Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
ziomuśOffline
Temat postu: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 17-10-2005 - 16:48
Debiutant
Debiutant


Doczy/a: 17-10-2005



Status: Offline
czym som anioły som istotami ze inego świata ale w kturymś z odcinków bodajrze 23 pokazali anioły w zupełnie inym świetle wtedy gdy Shinji sie za przyjazinił z jednym aniołów to była zupełna przemiana mojich spostrzeżeń na ich temat wienc czekam co wy otym sondzicie KIM SĄ ANIOŁY??
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
SinnerOffline
Temat postu: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 20-10-2005 - 23:12
Moderator
Moderator


Doczy/a: 29-11-2002



Status: Offline
Jeśli napiszesz to po polsku, to ci odpowiem.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ziomuśOffline
Temat postu: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 02-11-2005 - 16:14
Debiutant
Debiutant


Doczy/a: 17-10-2005



Status: Offline
no Czytak trudno mnie zrozumieć pytam sie kim są anioly!!
#Sniper
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Usako
Temat postu: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 02-11-2005 - 19:13
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 14-06-2005



Czyli Ziomuś w tłumaczeniu dla Ciebie, piszesz bez błędów ortograficznych, albo nikt Ci nie odpowie na Twoje pytanie...

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ziomuśOffline
Temat postu: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 08-11-2005 - 17:04
Debiutant
Debiutant


Doczy/a: 17-10-2005



Status: Offline
jestem Dyslektykiem i Dysgrafem wienc prosze o wyrozumiałoś #Vamp
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LinDOffline
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 08-11-2005 - 17:27
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 05-11-2005

Skd: Boring Town

Status: Offline
ziomuś napisa/a:
jestem Dyslektykiem i Dysgrafem wienc prosze o wyrozumiałoś #Vamp


A dzięki temu, że ja też się o to spytam będzie łatwiej ją osiągnąć Smile , a więc: Czym są Anioły? Razz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 08-11-2005 - 18:11
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
To nie szkoła. "D" w prawym górnym rogu nie pomoże.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LinDOffline
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 08-11-2005 - 18:43
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 05-11-2005

Skd: Boring Town

Status: Offline
iss napisa/a:
To nie szkoła. "D" w prawym górnym rogu nie pomoże.


Małe "i" też Razz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 08-11-2005 - 20:45
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Nie do ciebie było, więc zamilcz.

BTW Czy ANIOŁY to to samo co anioły?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
SinnerOffline
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 09-11-2005 - 15:07
Moderator
Moderator


Doczy/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
jestem Dyslektykiem i Dysgrafem wienc prosze o wyrozumiałoś

Ta buźka na końcu zdania jakoś nie dodaje ci wiarygodności...
A dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia (to dopiero świetny pomysł) i inne dysmózgowia to w 90% przypadków zwykłe lenistwo (sam mam taki świstek, więc wiem, co mówię). Pomijam juz fakt, że "som", "ze inego świata", "w kturymś", "za przyjazinił", "mojich", "wienc", "sondzicie", zupełnym przypadkiem pokrywają się z nowomową ludzi, którym wydaje się, że są fajni, a wszyscy inni sa zbyt zajęci powstrzymywaniem drgawek, żeby im wyjaśnić, że nie są... Że o absolutnym braku jakiejkolwiek składni czy interpunkcji w twoim pierwszym poscie nie wspomnę. Sorry, stary, jesli chcesz od kogoś pomocy w jakiejś kwestii, to okaż choć elementarny szacunek, tak działa ten świat. Nie jestem i nigdy nie byłem spelling nazi, ale jak widze takie rzeczy to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

Żeby nie było, że jestem zły i niedobry:

Nie, to nie to samo. Przede wszystkim "Anioły" to wynik niedoskonałości tłumaczenia na język angielski, na podstawie którego powstaje większość krajowych subów. W oryginale określane są raczej mianem "Apostołów", chociaż tego też nie należy brać zbyt dosłownie.
Wszyscy znamy biblijną historię Adama i Ewy, którzy to byli uprzejmi spożyć owoc z rajskiego Drzewa Mądrości (istniało również Drzewo Życia). W serii (a może w EoE) jest wspomniane, że Anioły (pozostanę przy tej nazwie) posiadają pierwiastek życia, a ponadto ich kod genetyczny pokrywa się w grubo ponad 99% z DNA ludzkości. Można z tego wnioskować, że Anioły są rozmaitymi wariacjami na temat ludzkości, gdyby Ewa zerwała owoc z drugiego drzewa. Ich atak na ludzkość nie jest jakąś niebiańska, bądź piekielną agresją na ludzi, to zwyczajna i biologicznie zrozumiała próba przetrwania gatunku (tu jest drobna luka, ciekawe, kto znajdzie Wink ).
Oczywiście wszystko powyżej jest IMNSHO.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Refresh
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 10-11-2005 - 11:07
Moderator
Moderator


Doczy/a: 14-09-2005



Jak było w NGE, Anioły to inna niehumanoidalna wersja ludzkości (chociaż oba słowa się ze sobą gryzą).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu: Re: Czym są ANIOŁY??  PostWysany: 26-11-2005 - 19:18
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Dzińdybry Wink
Wy tu o dysleksji, a wystarczy pisać w Wordzie i wklejać na forum.
Ale ciekawe pytanie, kim są te cholerne anioły, bo też ciężko było się połapać. W filmie jakoś niemrawo to było wyjaśnione (o ile było to wyjaśniane)
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ayanamiOffline
Temat postu: Anioły w Neon Genesis Evangelion :)  PostWysany: 12-07-2006 - 10:31
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 12-07-2006



Status: Offline
Anioły
Obce istoty, z wyjątkiem dwóch pierwszych wszystkie mają za zadanie doprowadzenie ludzkości
na wyższy stopień ewolucji poprzez Third Impact. Ich japońska nazwa brzmi "Shito", co powinno
się właściwie przetłumaczyc jako Apostołowie. Nie wiadomo, skąd sę wzięły, a ich nazwy i przeznaczenie
były zapisane w Zwojach z nad Morza Martwego. Ich imiona posiadają końcówkę -el, która w
języku hebrajskim oznacza Boga. Wszystkie są zasilane przez organ S2, który jest niewyczerpanym
żródłem energii, jego rzebicie znacza śmierć. Drugą charakterystyczną cechą Anioła jest zdolność do
wygenerowania AT-Field. W serii Tv mowa jest o 17 Aniołach, w "End of Evangelion" dochodzi
jeszcze 18, jego imię zostało już jednak wypowiedziane w serii TV (w odcinku 24 przez Kaworu Nagisę):

Zerowy Anioł
Lilith - Matka Ludzkości


Znajduje się w Geofroncie/Black Moon/White Egg, na poziomie Terminal Dogma, przybita do czerwonego
krzyża. Lilith jest matką Ludzkości, a jej przeznaczenie jest wyjaśnione w "End of Evangelion". Jej imię
pojawia się w Biblii i Talmudzie (świętej księdze judaistycznej składającej się z Tory - odpowiednika Starego
Testamentu i Niszny - komentarzy Rabinów), wedle tych przekazów była pierwszą zoną Adama, ale ze
względu na spięcia między nimi musiała opuścić Raj, z kolei w wierzeniach arabskich mowa jest, że po
opuszczeniu Raju poslubiła diabła i dała początek złym duchom. W serii TV SEELE było pewne, że w
Terminal Dogma znajduje się Adam i że to dlatego Kaworu Nagisa udał się właśnie tam, by wywołać Thirs Impact.

Pierwszy Anioł
Adam - Pierwszy Człowiek


Anioł który spoczywał w White Moon/Black Egg, głęboko pod lodami Antarktydy, skąd 13 września 2000
roku został zbudzony przez SEELE i zmniejszony do embrionu. Efektem ubocznym tego procesu było Second
Impact, które olbrzymie zniszczenia na całej Ziemi, w tym śmierć ogromnej liczby ludzi. Jego istnienie ujawniły
Zwoje znad Morza Martwego, a przebudzenie zapoczątkowało ostatni rozdział w historii ewolucji ludzkości.
W serii TV widzimy Adama w dwóch (trzech?) postaciach: jako postać humanoidalną z olbrzymimi skrzydłami
(moment Second Impact), jako mały embrion (chwilę później). Jeśli chodzi o tę trzecią formę, to nie wiadomo
do końca, czy był to Adam, istotę te omówiłem przy okazji opisywania Evangelionow.

Drugi Anioł


Jest to jedna z największych zagadek serii, na która do dzisiaj nie uzyskano odpowiedzi od twórców, najbardziej
prawdopodobne, że jest to Lilith, gdyż została odkryta jako druga

Trzeci Anoł
Sachiel - Anioł Wody

Pojawił się dokładnie 15 lat po Second Impact. Jest humanoidalny, do walki używa świetlistych wiązek
wychodzących z jego ramion i promienia o ogromnej sile emitowanego z oczu. Gdy jego S2 zostało
uszkodzone przez Eva01, uległ autodestrukcji.

Czwarty Anioł
Shamshel - Anioł Słońca


Posiada zdolność latania, jako broni używa świetlistych wstęg, pokonany przez Eva01.

Piąty Anioł
Ramiel/Uriel - Aniol Błyskawic


Anioł, który za pomocą olbrzymiego wiertła przewiercił się przez wszytkie 22 osłony chroniące Geofront,
jego drugą bronią ofensywną był olbrzymiej siły laser wraz z systemem detekcji ruchu działającym w
promieniu wielu kilometrów. Pokonany przez Eva01 i Eva00 "Prototype".

Szósty Anioł
Gaghiel - Anioł Ryb


Jego celem była flota UN na Oeanie Sokojnym, przewożąca Eva02 i embrion Adama z Niemiec
do Japonii. Został zniszczony przez Eva02 (z Aduką i Shinjim na pokładzie), posługująćą się dwoma
okrętami UN.

Siódmy Anioł
Israfel - Anioł Pieśni i Zmartwychwstania

Jego cechą charakterystyczną jest umiejętność podzielenia się na dwie działające synchronicznie bliźniacze
jednostki. Pokonany przez zsynchronizowany atak Unitów 01 i 02

Ósmy Anioł
Sandalphon - Anioł Embrionów


Jego embrion odkryto w kraterze Asamayama, znajdoał się w lawie na bardzo dużej głębokości.
Pokonany przez Eva02.

Dziewiąty Anioł
Matriel - Anioł Deszczu


Zaatakował w dośc krytycznym momencie, gdy w wyniku sabotażu NERV został pozbawiony zasilania.
Próbował dostać się do Geofrontu używając silnie żrącego kwasu. Pokonany wspólnymi siłami przez
Unity 00"kai", 01 i 02.

Dziesiąty Anioł
Sahquiel - Anioł Nieba


Po raz pierwszy odkryty na orbicie wokólziemskiej. Upuszczając otoczone AT-Field fragmenty
swojego ciała z tak dużej wysokości, utworzył na Ziemii szereg nowych kraterów, jego celem było
spaść na Tokyo-3. Został pokonany przez Unity 00, 01 i 02 po uprzednim zneutralizowaniu AT-Field.

Jedenasty Anioł
Irel - Anioł Strachu


Po raz pierwszy odkryty jako postępująca korozja na jednej ze ścian kwatery NERV. Jest złożony z
mikroorganizmów łącznie zdolnych do symulowania pracy komputera, w efekcie czego Anioł zhakował
pierwsze dwa człony MAGI: Melchiora i Baltazara. Postępujące infekowanie trzeciego członu, Caspera,
zostało powstrzymane na dwie godziny poprzez zmianę logic mode i ustawienie synchro code na 15 sekundowy
ciag. Ritsuko podłączyła aparature bepośrednio do mózgu Caspera i wprowadziła program zabezpieczający, w
wyniku czego Anioł został pokonany.

Dwunasty Anioł
Leriel - Anioł Nocy


Używa dość specyficznej taktyki walki, a mianowicie gigantycznej sfery jako przynęty. Gdy cel znajduję
się w zasięgu, wytwarza na ziemi cień o średnicy 680 metrów i grubości 3nm, podtrzymije go odwrócone
AT-Field, a jego powierzchnia, zwana Oceanem Diraca, pochłania wszystko co się na niej znajduje.
Przestrzeń ta jest bezpośrednio połączona ze sferą. Po wchłonięciu Eva01 zostaje przez niego rozerwany
od środka, gdy ten wpada w berserk

Trzynasty Anioł
Bardiel - Anioł Chwały


W czasie przenoszenia Eva03 z USA do Japonii samolot transportujący wleciał w chmurę, w której
nastąpiły wyładowania, przez co mówi się, że ów Anioł ma postać cieczy. Widać to również podczas
walki Eva03 z Eva00, gdzie ten pierwszy właśnie za pośrednictwem cieczy próbuje opanować
drugi Unit. Ostatecznie został pokonany przez Eva01, sterowany Dummy Plugiem Rei Ayanami.

Czternasty Anioł
Zeruel - Anioł Potęgi


Chyba nalsilniejszy ze wszystkich Aniołów. Jego oczy emitują promień podobny do tworzonego
przez Sachiela, ale wiele razy silniejszy - za jednym uderzenim niszczy 18 z 22 osłon Geofrontu.
Jako jedyny posiada osłonę ochronną na organ S2. Jego drugą bronią są szerokie, bardzo ostre wstęgi.
Dokonał wielkich zniszczeń wewnątrz Geofrontu i poważnie uszkodził Unity 00 i 02 (został przekroczony
Limit Henflicka).

Piętnasty Anioł
Arael - Anioł Wiatrów i Kary


Podobnie jak Sahquiel ten również został odnaleziony na orbicie wokółziemskiej. Używa psychicznego
ataku - wdziera się do ludzkich umysłów (w tym wypadku pilotki Eva02, Asuki) i wydobywa z
podświadomości najstraszniejsze wspomnienia. Został pokonany przez Eva00, która przebiła go
Włócznią Longinusa.

Szesnasty Anioł
Almisael - Anioł Łona


Ma wygląd strumienia energii i potrafi przenikać AT-Field Evangelionów w celu przejęcia nad nimi
kontroli. Zniszczony razem z większą częścią Tokyo-3, gdy Rei uruchomiła "Mode 0" - autodestrukcję
Eva00.

Siedemnasty Anioł
Tablis/Nagisa Kaworu - Anioł Wolnej Wolii

Kaworu Nagisa jako Piąte Dziecko został przysłany przez SEELE na miejsce Asuki, która popadła
w załamanie nerwowe i ostatecznie w śpiączkę. Przez krótki czas był przyjacelem Shinjego. Okazało
się jednak, żę tak naprawdę jest to siedemnasty (jak zakładano, ostatni) Anioł. SEELE celowo wysłało
go do NERV, by zainicjował Third Impact. Ostatecznie Kaworu odmawia, mimo że jako jedyny dostał
się do Terminal Dogma. Został na własną prośbę zabity przez Shinjego w Eva01.

Osiemnasty Anioł
Lilim

W serii TV jest obecny cały czas, ale nigdy nie było o nim mowy. Jego imię po raz pierwszy wymawia
Kaworu Nagisa na krótko przed śmiercią, stojąc przed zerowym Aniołem - Lilith, martką Ludzkości.
Rodzaj ludzki narodził się z Lilith i to właśnie MY jetseśmy owym osiemnastym Aniołem.

Pozdrawiam gorąco :*:*:*:*
_________________

_________________
"God_Is_In_Heven"
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
HieadOffline
Temat postu: Anioły w Neon Genesis Evangelion :)  PostWysany: 13-07-2006 - 08:14
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 11-07-2006



Status: Offline
No cóż moge wicej powiedzieć-ayanami mnie uprzedziła!

Ps. dlaczego nie dałaś se nicka Rei? hmmm nie wazne!

_________________
Everything power it not, genuine force sticks (lie) we!

I saw fairest that anime!



My favorite heroines from it anime!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits