Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 13:17
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Kopiujcie pĂłki moĹźecie, bo właśnie wymyślili nowe zabezpieczenia dla standardu HDMI. Jak wiadomo, jest to interfejs standardu HD, jednak dzięki zastosowanemu tam kodowaniu HDCP, nawet jeśli uda się ominąć zabezpieczenia „czarnego ekranu”, to i tak nie da się uzyskać pełnej rozdzielczości 1080p, tylko układ będzie zmniejszać rozdzielczość. Przez co nie będzie moĹźliwe kopiowanie nagrań HD w pełnym 1080p. Nadchodzą czarne chmury.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 14:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Polacy i tak coś wymyślą : P - w komórkach Nokii dorzucili nowy mechanizm simlocków, który miał być przełomem itp. Jakiś chorwat już go złamał : P..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 16:10
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Arktic napisał/a:

Ja już słyszałem że nawet słuchanie muzyki publicznie, pożyczenie to naruszanie praw autorskich.

Tu wkracza ZAiKS. Chodzi tu o zarobkowe puszczanie muzyki ale:
- slowo "zarobkowe" jest tu rozszezone do granic mozliwosci czyli ze jesli masz sklep i w godzinach otwarcia jest wlaczone radio to juz powinienes placic tantiemy ZAiKSowi
- Funkcja ZAiKSu nie jest ochrona lecz zarzadzanie prawami autorskimi.
- Nie ma znaczenia czy odgrywane utwory sa objete ochrona czy nie, nawet jesli na wiejskim weselu kapela gra wlasna muzyke organizator jest zobowiazany do oplacenia tantiemow ZAiKSowi


@Brush - Zabezpieczenia juz dawno nie sluza do zabezpieczania. Sposob ich zlamania w HD DVD znany jest od paru lat mimo to ich tworcy nic z tym do tej pory nie zrobili. Jak myslisz czemu??
Chodzi o sam fakt istnienia standardu zabezpieczen dzieki czemu RIAA nie wpusci na rynek USA chinskich podrobek a tworcy standardu dostana pieniadze za udostepnienie technologii innym firma.

niewiem czy moge wstawic linka do artykulu wiec dam tylko najciekawsza czesc
Cytat:

Firma BMG w ostatnim czasie wprowadziła na rynek pierwszą płytę CD zabezpieczoną przed kopiowaniem za pomocą mechanizmu o nazwie MediaMax CD3. Autorem zabezpieczenia jest firma SunnComm. Zostało ono wprowadzone do użytku we wrześniu po przejściu rygorystycznych testów organizacji RIAA (Recording Industry Standard Association of America). Testy przeprowadzała belgijska firma PMTC (Professional Multimedia Test Center), która określiła rozwiązanie MediaMax CD3 jako: "nieprawdopodobnie skuteczny system zabezpieczeń".

Cytat:

SunnComm zamierza podjąć działania prawne wobec Johna A. Haldermana. W oświadczeniu wydanym dziś przez firmę czytamy, iż ujawnienie przez studenta Uniwersytetu Princeton nazwy sterownika oraz sposobu na obejście zabezpieczenia MediaMax CD3, naraziło na szwank reputację firmy oraz utratę wartości rynkowej oferowanego przez nią rozwiązania. Owe straty zostały wycenione na blisko 10 mln USD.

Wiecie na czym polegalo obejscie zabezpieczen?? wystarczylo wylaczyc autostart w windzie. Pod linem i mac OSem zabezpieczenia nie dzialaly Very Happy

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 16:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Szczerze? Ja ściągam pirackie oprogramowanie. A wiecie dlaczego? Ponieważ mnie i rodziców nie stać na oryginalne oprogramowanie. Ceny oprogramowania w Polsce, są zbyt duże, jak na kieszeń zwykłych mieszkańców, bo jeżeli chcielibyśmy wyposażyć swój komputer, w potrzebne oprogramowanie, to wychodzi nam więcej, niż zapłaciliśmy za sam komputer.
Oyrginalnych programów mam kilka, rodzice kupili, ponieważ były w poromocji.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 16:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



Mój ojcec zajmuję się sprawami okołokomputerowymi zawodowo i musimy mieć wszystko oryginalne.^^"

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 16:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Dostaje za darmoszkę? Czy musi niestety sam kupować? Bo jeżeli sam to rzeźnia, sporo wydatków musi mieć.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 16:52
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



No właśnie sam....W ytm problem ^^" Cóż,przynajmniej jestem zaopatrzona we wszystkie adobe'y xD

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 16:56
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
No to dobrze Ci xP Widzisz moi rodzice, niebardzo kupują mi programy. Tak więc, antywirusa mam pirackieg, ponieważ darmowy avast, usuwa wirusy sprzed kilku lat. Nowych wirusów nie usuwa. Całe szczęście że system dostałem z komputerem oryginalny. Chociaż niedługo przerzucam się na pingwinka, gdyż nikomu nie chce się robić na nie wirusów i ma prawie wszystkie porgramy za darmo, a jeżeli już nie są za darmo, to są w śmiesznych cenach.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 17:12
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Co do orginalow to posiadam nawet kilka Razz
Josh ale powiedz mi tylko z jakiego Offica korzystasz jesli powiesz ze M$ to przestan mi opowiadac bajki o braku pieniedzy.
Open Office jest co prawda slabszy ale w wiekrzosci podstawowych zastosowan sprawuje sie rownie dobrze.
System posiadam na zmiane fedorke i windowsa XP wszystko za free za sprawa MSDNAA
Programowanie - Produkty borlanda do zastosowan niekomercyjnych sa darmowe.
Problem jest tylko z Matlabem ktorego Octave jest w stanie w niewielkim stopniu zastapic.
Zostaja programy graficzne a Gimp niestety nie zawsze wystarcza. Ale to juz nie moja dzialka.
W sprawie gier to jesli kupiles kompa na ktorym co nowsze gry chodza to argument braku funduszy tez odchodzi w niepamiec, a starsze gierki obecnie kosztuja grosze.

Jedynie w sprawie szeroko pojetej rozrywce biernej (muzyka, filmy) nic ci na poradze

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 17:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Szczerze? Mam microshit office 2003, ale piracki. Tak więc posiadam oryginalnego windowsa(którego dostałem z kompem). Pinnacle instant cd/dvd nero suite i sterowniki do monitora, płyty głównej, karty graficznej.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 18:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Cytat:

microshit office

skoro shit to po jakieo korzystasz?? i do czego ci potrzebny czego niemoglbys zrobic na OO 2 (celowo dodaje 2 bo 1 wersja byla badziewna.)

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 18:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Mike napisał
To calkowicie falszywe porownanie. Kradziony samochod zostal komus konkretnemu zabrany. A spiracona plyta nie zostala nikomu zabrana z domu - zostala wyprodukowana przez pirata. Zas tresc plyty to replika oryginalu, a nie oryginal - i o to chodzi.

Czyli gdybyś mógł dostać samochód skradziony prosto z fabryki (bez właściciela) toniemiałbyś żadnych wyrzutów sumienia?
Przy okazji czy ten co produkuje oryginalną płytę jest przestępcą czy nie?
Złodziej samochodów zazwyczaj opycha towar dalej, w ten sposób pozbywa się kłopotów. Jednak jeśli masz u siebie taki samochód w garażu to choćbyś złotówki za niego nie dał to jak cię nakryją idziesz przed sąd. Tak samo jest z kopiowaniem filmów. Paserstwo też jest karane. Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 19:32
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Po części muszę się zgodzić z Iggim - piraci i kupujący piraty są trochę jak zdrajcy (nazwa wyłącznie na potrzeby skrócenia wypowiedzi) i Niemcy. Jedni sprzedają możliwość, drudzy z Niej korzystają. Różnica jest jednak taka, że w tym pierwszym wypadku nie chodzi o ludzkie życie i jest to zdecydowanie przejaskrawienie, tym bardziej że szkody z powodu piractwa są duużo mniejsze.
Tak jak wypowiadaliście się wcześniej, ludzie kupujący piraty mają nielegalne oprogramowanie, na które normalnie ich nie stać. Do tego często się zdarza, że do pirackiego windowsa kupują jakiś oryginalny program, np antywirus, firewall itp. Żądanie 800zł za Office'a jest śmiechem na sali, tym bardziej, że 99% ludzi wykorzystuje 1% możliwości tego pakietu, więc tak naprawdę, nie jest to okradanie do końca.
Można by tu się rozwodzić nad tym, że ukradzenie kawałka czego to też kradzież itd. ale chciałem się skupić raczej na tym, że prawie każde oprogramowanie płatne można zastąpić darmowym. Jedyny problem jaki widzę jest taki, że darmowe wymaga od usera dużo więcej zaangażowania i wiedzy - są to bardzo częśto produkty niedopracowane, nie do końca ergonomiczne i wymagające często od osoby sporej wiedzy na temat komputera i software w ogóle. Krótko mówiąc, jak się człowiek nie zna i nie ma kasy, to zostaje mu tylko kradzież..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 19:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Mały problem, ja nie jestem piratem. Pirat jest to osoba, która czerpie bezpośrednie korzyści materialne ze sprzedaży nielegalnie skopiowanego oprogramowania. Ja robię to z konieczności, gdyż jak mówiłem, nie mam pieniędzy na oryginalne oprogramowanie. A pracować na czymś muszę (zad. dom. z informatyki).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 20:01
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Kwestie czy pirat to ten co posiada czy ten co rozpowszechnia zostawmy w spokoju.
Przejdzmy na usprawiedliwinie.
Pracowac na czyms musisz, fakt.
Darmowe oprogramowanie nie zawsze jest kompatybilne z komercyjna wersja. Fakt.
Panstwo niby walczy z piractwem ale jesli w szkolen np. na informie (jak tu sie kolega prubuje usprawiedliwic) trzeba pracowac na komercyjnych programach to i sila rzeczy uczen musi je miec.
ZUSowski platnik dziala jedynie pod winda, pomimo stworzenia jego nieoficjalnego linuksowego odpowiednika (decyzja sadu nie mozna z niego korzystac)

Josh ze tak jeszcze spytam co ty robisz na tej informatyce?

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits