Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
VegOffline
Temat postu: Island -- ciężki jest żywot fana [$$$]  PostWys³any: 10-04-2004 - 16:55
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Czytal juz ktos? Imho najlepsza pozycja KAsena. NJaprawde klimatyczna, BARDZO smutna i wciagajaca. Co prawda nie sadze, zeby dalo sie tego przestraszyc, ale rysunek z dziewczynka na lozku i Sierpowatym....... Hmmm... Co do wydania mam ewne waty. Dizwny format, wiekszy nawet od mng Egmontu, brak obwolutki (lubie obwolutki, no co ;P), brudzacy tusz (strasznie...) i do tego ta cena - 19 zeta za tomik (no ja zaplacilam 17,10 ale jak ktos nie ma znizki to bryndza ;p)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2004 - 17:08
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

bardzo smutna? tzn. jak bardzo? źle się kończy? jak tak to nie kupie, więc wolałabym zostać ostrzeżona... Confused

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2004 - 17:14
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 13-03-2004

Sk±d: Kielce

Status: Offline
mnie osobiscie komiks sie podoba ma dosc ciekawa kreske a i fabula calkiem calkiem calosc trzyma klimat
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2004 - 18:36
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Nika - nie spodziewaj sie ZADNYCH hepi endów, ZADNYCH milych i lubianych postaci.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2004 - 19:30
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

ok, dzięki. niech oni się nie spodziewają ode mnie ŻADNYCH pieniędzy... Twisted Evil
nie lubię się dołować książkami - życie mnie dołuje aż nadto... Confused

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-04-2004 - 13:28
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja tam sie nie doluje ksiazkami/filmami itp wiec moge sobie spoko czytac :)

A Island przeczytalam wzoraj ze 4 raz, a dzisiaj juz 3... Odwala mi cos, ale to mi sie naprawde BARDZO spodobalo!

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-04-2004 - 15:05
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Nawet chciałam kupić. Smile Ale ta cena zupełnie mnie dobiła. 19 zł. No bez przesady (choć pewnie trzeba powoli zacząć się przyzwyczajać Confused ). A ile ten tomik ma stron?

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-04-2004 - 15:27
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Cos kolo 168. Ale co za roznica? To i tak tylko 2 zlote roznicy miedzy standardowym tomikiem... Imho to nie jest WCALE wygoraowana cena ;P Ale moze lepiej najpierw od kogos pozycz i przeczytaj, bo bedzie na mnie ;P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gotenks
Temat postu:   PostWys³any: 11-04-2004 - 19:13
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 10-03-2003

Sk±d: NeoHell

Ja bym z chęcią kupił, ale kurde w mojej wiosce nigdzie nie można tego dostać ;( Poczekam trochę na inne mangi i złożę jakieś większe zamówienie.

_________________
LOVE & PEACE

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-04-2004 - 19:41
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Veg, z bliżej nieokreślonego powodu wyobraziłam sobie, że ten tomik przypomina zeszyty dotychczas wydane przez Kasen, stąd to pytanie o ilość stron. Embarassed Teraz widzę, że nie doczytałam dokładnie. Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-04-2004 - 19:59
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Nie, nie, to ich pierwszy tomik :) Zreszta dla mnie wsszytko, co z grzbietem, to tomiki - nawet jesli sa cienkie :) (zeszytowe to dla mnie evangeliony byly na przyklad, brak brzegu, zszyte zszywkami)_ no i zawsze bylo po 14 zeta, nawet jak grubsze (Garou-chan :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2004 - 01:10
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

A ja ni wim, czy się opłaca?
Wolałbym nie wrzucać pieniążków w błoto, więc proszę o infoska^^
O czym to to dokładniej? ^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2004 - 10:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ale dokladniej nie moge, bo to juz spoiler -_- Postaram sie zeskanowac jeden moj ulubiony obrazek, jak Ci przypadnie do gustu, to pewnie cala manga tez.

Ale ogolnie nie spodziewaj sie np. jakiejs milej bohaterki, bo mimo iz Miho na okladce jest opisana po prostu jako "panna z dobrego domu", to oprocz tego ze jest rozpuszczona, chamska, wredna, do glownego bohatera zwraca sie per "scierwo" itp. Takze tu NIE MA milych ludzi, bo nawet jesli tacy byli, to pozniej przestali....

Jest troche koreanskich demonow - i nie powiem, BARDZO mi sie podobaja. Obrazek z Sierpowatym i mala Su-Ryon mnie wbil w fotel (to wlasnie ten chcialam zeskanowac... Ale nie wiem, co z tego wyjdzie)

Poza tym, troche zaklec, mantry, atmosfera ogolnej grozy, wszystko jest takie cieeeeemne (polecam czytac z latarka pod koldra) i bohaterowie calkowicie innych od wszystkich, z ktorymi sie dotychczas spotkalam.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2004 - 13:26
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Ale ogolnie nie spodziewaj sie np. jakiejs milej bohaterki, bo mimo iz Miho na okladce jest opisana po prostu jako "panna z dobrego domu", to oprocz tego ze jest rozpuszczona, chamska, wredna, do glownego bohatera zwraca sie per "scierwo" itp. Takze tu NIE MA milych ludzi, bo nawet jesli tacy byli, to pozniej przestali....



Powiedziałbym trochę inaczej. Postacie są albo złe, albo gorsze - mają w zwyczaju dochodzić po trupach do celu. Przy czym Won Mi-Ho (tak ma imie i nazwisko główna bohaterka)nie obchodzi ilu przy okazji ludzi kopnie w kalendarz...

Cytat:
Jest troche koreanskich demonow - i nie powiem, BARDZO mi sie podobaja. Obrazek z Sierpowatym i mala Su-Ryon mnie wbil w fotel (to wlasnie ten chcialam zeskanowac... Ale nie wiem, co z tego wyjdzie)


Po prostu tutaj demony to demony - ze szponami, zębami i rogami , które jednym uderzeniem mogą człowieka wypatroszyć. Nie jacyś biszoneniowaci kolesie co to wyglądają jak z afisza.

Cytat:
Poza tym, troche zaklec, mantry, atmosfera ogolnej grozy, wszystko jest takie cieeeeemne (polecam czytac z latarka pod koldra) i bohaterowie calkowicie innych od wszystkich, z ktorymi sie dotychczas spotkalam.


Tutaj są pewne alementy, które przypominją mi mangę "Alien 9", która w amerykańskim wydaniu ma bardzo dużo przypisów od tłumacza.
W "Island" w ramach dodatków jest wywiad z autorami (oraz ich komentarze), wytłumacznie niektórych, używanych przez postacie pojęć i nazw. Jest to ogromny plus , gdyż dzięki temu widać , że nie są one użwane na pokaz, jak to się od czasu do czasu zdarza.

Od strony technicznej to wydanie znajduje się zaraz za JPF'em. Format jest wiekszy od wydań egmontowych (i w związkuz tym jest chyba największą wydaną u nas mangą), papier biały. Druk porządny, mimo , iz na stronach często dominuje czerń nie ma rozlewających się plam.

Po za tym zachowano oryginalny układ stron, a sama manga ma wychodzic co dwa miesięce.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2004 - 13:58
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
>Powiedziałbym trochę inaczej. Postacie są albo złe, albo gorsze - mają w >zwyczaju dochodzić po trupach do celu. Przy czym Won Mi-Ho (tak ma >imie i nazwisko główna bohaterka)nie obchodzi ilu przy okazji ludzi >kopnie w kalendarz...

Dokladnie. "Normalne" sa chyba tylko dzieci ze szkoly, ale Su-Ryon nie na dlugo...

>Po prostu tutaj demony to demony

I tak ma byc! ;P

>Tutaj są pewne alementy, które przypominją mi mangę "Alien 9", która >w amerykańskim wydaniu ma bardzo dużo przypisów od tłumacza.
>W "Island" w ramach dodatków jest wywiad z autorami (oraz ich >komentarze), wytłumacznie niektórych, używanych przez postacie pojęć >i nazw. Jest to ogromny plus , gdyż dzięki temu widać , że nie są one >użwane na pokaz, jak to się od czasu do czasu zdarza.

Ni wiem, nie znam Alien 9, ale ten slowniczku na koncu tez mi sie bardzo spodobal. Nawet nazwy w koreanskich krzaczkach! To lubie, a nie robienie czegos "na odwal sie". Inna srawa, ze definicje moglyby byc kapke dluzsze, ale i tak sa okej.

>Od strony technicznej to wydanie znajduje się zaraz za JPF'em. Format >jest wiekszy od wydań egmontowych (i w związkuz tym jest chyba >największą wydaną u nas mangą), papier biały. Druk porządny, mimo , >iz na stronach często dominuje czerń nie ma rozlewających się plam.

Najwieksza pomijajac Akire, Evangeliona zeszytowego, Nuku-nuku, Gitsy, Urushihary, Usagiego i doujinshi z Kasena ;P

A tak na powaznie - Tobie sie w tomiku nie rozmaju tusz? Ja po czytaniu (nie jezdze palcami po kartkach, o nei!) mm cale opuszki kciukow czarne i paprze mi sie strasznie okladka z tylu :P To jest moje jedyne zastrzezenie co do wydania. Tomiczek teraz nie wyglada zbyt ladnie, okaldka od wewnatrz jest przyciemnawa i brzegi kartek tez.

>Po za tym zachowano oryginalny układ stron, a sama manga ma >wychodzic co dwa miesięce

Tylko jakos nie mam zaufania do termoniw wydawania KAsenu - spojrz w stopke, pisze "Wydanie I marzec 2004" -_-''

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits