Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 13:17
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Raul napisał/a:
Radagajs - od tego masz recenzje w gazecie.


W "Kawaii"? Wiem , kto tam recenzuje , i szczerze mówiąc kierowanie się recenzjami tychże osób nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Raul napisał/a:
A jesli to jest twoja ulubiona manga to kupujesz pierwszy tom i wiesz jakie jest tlumaczenie. Nagle sie cudowne lub badziewne zrobic nie powinno.


Jak widać na przykładzie :
a) Ranmy
b) Czarodziejki z Księżyca

są wyjątki od reguły.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 13:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Fakt. Pozatym skoro np. w Kawajcu mogli miec fotosy (skany) jednej ze stron tomiku (były to chyba 2 wersje tej samej strony, polska i oryginalna), to każde inne wydawnictwo może zrobić podobnie. Pozatym (Wiem że nie powienienem tego mówic komus tak oblatanemu w forach, ale sam się prosisz.) możesz po prostu zajrzeć na forum Kasumi czy którekolwiek inne.
Może ludzie nie będa sobie zadawali trudu i skanowali stronic specjalnie dla ciebie, ale przecież nie będą ci kłamać ze druk "się wylewa" albo nie, prawda?
Starczy zajrzec do juz istniejącej dyskusji, lub zacząc własną. (Od tego chyba są fora?).

Pozatym np. niemieckie wydawnictwa mangowe mają na stronach możliwość podejżenia "sampli". To chyba dobry pomysł i dla naszych wydawców?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 14:20
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
IggI napisał/a:
Pozatym np. niemieckie wydawnictwa mangowe mają na stronach możliwość podejżenia "sampli". To chyba dobry pomysł i dla naszych wydawców?

Dalem darmowy sample z Ai no Kusabi. Z Cutlassem zupelnie zapomnialem o tym. Ale pomysl jest dobry. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 16:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
IggI napisał/a:
Cytat:
a klient- chce zobaczyć co jest w środku

Wydaje mi się że strona internetowa wydawnictwa/tytułu zawiera (lub tez przynajmniej powinna zawierać) wszelkie informacje dla czytelników. Zdjęcie okładki i choćby tytuły.


Iggi- ale mając zaledwie np 60% danych na temat tytułu i informacje ze stron albo recenzje- to nie wszystko- sam kupujący musi to ocenic pod wieloma względami

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 16:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ale wystarczy odpakować jeden egzemplarz - nie wszystkie; inni ludzie, którzy będą chcieli go przejrzeć będą uniemożliwiali czytanie innym.
co do mang mozna o wszystkich przeczytać na necie - a jakość druku ocenić po kilku sekundach przeglądania. zresztą tylko w Empiku można je swobodnie czytać - w Centrum czy Świecie Komiksu nie da rady. co do kupowania kota w worku - ile osób zamawia u wydawcy? całkiem sporo, szczególnie kiedy stosuje on takie bonusy jak JPF.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 17:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Raul napisał/a:
Dalem darmowy sample z Ai no Kusabi. Z Cutlassem zupelnie zapomnialem o tym. Ale pomysl jest dobry. Smile


Pewnie że jest dobry. Pamiętaj następnym razem. Twisted Evil
Najlepiej dla porównania dać wersję oryginalną (skan)i skan tłumaczenia.
Tak 3mać! Twisted Evil

Co do Centrum czy Świata Komiksu, tam mozna podejść, wziąść do łapek, przewertować i tyle. Tak powinno być wszędzie. Możliwość czytania bez kupowania prosze zostawić bibliotekom.
Ale z drugiej strony kto widział bibliotekę mangową w Polsce? Przecież nawet zwykłe biblioteki mają problemy ze zdobyciem środków na pokrycie kosztów powiększania księgozbioru o najnowsze wydawnictwa. (Jeśli ktoś bywa w kinie widział już pewnie reklamówkę akcji która ma temu przciwdziałać. Smoleń-bibliotekarz rządzi! Twisted Evil )

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 18:37
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

nika napisał/a:
zresztą tylko w Empiku można je swobodnie czytać - w Centrum czy Świecie Komiksu nie da rady.


Co to jest Centrum? Mowa o Komikslandii? Jeśli tak , to nie masz racji.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2004 - 18:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Centrum Komiksu -sklep w Al. Niepodległości, nie byłem tam od wakacji ale kiedy byłem w wakacje dawało sie przeczytać cały 1603 i nikt nie zwrócił mi nawet uwagi sprzedawca zbyt był zajęty tłuczeniem potworków w Diablo ;>

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2004 - 08:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
IggI napisał/a:
Przecież nawet zwykłe biblioteki mają problemy ze zdobyciem środków na pokrycie kosztów powiększania księgozbioru o najnowsze wydawnictwa. (Jeśli ktoś bywa w kinie widział już pewnie reklamówkę akcji która ma temu przciwdziałać. Smoleń-bibliotekarz rządzi! Twisted Evil )


popiszę się sawoim zawodem a co tam niech ludzie wiedzą co ich czeka w przyszłości:

Tylko, że każde wydawnictwo (mowa o książkach) ma obowiązek przesyłania egzemplarza obowiązkowego do biblioteki- niestety ten proceder stosuje jeszcze tylko kikla wydawnictw- a my na tym cierpimy...

Osobiście sprawa testera (nazwijmy to tak) byłaby dobrym rozwiązaniem, a reszta może być nawet w stanie lewitacji.
Mi np wiadomości z netu a propo mangi nie wystarczają- ja muszę (!) sama to oblukać i koniec

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2004 - 09:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
W szkole ostatnio wysza propozycja zeby zarekwirowane na lekcji komiksy zabierać na stae i dolaczać do tzw. "dzialu otwartego" w bibliotece. Tam sa min. najnowsze Prachetty

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2004 - 10:46
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Jak mozna zabierac komus jego wlasnosc?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2004 - 12:02
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Napisalem ale nie wytumaczylem co oznacza termin: "księgozbiór otwarty".
Książka/komiks zostaje podpisana imieniem i nazwiskiem waściciela i jest mu po 2 tygodniach zwracana. W ten sposób nie lamiemy prawa , a uczniowie mają nauczkę żeby nie czytać na lekcjach niczego poza "oficjalnym materialem dydaktycznym".
Komiksami i ich dalekowschodnimi wersjami opiekuje sie z zasady: Kolo Przyjaciól Kultury Japońskiej dzialające na zasadzie dodatkowego kola zainteresowan. Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 11:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
czegos takiego nie ma prawa byc- zabierasz na lekcji i albo każesz schować albo oddajesz po lekcji delikwentowi

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 12:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

on nie ma prawa czytac na lekcji, prawda? a poza tym dlaczego zwracać po lekcji a nie np. pod koniec roku szkolnego?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 13:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Pomysł z okresowym dołączaniem zarekwirowanych komiksów do zbiorów szkolnej biblioteki jest dobry, ale mało produktywny. Mianowicie dowiedziawszy się o takowym sposobie walki z zapoznawaniem się ze wschodnią kulturą, wielu uczniów z pewnością zaniecha tego procederu. Jeśli natomiast młodzi ludzie zechcą dobrowolnie wesprzeć bibliotekę, to być może posuniemy się o krok naprzód. Jak miałoby to wyglądać? Otóż uczeń przybywa do biblioteki z chęcią wypożyczenia interesującej go mangi i zostawia w zamian własną - którą z kolei wypożyczyć może ktoś inny. Spowoduje to co prawda trochę zamieszania, ale według mnie gra jest warta świeczki. Na razie to tylko optymistyczne mżonki, ale może kiedyś...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits