Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VegOffline
Temat postu: Garou-chan  PostWysłany: 04-02-2004 - 17:27
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 25-01-2003

Status: Offline
dzisiaj zakupilam owe "cos" (zwane przez niektorych hiszpanska manga, ale jak to brzmi? ;PPP) i NIESAMOWICIE milo mnie zaskoczylo! To jest naprawde fajne i moim zdaniem moze juz spoko konkurowac z tego typu krotkimi "prawdziwymi" mangami. Co prawda rysunki jakies takie jeszcze nie ten tego, ale bogactwo poz, min, fajna fabula i (o dziwo!) zaskakujace zakonczenie! Swiezy pomysl - nie czytalam i nie slyszalam jeszcze o mandze o wilkolakach.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 01:51
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 26-08-2002

przegl?da?am i szczerze wygl?da?o ca?kiem ciekawie - mo?e co? wi?cej z recenzji? 14 zeta piechot? nie chodzi Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 21:35
Elita forum
Elita forum

Hah, coz mozna wiecej dodac :D:D:D:D Glowna bohaterka jest wilkolaczka ;P, i ogolnie ma smieszne wypadki w szkole ;P Podoba jej sie ogolnie jeden chlopaczek, potem przykleja sie do niej drugi, w miedzyczasie pojawia sie kojeny wilkolak i DZIWNA pani dyrektor. No i nie zapominajmy o kolezance Garou, ktora ciagle miesza, bo tez jej sie chlopaczek podoba :P

- ciach - moderator J.

kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2004 - 16:45
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, ?wiat kuli, droga mleczna, wszech?wiat, przestrze?, wi?cej przestrzeni....

Haha! Czyta?em, manga jest ?wietna, chyba najlepsza pozycja Kasena. Oryginalna nawet jak na romantyczn? komedi?, watek wilko?actwa zosta? dobrze wyko?ystany, rysunki ?? ?wietne to nie to co Guardian i te strony pomazane niedoko?czonymi szkicami. A najlepsze s? te ,,duble'', zw?aszcza sceny prysznicowej!! Must see! Boki zrywa?..

VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2004 - 21:55
Elita forum
Elita forum

- ciach - moderator J.

Kiyubi - nie chyba, tylko na pewno :D:D:D A co do Guardiana - moim zdaniem najbardziej dopracowana fabularnie ze wszystkich polskich wydanych przz Kasena do tej pory, i najlepsze rysunki -ale fakt, ze szkce mogliby wymazac...

kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 12:29
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Skąd: warszawa, polska, europa, ?wiat kuli, droga mleczna, wszech?wiat, przestrze?, wi?cej przestrzeni....

Guardian to by? jaki? dziwny, podobny do Evy i z egipskimi bogami stacjonuj?cymi gdzie? w kosmosie (skoja?y?o mi si? z power rangers), w Garou mieli w?asny pomys?, spodoba?o mi si? te? nawi?zywanie do homoseksualizmu, rzadko porusza si? ten temat w popularnych mangach. A przynajmiej w tych które trafiaj? do nas i na zachód. I w ogóle czu? inny klimat ni? w japo?skich, chocia? i tu trafiaj? si? typowe sytuacje:
Garou chce si? umuwi? na randk? ale jest one?mielona, traci nad sob? panowanie i wykrzykuje pytanie. Albo te? zdradza ch?opaka z innym, niby wszystko po cichaczu ale nagle pojawia si? jej ?liczny i przy?apuje ich.

VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 13:21
Elita forum
Elita forum

zdradza, ale przez przypadek, i kompeltnie nie chcac, wiec czy mozna to nazwac zdrada???

A nawiazania do homoseksualizmu w takiej formie jak w Garou-chan (na wesolo) widze w mangach bardzo czesto... Praktycznie w kazdym szojcu jest pare takich tekstow :D

kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 18:56
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

No nie wiem, raczej nie cz?sto spotykam si? z takimi problemami w mandze, w shojo jest taki temat ale sie o nim nie mówi. Wyst?puje raczej w klasycznych sytuacjach jak dziewczynie podoba sie jaki? bishi ale okazuje si? by? homo. Zreszt? ciekawe ?e w ,,Garou'' tylko sama Garou zosta?a pos?dzona o homoseksualizm a ta druga dziewczyna nie (chyba tak by?o, nie pami?tam ?eby kto? na to zwróci? uwag?), pozatym wielu dzia?a na jej nieko?y?? i rzadko ponosz? odopwiedzialno?? za swoje czyny.

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 22:45
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 29-01-2003

Heh, pewnie wszyscy wiecie, ale Garou odnosi si? w?a?nie do wilko?actwa - takie okre?lenie maj? wilko?aki w ?wiecie Mroku - vide "Wilko?ak: Apokalipsa" :)

Co dalej - humor faktycznie ekstra, rysunki ?adne, fabu?a ciekawa - ja jestem jak najbardziej na tak!

No i mam jeszcze jedno ciekawe spostrze?enie. Wida? pewn? ró?nic? w pojmowaniu nago?ci. W tym dziele nago?? jest jakby naturalniejsza dla bohaterów ni? w sporej cz??ci mang - ja nie spotka?em sie z tak, powiedzmy, liberalnym do niej podej?ciem jeszcze w niczym co czyta?em :D Podoba?o mi si? to - takie mi?? oderwanie od naszej polekisj mentalno?ci... No i jeszcze raz podkre?lam - z Garou - chan bije szczególny rodzaj przes?ania - poniewa? to naturalne podej?cie do nago?ci nie wydaje si? by? w ?aden sposób sztuczne, dochodz? do wniosku, ?e tak po prostu jest w Hiszpanii :D Przynajmniej w ?rodowisku ludzi m?odych, sk?d, jak s?dz?, wywodz? si? autorki :) Co o tym my?licie? :D

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

nika
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 01:56
Moderator
Moderator

[spoiler warning]
nie s?dz?, ?eby w Hiszpanii na porz?dku dziennym by?y nagie dziewczyny spadaj?ce na Ciebie z góry... to raczej katolicki kraj. Twisted Evil poza tym s? te? moim zdaniem ró?ne dziwne sprawy np. Kaoru znajduje Garou pod jej domem owini?t? w koc w stanie wskazuj?cym na to, ?e delikatnie mówi?c sta?a jej si? krzywda. zamiast zabra? j? do domu/szpitala/próbowac j? cuci?, on bierze j? do siebie, rozbiera i k?adzie do ?ó?ka... Shocked przecie? nie wiedzia? co si? sta?o a wnioski móg? wyci?gn?? nawet nie dysponuj?c wybitnym intelektem... w ogóle ten ch?opak jest conajmniej dziwny, ale niesztampowo?? jest jednak wielk? zalet? tej pozycji, która ogólnie bardzo mi si? podoba?a i ?a?uj?, ?e jest tak krótka - te? macie poczucie niedosytu?

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 16:35
Elita forum
Elita forum

No jasne, niedosyt straszny, to fakt.

Nika, jasne, nawet u nas nagie dziewczyny spadaj?ce z nieba zdarzaj? si? rzadko, mo?na wr?cz powiedzie?, ?e prawie wcale. Ale nie o to mi chodzi?o, po prostu jako? mam takie wra?enie po tym konkretnym komiksie. Mo?e to ze wzgl?du na, hmm, ogólny brak skr?powania? ;)

Z reszt? to co piszesz o zachowaniu Kaoru dotyka tego o czym mówi? :D

A ze Hiszpania jet katolicka.. No có?, braciszek Tomcio si? postara? ]:>

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

nika
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2004 - 12:49
Moderator
Moderator

wydaje mi si?, ?e nie nale?y sobie po jednym komiksie wyrabia? opinii o m?odzie?y hiszpa?skiej. np. jak nie nale?y sobie równie? wyrabia? opinii o wytrzyma?o?ci materia?u - nie jest wcale tak ?atwo rwa? bluski i spodnie. my?l?, ?e autorki chcia?y doda? dzie?ku pikanterii albo naczyta?y si? Clampa i maj? spaczon? wizj? Japonii... Twisted Evil no dobra, mo?e nie tak? spaczon?... w ogóle czy ten komiks dzieje si? w Hiszpanii czy w Japonii? imiona s? japo?skie, mundurki, maszyna z gr? taneczn? - chyba Nippon.

IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2004 - 12:50
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 30-09-2002

Heh...
nie wiem czy ktos zauwazy? ale komiks to dzie?o fikcyjne...
i w zwi?zku z tym zda?aj? sie tam rzeczy o których wileu si? nie sni?o...

I chyba o to chodzi... gdyby komiks wygl?da? tak jak normalne zycie z ca?? pewno?ci? nie by?oby a? tak wielu czytelników mangi...
W sumie wstac i sie obudzic mo?esz sam, tak samo i?? do szko?y. Ale i?? do szko?y a noca chocby: walczyc z demonami Shinma, albo zbierac karty CLOW, to juz inna historia...

Pomijaj?c mo?e Japoni? gdzie, jak s?ysza?em, wychodz? podr?czniki szkolne oparte w formie komiksu...

kithanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2004 - 16:02
Debiutant
Debiutant

Dołączył/a: 13-02-2004

Spotka?am t? mange prze przypadek, ale tak dziwnej (ale to dobre dla niej) nie widzialam. W zasadzie miala ona byc miom pocieszaczem dola psychicznego, szczrze, podzialalo. Very Happy Naprawde polecam, jesli chcecie troche zobaczyc inna ale jednoczesnie na tej samej zasadzie mange, to polecam, gdyz gratk? tu jest fabu?a, która jest ?adkao spotyka.

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2004 - 11:09
Elita forum
Elita forum

Nika, IggI - nie mam zamiaru dokonywa? analizy spo?ecznej Hiszpanii na podstawie komiksu, co wi?cej tylko jednego komiksu. Sprawa jest tego typu, ?e po prostu odnios?em wra?enie, ze jest tak, a nie inaczej. Co z tego, ze to fikcja? Ka?dy autor tworzac dzie?o wk?ada w nie swoje serce, cz?stk? siebie. Có? to oznacza? ?e w dzie?ach mo?na znale?? zarówno pragnienia czy marzenia, l?ki, a tak?e fragmenty rzeczywisto?ci postrzganej przez autora. Wybierajcie - czy to podej?cie do nago?ci to marzenie, l?k, czy tak faktycznie jest. Ja wybra?em stan faktyczny, bo raz, ?e tam cieplej, to i ubra? si? tyle nie nosi ;), dwa, ?e Polska pod wzgl?dem podej?cia do nago?ci kojarzy mi si? z zacofaniem, ciemnot? i za?enowaniem, wi?c gdzie? MUSI by? lepiej ;) Tak dopowiedzia?em sobie reszt? - proponuj? popyta? znajomych i przekonamy si? kto z nas ma racj? :D co Wy na to? :D

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat