Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kiyubiOffline
Temat postu: Avalon Oshiego  PostWysłany: 18-07-2004 - 11:17
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Lubie ten film.
I mam gdzieś recenzje naszych rodaków.
Film odniósł duży sukces w Japoni i podobno we Francji.
Ciekawi mnie czy ktoś miałby screena z ,,kartą postaci'' Ash, pojawia się na filmie, ale nie mogę zapauzować (cholerne VHS)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 16:48
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Film niezły, ale byłby lepszy gdyby Ash zagrał ktoś inny niż Foremniakowa. Rolling Eyes Jak dla mnie ona zbyt sztucznie gra.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 18:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Właściwie jedyna scena gdy któs gra to ta pod koniec Very Happy, podobał mi się ten aktor, grający rolę Murphego, zapomniałem nazwiska. I Bishop był nie nasjgoryszy, chociarz czasami wyglaał jak dresik próbójący zrobić wrażenie, ale to raczej kwestia benadziejnie głupich ujęć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 20:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

"avalon" ... tjaaa, dobry filmik. wiecie, co do gry foremniakowej, to nie mam aż tak wielkich zastrzeżeń. sztucznie to grał dariusz biskupski - "bishop". "ash" była w porządeczku.

mimo wszystko nie wiele rzeczy zrozumiałem, nawet po kilkukrotnym oglądaniu. cóż...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 00:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
chobit napisał/a:
sztucznie to grał dariusz biskupski - "bishop".


Przyjrzyjcie się dwóm ostatnim słowo...
Nawet jesli grał jak ostatnia ^&*a to i tak dostał rolę...
za nazwisko... Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 00:51
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Biskupski ''Biszop'' z Biskupina. Tyko tego brakowało.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 12:41
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Oshii -san mówił, że wziął ja do tej roli ponieważ spodobały sie jejmu jej oczy Wink
Ja osobi.ęsie uważam, że gra aktorska była na wmiare dobrym poziomie- jedyna wada, to jej głos, on się do tego zupełnie nie nadawał

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 16:29
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
a ja powiem że zasnołem na tym filmieoglądałem go dawno temu na Bace dwa lata temu chyba leciał... jakoś mi nie podszeł

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 19:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Ja tez nie zostałem jakos przykuty do ekranu kiedy to oglądałem... Confused
Choc biorąc pod uwage że było to dość dawno temu może po prostu nie byłem wtedy jeszcze wystarczająco "zfanzinowany"? Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 23:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
a czy to prawda że angielski skrypt do avalonu jest lepszy niż Polskie dialogi?? słyszałem plotke że scenariusz był w wersji angielskiej i dopiero potem został przełożony na Polski... to prawda??

jedno co mi sie podobało w filmie to znajome okolice... bo mieszkam dość niedaleko od mniejsc gdzie krecili Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-07-2004 - 23:32
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Magnus napisał/a:
a czy to prawda że angielski skrypt do avalonu jest lepszy niż Polskie dialogi?? słyszałem plotke że scenariusz był w wersji angielskiej i dopiero potem został przełożony na Polski... to prawda??

jedno co mi sie podobało w filmie to znajome okolice... bo mieszkam dość niedaleko od mniejsc gdzie krecili Wink


jak zobaczyłem Ash przechadzającą się po warszawie myślałem że padne. nie wiem czy pomysł by idiotyczny czy genialny. na pewno był absurdalny.

najwyraźniej tak, mieli problem i podesłano im błędną wersje scenariusza. no, ale nie było czasu i tłuamczyli na pręcika i zaczeli kręcic. przynajmniej tyle słyszałęm od rodziny zanjomego znajomego, bo ktoś tam pracował w wytwórni polskiej. jaki ten świat mały.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2004 - 16:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
kiyubi napisał/a:
[jak zobaczyłem Ash przechadzającą się po warszawie myślałem że padne. nie wiem czy pomysł by idiotyczny czy genialny. na pewno był absurdalny.


Absurdalny i przegięty... powinni nakręcić chociaż część scen za granicą, miejscami ogladając to czułem się tak
jak gdy podczas czytania wiedźmina dowiedziałem sie od koleżanki że przy jej osiedlu, pod laskiem ustawia sie ekipa i będa kręcic scene ze smokiem! Very Happy

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2004 - 22:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
kiyubi napisał/a:
jak zobaczyłem Ash przechadzającą się po warszawie myślałem że padne. nie wiem czy pomysł by idiotyczny czy genialny. na pewno był absurdalny.


Zauważ, że dla Japończyka krajobraz Wawy pokazany na filmie to groteskowa wizja świata, w którym życie jest dla niego nie do pojęcia. Po co więc wydawać pieniądze z budżetu na tworzenie oryginalnych dekoracji, skoro Polacy w całej swej osobliwości stworzyli takową już kilka lat wcześniej. Szkoda tylko, że film powstał zanim na Nowym Świecie stanęła sławetna palma, bo pan Oshii z pewnością umieściłby ją w swym dziele...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2004 - 03:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

widział ktoś z Was wersję ze "slynną" już sceną zabicia matki i dziecka, które tkwi przy zwłokach swej rodzicielki?

w swojej wersji tego ni miałem.

co to krajobrazów, bardziej się nastawiałem, że to będzie jakoś tak jak w "tenshi no tamago". jak się dowiedziałem, że wawa i wrocek - pomyślałem "jak to będzie wyglądać?" i teraz jedynie mogę powiedzieć - "fajna ta wawa" ^^ [wrocek mi się podoba od dawna *.*]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
H.TOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2004 - 12:34
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-07-2004

Skąd: Poland (edge of the civilized world)

Status: Offline
ja uważam avalon za średni film, a kreacje polskich aktorów którzy totalnie nie wiedzą o co chodzi za okropne.

aczkolwiek znalazlem na to wytłumaczenie. w końcu oshii zawsze robil anime, a avalon jest jego pierwszym filmem fabularnym (tak mi się wydaje przynajmniej) więc jest to jego eksperyment. stąd nakręcił film w polsce bo tu egzotycznie i tanio, a potworne kreacje aktorów to zapewne efekt tego że mamoru dopiero uczy się zarządzać aktorami.jednak swoje myślę że osiągnoł bo zostal zauważony na europejskim rynku filmowym. gdyby zrobił anime nie miał by tak dobrego przyjęcia w "wyższych sferach filmowych".

na koniec wspomnę że miejsce w którym w filmie gra wejście do pomieszczęń z grą, jest dolną fasadą znanego budynku na warszawskiej tamce, uwielbiam tam pić piwko i czuję się dumny z faktu że mamoru też się to miejsce spodobało i dołączył je do swojego filmu :lol:

_________________
"People have many ways of thinking, even if u make a mistake, if u realize it was a mistake it's always possible to fix it! The wisdom must be realized for oneself."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits