Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
PaWiaNOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 03-06-2006 - 23:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 21-05-2006



Status: Offline
Mam małe pytanko: Jaki jest wasz stosunek do owej "Muzyki spod znaku elektronicznej" ??? czy ograniczacie sie tylko do okreslenia "umcy umcy"?

Chciał bym zauważyc ze jest to dosc potężnie rozbudowana gałąź muzyki posiadająca wiele gatunków i podgatunków, od choćby break beat'ów, poprzez house, progressive, trance, techno na schranz'ie kończąc z ktoorych kazdy z wymienionych posiada rozne podgatunki charakteryzujące sie roożnym brzmieniem i rodzajem beat'u, mniej lub bardziej lubiane (i rozpoznawane) przez społeczeństwo.

Najczesciej spotykanymi w rejonach ( we większosci wiejskich ) i kreowanym przez panów o dośc duzej masie w jakims Czarnym BMW lub mlodych dopiero rozrastających sie (ale w zastraszającym tępie ) posiadaczy Fiatów 126p po wiejskim tuningu są gatunki zwane Euro Trance, Stupid House ( uważane przez "kumatych" ludzi z branży za dno kompletne i muzyke pokroju DiscoPolo [niestety] elektroniki...) Wszystko co najgorsze czyli Tandetne okrzyki kolesia ktoory zapuszcza muze, białe rękawiczki, dziwne kapelusze, i gwizdki zapoczątkowane przez niejakiego Krisa ( ktoory rzekomo nazywa sie DJ'em ) i ludzi ktoorzy zafascynowani LoveParade w Berlinie z imprez zrobili prawdziwe świątynie Jazdy i Wixy ( podejscie byle sie nażrec jak najwiecej dragów, tanczyc bez koszulki pokazując pryszcze na plecach i wyrwac na imprezie jak najwięcej dup) podsycane jeszcze przez włascicieli klubów i dyskotek dla ktorych liczy sie tylko czysty zysk ( bo o isteniniu słowa prawdziwa sztuka juz dawno zapomnieli ) tymbardziej w dzisiejszym świecie pełnym plastikowych lalek barbie typu Doda spiewajacych z palyback'u, zbudowali stereotyp imprezy z muzyką elektroniczną...

Znam kilku (prawdziwych) DJ'i ktoorzy grają muzyke elektroniczną ( niekomercyjną) nie dla zysku czy sławy tylko dlatego że ją kochają, bo widzą w niej nie tylko przysłowiowe "umpa umpa"... (sam powoli wkraczam w to środowisko) , a organizując imprezy czesto muszą sami do tego dopłacac, lub zwyczajnie wychodzą na "zero" i są wtedy bardzo zadowoleni... bo nie ma co sie okłamowac scena DJ'ska w Polsce jest w 90% amatorska i naprawde bardzo trudno z tego wyżyc a wiekszosc ludzi ( mowie tu o prawdziwych DJ'ach grających z vinylowych płyt, lub artystów tworzących Live'act'y [wielki respect dla nich]) mozna nazwiać prawdziwymi pasjonatami...

W zaden sposób nie wywyższam tu elektroniki nad inne gatunki muzyczne prosze mnie zle nie zrozumiec, wszystko jest dla ludzi każdy słucha tego na co ma ochote... chciałem jednak po krotce przedstawic wam jak wyglada sytuacja i poznac wasze zdanie na ten temat czyli owego "umpa umpa - umcy umcy" Very Happy ...

Pozdrawiam! - PaWiaN
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 04-06-2006 - 00:52
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Elektronika != techno

Elektronika to np. Kraftwerk, Jean Michel Jarre, Kitaro itp. Do tego można dołożyć Mike'a Oldfielda, Tangerine Dream, Depeche Mode, Mouse on Mars, Ryuichi Sakamoto, Takako Minekawa, Yuka Honda, a także Lamb, Massive Attack, Rammstein czy Nine Inch Nails.

Wszystko powyższe z elektroniką jest związane, lecz z umcykiem nie ma nic wspólnego. Właściwie nie mają też wiele wspólnego z muzyką, którą masz na myśli.

Gatunek to niezmiernie szeroki, a tzw. umcyk to sroce spod ogona wypadłe guano że tak powiem.

BTW Czy przypadkiem znęcanie się nad muzyką już istniejącą w taki sposób, że powstaje prawie coś nowego, to się nie nazywa przypadkiem dub?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 04-06-2006 - 09:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Nie słucham.
Umców znieśc nie mogę i dostaję alergicznej wysypki w kontakcie z nimi. Inne rodzaje techno budzą we mnie podobne odczucia. Kraftwerk czy Jean Michel Jarre niespecjalnie mnie ruszają - ani mi się podoba, ani nie podoba.
Zasadniczo komputer jako instrument średnio mi podchodzi - znacznie bardziej do mnie przemawia widok muzyków z normalnymi instrumentami, jak gitara, perkusja itp.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 05-06-2006 - 09:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Słowo muzyka elektroniczna, zaraz nasuwa się nikt inny jak Jean Michel Jarre. Techno teĹź jest muzyką elektroniczną. TwĂłrczość Mikea Oldfielda teĹź chyba moĹźna uznać za muzykę elektroniczną. MoĹźe w przypadku „DzwonĂłw rurowych” mniej ma to wspĂłlnego z elektroniką, ale np. album „The Songs of Distant Earth” jest juĹź mocno elektroniczny. Tak jak w większości jego utworĂłw, daje się tam słychać tą charakterystyczną gitarę elektroniczną. Dodatkowo ten album jest trochę podobny do tego co produkuje „Deep Forest”
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 05-06-2006 - 10:38
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Jestem pasjonatem. Smile Kompletny JMJ (aczkolwiek odrzucam te slabsza polowe jego tworczosci), Oldfield, a poza tym Tomasz Gruberski, Jorg Schaffe i reszta wesolej gromadki.

Natomiast m. elektroniczna to nie techno, tak jak rock to nie metal. Trzeba odrozniac odcienie muzyki instrumentalnej - bo jest ich sporo: elektroniczna, sekwencyjna, industrial, techno pop, electro pop...

Na marginesie, czy ktos moze jeszcze wie, czy na Trojce leci jeszcze audycja Jerzego Kordowicza z muzyka elektorniczna? Kiedys byla co piatek o 22.10... Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 05-06-2006 - 13:10
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Chyba dawno nie słuchałeś Trójki. Przynajmniej kilka lat nie słyszałem takiej audycji, chyba, że leci o jakiejś niszowej porze typu 4am lub 8am. Nawet nazwiska nie kojarzę.
Google mówią, że coś kiedyś było -- Top Tlen -- lecz teraz słuch zaginął.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 05-06-2006 - 13:17
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No Trójka cały czas leci u mnie w pracy i jak słucham tego od 8:00 do 16:00 tak jeszcze czegoś takiego nie słyszałem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 05-06-2006 - 13:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Od 8am do 8pm w zasadzie obecnie nie ma nic ciekawego (poza Za a nawet Przeciw o 12). Spadł poziom. Na szczęście wciąż jest Minimax, Noc Muzycznych Pejzaży, czy Manniak po ciemku.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Muzyka Elektroniczna  PostWysłany: 05-06-2006 - 14:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
No wlasnie pora byla rzeczywiscie niszowa - 22.00 i pozniej, czasem tez i Kordowicz dostawal cala noc i puszczal cd'ki od polnocy do 5.00 am. Muzyka byla przekrojowa - od industrial po full sequence. Natomiast tak - ostatni raz zlapalem program jakos tak w 2002... A szkoda, ze usuneli...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2006 - 14:22
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Radia tego słucham w pracy, bo Szef takie nastawił, a ja przecie nie będę nagle zmieniać stacji. Ale zawsze jak jestem sam, przestawiam na radiostację.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
noiZzerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2006 - 16:11
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 17-05-2006

Skąd: Toruń ;>

Status: Offline
!!ze wzgledu na niesamowite podkłady w piosenkach polecam Kanał Audytywny *.* [hmm, w sumie na bogatość podkładu mógłbym śmiało dopisać Insane Clown Posse], poza tym oczywiście Bjork, Codec & Flexor, Ayria, Dj Hell, Justice, VNV Nation choć parę pozycji to raczej industrial

pozdrawiam

PS: Jeśli jakaś pozycja nie pasuje za b- , to dlatego, że dopiero od roku interesuję się elektro-brzmieniami.. na ogół słucham rock'n metal..i nie tylko ww.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2006 - 17:08
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Kurcze... Zmien kolo czcionke, bo zobaczysz wiecej czerwieni zaraz... :-/

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2006 - 18:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
masz cos przeciwko kolorowym czcionkom?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2006 - 18:13
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
[OT] Czerwień jest symbolem władzy i nie pasuje do zwykłego usera. Jeszcze do tego bold.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2006 - 19:31
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



@Pawian - Z dala od BMW ; P - to fajne wozy, fakt że opinię mają zszarganą przez statystykę właścicieli : P. Tym którzy są w mniejszości jest przez to "głupiej" (mijasz wieczorem jakiegoś "Gulfa" który miga Ci światłami i zatrzymuje się po chwili, podjeżdża do Ciebie, otwiera okno i mówi: "ee, sory.. myślałem że to kto inny" : P).
Co do muzyki: prywatnie nie lubię elektroniki, moim zdaniem czysto syntetyczne dźwięki nie mają w sobie nic naturalnego i nie przyswajam ich zbyt dobrze. Z drugiej strony majstrowanie tego z prawdziwymi instrumentami potrafi mieć swój urok - od czasu do czasu coś takiego do mnie trafia. Muzyka powinna być sztuką - jeśli coś takiego jest w muzyce elektronicznej, nie mówię nie. Inna sprawa, że istnieje pewna jakościowa różnica pomiędzy nauczeniem się stukania w komputer, a np nauką gry na gitarze. To drugie wymaga o wiele wiecej wysiłku i stąd moim zdaniem jest tam dużo mniej tandety.
Wszystko zależy jak podchodzisz do muzyki. Jeśli to ma być sztuka, to nie ważne czego słuchasz ; ).

PS Hail Prodigy Twisted Evil ; )

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits