Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VegOffline
Temat postu: Garou-chan  PostWysłany: 04-02-2004 - 17:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
dzisiaj zakupilam owe "cos" (zwane przez niektorych hiszpanska manga, ale jak to brzmi? ;PPP) i NIESAMOWICIE milo mnie zaskoczylo! To jest naprawde fajne i moim zdaniem moze juz spoko konkurowac z tego typu krotkimi "prawdziwymi" mangami. Co prawda rysunki jakies takie jeszcze nie ten tego, ale bogactwo poz, min, fajna fabula i (o dziwo!) zaskakujace zakonczenie! Swiezy pomysl - nie czytalam i nie slyszalam jeszcze o mandze o wilkolakach.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 01:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

przeglądałam i szczerze wyglądało całkiem ciekawie - może coś więcej z recenzji? 14 zeta piechotą nie chodzi Very Happy

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 21:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Hah, coz mozna wiecej dodac :D:D:D:D Glowna bohaterka jest wilkolaczka ;P, i ogolnie ma smieszne wypadki w szkole ;P Podoba jej sie ogolnie jeden chlopaczek, potem przykleja sie do niej drugi, w miedzyczasie pojawia sie kojeny wilkolak i DZIWNA pani dyrektor. No i nie zapominajmy o kolezance Garou, ktora ciagle miesza, bo tez jej sie chlopaczek podoba :P

- ciach - moderator J.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2004 - 16:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Haha! Czytałem, manga jest świetna, chyba najlepsza pozycja Kasena. Oryginalna nawet jak na romantyczną komedię, watek wilkołactwa został dobrze wykożystany, rysunki śą świetne to nie to co Guardian i te strony pomazane niedokończonymi szkicami. A najlepsze są te ,,duble'', zwłaszcza sceny prysznicowej!! Must see! Boki zrywać..
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2004 - 21:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
- ciach - moderator J.

Kiyubi - nie chyba, tylko na pewno :D:D:D A co do Guardiana - moim zdaniem najbardziej dopracowana fabularnie ze wszystkich polskich wydanych przz Kasena do tej pory, i najlepsze rysunki -ale fakt, ze szkce mogliby wymazac...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 12:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Guardian to był jakiś dziwny, podobny do Evy i z egipskimi bogami stacjonującymi gdzieś w kosmosie (skojażyło mi się z power rangers), w Garou mieli własny pomysł, spodobało mi się też nawiązywanie do homoseksualizmu, rzadko porusza się ten temat w popularnych mangach. A przynajmiej w tych które trafiają do nas i na zachód. I w ogóle czuć inny klimat niż w japońskich, chociaż i tu trafiają się typowe sytuacje:
Garou chce się umuwić na randkę ale jest oneśmielona, traci nad sobą panowanie i wykrzykuje pytanie. Albo też zdradza chłopaka z innym, niby wszystko po cichaczu ale nagle pojawia się jej śliczny i przyłapuje ich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 13:21
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
zdradza, ale przez przypadek, i kompeltnie nie chcac, wiec czy mozna to nazwac zdrada???

A nawiazania do homoseksualizmu w takiej formie jak w Garou-chan (na wesolo) widze w mangach bardzo czesto... Praktycznie w kazdym szojcu jest pare takich tekstow :D

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 18:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
No nie wiem, raczej nie często spotykam się z takimi problemami w mandze, w shojo jest taki temat ale sie o nim nie mówi. Występuje raczej w klasycznych sytuacjach jak dziewczynie podoba sie jakiś bishi ale okazuje się być homo. Zresztą ciekawe że w ,,Garou'' tylko sama Garou została posądzona o homoseksualizm a ta druga dziewczyna nie (chyba tak było, nie pamiętam żeby ktoś na to zwrócił uwagę), pozatym wielu działa na jej niekożyść i rzadko ponoszą odopwiedzialność za swoje czyny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 22:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Heh, pewnie wszyscy wiecie, ale Garou odnosi się właśnie do wilkołactwa - takie określenie mają wilkołaki w Świecie Mroku - vide "Wilkołak: Apokalipsa" :)

Co dalej - humor faktycznie ekstra, rysunki ładne, fabuła ciekawa - ja jestem jak najbardziej na tak!

No i mam jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie. Widać pewną różnicę w pojmowaniu nagości. W tym dziele nagość jest jakby naturalniejsza dla bohaterów niż w sporej części mang - ja nie spotkałem sie z tak, powiedzmy, liberalnym do niej podejściem jeszcze w niczym co czytałem :D Podobało mi się to - takie mięł oderwanie od naszej polekisj mentalności... No i jeszcze raz podkreślam - z Garou - chan bije szczególny rodzaj przesłania - ponieważ to naturalne podejście do nagości nie wydaje się być w żaden sposób sztuczne, dochodzę do wniosku, że tak po prostu jest w Hiszpanii :D Przynajmniej w środowisku ludzi młodych, skąd, jak sądzę, wywodzą się autorki :) Co o tym myślicie? :D

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 01:56
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

[spoiler warning]
nie sądzę, żeby w Hiszpanii na porządku dziennym były nagie dziewczyny spadające na Ciebie z góry... to raczej katolicki kraj. Twisted Evil poza tym są też moim zdaniem różne dziwne sprawy np. Kaoru znajduje Garou pod jej domem owiniętą w koc w stanie wskazującym na to, że delikatnie mówiąc stała jej się krzywda. zamiast zabrać ją do domu/szpitala/próbowac ją cucić, on bierze ją do siebie, rozbiera i kładzie do łóżka... Shocked przecież nie wiedział co się stało a wnioski mógł wyciągnąć nawet nie dysponując wybitnym intelektem... w ogóle ten chłopak jest conajmniej dziwny, ale niesztampowość jest jednak wielką zaletą tej pozycji, która ogólnie bardzo mi się podobała i żałuję, że jest tak krótka - też macie poczucie niedosytu?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 16:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
No jasne, niedosyt straszny, to fakt.

Nika, jasne, nawet u nas nagie dziewczyny spadające z nieba zdarzają się rzadko, można wręcz powiedzieć, że prawie wcale. Ale nie o to mi chodziło, po prostu jakoś mam takie wrażenie po tym konkretnym komiksie. Może to ze względu na, hmm, ogólny brak skrępowania? ;)

Z resztą to co piszesz o zachowaniu Kaoru dotyka tego o czym mówię :D

A ze Hiszpania jet katolicka.. No cóż, braciszek Tomcio się postarał ]:>

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2004 - 12:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

wydaje mi się, że nie należy sobie po jednym komiksie wyrabiać opinii o młodzieży hiszpańskiej. np. jak nie należy sobie również wyrabiać opinii o wytrzymałości materiału - nie jest wcale tak łatwo rwać bluski i spodnie. myślę, że autorki chciały dodać dziełku pikanterii albo naczytały się Clampa i mają spaczoną wizję Japonii... Twisted Evil no dobra, może nie taką spaczoną... w ogóle czy ten komiks dzieje się w Hiszpanii czy w Japonii? imiona są japońskie, mundurki, maszyna z grą taneczną - chyba Nippon.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2004 - 12:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Heh...
nie wiem czy ktos zauwazył ale komiks to dzieło fikcyjne...
i w związku z tym zdażają sie tam rzeczy o których wileu się nie sniło...

I chyba o to chodzi... gdyby komiks wyglądał tak jak normalne zycie z całą pewnością nie byłoby aż tak wielu czytelników mangi...
W sumie wstac i sie obudzic możesz sam, tak samo iść do szkoły. Ale iść do szkoły a noca chocby: walczyc z demonami Shinma, albo zbierac karty CLOW, to juz inna historia...

Pomijając może Japonię gdzie, jak słyszałem, wychodzą podręczniki szkolne oparte w formie komiksu...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kithanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2004 - 16:02
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 13-02-2004



Status: Offline
Spotkałam tą mange prze przypadek, ale tak dziwnej (ale to dobre dla niej) nie widzialam. W zasadzie miala ona byc miom pocieszaczem dola psychicznego, szczrze, podzialalo. Very Happy Naprawde polecam, jesli chcecie troche zobaczyc inna ale jednoczesnie na tej samej zasadzie mange, to polecam, gdyz gratką tu jest fabuła, która jest żadkao spotyka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2004 - 11:09
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Nika, IggI - nie mam zamiaru dokonywać analizy społecznej Hiszpanii na podstawie komiksu, co więcej tylko jednego komiksu. Sprawa jest tego typu, że po prostu odniosłem wrażenie, ze jest tak, a nie inaczej. Co z tego, ze to fikcja? Każdy autor tworzac dzieło wkłada w nie swoje serce, cząstkę siebie. Cóż to oznacza? Że w dziełach można znaleźć zarówno pragnienia czy marzenia, lęki, a także fragmenty rzeczywistości postrzganej przez autora. Wybierajcie - czy to podejście do nagości to marzenie, lęk, czy tak faktycznie jest. Ja wybrałem stan faktyczny, bo raz, że tam cieplej, to i ubrań się tyle nie nosi ;), dwa, że Polska pod względem podejścia do nagości kojarzy mi się z zacofaniem, ciemnotą i zażenowaniem, więc gdzieś MUSI być lepiej ;) Tak dopowiedziałem sobie resztę - proponuję popytać znajomych i przekonamy się kto z nas ma rację :D co Wy na to? :D

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits