Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MuzzyOffline
Temat postu: Odezwa do Fandomu  PostWysłany: 10-04-2004 - 22:51
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
Bracia i siostry postanowilem wystapic aby zjednoczyc nas wszytskich starych i mlodych fanow
wydawcy rozniez zwracaja na to uwage ze fandom sie rozpada na mniejsze nie zgrane grupy czas to zmienic jednoczyc sie w silne otwarte grupy tworczosc tych grup powina byc widoczna wszedzie ale z dobrej strony konwenty powine byc dobrze zorganizowane przez grupy nie jedna lecz kilka te bardziej doswiadczone powiny pomuc tym mniejszym
nalezaby rowniez sie dogadywac co do terminow aby sie nie nachodzily 2 konwenty

i co powiecie o tym pomysle czekam mamnadzieje ze temat poruszy szerookoa i owocna dyskusjie ktura spowoduje troche zmian w naszym fandomie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-04-2004 - 13:05
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Przepraszam, ze tak od razu cie sciagam na ziemie, ale nie proponujesz nic nowego, tak juz bylo a pozniej przyszli 'madrzejsi' i naprawili... Nie sadze zeby tym, ktorzy organizowali przedtem tak ze bylo warto jezdzic w czasach kiedy wszyscy byli 'razem' jeszcze raz chcialo sie walczyc z tymi co 'naprawiali'. Niestety wg mnie wyglada to na walke z wiatrakami.
No coz, taki lajf... :(

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-04-2004 - 14:24
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ja tylko powiem, ze to juz bylo. Pomysl FAMu byl dobry tylko nie wypalil.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-04-2004 - 18:20
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Hmmm, ja jestem jak najbardziej za jednoczeniem, ale tu są problemy. Omówie to na przykładzie mojego miasta... Sam jestem członkiem jednej z grup - DOJI. Obecnie w Krakowie są trzy kony cykliczne (wymienie wedlug czasu powstania) Yokkon, DOJIcon oraz Magnificon. Oprócz tego zdarzają się kony jednorazowe -Anime Summer Session, Shadow Project, Hidecon - dwóch ostatnich jeszcze nie było. Co prawda część grup sobie wzajemnie pomaga, ale nie wszystko da się połączyć... Jakby na to nie patrzec nie da się zrobić w Krakowie jednej grupy - sprzeczność interesów i poglądów. Chociaż nie wykluczam, że coś się połączy, ale na razie cisza o tym Smile
A jeśli chodzi o kony w jednym, terminie... daj spokój tego nie unikniesz jesli masz doczynienia z fantastami... wiem, próbowałem, ale cóż... Z moich rozmów i własnej poraktyki wynika, że na konach fantastycznych z częścią mangową my - mangowcy się nie liczymy - nawet orgowie... Smutne ale prawdziwe Sad

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Coach
Temat postu:   PostWysłany: 11-04-2004 - 20:13
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 09-04-2004

Skąd: WWFF

Najpierw trzeba by było:

a) Znaleźć autorytet którego słuchali by się wszyscy.
Biorąc pod uwagę, że co polak, to dwa różne zdania, trzy paszporty i cztery flaszki - bywa nieco trudne.

b) Autorytet musiał by wytrzymać fakt, że pracuje z bandą mocnychtylkowgębie obiboków o słomianym zapale, a jedyną zapładą są drwiny i kopniaki.

Kłod pod nogi jest więcej, ale te dwie w zupełności wystarczą.

Pozatym osobiście skłaniam się ku teorii, że fandom polski o wiele prężniej działa, jeśli "wrogie" grupy udowadniają sobie wzajemnie "kto lepszy", niż jak by miał współpracować razem.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-04-2004 - 20:22
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
prawda prawda jednak czemu musi byc tak ze w jednym miesice dziala kilka grup i zadna niechce wspulpracowac z druga a nawet rywalixacji jest bardzo ograniczona i prymitywna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-04-2004 - 22:58
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Wiesz nie jest teĹź tak, Ĺşle ...
DowodĂłw dostarczam ja sam Very Happy
JAk an KAmikaze 2 siedziałem obok Pułkownika - on ma fanzin 071 ja DOJI - ludzie mówią, ze konkurencja, a to nie jest tak.. Pułkownik spokojnie odchodził a ja siedziałęm z zinami, a potem ja uciekałem a on albo Magnus siedzieli... Był jeszcze fanzin Róża Wiatrów Smile Więc to nie jest jaką tam zażarta konkurencja i nienawiść.
A teraz kony: jestem teraz main orgiem DOJIconu 4, ale nie znaczy to, że inne kony są moimi wrogami: Na Magnificonie II byłem orgiem, a Mikos (main org Magni pomaga nam już od pewnego czasu) Podobnie na Shadow Project będę pewnei w organizacji lub jako helper... A jeśli idzie o Hidecon - to jeśli tylko będę w Polsce to będę również pomagać - nie wspomnę, że orgowie z tych konów też i mi pomagają... Więc jak widisz nie jest to niezdrowa konkurencja... Jednak jak już mówiłęm połączenie tego wszystkiego nie jest możliwe... Nie będę się tu wgłębiał w szcegóły, gdyż już napisałem o co mi biega wcześniej...

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2004 - 09:41
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
COZ POZOSTAJE MI POZAZDROSIC
co ja bym dal aby juz studiowac albo mieszkac w krakowie tyle konwentow tyle mozna wkladu wlozyc
niestety na przykladzie swojego miasta moge powiedziec ze tak to jest gdy 2 osoby maja pomysl i ambicjie a reszta mowi i robi inaczej
planowalismy rownies jakis konwent zorganizowac gdyz w swietokrzyskim to raczej cos nie spotykanego mielismy szkole ugadana ale oczywioscie nikt nie kwappil sie aby mi pomuc ale kto wie moze kiedy jednak sie uda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2004 - 11:28
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Hmm, powiem tak kolejnym konom w POlsce jestem raczej przeciwny -jak to już zaznaczyłem w innym temacie... ale i tak mogę zawsze pomóc. Do kilec mógłbym się wybrać pomóc coś organizować. Już i tak miesząłem swoimi lepkimi palcami w tylu konach... Jednak rzezcywiście u Was niespecjalnie są jakięś kony więc możecie zrobić... ALe jeśli nię będziecie mieć nikogo doświadczonego różnie możę wyjść - z góry mówię - ja doświadczony jakoś specjalnie nie jestem Smile

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2004 - 17:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
coz wdzieczny bylbym za pomoc
napewno w tym roku sie nie wyrobimy choc bylo y milo
osobiscie rowniez uwazam ze wiecej konwentow nam nie jest potzrbne
w szczegulnosci ze do krakowa to godzina z czyms jazdy
w sumie bardzo chetnie sie wybiore na Dojicon w tym roku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Coach
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2004 - 01:29
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 09-04-2004

Skąd: WWFF

Alqua napisał/a:
ALe jeśli nię będziecie mieć nikogo doświadczonego różnie możę wyjść - z góry mówię - ja doświadczony jakoś specjalnie nie jestem :)


Marudzicie żołnieżu. W swojej specialności, czyli prowadzeniu atrakcji na dziko, doświadczenie macie nieprzeciętne :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2004 - 13:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
konkurencja zawsze będzie jeżeli będą żądni "sławy" fani... lecz jeżeli są grupy które organizuja konwenty/robią ziny/czy subbują po to by inni mogli mieć możliwość poznania więcej ludzi i rzecz związanych z naszym hobby to już dużo... współpracza nie zawsze może być owocna, a konkuręcja wzmaga zapał do roboty bo każdy chce być lepszy, ale jak zostanie to ładnie wyważone wtedy sie wszystko ładnie układa i wychodzi. Trzeba pamietać że to co sie robi jest dla innych a nie dla nas, no dla nas też ale w znacznie miejszym stopniu.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2004 - 17:59
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Co do łączenia konów fantasy i m&a. To nie jest tak, ze m&a jest zawsze marginalny. Tylko kto tak naprawde urzadza ten kon? Wink
Jesli grupa fantasowa, to oczywiste, ze to bedzie kon fantasy + m&a
A jesli aminowcy z czescia fantasy - to jak duzo miejsca/sal/czasu dajecie fantasowcom? chyba oczywiste, ne?
Ponadto historia tez ma znaczenie, jesli kiedys był kon czysto fantasy/sf, to teraz najprawdopodobniej jest tylko wzbogacony o czesc m&a.
chyba łatwiej tez znaleźć kon fantasy, ktory dawalby mozliwosc pobawienia sie tez animowcom niz odrotnie ;P (w mniejszych miejscowosciach te dwa srodowiska nie robia sobie chyba problemow, z tego co mowicie wynika, ze znacznie jest gorzej jak sa 2 srodowiska animowcowe... poza tym taka wspolpraca miedzy obu grupami w mniejszych miejscowosciach daje czasem jedyna mozliwosc zorganizowania kon - zwracaja sie koszty....)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-04-2004 - 21:35
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
przybylam by wtracic swoje 3 grosze
to nie wypali
w łodzi działaja 3 kluby o działalnoscie przynajmniej częściowo najeżdzajace na tematyke m&a i to jest niezdrowe
kaĹźdy walczy z kazdym
swoja drogą zapisalam sie do 2 z nich i teraz mam problem bo na mnie najerzdzaja ze tamta grupa to a tamta tamto
Mam to gdzies Exclamation Exclamation Exclamation
Ja chce sie cieszyć wlasnym hobby a nie martwić o "brak lojalnosci'

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-04-2004 - 22:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
no cóż to było i będzie... a nie ma co z tym walczyc bo tylko sie pogorszy sprawe... pozostaje tylko być wobec siebie fair oraz w stosunku do innych a że inni tego nie chcą to ich pech... czasem boli ale zawsze jest jakaś szansa że zrozumieją (zawsze jest choćby nikła ale jest)

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits