Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
CaliOffline
Temat postu: Moj pierwszy raz  PostWysłany: 02-06-2004 - 21:08
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 11-05-2004



Status: Offline
CHcialbym poruszyc tu sprawe twojego pierwszego razu ( nie chodzi mi o stosunek Razz ) mowie tu o pierwszym razie z anime jak sie zetknoles/zetknolas i gdzie ?

MOj pierwszy raz mial miejsce chyba w 1993 roku kiedy to na jakiejs niemieckiej tv puszczali sailor moony ogladalem codziennie nowy odcinek ,choc nie zabardzo wiedzialem o co chodzi

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2004 - 23:17
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego razu, Cali!!!
Też oglądałem sailiorki, ale na serio to zaczeło się wszystko w roku 1999 (X się kłania, he,he Very Happy Very Happy ) kiedy to byłem młodym otaku i obajrzałem Record of Loddos War OVA. Byłem w szoku, to było naprawdę coś. Potem Akira, przez pewien czas DB, aż JPF wydało Fushigi Yuugi i X.
To było na tyle, opowiem wam lepszą historie, może.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Moj pierwszy raz  PostWysłany: 03-06-2004 - 00:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cali napisał/a:
CHcialbym poruszyc tu sprawe twojego pierwszego razu ( nie chodzi mi o stosunek Razz ) mowie tu o pierwszym razie z anime jak sie zetknoles/zetknolas i gdzie ?

Ale mi ulżyło! d'oh!
Już się bałem że marzena_20 albo TT czy jakis nowy klon...
zaczęło sie od sławnej w kregach oldschoolowych "Gigi la trotola" -czyli anime sportowego, dalej był Yattaman, Sailorki, DB(Z) i czasy współczesne... Cool

Acha, gdyby nie Nika, nigdybym sie nie dowiedział o związkach pomiedzy anime a mangą... Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 07:13
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
oi, pamietam rtl2-lecialo troche rzeczy, zawsze sie czekalo chyba do 13, czy 14.00.
ale polonia 1 rulezzzzzzzz!!1 Very Happy chociaz moze jak na tamte czase te tytuly, tak bardzo mnie nie bawily(gigi, yattamany, zorro, tygrysia maska, general daimos).
Jakis czas potem - bardzo zjechana kaseta z GITS!!! Tyle razy byla przegrywana i ogladana ze nic na tasmie nie zostalo Cool
Dalej, bodajze dragonball i Genialny Zolw-anime troche mnie wkurzalo, bo czesto zmierzenie sie wzrokiem przeciwnikow trwalo ze 5 epkow, ale poswiecalem sie dla Boskiego Miszcza-bawil mnie do lez.
A dalej duze nic, rynek anime byl martwy, nie mialo sie znajomych z tym stuffem, nie bylo neta zeby ssac(modem roxx), okazyjnie sie gdzies kupilo plytki anime-ech pamietam Akire w marnej jakosci (320x240) na 2cd, ale sie czlowiek cieszyl Smile
Dopiero po 2000r wszystko uleglo drastycznej zmianie, sporo sie ruszylo w tym temacie, nowe dobre serie, staly net, porzadne strony z anime. I teraz jest etap wybrzydzania, jak jakies anime nie ma porzadnej rozdzialki to sie nie oglada. A dawniej czlowiek jak mlody wilk, lykal wszystko. Wink
Ale to dobrze, jakas historie sie przezylo, ma sie status weterana, a nie jak co poniektorzy, zaczeli ogladac najnowsze produkcje i mysla ze zjedli zeby na tym gatunku.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 13:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

taaaa, Polonia1... (rozmarzyłam się) Pojedynek Aniołów, Daimos, ale mój pierwszy raz to chyba był z Kapitanem Hawkiem Twisted Evil pamiętam, że miałam swoich ulubieńców - Misakiego i tego bramkarza karatekę. Very Happy to były piekne czasy i boiska były wtedy większe... nie to, co teraz. A moja pierwsza manga to Sailor Moon - Aż do nieba mnie nie skusiło, ale Sailorki tam, w końcu żadnego odcinka na Polsacie nie przepuściłam... Wtedy na cosplayach były same wojowniczki. Natomiast pierwsza gazeta to było Animegaido - szkoda, że padło, miało bardzo odpowiadającą mi cenę... Crying or Very sad

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 14:45
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
ale ze mnie weteran
moj pierwszy raz to la spada della lady Oskar ale to było w 1988 moze 89 na włoskim progarmie (bylam przez rok we włoszech)
iszczerze mówiąc dopiero nieawno poznalam jak sie to nazywa

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 15:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
To zależy, co było emitowane najwcześniej... Sara-Mała księżniczka (pamiętam, rankiem, w niedzielę, na TVP2), Robin Hood na TVP2, czy może anime z Polonii 1? Very Happy Ale na dobre zaczęło się od nieśmiertelnej Sailor Moon. Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 20:41
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



ULISSES 31 - 4 odcinki oglądałem chyba już od czwartego roku życia. naokrągło...

później standart - GiGi, Yataman, to_o_piłce_nożnej (;]), dalej Sailorki... duuugo duugo nic i jakieś półtora roku temu przemiła [ Rolling Eyes ] akai_kaze przywróciła mnie do animewego [note: nie mangowego, Razz] życia przekazując 50 płyt, mniammniammniam :}~~~

a jeszcze później przyszła stałka, :]

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 20:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
No właśnie, raczej ominął mnie etap Yattamana, Daimosa, Gigiego i Tsubasy, a na pewno gorąca fascynacja tymi tytułami.
Nie miałem Poloni 1, a z kumplami woleliśmy kompa.
Nawet byłem przez jakiś czas anty-mangowy, tylko dlatego że wdł. mnie i mojej zgrai dział z mangą zaśmiecał Secret Srevice (była to nasza biblia).
Alee dorosłem Wink , zmądrzałem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy i się nawróciłem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 22:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
ja tez standardzik :) Tygrysia Maska - uwielbialam to po prostu, jako malutka dziewczynak marzylam zeby mi Mikolaj kastet prztyniosl :P Na szczescie wyroslam ;P Oczywiscie inne anime z polonii, gigi, kapitan jastrzab ;P (tez uwielbialam bramkarza! :), yattaman (jezu, ale to bylo dziwne ;P troszke odcinkow do dzisiaj pamietam ;P) jeszcze jedno takie co jakis Paul bodajze jojo mial, czas zatrzymywal i ratowal swoja dziewczyne w jakims swiecie gdzie glowny zly zwal sie Szatanem ;PPP jakastam Sara sie przewinela, a bedac malym szkrabem wypozyczyli mi rodzice pierwsze pelnometrazowe anime - Tao Tao :D Takze i to obejrzalam, ale chyba z 6 lat mialam wtedy, albo niewiele wiecej ;P Potem jakis czas nic, (nie znosilam wrecz SM) az nastaly czasy Mikana :D Mikan, pierwsze szalensto, kserowanie stron z pc shareware i ss i wieszanie na scianie ;P, nagrywanie openingu do wawu z mikrofonku (ending tez mialam, 100 mega toto wazylo ;P) po czym Mikan sie skonczyl. Krotka przerwa, potem Dragonball, dostep do netu, i sie zaczelo ;PPPPPP

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 22:33
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Czy jest tu ktos kto NIE oglądał sailorek... ?
Co do mnie to zacząłem od daimosa ale dopiero sailorki mnie wciągnęły. Mam na myśli czekanie pół godziny przed rozpczęciem żeby nie uronic ani kropli... ech to były czasy. Chociaż nawet nie wiedziałem że to sie anime nazywa i ( to największy grzech ) każdemu kto by mnie wtedy spytał powiedziałbym że serial ten pochodzi z Chin Embarassed

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 23:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
naprawde to mnie wzieło od czasu berserka, ale przezd nim ogladałam duzo anime, znałam juz i sailorki, i gitsa, i akire i db, i wszytsko było super...ale bez uczucia motylkow w zoładku i scisnietego gardła.
a i rycerze zodiaku tez byli supa!

dehira przypomniała sobie ciekawostke - dawno, dawno temu, kiedy w polsce nie było jeszcze sailorek, a dehira była małym brzdącem modne juz było zbieranie albumików z nalepkami z gum do żucia. i dehira zbierała 3: schabel - takie lalki jak barbie XD; g.i.joe oraz - los caballeros del zodiaco!!!!!!!!! - znalazłam jakis czas temu nalepke (album mi zginął ;_; i jest na niej rycerz pegaza!!!!! _--------_
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kjabolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-06-2004 - 23:41
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-05-2004

Skąd: Eternal

Status: Offline
ja to zaczynałem od Daimosa, Yatttamana, Tsubasy, ale tak na poważnie to zainteresowałem sie anime od mojego ulubionego tytułu- dragonball, potem przyszedł Slayers i sie rozkrecilo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-06-2004 - 17:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
chaos_spawn napisał/a:
Czy jest tu ktos kto NIE oglądał sailorek... ?

Jest!

Anime, które lubilem ogladać za dawnych czasów to Pszczółka Maja (fajnie, że znowu leci Smile szkoda tylko, że nie mam czasu) i Muminki. Oczywiście nikt wtedy nie wiedział, że to anime się nazywa, mało kto chyba w ogóle wiedział, że to japońskie jest. A, jeszcze Pani Łyżeczka była. Daimosy, Tsubasy i inne z polonii 1 mnie nie ruszały, chociaż coś mi się wydaje, że trójkę Drombo (w jakim anime oni byli?) nawet w miarę lubiłem. Ogólnie mangi wtedy nie lubiłem.
Zmiana nadeszła gdy na C+ puścili Armitage. Potem po jakimś czasie od znajomego zdobyłem Akirę i Street Fightera. Od tamtego czasu siedzę w tym po pas (gdybym miał więcej czasu, to siedzałbym po uszy).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 04-06-2004 - 18:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



iss napisał/a:
chaos_spawn napisał/a:
Czy jest tu ktos kto NIE oglądał sailorek... ?

Jest!


to ŹLE. czas nadrobić zaległości. pierwszą serię sub'uje 'Avatar' - try!

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits