Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
issOffline
Temat postu: Zielona Herbata  PostWysłany: 20-02-2004 - 00:20
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Jaka zielona herbata smakowała Wam najbardziej (lub najmniej)? I jak najlepiej ją zaparzać?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 09:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

nienawidzę zielonej i czerwonej herbaty - moja rodzinka za to szaleje za tą z opuncją figową, ale to taka ekspresowa.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 11:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Piłem...
Nie smakuje mi...
Ale to tez taka ekspresowa...
choc samkuje jak "herbarta wędzona" kiedyś pazona przez kumpla (do dzis mam wrażenie że chciał mnie otruć Twisted Evil )

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Śpiąca z R'lehOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 11:07
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 18-02-2004

Skąd: Plugawy i mroczny kontynent Mu

Status: Offline
Należy najpierw wypażyć kubek lub dzbanek wrzątkiem, potem dosypać herbaty, zalać herbatę gorącą, ale nie wrżącą wodą. Poczekać aż sie zapaży. Mnie tak nauczono, i zawsze tak robie. Niezbyt skomplikowane, ale jeśli chceż to możesz odprawić jeszcze z godzinkę rytuałów.

_________________
Take a look again my friend, that's a gun pointed at yo head.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AradielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 12:10
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 18-02-2004

Skąd: Baal Prime

Status: Offline
Ja bardzo lubię Yerba Mate z cytryną i łyżką cukru. Mam tę herbatkę w formie torebkowo-ekspresowej, bo jestem zbyt leniwy, żeby parzyć ją w jakiś wymyślniejszy sposób.

Jako, że nie lubię gorzkich napojów, wypicie zwykłej zielonej herbaty bez ogromnych ilości cukru jest dla mnie torturą i z tego względu za nią nie przepadam.

Natomiast ostatnio zasmakowałem w mieszance zimowej, chociaż mówiąc szczerze nie wiem, czy to się kwalifikuje do kategorii zielonych herbat. Owszem napar ma kolor zielony, ale wrażenia smakowe są zupełnie inne...

_________________
By the blood of Sanguinius!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 12:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Kupiłam kiedyś herbatę zieloną ekspresową, ale była okropna. Confused Nikt jej nie chciał pić. Ja tylko co jakiś czas parzyłam torebkę, żeby się nie zmarnowała. A potem przeczytałam gdzieś, że najlepiej kupować herbatkę w specjalistycznych sklepach. Smile No więc nabyłam o aromacie waniliowym. Była znacznie lepsza, a jak przyjemnie pachniała. Very Happy Mimo wszystko nie ma to jak tradycyjna czarna herbata. Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 13:09
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja pilam tylko zeilona expresowke Liptona, ale smakowala mi :) Tyle, ze tylko ja pilam, wiec rodzice przestali kupowac :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HitomiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 13:14
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną do tych pagĂłrkĂłw leśnych, do tych łąk zielonych...

Status: Offline
ja pije ostatnio herbatki (zielone i czerwone) z seri 'bio active'
heh, nawet dobre, i pełnią ruże 'funkcje', np. jets odchudzajaca, i wspomagająca myślenie (podobno;), która czesto pije^^"

Veg napisał/a:
Ja pilam tylko zeilona expresowke Liptona, ale smakowala mi :) Tyle, ze tylko ja pilam, wiec rodzice przestali kupowac :P

nio tez ja pije, bardzo smaczna jest

_________________
Odwieczna tęsknota za wędrówką
Szarpie łańcuchem przyzwyczajeń.
I znĂłw z zimowego snu
Budzi się we krwi dziki zew.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 14:10
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
orginalną hebatę made in Japan roziłyśmy z 1,5 h z kumpelą, miąchałyśmy parzyłyśmy i wyszło chorobcia nie smaczne Razz
dlatego piję przeważnie jasminową i waniliową, a najgorszą jaka piłam to była taka wietnamska chyba się zwała TIENDAT (cosik takiego) i była to herbata lotosowa- bleeeee...

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 14:20
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Zacząłem temat, a sam nie napisałem o swoich doświadczeniach.
Z nazwy, to tylko pamiętam Gunpowder, piłem też taką w zielonych błyszczących torebkach i jescze ze dwie (lub trzy) których nie pamiętam. Wszystkie liściaste i bez dodatków. Zwykłej herbaty też nie słodzę zazwyczaj (a jak już to najlepiej jeszcze z cytryną). Wszystkie te herbaty smakowały tak samo. Chyba kiedyś kupię kilka, zrobię jednocześnie i wtedy porównam, to może zauważę różnicę.
Poza tym jeszcze kilka w herbaciarni piłem i zapamiętałem tylko cynamonową (bardzo dobra) i stokrotkową (z kwiatkiem w środku, a smakuje jak zwykła herbata).
A jeśli chodzi o przyrządzanie, to wedle instrukcji z opakowania -- nasypać i zalać (gorącą, nie wrzącą wodą), a potem prawie cały kubek to liście.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2004 - 19:51
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Gun Powder jest najbardziej rozpowszechnioną z zielonych herbat na naszym rynku. można ją dostać w seri Bio-Active Tea. Piłem, jest dobra tak do wypicia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaniliaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 10:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 04-03-2004

Skąd: KrakĂłw ; Bielsko-Biała

Status: Offline
Najbardziej smakowała mi herbatka parzona przez Japonkę podczas ceremonii parzenia herbaty odbywającej się w zeszłym roku na Targach książki w Krakowie... W domu pije zieloną herbatę truskawkowo – Ĺźurawinową (naprawdę pyszna).
W wakacje dostałam oryginalną zieloną herbatkę z Japonii. Leży w szafce, co jakiś czas ją oglądam i jakoś nie mam na razie serca ją otworzyć Wink

_________________
I can resist anything but temptation
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gotenks
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 10:29
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 10-03-2003

Skąd: NeoHell

Mam w domu pełno różnych herbatek. Od czarnych począwszy na czerwonych skończywszy. Z zielonych, to najbardziej smakuje mi Sen-Cha firmy bio-active, ale ta cytrynowa. Jeszcze jak się ją dobrze zaparzy, to nie ma sobie równych. Smile
Ostatnio widziałem w sklepie lipton ice tea z zielonej herbaty. Napiłem się i złe nie było, ale jednak to nie to samo co ciepła herbata. Ale trzeba przyznać orzeźwiała znakomicie Wink

_________________
LOVE & PEACE

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 12:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



W pierwszej chwili tytuł tego posta zrozumiałem : Zielona Herberta (sorki Herb Wink )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2004 - 01:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
A co takiego zielonego ma Herbert, że tak ci się skojarzyło? Wink

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits