manga niestety szybko zdejmuje skończone projekty i można je wziąść tylko z irca. Akazukin ma mało projektów, ale częste aktualki i można ściągnąć starsze rzeczy bez problemów. Himitsu Page od wieków nie doczekała się aktualki, podobnie Jarotrans a Yakusoku ostatnio idzie na przód tylko z Gantzem. StrefAnime zeszła moim zdaniem na psy a starsze rozdziały też są dostępne tylko na ircu. Kum-chan Project nie ma zbyt interesujących projektów, ale dopiero się rokręca. Na razie spodobał mi się u nich tylko Missing Piece. MangaPolis Platinum skusiła mnie mangą You Higuri Tenshi ni Bara no Hanataba wo.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu: Re: Polskie projekty fansubberskie  PostWysłany: 19-06-2005 - 16:46
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 31-08-2002



Status: Offline
nika napisał/a:
Penguin Brothers wydaje mi się ciekawy i orginalny. Silna kobitka stara się przywrócić normalność w szkole podzielonej na dwa wrogie obozy. Szef jednego z nich jest jej przyjacielem z dzieciństwa i narzeczonym ze szkoły podstawowej, ale ona po upadku z drzewa go nie pamięta.

Szczerze polecam Very Happy Tytuł mi się spodobał i pociągnełam go do końca po angielsku, szkoda że ma tak mało tomów. Jeden z niewielu tytułów które ostatnio mi sie spodobały Smile
Nika Hina nie spadła z drzewa, to dlaczego zapomniała o swoim przyjacielu jest wyjaśnione dopiero w ostatnim tomie Rolling Eyes

Co do grup skanlacyjnych to korzystałam z nich dość często i byłam obeznana w temacie, jednak ostatno (czyt. od jakiegoś roku) niezbyt się w to bawię Rolling Eyes Z resztą na polskie strony skanlacyjne już raczej nie wchodzę, przerzuciłam się na angielskie. Obecnie zaciągam Eternal Sabbath z Hngo (http://hngotrans.net/index.php) ściągałabym też Tokko gdyby nie to że tłumaczą to w ślimaczym tempie Rolling Eyes
Jakiś czas temu ściągałam też Nanę (zaje...fajna manga Very Happy ) z Sugar oasis ale Nana została zlicencjonowana i teraz umieram bo nie moge czytać powyżej 7 tomu V_V

_________________


- Nawet obcym naleĹĽy siÄ™ godny pochĂłwek...
- To nie sÄ… obcy i zostanÄ… tak jak leĹĽÄ…

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wormageOffline
Temat postu: Re: Polskie projekty fansubberskie  PostWysłany: 18-07-2005 - 18:33
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 10-07-2005

Sk±d: buahahahahahaha...

Status: Offline
no dobra tylko się nie śmiać !! Co to są skanlacje ?! tzn. tak dokładniej.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Re: Polskie projekty fansubberskie  PostWysłany: 19-07-2005 - 10:10
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Skanlacja to takie coś, że ktoś bierze mange w języku obcym, skanuje, i w programie graficznym wstawia w chmurki teksty tłumaczone na inny jezyk.

A skrypt to takie coś, że ktoś bierze mange w języku obcym i na osobnej kartce pisze tłumaczenie do niej.

Pierwsza opcja jest nielegalna. ;-P Druga wg mnie - legalna. Smile

PS. A propos tłumaczeń, to mówiłem już o MTP? Mówiłem? Tak? XD To mówię jeszcze raz!
www.mangatrans.cjb.net

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AyaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2006 - 20:59
Debiutant
Debiutant


Doł±czył/a: 15-01-2006



Status: Offline
Ja po prostu uwielbiam polskie strony skanlacyjne! zawsze sobie coś ściągam, tak że mam pełno mang na dysku. Ostatnio czytałam Boys N Girl. Naprawdę fajna manga shojo. Opowiada o dziewczynie, której ojciec mówi, że zaczął prowadzić akademik dla dziewczyn, więc ona się tam przeprowadza. Ale na miejsu okazuje się, że jest to akademik męski, 222 chłopaków i jedna dziewczyna ^_^ Manga naprawdę bardzo fajna i sympatyczna, o ile się nie myle ma 4 tomiki. Tłumaczy ją grupa Hana Kuori, którą bardzo lubię, bo ma fajne mangi i manhwy! ^_^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2006 - 21:37
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 18-02-2006



Status: Offline
ja ostatni ściągnęłam od jakiejś grupy mangę Mai Hime i była beznadziejnie przetłumaczona (wątpie żeby w oryginale była tak głupia) i się do niej zraziłam, ale podobno anime jest fajne:-p

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2006 - 22:22
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Co do Boys n Girl - rewelka, przeczytałam po angielsku, bo nie mogłam doczekac się końca. jest obecnie podobna manga o koszykarzach. zakochałam się w dwóch mahwach - Tarot Cafe, kontynuacji mahwy opublikowanej w Mangazynie i Wymiatasz! podobało mi się także Kiss me Kill me zdaje się robione przez Osuwari Team

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits