Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kiyubiOffline
Temat postu: Last Exile  PostWysłany: 18-07-2004 - 01:32
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Wielkie podniebne fortece, styl jak z pocz XIX-wieku, i dwaj piloci ścigacza pracujący dla kurierskiej gildii. + ciekawe postacie, szkocka vis..muzyka, sporo akcji, taki steam sci-fi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
CaliOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2004 - 15:28
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 11-05-2004



Status: Offline
O last exile byla juz gdzies mowa. Mnie w sumie bardzo sie podobalo anime tylko szkoda ze kapitan musial zginac ,no ale nie mozna miec przecierz wszystkiego Sad

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
H.TOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2004 - 23:49
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-07-2004

Skąd: Poland (edge of the civilized world)

Status: Offline
last exile, to jedna z tych animek które rozgrywają się w fantastycznych światach, od początku widać że napewno planeta ziemia to nie jest i tak do końca nie wiadomo co to jest na czym żyją bohaterowie tej animki.

historia opowiada o losach pilota i navi (japończycy chyba nie lubią słowa nawigator, może dla nich za długie?) klausa i lavie któzy mają między 14 a 16 lat (strzelam) i pracują dla gildii kurierskiej. sprzęt na którym latają zwie się vanship i napewno samolot to nie jest ale jednak lata. równocześnie wokół nich rozgrywa się wojna powietrzna potężnych statków, walczą ze sobą dwa kraje które prowadzą ze soba wojnę od wieków. jeden z nich staje się coraz zimniejszy a drugi coraz cieplejszy. w zimnym panuje głód a w gorącym susza. ponieważ jak już we wcześniejszym poście zostało powiedziane jest to "steam sci=fi" można zastanowić się jak olbrzymie okręty mogą latać? otóż mogą, dzięki tajemniczym "jednostkom" które dostarcza równie tajemnicza gildia, jest bardzo zaawansowana technologicznie ale nie wtrąca się w konflikt tylko go nadzoruje.

historia zaczyna sie gdy klaus i lavi znajdują umierającego kuriera, który prosi ich o dokończenie jego zadania, postanawiają spełnić jego prośbę i dowieść przesyłkę którą jest małą dziewczynka do tajemniczego człowieka legendy alexa crowleya :). okazuje się że dziewczynki poszukuje gildia, więc muszą szybko uciekać i tak się wszystko zaczyna.

teraz bardziej ogólnie, głównym problemem bohaterów jest ich droga życiowa, dokładniej jaka ona powinna być. wszyscy mówią o tym w nieco poetycki sposób, bo nazywają to swoim niebem. każdy z bohaterów ma swoje niebo albo go poszukuje. więc jest to raczej animka o poszukiwaniu siebie. poza tym nie w niej nic specjalnego. bitwy powietrzne są fajnie rozwiązane, historia też jest całkiem niezła. bohaterowie natomiast niczym wielkim się nie wyrózniają. całość natomiast jest bardzo przyjemnie narysowana i bardzo mi sie podoba opening. męski chórek + techno to jest to :], trochę to podobne do OP w .hack//sign'ie (choć tam był chórek kobiecy)

podsumowująć, można obejrzeć i jest to całkiem fajna animka, ale trigun czy bebop to nie jest.

_________________
"People have many ways of thinking, even if u make a mistake, if u realize it was a mistake it's always possible to fix it! The wisdom must be realized for oneself."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2006 - 23:50
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-07-2006

Skąd: KIELCE

Status: Offline
Siema! Też to oglądałem i mi się podobało! Dancing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VillemoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2006 - 19:00
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 13-08-2006



Status: Offline
Ja też i mi też sie podobało Very Happy
Tak na dobrą sprawę wszyscy krórych lubiłam zginęli :/ (Alex,Dio,Lucciola i Maestro Confused )

_________________
People are truly pathetic creatures
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2006 - 19:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Last Exile, jeżeli dobrze pamiętam, to było anime o dwójce dzieci, których rodziny się przyjaźniły i ojcowie pilotowali takie jakby odrzutowce i zginęli podczas misji i ich dzieci pilotowały właśnie taki odrzutrowiec. dobrze pamiętam?Potem te dzieci dorosły-już po paru odcinkach bodajże Twisted Evil .

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2006 - 10:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Si, oglądałem jakiś czas temu i podobało się, choć nic wybitnego - spodobał mi się opening (o dziwo : P..).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits