Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2005 - 18:43
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
w cudzysłowiu napisałam "sensowny sens" =.= odpowiedziałam Ci, a jak nie wystarcza to idź do tematu o Xie. tam sobie poczytasz. na pewno ktoś napisał coś o fabule -___-''''
Fabułę X'a uważam za ciekawą. Podoba mi się, że ma ona związek z losami świata. Wpleciony w to niegłupi wątek, związany z Kotori bardzo mi tam pasuje. Układ zdarzeń jest ładnie opracowany (zresztą czego innego można się spodziewać po Clamp). :////////////////////////////////////////////////////////(...)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2005 - 19:24
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

kurcze, to odpowiedz mi w temacie o Xie whatever; fabuła połowy mang ma związek z losami świata (Sailor Moon, Dragon Balla, Wedding Peach, Fushigi Yuugi, Kamikaze Kaito Jeanne, długo by jeszcze wymieniać); niegłupi wątek związany z Kotori? długo bidulka nie pożyła, więc jaki sens miał ten wątek? rozumiem, gdyby on ją ochronił, ale mu nie wyszło. układ zdarzeń świetnie jest dopracowany - ładnie przedstawiono kolejne zgony sympatycznych postaci... są jakieś inne zdarzenia?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2005 - 21:20
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Losy świata... Sailor Moon =.=' DB no może... KKJ... ? Bliżej realizmu dla mnie jest X. Jest POWAŻNY i to mi odpowiada.
//
SM i powaga... hueheeh... co do SM to jest to ciekawe, że na ogół te wszystkie pseudo fanki "ohayo ohayo, jestem otaku" chodzące po np szkolnym korytarzu z mangą w ręce i wypisanym na czole "jestem FFanką MANGI I ANIME X3 a FFy naFFet nie FFiecie co to <tu uśmieszek w stylu Sae z PG>", są akurat fankami czego?? Sailor Moon'a... nie wiem czemu, ale to oczernia tę serię w moich oczach.. .a to przykra sprawa bo kiedyś bardzo lubiłam BSSM...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2005 - 23:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ja nie twierdzę, że SM czy DB są poważnymi seriami - mimo wszystko jednak nie da się ukryć, że ich bohaterowie walczą w obronie świata. co do Twojej opinii o SM to chyba sama nie chciałaś kontynuować tej dyskusji, więc może nie wracajmy do tego wątku, dobrze? a jeśli chodzi o fanki źle świadczące o serii... sama mówiłaś, że Cię nie obchodzi, co myślą inni, bo Ty wiesz swoje...
X jest zdecydowanie bliżej realizmu i jest poważniejszy, ja tego wcale nie neguję. taki klimat Ci odpowiada, rozumiem - nad tym też nie ma sensu dyskutować. natomiast nie zgadzam się, że X jest serią głęboką, ze skomplikowaną fabułą - dla mnie to tylko krwawe jatki w imię niczego, ani przyjażni ani miłości. motyw ratowania świata a raczej ratowania Fuumy jest mało przekonywujący. Kamui bez przerwy się miota, nie potrafi się zdecydować. nie wiem po co uśmiercono Kotori, chłopak stracił całą energię. dla mnie ta seria w zasadzie w momencie jej smierci traci sens - w zasadzie kupowałam kolejne tomy w nadziei, że może ona zostanie wskrzeszona, ale zamiast tego uśmiercone zostają kolejne postacie - Soraty i Arashi nie daruję!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2005 - 20:31
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Też racja, co do śmierci Kotori. Sorata & Arashi - obok Kotori &Kamui najpiękniejszy związek w tej mandze *-* (no bo to chyba są jedyne ważniejsze ^^')
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2005 - 19:22
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



ech... i się skończyło... _-_

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2005 - 21:55
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Ranko - nawyrjaĹşniej tak ^-^

ale poniewaĹź to temat o Wish'u to powiem tyle

PRZEPIĘKNE _________________!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
naprawdę wspaniałe. Czytałam najpierw 4 tom wisha zaraz po tym 7 tom kkj (pare dni póxniej ale po wishu nie mogłam się otrząsnąć prędko) i zobaczyłam różnicę między kkj a wishem... przy wishu kkj to dno ^^' (dla mnie V_V) Clamp stworzył przepiękną, głęboką fabułę, czego nie udało się stworzyć Arinie w KKj
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2005 - 22:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

a opinie o 4 tomie Wisha są takie, że jest kiepski z tego względu, że Clampice były zmuszone do zmiany zakończenia. widać, że ta słodka historyjka o miłości od pierwszego wejrzenia na końcu tomiku jakoś odstaje od reszty. mnie to nie bardzo przeszkadza, bo lubię dobre zakończenie i bardzo cenię dziełka Clampic, ale nie zgodzę się, że KKJ blado wypada przy Wishu. nie bardzo widzę też tę głęboką, wstrząsającą fabułę - ot słodko-gorzka historia miłosna z ciekawymi wątkami pobocznymi - duzo bardziej interesował mnie romans Hitsui z synem Lucyfera niż płaksiwy aniołek i lekarz o kamiennym obliczu.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2005 - 15:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Treści 'Wisha' lepiej nie poddawać dogłębnej analizie, bo rodzi to tylko same pytania w stylu: a dlaczego. Razz Mnie np. zastanawia czemu Hisui może używać mocy, skoro niby nie jest już aniołem (jego skrzydła straciły blask). I dlaczego Bóg wysyła kogokolwiek w poszukiwniu zaginionego archanioła, skoro wie gdzie się znajduje (w końcu powstrzymuje Kokuyo przed mówieniem o Shuichiro). Manga mi się mimo wszystko bardzo podoba, zwłaszcza ze względu na kreskę i humor. Mr. Green

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-04-2006 - 23:20
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
No racja Very Happy są czasem fajne komiczne momenty
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2006 - 13:52
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-01-2003



Status: Offline
Cytat:
I dlaczego Bóg wysyła kogokolwiek w poszukiwniu zaginionego archanioła, skoro wie gdzie się znajduje
Odpowiedź jest prosta: wysłał go nie w celu odnalezienia, ale w celu wyswatania Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2006 - 13:18
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



Romantyczne Wink Myślę,że dodatkowo Bóg chciał dać Kohaku swojego rodzaju lekcję życia.

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2006 - 15:56
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Tak czytam czytam te posty i naszła mnie ochota by jeszcze raz przeczytać Wisha XD podelektuję się tą kreską ;]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
blueberyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-05-2006 - 16:53
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-05-2006



Status: Offline
Nie czytałam KKJ, zresztą wisha czytałam tylko jeden tomik i nie moge oceniać co ma lepsza fabułę (podobno KKJ ma podobna fabułę do CCS, wiecie o co chodzi??). Wiem, że WISH ma ładną kreskę, jak przystało na CLAMPA Wink
Nie znosze kłutni na forum, a jeśli chodzi o poważne anime (anime nie mangę) to proponuje Gilgamesha, podobno nudne i denna kreska ale mi się podobą (ale zachęta Wink )
PS: O i nie zgodzę się z tymi fankami SM no bo w końcu ja nią jestem i nie uważam bym ubliżała innym faną M&A. to tak od siebie Mr. Green

_________________
Dum spiro, spero

dopóki oddycham, nie tracę nadziei.

 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2006 - 12:35
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
znam pare osób, które chrzczą się mianem fanek sm i gwarantuję, że to są bardzo fajne osoby i na prawdę lubią to serię,
zresztą większość osób od niej zaczynało...
co do wisha....fajna kreska i fabuła, która nie wymaga myślenia...czyli ogólnie, bardzo fajna manga Very Happy
co do x'a, mam mieszane uczucia ni to zachwyca ni powala...są braki i nadwyżki, śmierć Kotori jest totalnie bez sensu, Sorati I Arashi też nie wybaczę, ale za to kreska robi wrażenie Wink

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits