Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2003 - 10:47
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Teraz moja kolej na relację z Pyrkonu:

Na Pyrkonie byłam już jakieś 4 razy i zawsze udawało mi się obejrzeć jakieś fajne anime np. Ruroni Kenshin OVA. Very Happy W życiu by mi do głowy nie przyszło, że w tym roku może być inaczej. Kupiłam wejściówkę na 3 dni, bez zapoznania się ze szczegółowym programem. Po czym okazało się, że projekcji anime nie będzie żadnych, a w planie są jedynie 4 prelekcji związane z Japonią, a 2 z m&a. #evil Nie mogłam jednak pozwolić, by 25 zł się zmarnowało. Uczestniczyłam w następujących prelekcjach, które najczęściej trwały godzinę i w niektórych przypadkach okazało się, że to stanowczo za mało:

Piątek:
 Spotkanie z „Gwiezdnym Piratem”, czyli z przedstawicielem redakcji magazynu o RPG. Nie interesuję się zupełnie tym tematem, ale akurat w tym czasie nie znalazłam dla siebie nic ciekawego. W kaĹźdym razie było wesoło i bardzo do śmiechu więc dobrze się bawiłam. Very Happy
 Warsztaty LARPowe, prowadzone bardzo ciekawie, z werwą i humorem przez faceta o nicku Ithil Smile , przedłuĹźyły się, a poniewaĹź w sali miało się odbyć spotkanie autorskie z Jackiem Dukajem trzeba się było przenieść na podłogę przy stołówce. Nabrałam ochoty na LARP, a ktĂłrym nigdy nie brałam udziału, ale ostatecznie zabrakło mi odwagi i teraz Ĺźałuję Crying or Very sad .
 „Od Conana do Asteriksa, czyli Celtowie są wszędzie” – opis z programu: krĂłtkie wprowadzenie w historię i mitologię CeltĂłw jako inspirację do dzieł fantastycznych, ciekawa i dobrze prowadzona prelekcja

Sobota:
Jak tylko weszłam do budynku, prawie od razu natchnęłam się na dehirę (pozdrowionka!) i później razem chodziłyśmy na prelekcje. Very Happy
 Panel wydawcĂłw
 Sposoby prezentacji walk w filmach Very Happy
 Spotkanie ze Stanisławem Mąderkiem. Very Happy Czy wiecie, Ĺźe sponsorzy nie chcą inwestować w filmy, gdyĹź dla nich film=Rywin Question
 Fantastyka religijna a teologiczna – stek bzdur
 Fantastyczne opowieści o aniołach – czyli czytanie długiego referatu z kartek. Mad
 Origami – statki kosmiczne, mam kserĂłwkę z instrukcją do X-winga, jak i z poprzednich lat do róşnych PokemonĂłw i do pary JapończykĂłw, Very Happy . Muszę stwierdzić, Ĺźe dehira wykazała prawdziwy talent i w lot chwytała co, gdzie i dlaczego.
 Izabela Zych – nowy debiut fantasy – spotkanie z dziewczyną, ktĂłra napisała książkę i przy pomocy znajomych i znajomych znajomych sama ją wydała, to naprawdę robi wraĹźenie, w kaĹźdym razie książka nosi tytuł „Podziemny Świat”, kupiłam ją i jak tylko uda mi się przeczytać, na pewno ją zrecenzuję. Dehira była w tym czasie na Sabacie Czarownic.
 Jak straszyć naukowo, czyli dlaczego fantaści czytają Freunda – prowadząca przedstawiła dwa eseje Freunda, jeden, w ktĂłrym klasyfikował strachy i wydzielił tam m.in. strach przed tym, czy coś jest Ĺźywe, czy martwe (np. dzieci zastanawiające się, czy po ich wyjściu z pokoju zabawki nie oĹźywają i drugi, w ktĂłrym udawadniał, Ĺźe pojawienie się Ĺźycia to była fatalna pomyłka i ich wpływ na literaturę fantastyczną. Dehira była w tym czasie na Sabacie Czarownic.
 Trzecia Noc TraileroĹźercĂłw

Niedziela:
 Świat fantasy i RPG w japońskiej animacji, prelekcja w formie dyskusji z uczestnikami.
 Losowanie nagrĂłd z ankiety, dehirze i mnie nic nie udało się wygrać.
 GO-najstarsza gra w dziejach świata, nabrałam ochoty na naukę i ściąganie mangi Hikaru no Go.
 Anime in space – muszę przyznać, Ĺźe nie wytrzymałam do końca i się zmyłam po 15 min. więc trudno mi oceniać.

Największy plus: spotkanie dehiry Very Happy
Plusy: 3 bezpłatne numery Sfinksa Wink , origami, kilka ciekawych prelekcji
DuĹźy minusy: praktycznie brak m&a, brak projekcji anime, brak wydawnictw mangowych #evil

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2003 - 21:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
a co mozna było wygrać????^^ Nio, wiesz, w tym głosowaniu na końcu?
Aha, byłam później w tej ksiegarni "diuna", całkiem interesujące miejsce ^___^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2003 - 14:08
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Można było wygrać: książkę, dwa komiksy z autografami ich autorów ( Confused nie znam tytułów) i mangę (trzeci tom Kindaichiego). A przy losowaniu okazało się, że paru ludzi wpadło na pomysł wrzucenia kilku ankiet. Ogólnie było dość wesoło. Laughing
Udało Ci się kupić w Diunie coś ciekawego Question

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2003 - 14:28
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Jakies takie nieszczególnie okazałe te nagrody, ale miłe, ze w ogóle były^^
Ha ha, wyglada na to, ze na konwencie pozbyli się 50% swoich zapasów, ale kiedy byłam...eee...2 dni temu, to jakiś chłopak miał przynieść kolekcje fantasy która zebrał jego ojciec. Ciekawi mnie co się tam pojawiło. Aha, z ciekawostek zauwazyłam na przykład sporo Strugackich, ale ceny horrendalne. Moze dlatego ze stare wydania, i nie wyszły wznowienia tych rzeczy? 15-17 złotych za np "trudno być bogiem". Aha, i była ksiazka, która TY kupiłaś na konwencie...niestety nie pamietam autorki. Kiedy ja przeczytasz, to plisu napisz o niej pare zdań, czy warto sie w nia zaopatrzyc^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jinnaiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2003 - 18:04
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 01-03-2003

Skąd: Koszalin/Poznan

Status: Offline
Dementuje brak wydawnictw mangowych ! :]
Bylo waneko w sobote sam widzialem :]
Pozdrawiam

_________________
"Szczesliwi ktorzy czasu liczyc nie musza" Sneer, lifter.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 18:41
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Pyrkon 2004 juĹź wkrĂłtce (12-14.03). Very Happy BliĹźsze informacje na stronie http://pyrkon.fragism.com/ .

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2006 - 10:27
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
W 2005 roku nie było Pyrkonu. W tym roku jednak już jest: http://pyrkon.webd.pl/ . Na razie jednak nie dojrzałam żadnych atrakcji związanych z mangą i anime. Mam nadzieję jednak, że coś się zmieni, bo dotychczas zawsze jakieś były. Mr. Green
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2006 - 10:28
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Zajrzałam na stronę konwnetu i okazało się, że jednak organizatorzy przewidzieli coś dla fanów m&a. Very Happy

Blok mangi & anime oraz komiksowy:
* Nieustający konkurs rysunkowy
* Pochodzenie i dzieje pisma japońskiego
* Konkurs wiedzy o "Sandmanie"
* "Ach, gdyby Ona była Nim!", czyli "Yume no sekai" - na niezwykłej scenie Takarazuki
* Pokaz teledyskĂłw
* Hentai
* Spotkanie ze studentem japonistyki po rocznym pobycie w Japonii
* Zajęcia plastyczne
* Konkurs wiedzy o komiksie
* Spotkanie ze studentami poznańskiej japonistyki
* Spotkanie z tłumaczami japońskich komiksów wydawanych na naszym rynku
* Konkurs wiedzy o mandze, anime i kulturze Azji
* Powieść graficzna nowa forma komiksu czy próba zmylenia odbiorcy?
* Konkurs wiedzowy "Z czym to się je?"
* Karaoke
* Konkurs muzyczny "Jakie to Anime?"
* Saigo no Kane - nowa karcianka Wolf Fanga
* Origami
* Rysowanie na Ĺźywo

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2006 - 19:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
pyrkon to był dobry konwent Very Happy
gdyby nie to ze pracuje w weekendy chetnie bym sie wybrała tam raz jeszcze ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-03-2007 - 12:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Kolejna edycja odbędzie sie od 23 do 25 marca 2007. Very Happy Link do strony konwentu jest oczywisty. Razz Ktoś się wybiera? Ranko? Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-03-2007 - 20:26
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
buu
wiecej imprez w jedna date sie nie dalo wcisnac
magnifikon pyrkon i u mnie w lodzi tez impreza japonska ;(

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2007 - 16:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



sądzę, że będę ^_^
(jeżeli będzie na tym konie coś mangowego Wink)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2007 - 17:03
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Wygląda na to, że atrakcji mangowych będzie jak na lekarstwo, więc jeszcze się zastanowimy. Gdybym miał zapłacić 15 zł i zaraz wyjść to wolę wydać pieniądze na coś innego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2007 - 10:20
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
W zeszłym roku też atrakcji mangowych nie było zbyt dużo (przynajmniej w sobotę, bo tylko wtedy pojawiłam się na Pyrkonie), a część w ogóle mnie nie zainteresowała. Dlatego wybierałam również punkty programu związame z fantastyką np. świetną prelekcję Mai Lidii Kossakowskiej. Mr. Green
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2007 - 13:37
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
No cóż, w tym roku też mangowe punkty programu nie były za ciekawe. Najfajniej wypadło spotaknie z tłumaczami: Kaiou i Torim. Z innych atrakcji najbardziej podobała mi się prelekcja Ewy Białołęckiej o zdobieniu ciała. Na konwencie byłam tylko w sobotę. Szkoda, że spotkania autorskie Kossakowskiej i Białołęckiej zaplanowano na piątek, a Pilipiuka w niedzielę. Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits