Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
issOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 04-02-2006 - 22:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Film jakby spokojnieszy i zupełnie odmienny od Oldboya. Nie brak oczywiście specyficznego humoru, choć film of koz komiedią nie jest.

BTW
Cytat:
zemsta nie ma tu typowo brutalnego podłoża

Trochę nie rozumiem co się za tym zdaniem kryje albowiem jak podłoże zemsty może być brutalne?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 04-02-2006 - 22:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
a ktoś z was ogladał Princess Blade??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GreahtorOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 05-02-2006 - 01:09
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 27-10-2002



Status: Offline
Boże gdzie ja trafiłem. teraz sam nie wiem czy mam do czynienia z żartem czy trolem




Suicide Circle

czarna satyra na japońską popkulturę. ukazanie Japończyków jako znudzonych życiem, łatwych do manipulowania i podatnych na trendy do tego stopnia, że godzą się na samobójczą śmierć tylko po to "aby cos się działo". zapowiadało się ciekawie i tak też było jednakże tylko przez pierwszą połowę filmu, później akcja z płaszczyzny thrillera przenosi się na pokrakę chcącą surrealizmem dorównać Psu andaluzyjskiemu; pseudofilozoficzne wywody, "rozwiązanie" zagadki i puenta niestety wszystko psują jednakże miłośnicy krwawych scen mogą śmiało sięgac po ta produkcję

_________________
하지원
加藤ローサ
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 05-02-2006 - 01:59
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Marudzisz. Nieczęsto się zdarza film, gdzie pierwszej scenie ginie setka ludzi, a hektolitry krwi zalewają peron i jednoczesnie nie jest jedynie marną krwawą jatką. Poza tym oni nie "godzą się", tylko sami wybierają taką opcję. Z krwawych scen warto wymienić tą z krojeniem warzyw.

A wracając do SfLV -- Życzenia Śmierci oglądałem mniej więcej w wieku przedszkolnym i niespecjalnie pamiętam fabułę. Jedynie Charles Bronson mi utkwił w pamięci. W SfLV odwet za śmierć również się pojawia (choć jakby przy okazji). Pamiętać też trzeba, że sytuacja w jakiej znalazła się Geum-Ja jest po części też winą jej samej.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ezoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2006 - 09:43
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 09-04-2005

Skąd: KrakĂłw/Wiedeń

Status: Offline
Nie czytalem wszystkich postow , bo strasznie dlugi temat ale ze swojej strony moge polecic:
Battle Royale
My sassy girl
Audition
R-point
Bio zombie
no i oczywiscie oldboya ale kwestia tego filmu juz chyba byla poruszana w tym topicu Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GreahtorOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 05-02-2006 - 11:55
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 27-10-2002



Status: Offline
iss napisał/a:
Marudzisz. Nieczęsto się zdarza film, gdzie pierwszej scenie ginie setka ludzi, a hektolitry krwi zalewają peron i jednoczesnie nie jest jedynie marną krwawą jatką. Poza tym oni nie "godzą się", tylko sami wybierają taką opcję. Z krwawych scen warto wymienić tą z krojeniem warzyw.
54. godzenie się najlepiej widać na dachu. początkowo nikt nie bierze tego na serio ale ulega większości i skacze

Cytat:
A wracając do SfLV -- Życzenia Śmierci oglądałem mniej więcej w wieku przedszkolnym i niespecjalnie pamiętam fabułę. Jedynie Charles Bronson mi utkwił w pamięci. W SfLV odwet za śmierć również się pojawia (choć jakby przy okazji). Pamiętać też trzeba, że sytuacja w jakiej znalazła się Geum-Ja jest po części też winą jej samej.
SfLV nie ma takiego banału jak w Życzeniu gdzie w każdej części jest grupa wyrzutków, którzy gwałcą każdą żonę bohatera aby ten później mógł się z nimi rozprawiać. tutaj mści się głównie za te 13 lat i to, że była do tego stopnia słaba że pozoliła Baek'owi na tą manipulację. motyw zemsty za śmierć występuje w przypadku rodziców zamordowanych dzieci

_________________
하지원
加藤ローサ
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 05-02-2006 - 12:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Cytat:
i to, że była do tego stopnia słaba że pozoliła Baek'owi na tą manipulację

To właśnie jest jeszcze bardziej egoistyczne niż w Życzeniu Śmierci.
Cytat:
54. godzenie się najlepiej widać na dachu. początkowo nikt nie bierze tego na serio ale ulega większości i skacze

Dalej twierdzę, że to był wolny wybór. Co innego gdyby tworzyli klub/sektę i skok z dachu byłby narzucony przez bossa.
BTW Co oznacza "54."?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Re: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 27-02-2006 - 11:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dwa filmy, ktore ostatnio widzialem, a ktore uwazam za warte uwagi:

1/ "Blue" (sponsored by "I" like Iss) - koreanski film o dwoch przyjacielach z marynarki, jeden powazniak, a drugi wesolek, ktorzy leca na ta sama dziewczyne. Dziewczyna woli wesolka, ale wesolek, w ramach "wielkiej meskiej przyjazni", a za to wbrew sobie, odstepuje ja swemu przyjacielowi. Film fajny, sporo sie dzieje, jest sporo humoru, nierzadko fajne Koreanki sie przewijaja, Koreanczycy zreszta tez. Wink

Na marginesie, az sie czlowiek zastanawia - czy bylby w stanie zrezygnowac z dziewczyny na rzecz swojego przyjaciela, ktory tez jest w niej zakochany? Hmmm... Ciezkie pytanie...


2/ "Mirror Mask" (sponsored by "M" like Magnus), film brytyjski o niezwyklym snie mlodej dziewczyny, ktora trafia w magiczny swiat wlasnych rysunkow, w ktorym musi rozwiazac zagadke "Lustrzanej Maski", by w realu uratowac swoja matke. Film niezwykly, bardzo metaforyczny i abstrakcyjny. Jak to sie mowi, "zywnosc dla mysli". Do obejrzenia w intelektualnym, bystrym, artystycznie wrazliwym gronie.

Wink Plus wcale ladna Stephanie Leonidas w roli glownej. Mmmmrau... Fajne zdjecie:

Galeria: http://athena204.tripod.com/leonidas.htm

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-05-2006 - 23:58
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 12-03-2006



Status: Offline
Ostatnio obejrzałem CRYING FIST i Holiday oba wilmy sa genialne POLECAM!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DarkRaelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2006 - 10:19
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 09-05-2006



Status: Offline
Przepraszam wszystkich za swoje haniebne zachowanie. Nic nie usprawiedliwia tego, ze nie zapoznalem sie z regulaminem, co swiadczyloby o tym, ze nie mam szacunku do Was szanowni Forumowicze. Szacunek mam ogromny i dlatego tutaj zaczalem szukac pomocy. Po prostu jestem idiota i czasem nie mysle. Jeszcze raz prosze o wybaczenie.

Popelnia seppuku...

PS jesli jest ktos zainteresowany pisaniem recenzji kina azjatyckiego prosze o kontakt.

_________________
Webmaster serwisu http://azunime.net
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DarkRaelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2006 - 15:13
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 09-05-2006



Status: Offline
Szczerze powiedziawszy, nastawiam sie na kino japonskie, Kurosawa, Kobayashi, ale z obrazkow na stronie widze, ze jedna aktorke maja napewno do rzeczy, konkretnie Ji-hyun Jun Smile Wstyd przyznac zadnego z nia filmu nie widzialem, ale to sie nadrobi. To wlasnie nasz slaby punkt, nie mamy specjalisty od Korei Smile A wiadomo, ze kino koreanskie to jedno z najpopularniejszych ogniw w kinie azjatyckim.

_________________
Webmaster serwisu http://azunime.net
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2006 - 18:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
...

K... Kto?! Ji Jun?! O_o Oooj, podpadles srogo, Real. Dzis w stolowce Kasumi podawac bedziemy madryckie kotlety mielone.

O kinie azjatyckim widac nie wiesz za duzo. No, ale dzis dzien dobroci dla Hiszpanow. Darmowe korepetycje, Real.

Po pierwsze, kino azjatyckie nie tworzy zadnego lancucha, wiec mowic o ogniwach to jak nazywac tyranozaura stadnym ssakiem morskim.

Po drugie, najpopularniejszym producentem filmowym sa w Azji Indie, a po nich (w podanej kolejnosci) Chiny, Filipiny, Japonia, Tajlandia, Turcja. Korea na tej liscie znajduje sie nawet za Birma i Bangladeszem, na poziomie mniej wiecej Cejlonu. Bo sekret Korei tkwi nie w ilosci, ale w jakosci, panie ekspert.

Po trzecie, jesli Twoim kryterium oceny jakosci kina sa obrazki z panienkami, to zamow katalog Matela i obejrzyj sobie lalki Barbie. Ji Jun podziwia sie albo w filmie, albo w ogole.

Po czwarte i zdecydowanie najwazniejsze, calkowity monopol na glosne podziwianie Ji Jun ma Wroclaw, siedziba jedynego w tej galaktyce prawdziwego fanklubu kina koreanskiego, czyli Brygady 071.

Po piate, skoro juz tu jestes, to daj ten adres tej Waszej stony, to ja zobobacze. Zobacze i skrytykuje.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DarkRaelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2006 - 19:03
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 09-05-2006



Status: Offline
Wiem niewiele, i pisac mam zamiar wylacznie o filmach japonskich. Koreanskich filmow nie ogladam, bo chce najpierw dokladnie poznac kulture japonska, poszukuje fachowcow ktorzy mogliby pisac o reszcie. Ogniwo lancucha to byla przenosnia. Nie Real, a Rael pala z czytania Smile Pytales o aktorki, znam jedna, nie ukrywam nie interesuja mnie komedie romantyczne, dlatego nie ogladalem. Nigdzie nie napisalem, ze jestem ekspertem, gdybym nim byl napewno pomocy bym nie szukal. Chce pisac jednoczesnie poznajac, z poczatku bedzie trudno, ale na czyms sie trzeba uczyc, mozna na amatorskim serwisie.

_________________
Webmaster serwisu http://azunime.net
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2006 - 19:08
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Koreanskich filmow nie ogladam... nie ukrywam nie interesuja mnie komedie romantyczne, dlatego nie ogladalem"

Ooo, i atmosfera jakby sie polepsza. Wink Trzeba bylo tak od razu. Sytuacja sie uspokaja. Prawie jak rozejm. Wink

No OK, ale nadal nie wiem, na jakim to serwisie dzialacie. To dasz wreszcie ten adres czy nie dasz, Real? Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2006 - 12:36
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

Szczerze powiedziawszy, nastawiam sie na kino japonskie, Kurosawa, Kobayashi


to się nastawiaj dalej, bo o ile mnie pamięć nie myli, to na "ALe Kino" w każdy poniedziałek przez cały maj filmy Kurosawy o 20 lecą Very Happy

Cytat:

Po trzecie, jesli Twoim kryterium oceny jakosci kina sa obrazki z panienkami, to zamow katalog Matela i obejrzyj sobie lalki Barbie. Ji Jun podziwia sie albo w filmie, albo w ogole.

Po czwarte i zdecydowanie najwazniejsze, calkowity monopol na glosne podziwianie Ji Jun ma Wroclaw, siedziba jedynego w tej galaktyce prawdziwego fanklubu kina koreanskiego, czyli Brygady 071.


Mike, ty to potrafisz zrazić ludzi do wszystkiego Confused przecież Rael dawał znać, że jest nowy...to że ty jesteś znawcą nad znawcami i znasz nawet rozmiar buta każdej koreańskiej aktorki, nie znaczy, że każdy zna Wink chłopak ma czas...jeszcze się nauczy Very Happy
jednak co fakt to fakt....koreańskie filmy są w naszym kręgu kultowe...jakos tak wyszło...nawet nie spostrzegłam kiedy Very Happy

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits