Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
iolaOffline
Temat postu: JPF i "genialna" promocja  PostWysany: 01-02-2004 - 19:38
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 31-08-2002



Status: Offline
No więc tak... Kilka dni temu otrzymałam wiadomość o promocji w jpf'ie... oczywiście zaglądnęłam tam i co widzę? Że albo Yasuda nie zna się na vacie, albo postanowił na nim zarobić Confused

A oto tekst który znalazłam w sklepiku:

PROMOCJA Kup bez VAT-u!

Na początku maja br. najprawdopodobniej ma wejść w życie 22% podatek VAT na wszystkie produkty, w tym, oczywiście, na książki i komiksy. W związku z tym, ceny wszystkich artykułów wzrosną o 22% - niestety, także ceny naszych mang. Dajemy Ci możliwość uniknięcia tej podwyżki - weź udział w promocji "Kup bez VAT-u!".

Promocja obowiązuje od 1 lutego do 5 marca 2004!

Jeśli zamówisz jakąkolwiek pozycję z naszych archiwaliów lub tytułów, których data wydania przypada do końca kwietnia br. (daty wydań możesz sprawdzić TUTAJ) będziesz mógł wziąć udział w promocji "Kup bez VAT-u!" i zamówić tytuły, które ukażą się w maju lub późniejszych miesiącach i otrzymać je w cenach bez doliczonego 22% VATu.


No więc wynika z tego że jeśli nasz wspaniały rzad wprowadzi ten bezsensowy vat na DRUK to jpf uraczy nas 22% wzrostem ceny ZA CAŁY TOMIK a to już zdzierstwo. Nie muszę chyba przypominać że druk to zaokrąglając w górę 1/4 ceny tomiku
Więc zakładając przeciętną cenę tomika 16 (teraz) cena po dodaniu vat'u powinna wynosić około 16,88 po zaokrągleniu 17 zł
Natomiast jpf chce nas uraczyć ceną około 19,50 Confused
A już nie mówię że przecież taki NGE już (z niewiadomych przyczyn) kosztuje 17zł

Jest to wzrost niebywały i sądzę że sami sobie kopią grób, dziwi mnie ta notka na stronie jpf'u i trochę idę w stronę przkonania że Yasuda sam nie wie co się dzieje. Chodzi mi dokładnie o słowa, że vat wzrośnie na wszystkie produkty, co jest oczywistą bzdurą...Do tego Yusuda chyba myli vat na druk z podatkiem od produkcji i sprzedaży, który wg. podpisanych traktatów z unią mamy wprowadzić w 2007 r. i który ma wynosić 7%

Apeluję o akcję przeciwko takiemu wzrostowi cen jeśli ów podatek wejdzie w życie (mam nadzieję że nie, bo czytelnictwo i tak kuleje), bo są to poprostu ceny niesprawiedliwe. Radziłabym zasypanie jpf'u mailami i rozdmuchanie sprawy, bo nic więcej nie możemy...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
chobi
Temat postu:   PostWysany: 01-02-2004 - 23:17
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 14-05-2003

Skd: 707

Oo ICH PORĄBAŁO!!! Mad

Tak nie może być! 20 zł za takie "Chobits"?!??! ZARĄĄĄĄĄBIE!!! Mad
A niech potracą wszystkich klientów, jeśli tak zrobią! #Mad A niech zbankrutują!!! #Mad

JESTEM WKURZONY!!!!! #Mad #Mad #Mad #Mad #Mad
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 07:54
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 07-12-2002

Skd: Opole

Status: Offline
Nu, ja bym po prostu przestała kupować cokolwiek poza Naruto i Chobitami. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - przestanie mi brakować na 100 Naboi. A JPF straci... Razz

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 10:32
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
z punktu widzenia księgarskiego (tak uczę się w L. Księgarskim), to wprowadzenie 22% vatu jest procesem, który spowoduje upadek czytelnictwa w Polsce. Jeżeli teraz ze statystyk wynika, że co 6-8 obywatel naszego kraju czyta 1 ksiązkę w roku (a ceny wiadomo jakie są, ratują nas już tylko antykwariaty- no może bez przesady, ale jest źle) to sobie nie wyobrażam, jak dalej księgarnie, wydawnictwa, czy też drukarnie będą funkcjonować.

będzie źle...

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Gotenks
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 11:38
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-03-2003

Skd: NeoHell

Ja się staram teraz jak najwięcej książek zamawiać, żeby później nie przepłacać. Ale to rzeczywiście dobije rynek książkowy. A już o mangowym i komiksowym nie wspomnę.
I na co nam była ta Unia...

_________________
LOVE & PEACE

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
chobi
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 12:48
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 14-05-2003

Skd: 707

Racja, Ithil....

Mi pozostanie kupować tylko "Chobits", "OMG!" i Deluxy jakieś, jak będą.....A i "X" też...a reszta....w sumie to są jedyne tytuły, które obecnie kupuję....Może się skuszę na "VPM", ale jakby co - zawsze mogę pożyczyć od wujka Wink

Będzie źle, JPF na pewno potraci klientów....trudno, jeśli stosują taką politykę sprzedaży, to ich wola.... Sad
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Radagajs
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 14:23
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 23-03-2003

Skd: Warszawa

Z tego , co ja zrozumiałem z tej promocji (i co potwierdza pospiesznie zindagowany na tę okoliczność Hulit) ceny tomików wzrosną tylko o tyle , o ile podniesie się cena druku. Inna rzecz , że mają w redakcji niezły burdel , skoro z 7% VATu na druk robi im się 22% VATu na wszystkie usługi... Choć usprawiedliwia ich częściowo fakt , iż diabeł by się nie połapał w sprzecznych wypowiedziach rządu i prasy.

No ale nevermind , ceny nie wzrosną bardziej niż będzie to wynikać z podatków , a promocja pomoże dodatkowo zaoszczędzić. Innymi słowy - nie ma problemu.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 18:25
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa/a:
Z tego , co ja zrozumiałem z tej promocji (i co potwierdza pospiesznie zindagowany na tę okoliczność Hulit) ceny tomików wzrosną tylko o tyle , o ile podniesie się cena druku. Inna rzecz , że mają w redakcji niezły burdel , skoro z 7% VATu na druk robi im się 22% VATu na wszystkie usługi...

Napisali to w jednym celu - aby zachęcić do kupna. To, że mijają się z prawdą (a jak wiesz Edukacja jest najwyższą formą ignorancji) to
dla Ciebie jak zwykle nic nie znaczy.
I skoro tak jest to powinni to poprawić w promocji. Wiemy dlaczego tego nie zrobią - 7% to nie wydaje się tak dużo jak 22%.

Radagajs napisa/a:

No ale nevermind , ceny nie wzrosną bardziej niż będzie to wynikać z podatków , a promocja pomoże dodatkowo zaoszczędzić. Innymi słowy - nie ma problemu.

Nie studiujesz prawa? Tak ładnie z oszukiwania klientów przez wydawnictwo przeszedłeś do "zaoszczędzania". Ciekaw jestem , gdyby to Waneko wpadło na taki pomysł czy równie gorliwie byś ich bronił.

Już wiem dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie czy lubisz jak Cię okłamują. Musiałbyś się zadeklarować.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Radagajs
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 20:36
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 23-03-2003

Skd: Warszawa

raul napisa/a:
Napisali to w jednym celu - aby zachęcić do kupna.


Jakaś tam podwyżka będzie , nie przesadzaj.

raul napisa/a:
I skoro tak jest to powinni to poprawić w promocji.


Eh , pokaż mi dokładny projekt tej ustawy sejmowej , albo przynajmniej wiarygodne źródło gdzie jest napisane , że ma być 7 a nie 22.

raul napisa/a:
Wiemy


Przepraszam , czy to pluralis maiesticus , czy vox Rauli vox populi?

raul napisa/a:
Nie studiujesz prawa? Tak ładnie z oszukiwania klientów przez wydawnictwo przeszedłeś do "zaoszczędzania".


Oszukiwania? Fakt , przejście od "najprawdopodobniej" planowanego 22% VATu do podawania tego jako pewnika zostało mało fortunnie sformułowane , atoli chyba nietrudno zrozumieć , że jeżeli zostanie wprowadzony mniejszy VAT , albo i na mniej rzeczy , to i mangi mniej podrożeją.

raul napisa/a:
Ciekaw jestem , gdyby to Waneko wpadło na taki pomysł czy równie gorliwie byś ich bronił.


Prawdopodobnie nie broniłbym w ogóle , jako że z JPFem (z Hulitem , konkretnie) mam lepszy kontakt niż z Wanekistami , a mam zwyczaj w takich przypadkach wysłuchiwać obu stron. Poza tym mnie nieco jednak bardziej interesuje jakość wydań/tłumaczeń oraz terminowość , a pod tym względem JPF bije Waneko o całe niebo. I uprzedzam , że jeśli zaczniesz mówić o Ranmie , to ja zacznę mówić o Nauszce , Adolfie i paru innych rzeczach.

Swoją drogą , czy powyższe zdanie przypadkiem nie zawierało jakiegoś osobistego pomówienia/oskarżenia? [np. o mroczne konszachty z konkurencyjnym wydawnictwem]. O ile pamiętam , to ty właziłeś swego czasu na forum JPFu , a nie Hulit tutaj.

raul napisa/a:
Już wiem dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie czy lubisz jak Cię okłamują. Musiałbyś się zadeklarować.


Ujmijmy to tak : po pierwsze , zależy kto , po drugie , zależy jakie ma to dla mnie skutki. W tym przypadku jest to JPF , z którym żadnych więzi emocjonalnych nie mam , skutków też żadnych nie ma (bo dla Boga , co mnie obchodzi , że JPF napisze iż będzie taki a nie inny VAT?) toteż jest mi to po prostu obojętne.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 21:16
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa/a:

Jakaś tam podwyżka będzie , nie przesadzaj.

O wiesz coś więcej? Smile

Radagajs napisa/a:

Eh , pokaż mi dokładny projekt tej ustawy sejmowej , albo przynajmniej wiarygodne źródło gdzie jest napisane , że ma być 7 a nie 22.

Gazeta Wyborcza. Niestety ne powiem Ci który numer gdyż komentarz który napisałem do newsa na Kasumi nie precyzował czy chodziło o wczorajszy.
Vat 22% zostanie wprowadzony na czasopisma gdzie 67% powierzchni zajmują reklamy. Więc umówmy się, że jak ktoś wymyśli że ksiażki będą miały 22% to zaprzeczy całej idei powyższej poprawki.

Radagajs napisa/a:

Przepraszam , czy to pluralis maiesticus , czy vox Rauli vox populi?

Czepiasz się słowa. "Wiem".

Radagajs napisa/a:

Oszukiwania? Fakt , przejście od "najprawdopodobniej" planowanego 22% VATu do podawania tego jako pewnika zostało mało fortunnie sformułowane , atoli chyba nietrudno zrozumieć , że jeżeli zostanie wprowadzony mniejszy VAT , albo i na mniej rzeczy , to i mangi mniej podrożeją.

Zasada numer jeden brzmi - co nie jest napisane tego nie ma.
W promocji nie jest napisane, że vat na ksiażki może wynieść tylko 7%.

Radagajs napisa/a:

Prawdopodobnie nie broniłbym w ogóle , jako że z JPFem (z Hulitem , konkretnie) mam lepszy kontakt niż z Wanekistami , a mam zwyczaj w takich przypadkach wysłuchiwać obu stron.

Jakich dwóch stron? JPF wywalił promocję "czarno na białym" Smile Która jest ta druga strona w tym wypadku? Smile

Radagajs napisa/a:

Swoją drogą , czy powyższe zdanie przypadkiem nie zawierało jakiegoś osobistego pomówienia/oskarżenia? [np. o mroczne konszachty z konkurencyjnym wydawnictwem].

Nie, zastanawiam się po prostu dlaczego ich bronisz. Błąd to jest coś co się poprawia, ta promocja jest świadomą dezinformacją. Tym bardziej jeśli rozmawiałeś o tym z Hulitem i nic się w tym temacie nie zmieniło.

Radagajs napisa/a:

O ile pamiętam , to ty właziłeś swego czasu na forum JPFu , a nie Hulit tutaj.

A to ma co do rzeczy? Ja właziłem tylko aby dowiedzieć się jaka była ta prawda z wydaniem. Na manga forum czy jak sie ono zwie nie bywam.

Radagajs napisa/a:

Ujmijmy to tak : po pierwsze , zależy kto , po drugie , zależy jakie ma to dla mnie skutki.

Zależy kto Cię okłamuje? Smile To dla mnie nowość. Smile

Radagajs napisa/a:
W tym przypadku jest to JPF , z którym żadnych więzi emocjonalnych nie mam , skutków też żadnych nie ma (bo dla Boga , co mnie obchodzi , że JPF napisze iż będzie taki a nie inny VAT?) toteż jest mi to po prostu obojętne.

Sekunda. Kupujesz chyba mangi z JPF? Więc nie obchodzi Cie to ile one kosztują? Ani to, że nie powinny tyle kosztować?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Radagajs
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2004 - 23:10
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 23-03-2003

Skd: Warszawa

raul napisa/a:
Więc umówmy się, że jak ktoś wymyśli że ksiażki będą miały 22% to zaprzeczy całej idei powyższej poprawki.


OK. Razz

raul napisa/a:
Zasada numer jeden brzmi - co nie jest napisane tego nie ma.W promocji nie jest napisane, że vat na ksiażki może wynieść tylko 7%.


Za to jest napisane "najprawdopodobniej". Czyli że może w ogóle go nie być. Wszelkie pośrednie rozwiązania też się w tym mieszczą.

raul napisa/a:
Jakich dwóch stron? JPF wywalił promocję "czarno na białym" Smile Która jest ta druga strona w tym wypadku? Smile


Jak by to powiedzieć... Ty i Iola Smile Wyszły wam bowiem jakieś dziwne rachuby o mangach JPFu które podrożeją o 22%.

raul napisa/a:
Nie, zastanawiam się po prostu dlaczego ich bronisz.


Nie tyle bronię co prostuję plotki. Podchwycone przez ciebie stwierdzenie Ioli o 22% wzroście cen mang JPF jest co najmniej tak samo nie oparte na realnych informacjach co JPFowe "najprawdopodobniej wejdzie w życie VAT 22%". Dodatkowo wyrażam też swoje zdanie (tzn. że z chwilą , kiedy upewniam się , iż mangi JPFu podrożeją tylko o tyle , o ile podrożeje druk , jest mi zupełnie obojętne , czy JPF pisze na stronie o 22% VATu , czy też że zielone ufoludki lądują na Marsie).

raul napisa/a:
Błąd to jest coś co się poprawia, ta promocja jest świadomą dezinformacją. Tym bardziej jeśli rozmawiałeś o tym z Hulitem i nic się w tym temacie nie zmieniło.


Cytując Hulita - "Ta informacja wypłynęła z kuluarów sejmowych , więc jej się trzymamy. Zmienimy , jeżeli zostanie na 100% potwierdzone , iż będzie inaczej". Szerszych cytatów _nie_ będzie , jako że Hulit prosił , żeby rozmowy naszej nie cytować (jako że uprzednio przeczytał powyższy topic na forum i news na stronie Kasumi , co dało mu podstawę do wielu gorzkich i nie zawsze politycznie poprawnych refleksji).

BTW. Nie , nie jestem żadnym rzecznikiem prasowym/adwokatem/kumplem Hulita. Jemu tak samo i z taką samą upierdliwością cytuję ciebie (jak uważam że masz rację Razz).

raul napisa/a:
Zależy kto Cię okłamuje? Smile To dla mnie nowość. Smile


Ponieważ od tego , KTO okłamuje , zależy od tego , W JAKIEJ SPRAWIE okłamuje. Przykład : niespecjalnie mnie obchodzi , czy okłamiesz mnie w kwestii następnej mangi wydanej przez Saishę (założywszy że byś okłamał) jako że yaoi i shonen-ai nie trawię z reguły. (no , chyba że byłby to Ludwig II... =^.^=) Za to moja koleżanka pewnie by cię zabiła za niewywiązanie się z obietnicy wydania tego czy innego tytułu.

I odwrotnie - wkurzyłbym się , gdyby JPF obiecało wydać np. Conana i tego nie uczyniło , a jej by to prawdopodobnie w ogóle nie obeszło. Już jasne?

raul napisa/a:
Sekunda. Kupujesz chyba mangi z JPF? Więc nie obchodzi Cie to ile one kosztują? Ani to, że nie powinny tyle kosztować?


[sarkazm] A ile , 23 złote jak Cutlass? [/sarkazm]

Poważnie - uch , czytajże uważniej. Nie napisałem , że nie obchodzi mnie , czy PODNIOSĄ , tylko co NAPISZĄ. A to dwie różne rzeczy Razz. Że nie podniosą o więcej , niż będzie to wynikało z VATu na druk w ustalonej przez Sejm wysokości , o tym się upewniłem , w tym momencie mogą pisać na stronie co chcą.

Pewnie że mogliby wyjaśnić niejasności , myślisz że tego nie sugerowałem Hulitowi? No ale to sprawa drugorzędna.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-02-2004 - 02:28
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa/a:

Za to jest napisane "najprawdopodobniej". Czyli że może w ogóle go nie być. Wszelkie pośrednie rozwiązania też się w tym mieszczą.

Gdzie w tym "W związku z tym, ceny wszystkich artykułów wzrosną o 22% - niestety, także ceny naszych mang. " masz słowo prawdopodobnie? Jest tylko wyżej, w informacji o wzroście stawki vat. Smile

Radagajs napisa/a:

Jak by to powiedzieć... Ty i Iola Smile Wyszły wam bowiem jakieś dziwne rachuby o mangach JPFu które podrożeją o 22%.

Patrz jeszcze raz czytat wyżej. Szczególnie "niestety , ceny NASZYCH mang" (naszych = JPFowowych).

Radagajs napisa/a:

Nie tyle bronię co prostuję plotki. Podchwycone przez ciebie stwierdzenie Ioli o 22% wzroście cen mang JPF jest co najmniej tak samo nie oparte na realnych informacjach co JPFowe "najprawdopodobniej wejdzie w życie VAT 22%".

Ty chyba nie czytałeś tej promocji Smile Gdyby tam nie było napisane (to co możesz sobie przeczytać powyżej raz jeszcze) że ich mangi podrożeja o 22% to ani iola ani ja nie mielibysmy żadnych pretensji.

Radagajs napisa/a:

zielone ufoludki lądują na Marsie).

A później wszyscy się burza na program UWAGA. Nie żebym popierał ich metody.

Radagajs napisa/a:

Cytując Hulita - "Ta informacja wypłynęła z kuluarów sejmowych , więc jej się trzymamy. Zmienimy , jeżeli zostanie na 100% potwierdzone , iż będzie inaczej".

Super. Powiedz mu o tym artykule w Gazecie Wyborczej , a ja sobie przeczytam dzisiaj wieczorem ich stronę i zobaczę że to poprawili.
Tak? WĄTPIĘ.

Radagajs napisa/a:
Szerszych cytatów _nie_ będzie , jako że Hulit prosił , żeby rozmowy naszej nie cytować (jako że uprzednio przeczytał powyższy topic na forum i news na stronie Kasumi , co dało mu podstawę do wielu gorzkich i nie zawsze politycznie poprawnych refleksji).

Jeśli wie coś co mogłoby nam pomóc zrozumieć (mam nadzieje dobre intencje) JPF to ja chętnie wysłucham argumentacji.

Radagajs napisa/a:

upierdliwością cytuję ciebie (jak uważam że masz rację Razz).

Niemożliwe. Uznałeś kiedyś, że to ja mam rację Very Happy
A tak a propo to wolałbym takie sprawy omawiać z bezpośrednio zainteresowanym. Nie jestem uprzedzony do JPF (Ranmę im podarowałem, kłamstwa nie .. ale ta sprawa nie jest do końca wyjaśniona), po prostu wytykam błędy wszystkim - sobie też.
A jeśli ktoś potrafi udowodnić, że ja sie mylę to przyznam się do tego.

Radagajs napisa/a:

to Ludwig II... =^.^=) Za to moja koleżanka pewnie by cię zabiła za niewywiązanie się z obietnicy wydania tego czy innego tytułu.

Dlatego ich nie składam.

Radagajs napisa/a:

I odwrotnie - wkurzyłbym się , gdyby JPF obiecało wydać np. Conana i tego nie uczyniło , a jej by to prawdopodobnie w ogóle nie obeszło. Już jasne?

O, ty masz prawo się wkurzyć o Conana, a ja nie miałem o Ranmę ? Razz

Radagajs napisa/a:

[sarkazm] A ile , 23 złote jak Cutlass? [/sarkazm]

23 zł , za limitowana edycję o takim jak wydałem nakładzie to jest śmiesznie niska cena. 30 zł kosztują limitowane edycje JPFowskie. Więc nie wyjeżdzaj z ceną, bo jak na limitowana edycję jest niska. A jak potrafiłbyś mieć zysk przy takim nakładzie i niższej cenie, to dawaj. Zatrudnię cię na umowę o dzieło i zrób to. Razz

Radagajs napisa/a:

Poważnie - uch , czytajże uważniej. Nie napisałem , że nie obchodzi mnie , czy PODNIOSĄ , tylko co NAPISZĄ. A to dwie różne rzeczy Razz.

Czyli kłamią, że podniosą? Smile Moge cię cytować w mailu do Hulita? Smile

Radagajs napisa/a:

Że nie podniosą o więcej , niż będzie to wynikało z VATu na druk w ustalonej przez Sejm wysokości , o tym się upewniłem , w tym momencie mogą pisać na stronie co chcą.

Dlaczego ni emogliby tego po prostu napisac także na stronie? Takich osób które się dziwią temu co tam jest napisane z kilkadziesiąt(set?) jest.

Radagajs napisa/a:

Pewnie że mogliby wyjaśnić niejasności , myślisz że tego nie sugerowałem Hulitowi?

Szkoda , że nic nie zdziałałeś.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-02-2004 - 07:33
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
Raul , czy mógłbyś podać adres, albo jakiekolwiek źródlo swoich wiadomości ?

Jak szukałem w archiwum Gazety informacji na ten temat to najświeższa pochodziła z 5 stycznia i było tam napsiane co następuję :

Cytat:
Rozporządzenie będzie najprawdopodobniej obowiązywać do końca kwietnia. Najpóźniej 1 maja ma wejść w życie nowa Ustawa o podatku od towarów i usług. Według projektu, nad którym pracuje Sejm, druk prasy ma być obciążony 22-proc. VAT-em, podobnie jak sprzedaż gazet i czasopism, których powierzchnia w znacznej części będzie przeznaczona na reklamę i ogłoszenia.


Była mowa o pospisa w Wigilie rozporzedzeniu podtrzymującym zerową stawkę Vat na prasę.


No tak , adres...
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,1851003.html
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Radagajs
Temat postu:   PostWysany: 03-02-2004 - 10:25
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 23-03-2003

Skd: Warszawa

raul napisa/a:
Super. Powiedz mu o tym artykule w Gazecie Wyborczej , a ja sobie przeczytam dzisiaj wieczorem ich stronę i zobaczę że to poprawili.
Tak? WĄTPIĘ.


Jak by ci to powiedzieć... wątp dalej , ale właśnie dostałem info od Hulita , że poprawili. Zajrzyj na stronę JPFu.

Polecam też wszystkim , których zbił wcześniej z tropu niejasny charakter tejże promocji.

raul napisa/a:
O, ty masz prawo się wkurzyć o Conana, a ja nie miałem o Ranmę ? Razz


O ile pamiętam , to kilkanaście postów temu sam napisałeś , że _nie_zależy_ci_na_tym_aby_JPF_wydało_Ranmę? Cóż , mnie zależy , aby wydało Conana. Jest to w chwili obecnej najlepsze polskie wydawnictwo mangowe pod względem terminowości , jakości tłumaczeń i jakości wydań (Saishy nie liczę z uwagi na małą moc przerobową).

raul napisa/a:
23 zł , za limitowana edycję o takim jak wydałem nakładzie to jest śmiesznie niska cena. 30 zł kosztują limitowane edycje JPFowskie.


Tak , tylko że te limitowane edycje to opasłe tomy z kolorowymi stronami. A nakład Cutlassa mnie nie interesuje , bo skoro go nie ujawniasz , nie wymagaj , aby brano go pod uwagę.

raul napisa/a:
Dlaczego ni emogliby tego po prostu napisac także na stronie? Takich osób które się dziwią temu co tam jest napisane z kilkadziesiąt(set?) jest.


No i umieścili komunikat sprostowujący. Nadal będziesz trzymał się metody "daj mi shotguna , będzie nagana"? Razz

raul napisa/a:
Szkoda , że nic nie zdziałałeś.


Jak widać , mylisz się. Chociaż nie będę na tyle nieskromny , by twierdzić , że akurat _ja_ zdziałałem. Równie dobrze ktoś w JPFie mógł dostać białej gorączki po przeczytaniu tego topicu ^.^

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-02-2004 - 16:53
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 31-08-2002



Status: Offline
Widzę Radagajs, że chyba źle odczytałeś mój post Confused (z twoich słów wynka że również Hulit ma za ten topic jakieś pretensje, uważam jaknajbardziej niesłuszne bo to co napisałam jasno wynkało z treści informacji na ich stronie...)
Ja wcale nie wieszam psów na jpf'ie, rozumiem że jeśli zostanie wprowadzony ten vat to nie uniknie się podwyżki cen i o to się nie czepiam
Cytat:
Jak by to powiedzieć... Ty i Iola Wyszły wam bowiem jakieś dziwne rachuby o mangach JPFu które podrożeją o 22%.

Jakie dziwne rachuby? Wszystko co liczyłam to tylko dodanie 22% vat'u Tak jak mogłoby być i zgodnie z tym co pisało na jpf'ie

Cytat:
Nie tyle bronię co prostuję plotki. Podchwycone przez ciebie stwierdzenie Ioli o 22% wzroście cen mang JPF jest co najmniej tak samo nie oparte na realnych informacjach co JPFowe "najprawdopodobniej wejdzie w życie VAT 22%".

Sorrki ale moje źródło informacji to strona jpf'u, i nie są to plotki bo to co tam pisze to chyba widzać (no teraz już tekst jest poprawiony to nie widzać ;p ) Nigdzie nie ma słowów, ze ów podatek jest na druk, za to z tekstu wynikało że ceny mang wzrosną o 22%, dlatego taka była moja reakcja


A co do słowa najprawdopodobniej nie ma ono tu nic do rzeczy ponieważ nidzie nie napisałam że mangi na 100% podrożeją, bo wszędzie pisałam że podrożeją jeśli wprowadzą podatek. Czepiałam się tylko o ile mogą podrożeć. Prosiłabym o dokładne czytanie...

Żeby nie być jednostronna dodam że informacja na stronce kasumi także jest źle napisana. Wynika z niej bowiem że jpf twierdzi że ceny napewno wzrosną i że mylnie podają stawkę. Proponuję Raul abyś to zmienił, ponieważ może to mieszać w głowach...

Jeśli mógłbyś Rad to poinformój Hulita o moim sprostowaniu (a właściwie wyjaśnieniu tego co w moim poprzednim poście nie zostało zrozumiane), bo nie lubię jak ktoś ma do mnie pretensje w sprawach w kórych nie jestem winna.

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits