Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-11-2007 - 14:26
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:
Forum jest jakie jest, ludzie są jacy są , ale to nadal nasze hobby i nasze forum , nasi ludzie reszta jest nieważna ważni są ludzie których znamy , których lubimy i szanujemy.

Właśnie pisałem o tych ludziach. BlueBerry, BlueLain. No chyba mi nie powiesz, że ich nie znałaś conajmniej z kasumi.pl

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-11-2007 - 14:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Kazd grupa ewoluuje. Smile Tak, jak mowilem wtedy na panelu kasumi na Bace.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-11-2007 - 15:05
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Jeden tylko problem- aktywnych użytkowników ubywa, wciąż jest nas jak na lekarstwo. Pamiętasz jco się kiedyś działo? Wpadało się na forum Kasumi i widziało się mase tematów, za każdym razem jak ktoś wchodził. Teraz czasy się zmieniły, jak to Slova pisał :
Czekać kilka godzin na odpowiedź- bezcenne.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SlovaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2007 - 21:32
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 15-11-2007

Sk±d: Covenant Holy City

Status: Offline
oho, widzę, że to nie tylko problem animemanga.pl

bo szczerze, to gdy animemanga zaczęło zmaierać (ale ja i stary skład mamy juz coś na ozywienie forum ;]) postanowiłem zobaczyc, co u konkurencji i... okazało się, że tam jedyne, co zyje, to tematy na temat TCG, reszta tez zdycha.

Problem ogólny? Jeeli tak dalej będzie się działo, to miano otaku bedzie mozna zyskac za samo posiadanie mang na pułce... swoja drogą, nie popieram skanlacji, czasem czytam to, o czym w kraju nad Wisłą możemy tylko pomarzyć, ale nie ściągam nic, co mozna u nas kupić, a jak wyjdzie coś, co przeczytałem i mi się spodobało, to też bym kupił.

Pamięta ktoś jeszcze mangi egmontu? może były wydawane marnie, ale to były doprawdy przednie tytuły, chociażby Eden czy Gundam, a teraz wydawnictwo odcięło się od mang.

Mangoludki jako rodzaj masowo wymierają? paradoks? Im lepsze warunki środowiskowe, tym nas mniej?

_________________
Największe polskie forum poświęcone mandze oraz anime!Miła atmosfera, serdeczni użytkownicy, życzliwi moderatorzy!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2007 - 07:14
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Gundama posiadam do dzisiaj 3 tomy. Mniej nas, bo coraz więcej skanlacji można znaleźć w necie. Ty tego nie rozumiesz, bo lubisz mieć daną mangę u siebie, ale ktoś kto nie jest aż takim fanem, a lubi sobie poczytać, twierdzi :
Cytat:
Skoro mogę zaoszczędzić czytając skanlacje, to na pewno to zrobię, będę miał pieniądze na ważniejsze wydatki

Nie ma co się dziwić, ludzie uważają, że jeśli można na czymś zaoszczędzić, nawet łamiąc prawo, to należy to robić (przykład następny- poziom piractwa w Polsce, sami wiecie na jakim poziomie stoi).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2007 - 09:20
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Slova, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Po pierwsze - co to znaczy otaku i po komu taki tytuł? W samej Japonii jest to termin o zabarwieniu negatywnym. Jak ktoś chce zbierać mangi - jego sprawa. Jak woli skanlacje - też jego sprawa. A co to ma do otaku?
Dalej - "Mangoludki rasowo wymierają?" - kolejny fail. Mangowców jest coraz więcej. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba konwentów, imprez o charakterystyce związanej z Japonią, wydawanych mang (i ich coraz lepszej jakości i tytułach) czy anime (średnio nowy tytuł co 3 miesiące, reszta ciągle kontynuowana). Jedyne co się zmienia to chrakter mangowców. Teraz zamiast zrzeszać sie na ogólnopolskich forach mają własne spotkania i strony swoich klubów okręgowych. Im już nie jest potrzebny site na którym mógłby pogadać z kimś z drugiej strony Polski o jakimś anime bo to samo może już zrobić z kimś z sąsiedztwa. Temat Japonii, kultury japośnkiej i ogólnie wschodnioazjatyckiej jest coraz bardziej popularny. Po co pytać się na forum co ludzie sądzą o jakimś tytule skoro przy aktualnych łaczach internetowych (a są coraz szybsze) można serię ściągnąć bardzo szybko i samemu sprawdzić. Teraz nie szuka się ludzi którzy mają anime na VHS i przegrywa się to całymi dniami, Szukasz czegoś lub chcesz o czymś pogadać - ktoś w okolicy na bank to ma / zna. Jak widać powód "zamierania" forów jest bardzo prosty ;]
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-11-2007 - 22:29
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-08-2003



Status: Offline
wiesz co z tym o kulturze japonii sie nie zgadzam imprez jest od 15 lat tyle samo w roku(ich liczba rosnie na krotko gdy kluby konkuruja ze saba)
konwenty byl rok ze od marca do listopada byly gdzies co tydzien lub dwa
co jednak znaczy otaku- otaku to maniak...czesto nie kupi nic do jedzenia bo hobby jest wazniejsze (czyli z zalozenia nie kozystaja z kopii)
jest milosnikow japoniii wiecej i teraz zmienilo sie jedynie to ze europa otworzyla sie na polske...a co za tym idzie coraz wiecej jest coraz wiekszych imprez z wielka kasa i z duza liczba reklamodawcow

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-04-2008 - 21:52
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
Tak naprawde trudno mi powiedzieć, jak jest z naszym fandomem w Polsce do końca (o ile w ogóle coś takiego u nas jeszcze istnieje). Bowiem nie da się ukryć, niestety że nasze wspólne hobby to jednak nadal zjawisko niszowe. Choć i tak odnosze wrażenie, że kiedyś było lepiej, ludzie byli bardziej ze sobą zżyci i przyjażniej do siebie nastawieni. łączyło ich wspólne hobby.
Teraz niby mamy lepszy wybór mang i animców na półkach, niż jeszcze 10 lat temu, ale jakoś patrząc na to zbytnio się nie ciesze.
Dlaczego ? Dlatego, że teraz mało kto szanuje to co wywalczyła dla tego rynku stara gwardia, i po prostu nie inwestuje w ten rynek. Bo po co jeśli ma się wszystko za darmo (via podejście jednej z moich koleżanek, albo apel JPF'u do fanów Naruto).
Druga sprawa, to niestety, również kłótnie, tych co wiedzieli lepiej, i chcieli tak a nie inaczej. Właśnie mój klub się przez takie coś rozpadł, a jak zawsze zaczeło się od głupiej błachostki.
Jak choćby umieszczenia zdjęć (a dokładniej chodziło o jedno) z konwentu na stronie klubu, gdzie na jednym załapała się koleżanka, co się jej nie spodobało, pokłóciła się z ludzmi, i na tym się przyjażń skończyła, mimo zdjęcia tej feralnej fotki. Póżniej potoczyło się z górki, do dziś większość się do siebie nie odżywa, a cześć nawet powyjeżdzała z kraju za pracą.
Ja utrzymuje tylko kontakt z nie którymi osobami, głównie, ze względu na odległości jakie nas dzielą, bowiem cześć mieszka po za miastem.
Tak się właśnie skończyło moje "klubowanie" w moim mieście, a spotkać tu jakiegoś fana, z którym można by było pogadać graniczy z cudem.

Żeby nie było tak pesymistycznie, i że wszystko widze w czarnych barwach, to cieszy mnie fakt, że w kraju nadal są organizowane konwenty (mimo tego, że od 5 lat nie byłem na żadnym, bo nie mam z kim jeżdzić), jak i to, że są również organizowane takie imprezy kulturowe jak ostatnio dni japońskie we Wrocławiu. Niestety nie byłem, bo byłem akurat przed wypłatą.
Cieszy mnie też to, że nadal wydawanie są u nas mangi i animce, bowiem pokazuje to, że nadal jest dla kogo to wydawać. Mimo tego że większość ludzi woli skany czy divx'y.

A wiec jak jest z tym wszystkim w Polsce, tak naprawde nie wiem, każdy w końcu widzi to inaczej. Ja jak widać z jednej strony się ciesze, z drugiej niestety nie, bowiem nie do końca jest tak jak powinno być. Ale co zrobić w końcu taka polska mentalność, że nie może nigdzie być dobrze.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-04-2008 - 16:29
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Jedyny fan domu to mogę być ja, jak sobie odpoczywam czytając książkę. Fandomu mangi i anime już nie ma.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits