Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
iolaOffline
Temat postu: JPF i "genialna" promocja  PostWysłany: 01-02-2004 - 19:38
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-08-2002

Status: Offline
No wi?c tak... Kilka dni temu otrzyma?am wiadomo?? o promocji w jpf'ie... oczywi?cie zagl?dn??am tam i co widz?? ?e albo Yasuda nie zna si? na vacie, albo postanowi? na nim zarobi? Confused

A oto tekst który znalaz?am w sklepiku:

PROMOCJA Kup bez VAT-u!

Na pocz?tku maja br. najprawdopodobniej ma wej?? w ?ycie 22% podatek VAT na wszystkie produkty, w tym, oczywi?cie, na ksi??ki i komiksy. W zwi?zku z tym, ceny wszystkich artyku?ów wzrosn? o 22% - niestety, tak?e ceny naszych mang. Dajemy Ci mo?liwo?? unikni?cia tej podwy?ki - we? udzia? w promocji "Kup bez VAT-u!".

Promocja obowi?zuje od 1 lutego do 5 marca 2004!

Je?li zamówisz jak?kolwiek pozycj? z naszych archiwaliów lub tytu?ów, których data wydania przypada do ko?ca kwietnia br. (daty wyda? mo?esz sprawdzi? TUTAJ) b?dziesz móg? wzi?? udzia? w promocji "Kup bez VAT-u!" i zamówi? tytu?y, które uka?? si? w maju lub pó?niejszych miesi?cach i otrzyma? je w cenach bez doliczonego 22% VATu.

No wi?c wynika z tego ?e je?li nasz wspania?y rzad wprowadzi ten bezsensowy vat na DRUK to jpf uraczy nas 22% wzrostem ceny ZA CA?Y TOMIK a to ju? zdzierstwo. Nie musz? chyba przypomina? ?e druk to zaokr?glaj?c w gór? 1/4 ceny tomiku
Wi?c zak?adaj?c przeci?tn? cen? tomika 16 (teraz) cena po dodaniu vat'u powinna wynosi? oko?o 16,88 po zaokr?gleniu 17 z?
Natomiast jpf chce nas uraczy? cen? oko?o 19,50 Confused
A ju? nie mówi? ?e przecie? taki NGE ju? (z niewiadomych przyczyn) kosztuje 17z?

Jest to wzrost niebywa?y i s?dz? ?e sami sobie kopi? grób, dziwi mnie ta notka na stronie jpf'u i troch? id? w stron? przkonania ?e Yasuda sam nie wie co si? dzieje. Chodzi mi dok?adnie o s?owa, ?e vat wzro?nie na wszystkie produkty, co jest oczywist? bzdur?...Do tego Yusuda chyba myli vat na druk z podatkiem od produkcji i sprzeda?y, który wg. podpisanych traktatów z uni? mamy wprowadzi? w 2007 r. i który ma wynosi? 7%

Apeluj? o akcj? przeciwko takiemu wzrostowi cen je?li ów podatek wejdzie w ?ycie (mam nadziej? ?e nie, bo czytelnictwo i tak kuleje), bo s? to poprostu ceny niesprawiedliwe. Radzi?abym zasypanie jpf'u mailami i rozdmuchanie sprawy, bo nic wi?cej nie mo?emy...

- Nawet obcym nale?y si? godny pochówek...
- To nie s? obcy i zostan? tak jak le??

-----The last of the Mohicans------

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2004 - 23:17
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 14-05-2003

Oo ICH POR?BA?O!!! Mad

Tak nie mo?e by?! 20 z? za takie "Chobits"?!??! ZAR?????BIE!!! Mad
A niech potrac? wszystkich klientów, je?li tak zrobi?! #Mad A niech zbankrutuj?!!! #Mad

JESTEM WKURZONY!!!!! #Mad #Mad #Mad #Mad #Mad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 07:54
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 07-12-2002

Nu, ja bym po prostu przesta?a kupowa? cokolwiek poza Naruto i Chobitami. Nie ma tego z?ego, co by na dobre nie wysz?o - przestanie mi brakowa? na 100 Naboi. A JPF straci... Razz

if

TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 10:32
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 16-08-2003

z punktu widzenia ksi?garskiego (tak ucz? si? w L. Ksi?garskim), to wprowadzenie 22% vatu jest procesem, który spowoduje upadek czytelnictwa w Polsce. Je?eli teraz ze statystyk wynika, ?e co 6-8 obywatel naszego kraju czyta 1 ksi?zk? w roku (a ceny wiadomo jakie s?, ratuj? nas ju? tylko antykwariaty- no mo?e bez przesady, ale jest ?le) to sobie nie wyobra?am, jak dalej ksi?garnie, wydawnictwa, czy te? drukarnie b?d? funkcjonowa?.

b?dzie ?le...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Gotenks
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 11:38
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 10-03-2003

Ja si? staram teraz jak najwi?cej ksi??ek zamawia?, ?eby pó?niej nie przep?aca?. Ale to rzeczywi?cie dobije rynek ksi??kowy. A ju? o mangowym i komiksowym nie wspomn?.
I na co nam by?a ta Unia...

Droga do raju
wy?cielona jest jasnymi
p?atkami ?liwy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 12:48
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 14-05-2003

Racja, Ithil....

Mi pozostanie kupowa? tylko "Chobits", "OMG!" i Deluxy jakie?, jak b?d?.....A i "X" te?...a reszta....w sumie to s? jedyne tytu?y, które obecnie kupuj?....Mo?e si? skusz? na "VPM", ale jakby co - zawsze mog? po?yczy? od wujka Wink

B?dzie ?le, JPF na pewno potraci klientów....trudno, je?li stosuj? tak? polityk? sprzeda?y, to ich wola.... Sad

Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 14:23
Pisarz
Pisarz

Dołączył/a: 23-03-2003

Z tego , co ja zrozumia?em z tej promocji (i co potwierdza pospiesznie zindagowany na t? okoliczno?? Hulit) ceny tomików wzrosn? tylko o tyle , o ile podniesie si? cena druku. Inna rzecz , ?e maj? w redakcji niez?y burdel , skoro z 7% VATu na druk robi im si? 22% VATu na wszystkie us?ugi... Cho? usprawiedliwia ich cz??ciowo fakt , i? diabe? by si? nie po?apa? w sprzecznych wypowiedziach rz?du i prasy.

No ale nevermind , ceny nie wzrosn? bardziej ni? b?dzie to wynika? z podatków , a promocja pomo?e dodatkowo zaoszcz?dzi?. Innymi s?owy - nie ma problemu.

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 18:25
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

Radagajs napisał/a:
Z tego , co ja zrozumia?em z tej promocji (i co potwierdza pospiesznie zindagowany na t? okoliczno?? Hulit) ceny tomików wzrosn? tylko o tyle , o ile podniesie si? cena druku. Inna rzecz , ?e maj? w redakcji niez?y burdel , skoro z 7% VATu na druk robi im si? 22% VATu na wszystkie us?ugi...

Napisali to w jednym celu - aby zach?ci? do kupna. To, ?e mijaj? si? z prawd? (a jak wiesz Edukacja jest najwy?sz? form? ignorancji) to
dla Ciebie jak zwykle nic nie znaczy.
I skoro tak jest to powinni to poprawi? w promocji. Wiemy dlaczego tego nie zrobi? - 7% to nie wydaje si? tak du?o jak 22%.

Radagajs napisał/a:

No ale nevermind , ceny nie wzrosn? bardziej ni? b?dzie to wynika? z podatków , a promocja pomo?e dodatkowo zaoszcz?dzi?. Innymi s?owy - nie ma problemu.

Nie studiujesz prawa? Tak ?adnie z oszukiwania klientów przez wydawnictwo przeszed?e? do "zaoszcz?dzania". Ciekaw jestem , gdyby to Waneko wpad?o na taki pomys? czy równie gorliwie by? ich broni?.

Ju? wiem dlaczego nie odpowiedzia?e? na pytanie czy lubisz jak Ci? ok?amuj?. Musia?by? si? zadeklarowa?.

Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 20:36
Pisarz
Pisarz

raul napisał/a:
Napisali to w jednym celu - aby zach?ci? do kupna.

Jaka? tam podwy?ka b?dzie , nie przesadzaj.

raul napisał/a:
I skoro tak jest to powinni to poprawi? w promocji.

Eh , poka? mi dok?adny projekt tej ustawy sejmowej , albo przynajmniej wiarygodne ?ród?o gdzie jest napisane , ?e ma by? 7 a nie 22.

raul napisał/a:
Wiemy

Przepraszam , czy to pluralis maiesticus , czy vox Rauli vox populi?

raul napisał/a:
Nie studiujesz prawa? Tak ?adnie z oszukiwania klientów przez wydawnictwo przeszed?e? do "zaoszcz?dzania".

Oszukiwania? Fakt , przej?cie od "najprawdopodobniej" planowanego 22% VATu do podawania tego jako pewnika zosta?o ma?o fortunnie sformu?owane , atoli chyba nietrudno zrozumie? , ?e je?eli zostanie wprowadzony mniejszy VAT , albo i na mniej rzeczy , to i mangi mniej podro?ej?.

raul napisał/a:
Ciekaw jestem , gdyby to Waneko wpad?o na taki pomys? czy równie gorliwie by? ich broni?.

Prawdopodobnie nie broni?bym w ogóle , jako ?e z JPFem (z Hulitem , konkretnie) mam lepszy kontakt ni? z Wanekistami , a mam zwyczaj w takich przypadkach wys?uchiwa? obu stron. Poza tym mnie nieco jednak bardziej interesuje jako?? wyda?/t?umacze? oraz terminowo?? , a pod tym wzgl?dem JPF bije Waneko o ca?e niebo. I uprzedzam , ?e je?li zaczniesz mówi? o Ranmie , to ja zaczn? mówi? o Nauszce , Adolfie i paru innych rzeczach.

Swoj? drog? , czy powy?sze zdanie przypadkiem nie zawiera?o jakiego? osobistego pomówienia/oskar?enia? [np. o mroczne konszachty z konkurencyjnym wydawnictwem]. O ile pami?tam , to ty w?azi?e? swego czasu na forum JPFu , a nie Hulit tutaj.

raul napisał/a:
Ju? wiem dlaczego nie odpowiedzia?e? na pytanie czy lubisz jak Ci? ok?amuj?. Musia?by? si? zadeklarowa?.

Ujmijmy to tak : po pierwsze , zale?y kto , po drugie , zale?y jakie ma to dla mnie skutki. W tym przypadku jest to JPF , z którym ?adnych wi?zi emocjonalnych nie mam , skutków te? ?adnych nie ma (bo dla Boga , co mnie obchodzi , ?e JPF napisze i? b?dzie taki a nie inny VAT?) tote? jest mi to po prostu oboj?tne.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 21:16
Admin Forum
Admin Forum

Radagajs napisał/a:

Jaka? tam podwy?ka b?dzie , nie przesadzaj.

O wiesz co? wi?cej? Smile

Radagajs napisał/a:

Eh , poka? mi dok?adny projekt tej ustawy sejmowej , albo przynajmniej wiarygodne ?ród?o gdzie jest napisane , ?e ma by? 7 a nie 22.

Gazeta Wyborcza. Niestety ne powiem Ci który numer gdy? komentarz który napisa?em do newsa na Kasumi nie precyzowa? czy chodzi?o o wczorajszy.
Vat 22% zostanie wprowadzony na czasopisma gdzie 67% powierzchni zajmuj? reklamy. Wi?c umówmy si?, ?e jak kto? wymy?li ?e ksia?ki b?d? mia?y 22% to zaprzeczy ca?ej idei powy?szej poprawki.

Radagajs napisał/a:

Przepraszam , czy to pluralis maiesticus , czy vox Rauli vox populi?

Czepiasz si? s?owa. "Wiem".

Radagajs napisał/a:

Oszukiwania? Fakt , przej?cie od "najprawdopodobniej" planowanego 22% VATu do podawania tego jako pewnika zosta?o ma?o fortunnie sformu?owane , atoli chyba nietrudno zrozumie? , ?e je?eli zostanie wprowadzony mniejszy VAT , albo i na mniej rzeczy , to i mangi mniej podro?ej?.

Zasada numer jeden brzmi - co nie jest napisane tego nie ma.
W promocji nie jest napisane, ?e vat na ksia?ki mo?e wynie?? tylko 7%.

Radagajs napisał/a:

Prawdopodobnie nie broni?bym w ogóle , jako ?e z JPFem (z Hulitem , konkretnie) mam lepszy kontakt ni? z Wanekistami , a mam zwyczaj w takich przypadkach wys?uchiwa? obu stron.

Jakich dwóch stron? JPF wywali? promocj? "czarno na bia?ym" Smile Która jest ta druga strona w tym wypadku? Smile

Radagajs napisał/a:

Swoj? drog? , czy powy?sze zdanie przypadkiem nie zawiera?o jakiego? osobistego pomówienia/oskar?enia? [np. o mroczne konszachty z konkurencyjnym wydawnictwem].

Nie, zastanawiam si? po prostu dlaczego ich bronisz. B??d to jest co? co si? poprawia, ta promocja jest ?wiadom? dezinformacj?. Tym bardziej je?li rozmawia?e? o tym z Hulitem i nic si? w tym temacie nie zmieni?o.

Radagajs napisał/a:

O ile pami?tam , to ty w?azi?e? swego czasu na forum JPFu , a nie Hulit tutaj.

A to ma co do rzeczy? Ja w?azi?em tylko aby dowiedzie? si? jaka by?a ta prawda z wydaniem. Na manga forum czy jak sie ono zwie nie bywam.

Radagajs napisał/a:

Ujmijmy to tak : po pierwsze , zale?y kto , po drugie , zale?y jakie ma to dla mnie skutki.

Zale?y kto Ci? ok?amuje? Smile To dla mnie nowo??. Smile

Radagajs napisał/a:
W tym przypadku jest to JPF , z którym ?adnych wi?zi emocjonalnych nie mam , skutków te? ?adnych nie ma (bo dla Boga , co mnie obchodzi , ?e JPF napisze i? b?dzie taki a nie inny VAT?) tote? jest mi to po prostu oboj?tne.

Sekunda. Kupujesz chyba mangi z JPF? Wi?c nie obchodzi Cie to ile one kosztuj?? Ani to, ?e nie powinny tyle kosztowa??

Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 23:10
Pisarz
Pisarz

raul napisał/a:
Wi?c umówmy si?, ?e jak kto? wymy?li ?e ksia?ki b?d? mia?y 22% to zaprzeczy ca?ej idei powy?szej poprawki.

OK. Razz

raul napisał/a:
Zasada numer jeden brzmi - co nie jest napisane tego nie ma.W promocji nie jest napisane, ?e vat na ksia?ki mo?e wynie?? tylko 7%.

Za to jest napisane "najprawdopodobniej". Czyli ?e mo?e w ogóle go nie by?. Wszelkie po?rednie rozwi?zania te? si? w tym mieszcz?.

raul napisał/a:
Jakich dwóch stron? JPF wywali? promocj? "czarno na bia?ym" Smile Która jest ta druga strona w tym wypadku? Smile

Jak by to powiedzie?... Ty i Iola Smile Wysz?y wam bowiem jakie? dziwne rachuby o mangach JPFu które podro?ej? o 22%.

raul napisał/a:
Nie, zastanawiam si? po prostu dlaczego ich bronisz.

Nie tyle broni? co prostuj? plotki. Podchwycone przez ciebie stwierdzenie Ioli o 22% wzro?cie cen mang JPF jest co najmniej tak samo nie oparte na realnych informacjach co JPFowe "najprawdopodobniej wejdzie w ?ycie VAT 22%". Dodatkowo wyra?am te? swoje zdanie (tzn. ?e z chwil? , kiedy upewniam si? , i? mangi JPFu podro?ej? tylko o tyle , o ile podro?eje druk , jest mi zupe?nie oboj?tne , czy JPF pisze na stronie o 22% VATu , czy te? ?e zielone ufoludki l?duj? na Marsie).

raul napisał/a:
B??d to jest co? co si? poprawia, ta promocja jest ?wiadom? dezinformacj?. Tym bardziej je?li rozmawia?e? o tym z Hulitem i nic si? w tym temacie nie zmieni?o.

Cytuj?c Hulita - "Ta informacja wyp?yn??a z kuluarów sejmowych , wi?c jej si? trzymamy. Zmienimy , je?eli zostanie na 100% potwierdzone , i? b?dzie inaczej". Szerszych cytatów _nie_ b?dzie , jako ?e Hulit prosi? , ?eby rozmowy naszej nie cytowa? (jako ?e uprzednio przeczyta? powy?szy topic na forum i news na stronie Kasumi , co da?o mu podstaw? do wielu gorzkich i nie zawsze politycznie poprawnych refleksji).

BTW. Nie , nie jestem ?adnym rzecznikiem prasowym/adwokatem/kumplem Hulita. Jemu tak samo i z tak? sam? upierdliwo?ci? cytuj? ciebie (jak uwa?am ?e masz racj? Razz).

raul napisał/a:
Zale?y kto Ci? ok?amuje? Smile To dla mnie nowo??. Smile

Poniewa? od tego , KTO ok?amuje , zale?y od tego , W JAKIEJ SPRAWIE ok?amuje. Przyk?ad : niespecjalnie mnie obchodzi , czy ok?amiesz mnie w kwestii nast?pnej mangi wydanej przez Saish? (za?o?ywszy ?e by? ok?ama?) jako ?e yaoi i shonen-ai nie trawi? z regu?y. (no , chyba ?e by?by to Ludwig II... =^.^=) Za to moja kole?anka pewnie by ci? zabi?a za niewywi?zanie si? z obietnicy wydania tego czy innego tytu?u.

I odwrotnie - wkurzy?bym si? , gdyby JPF obieca?o wyda? np. Conana i tego nie uczyni?o , a jej by to prawdopodobnie w ogóle nie obesz?o. Ju? jasne?

raul napisał/a:
Sekunda. Kupujesz chyba mangi z JPF? Wi?c nie obchodzi Cie to ile one kosztuj?? Ani to, ?e nie powinny tyle kosztowa??

[sarkazm] A ile , 23 z?ote jak Cutlass? [/sarkazm]

Powa?nie - uch , czytaj?e uwa?niej. Nie napisa?em , ?e nie obchodzi mnie , czy PODNIOS? , tylko co NAPISZ?. A to dwie ró?ne rzeczy Razz. ?e nie podnios? o wi?cej , ni? b?dzie to wynika?o z VATu na druk w ustalonej przez Sejm wysoko?ci , o tym si? upewni?em , w tym momencie mog? pisa? na stronie co chc?.

Pewnie ?e mogliby wyja?ni? niejasno?ci , my?lisz ?e tego nie sugerowa?em Hulitowi? No ale to sprawa drugorz?dna.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2004 - 02:28
Admin Forum
Admin Forum

Radagajs napisał/a:

Za to jest napisane "najprawdopodobniej". Czyli ?e mo?e w ogóle go nie by?. Wszelkie po?rednie rozwi?zania te? si? w tym mieszcz?.

Gdzie w tym "W zwi?zku z tym, ceny wszystkich artyku?ów wzrosn? o 22% - niestety, tak?e ceny naszych mang. " masz s?owo prawdopodobnie? Jest tylko wy?ej, w informacji o wzro?cie stawki vat. Smile

Radagajs napisał/a:

Jak by to powiedzie?... Ty i Iola Smile Wysz?y wam bowiem jakie? dziwne rachuby o mangach JPFu które podro?ej? o 22%.

Patrz jeszcze raz czytat wy?ej. Szczególnie "niestety , ceny NASZYCH mang" (naszych = JPFowowych).

Radagajs napisał/a:

Nie tyle broni? co prostuj? plotki. Podchwycone przez ciebie stwierdzenie Ioli o 22% wzro?cie cen mang JPF jest co najmniej tak samo nie oparte na realnych informacjach co JPFowe "najprawdopodobniej wejdzie w ?ycie VAT 22%".

Ty chyba nie czyta?e? tej promocji Smile Gdyby tam nie by?o napisane (to co mo?esz sobie przeczyta? powy?ej raz jeszcze) ?e ich mangi podro?eja o 22% to ani iola ani ja nie mielibysmy ?adnych pretensji.

Radagajs napisał/a:

zielone ufoludki l?duj? na Marsie).

A pó?niej wszyscy si? burza na program UWAGA. Nie ?ebym popiera? ich metody.

Radagajs napisał/a:

Cytuj?c Hulita - "Ta informacja wyp?yn??a z kuluarów sejmowych , wi?c jej si? trzymamy. Zmienimy , je?eli zostanie na 100% potwierdzone , i? b?dzie inaczej".

Super. Powiedz mu o tym artykule w Gazecie Wyborczej , a ja sobie przeczytam dzisiaj wieczorem ich stron? i zobacz? ?e to poprawili.
Tak? W?TPI?.

Radagajs napisał/a:
Szerszych cytatów _nie_ b?dzie , jako ?e Hulit prosi? , ?eby rozmowy naszej nie cytowa? (jako ?e uprzednio przeczyta? powy?szy topic na forum i news na stronie Kasumi , co da?o mu podstaw? do wielu gorzkich i nie zawsze politycznie poprawnych refleksji).

Je?li wie co? co mog?oby nam pomóc zrozumie? (mam nadzieje dobre intencje) JPF to ja ch?tnie wys?ucham argumentacji.

Radagajs napisał/a:

upierdliwo?ci? cytuj? ciebie (jak uwa?am ?e masz racj? Razz).

Niemo?liwe. Uzna?e? kiedy?, ?e to ja mam racj? Very Happy
A tak a propo to wola?bym takie sprawy omawia? z bezpo?rednio zainteresowanym. Nie jestem uprzedzony do JPF (Ranm? im podarowa?em, k?amstwa nie .. ale ta sprawa nie jest do ko?ca wyja?niona), po prostu wytykam b??dy wszystkim - sobie te?.
A je?li kto? potrafi udowodni?, ?e ja sie myl? to przyznam si? do tego.

Radagajs napisał/a:

to Ludwig II... =^.^=) Za to moja kole?anka pewnie by ci? zabi?a za niewywi?zanie si? z obietnicy wydania tego czy innego tytu?u.

Dlatego ich nie sk?adam.

Radagajs napisał/a:

I odwrotnie - wkurzy?bym si? , gdyby JPF obieca?o wyda? np. Conana i tego nie uczyni?o , a jej by to prawdopodobnie w ogóle nie obesz?o. Ju? jasne?

O, ty masz prawo si? wkurzy? o Conana, a ja nie mia?em o Ranm? ? Razz

Radagajs napisał/a:

[sarkazm] A ile , 23 z?ote jak Cutlass? [/sarkazm]

23 z? , za limitowana edycj? o takim jak wyda?em nak?adzie to jest ?miesznie niska cena. 30 z? kosztuj? limitowane edycje JPFowskie. Wi?c nie wyje?dzaj z cen?, bo jak na limitowana edycj? jest niska. A jak potrafi?by? mie? zysk przy takim nak?adzie i ni?szej cenie, to dawaj. Zatrudni? ci? na umow? o dzie?o i zrób to. Razz

Radagajs napisał/a:

Powa?nie - uch , czytaj?e uwa?niej. Nie napisa?em , ?e nie obchodzi mnie , czy PODNIOS? , tylko co NAPISZ?. A to dwie ró?ne rzeczy Razz.

Czyli k?ami?, ?e podnios?? Smile Moge ci? cytowa? w mailu do Hulita? Smile

Radagajs napisał/a:

?e nie podnios? o wi?cej , ni? b?dzie to wynika?o z VATu na druk w ustalonej przez Sejm wysoko?ci , o tym si? upewni?em , w tym momencie mog? pisa? na stronie co chc?.

Dlaczego ni emogliby tego po prostu napisac tak?e na stronie? Takich osób które si? dziwi? temu co tam jest napisane z kilkadziesi?t(set?) jest.

Radagajs napisał/a:

Pewnie ?e mogliby wyja?ni? niejasno?ci , my?lisz ?e tego nie sugerowa?em Hulitowi?

Szkoda , ?e nic nie zdzia?a?e?.

Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2004 - 07:33
Pisarz
Pisarz

Dołączył/a: 21-02-2003

Raul , czy móg?by? poda? adres, albo jakiekolwiek ?ródlo swoich wiadomo?ci ?

Jak szuka?em w archiwum Gazety informacji na ten temat to naj?wie?sza pochodzi?a z 5 stycznia i by?o tam napsiane co nast?puj? :

Cytat:
Rozporz?dzenie b?dzie najprawdopodobniej obowi?zywa? do ko?ca kwietnia. Najpó?niej 1 maja ma wej?? w ?ycie nowa Ustawa o podatku od towarów i us?ug. Wed?ug projektu, nad którym pracuje Sejm, druk prasy ma by? obci??ony 22-proc. VAT-em, podobnie jak sprzeda? gazet i czasopism, których powierzchnia w znacznej cz??ci b?dzie przeznaczona na reklam? i og?oszenia.

By?a mowa o pospisa w Wigilie rozporzedzeniu podtrzymuj?cym zerow? stawk? Vat na pras?.

No tak , adres...
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,1851003.html

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2004 - 10:25
Pisarz
Pisarz

raul napisał/a:
Super. Powiedz mu o tym artykule w Gazecie Wyborczej , a ja sobie przeczytam dzisiaj wieczorem ich stron? i zobacz? ?e to poprawili.
Tak? W?TPI?.

Jak by ci to powiedzie?... w?tp dalej , ale w?a?nie dosta?em info od Hulita , ?e poprawili. Zajrzyj na stron? JPFu.

Polecam te? wszystkim , których zbi? wcze?niej z tropu niejasny charakter tej?e promocji.

raul napisał/a:
O, ty masz prawo si? wkurzy? o Conana, a ja nie mia?em o Ranm? ? Razz

O ile pami?tam , to kilkana?cie postów temu sam napisa?e? , ?e _nie_zale?y_ci_na_tym_aby_JPF_wyda?o_Ranm?? Có? , mnie zale?y , aby wyda?o Conana. Jest to w chwili obecnej najlepsze polskie wydawnictwo mangowe pod wzgl?dem terminowo?ci , jako?ci t?umacze? i jako?ci wyda? (Saishy nie licz? z uwagi na ma?? moc przerobow?).

raul napisał/a:
23 z? , za limitowana edycj? o takim jak wyda?em nak?adzie to jest ?miesznie niska cena. 30 z? kosztuj? limitowane edycje JPFowskie.

Tak , tylko ?e te limitowane edycje to opas?e tomy z kolorowymi stronami. A nak?ad Cutlassa mnie nie interesuje , bo skoro go nie ujawniasz , nie wymagaj , aby brano go pod uwag?.

raul napisał/a:
Dlaczego ni emogliby tego po prostu napisac tak?e na stronie? Takich osób które si? dziwi? temu co tam jest napisane z kilkadziesi?t(set?) jest.

No i umie?cili komunikat sprostowuj?cy. Nadal b?dziesz trzyma? si? metody "daj mi shotguna , b?dzie nagana"? Razz

raul napisał/a:
Szkoda , ?e nic nie zdzia?a?e?.

Jak wida? , mylisz si?. Chocia? nie b?d? na tyle nieskromny , by twierdzi? , ?e akurat _ja_ zdzia?a?em. Równie dobrze kto? w JPFie móg? dosta? bia?ej gor?czki po przeczytaniu tego topicu ^.^

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2004 - 16:53
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-08-2002

Widz? Radagajs, ?e chyba ?le odczyta?e? mój post Confused (z twoich s?ów wynka ?e równie? Hulit ma za ten topic jakie? pretensje, uwa?am jaknajbardziej nies?uszne bo to co napisa?am jasno wynka?o z tre?ci informacji na ich stronie...)
Ja wcale nie wieszam psów na jpf'ie, rozumiem ?e je?li zostanie wprowadzony ten vat to nie uniknie si? podwy?ki cen i o to si? nie czepiam
Cytat:
Jak by to powiedzie?... Ty i Iola Wysz?y wam bowiem jakie? dziwne rachuby o mangach JPFu które podro?ej? o 22%.

Jakie dziwne rachuby? Wszystko co liczy?am to tylko dodanie 22% vat'u Tak jak mog?oby by? i zgodnie z tym co pisa?o na jpf'ie

Cytat:
Nie tyle broni? co prostuj? plotki. Podchwycone przez ciebie stwierdzenie Ioli o 22% wzro?cie cen mang JPF jest co najmniej tak samo nie oparte na realnych informacjach co JPFowe "najprawdopodobniej wejdzie w ?ycie VAT 22%".

Sorrki ale moje ?ród?o informacji to strona jpf'u, i nie s? to plotki bo to co tam pisze to chyba widza? (no teraz ju? tekst jest poprawiony to nie widza? ;p ) Nigdzie nie ma s?owów, ze ów podatek jest na druk, za to z tekstu wynika?o ?e ceny mang wzrosn? o 22%, dlatego taka by?a moja reakcja

A co do s?owa najprawdopodobniej nie ma ono tu nic do rzeczy poniewa? nidzie nie napisa?am ?e mangi na 100% podro?ej?, bo wsz?dzie pisa?am ?e podro?ej? je?li wprowadz? podatek. Czepia?am si? tylko o ile mog? podro?e?. Prosi?abym o dok?adne czytanie...

?eby nie by? jednostronna dodam ?e informacja na stronce kasumi tak?e jest ?le napisana. Wynika z niej bowiem ?e jpf twierdzi ?e ceny napewno wzrosn? i ?e mylnie podaj? stawk?. Proponuj? Raul aby? to zmieni?, poniewa? mo?e to miesza? w g?owach...

Je?li móg?by? Rad to poinformój Hulita o moim sprostowaniu (a w?a?ciwie wyja?nieniu tego co w moim poprzednim po?cie nie zosta?o zrozumiane), bo nie lubi? jak kto? ma do mnie pretensje w sprawach w kórych nie jestem winna.

- Nawet obcym nale?y si? godny pochówek...
- To nie s? obcy i zostan? tak jak le??

-----The last of the Mohicans------

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat