Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
dehiraOffline
Temat postu: Inne ksiaĹĽki  PostWysłany: 06-12-2002 - 13:50
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
A tutaj napisze cos o książce "Gra Endera" Orsona scotta carda, która też nalezy do moich ulubionych. SF, ale raczej miękkie. Nie mozna się tak przynajmniej zanudzać opisami technologii, bo nie o to tam chodzi. Fascynujacy obraz innego swiata, strorzonego w konkretnym celu, na którym zapanowała swoista kultura, reguły, prawa...świat zaczął żyć. A w nim żyły dzieci, ale te dzieci sa dośc przerazajace. Książka porusza strasznie dużo ciekawych wątków, z czego np spodobało mi się powstanie świadomosci Ansibla, komputera o natychmiastowej transmisji danych. Opowieść ansibla o tym, jak uswiadomiła sobie, ze istnieje, wywołuje ciarki^^ ("a sieć jest taka ogromna" jak powiedziała pewna mała pani major^^)
Moim zdaniem ta ksiazka to prawdziwy miód. Kontynuacje z Enderem w roli głównej już mi się tak nie podobają, ale w serii z Groszkiem w roli głównej znów się zaczyna fajnie dziać. Czy ktos to czytał?^^
czemu te ksiazki sÄ… takie drogie!!!!!!!!!!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2002 - 13:58
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Inna fajna ksiazka to ...wiedzmin sapkowskiego. Piszę o tym teraz, bo zobaczyłam w empiku nowe, cudne wydanie, biały papier, sztywne okładki i ładne graficznie, grzbiety tomów ułozone obok siebie tworzą tytuł i podpis autora. Tylko ten miód kosztuje ok.260 zetów!!!!!!
paranoja!
wczesniej narzekałam na obrzydliwa reklamę na okładce "polityka poleca dobrą lekturę" to teraz przynajmniej znienił mi się repertuar narzekań! Wink
Ale sma historia jest świetna, i kiedy się pojawiła, to moją pierwsza myślą było: nareszcie! takie ładne fantasy w lit polskiej nie pojawia się zbyt często^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2002 - 22:11
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
MĂłwie Wam, ludzie to gatunek zdegenerowany!
zniknęły juz wszystkie luksusowe wydania wiedźmina......

A poznański empik wzbogacił sie o dodatkowy regał na fantastyke, co mnie baaardzo cieszy^^ Czy w Rzeszowie pojawi się kiedyś cos w stylu empiku, do którego mozna sobie przyjść, poczytac w spokoju książki, a potem ich nie kupic???

ale miałam tu pisac o książkach, więc o czym by tu teraz klepać.......
hm, moze o tormencie!
Była kiedyś taka dośc fajna gra komputerowa, zresztą grało mi sie w to przez pewien czas bardzo miło, o tytule "TORMENT"
I jak to zwykle w swiecie bywa, doczekała się wydania książkowego, w dwóch tomach: "torment - udręka", oraz "strony bólu"
Zbyt wysokich lotów to to nie jest, jak to zwykle bywa wg mnie jesli chodzi o książki na podstawie gry, niemniej jednak system planetscape jest na tyle ciekawy, ze broni sie przed zbytnią krytyka. Nie ma w niej nic przesłodzonego, brudny i specyficzny swiat, który mi sie strasznie spodobał. "Strony bólu" mają wiele lepszą fabułę, bohaterowie są nieco wyraźniej zarysowani, no i wreszcie jest tam jakaś fajna historia!
Po przeczytaniu ostatniej strony miałam ochote na wiecej, a więc to sukces (ale z drugiej strony mój gust jest wypaczony). Niestety, na razie cisza i nic więcej sie nie pojawia. Szkoda.......
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 02:35
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Co do Planescape to grałem w tą gre i przeszedłem, ksiązki nie czytałem bo nie miałem skąd załatwić.

Co do świata przedstawionego to podobał mi się ze wzgladu na jego odmiane, tam nic nie było piękne, wszystko było czarne albo szare.

Czy strony bólu opisują te same przygody co w grze? bo ksiązki na podstawie gry nie chce czytać ze wzglądu na to że znam zakończenie i nie miałbym już takiej radości z czytania.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 16:16
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Nie, strony bólu znacznie rozszerzają fabułe. Tzn główny bohater się nie zmienił, pojawiają sie jeszcze inne postacie (nawet te trzeciorzędne), ale historia jest już inna. To nie jest przeniesienie gry na papier. Pewnie dlatego było fajne^^

Jaki domysł w całym systemie spodobał Ci sie naj? Bo ja uważam, ze sposób poruszania się miedzy planami i wysypisko smieci były powalające.

Aha, w "stronach bólu" mozna się dowiedzieć o wiele wiecej o kulcie Pani bólu oraz znacznie więcej o kulturze w tym systemie (system społeczny, czym sie ludzie kierują, trupiarnie i kapłani^^)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 16:45
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Tu mam małe pole do popisu poniewaz nie zagłębiałem się w ten świat.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 17:26
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
hi hi, o ile sie nie myle, planescape to też normaly system rpg, wg którego mozna grać z kartką papieru w łapce^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 17:55
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
tak mozna ale trudno dostać materiały na temat tego świata u nas, i łatwo sie pogubić można z tymi płaszczyznami.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 21:20
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Na pewno ten system widziałam, ale nie potrafie powiedziec, czy to było na pewno po polsku. W każdym razie pamietam, ze rozumiałam ;P
Niech zyja wszelkie kluby fantastyki, które obierają sobie za punkt honoru posiadać choc jeden egzemplarz "klubowy" podreczników!
Na ich cześć: Yupiiiii!!!!!!!
Ale nie grałam, więc nie wiem, czy poruszanie się miedzy tymi płaszczyznami rzeczywiscie sprawia kłopoty^^
W kazdym razie wydaje mi sie, ze klimat takiej gry byłby baardzo mroczny.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2002 - 23:34
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
co do klimatu to nie tylke mroczny co dołujący trzeba by mieć naprawdę zły dzień by się w czuć w ten świat Smile

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2002 - 14:16
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Myslę, ze do mnie przemówiłby bardziej niż np cyberpunk, a nawet niż zew cthulhu. Pierwszy jest zbyt agresywny a drugi zbyt dziwny. A planescape tylko mrrrrroooooczny Laughing Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-12-2002 - 10:45
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
chyba czas zając się inną książka. Teraz moze o ..."Jednym zaklęciem" (Laurence Watt-Evans). Jesli ktos lubi magów, to mozna się nabawic niezłego spojrzenia na proces pozyskiwania zakleć^^. Fabuła całkiem przyzwoita, choc nalezy się nie zrażać początkiem, później nie można się od tego oderwać. A poza tym czytając to nieżle sie ośmiałam! Genialne, tylko szkoda, ze wznowienie wyszło na w takiej koszmarnej jakosci, wydanie pierwsze miało bielutki papier i twarde okładki. Wyszła jeszcze jedna książka której akcja tez podobno dzieje sie w tamtym swiecie, ale nie czytałam...
A jesli chodzi o treść, to kniga ta opowiada o młodym magu (a raczej adepcie), który został z litości przyjety na ucznia przez pewnego starego, wioskowego maga, i który został osierocony przez swego nauczycieka zaraz po tym, jak zdołał się nauczyć jednego czaru: wskrzeszania ognia na palnym materiale przy udziale siarki. Niedługo potem bohater musi opuscic wioske i wyruszac w swiat, ale jego priorytetem jest nauczenie sie jakis zaklec, bo bez nich jego zycie jest wyjatkowo skomplikowane. I tak zaczyna się historia^^
Jak dla mnie jest to jedna z najfajniejszych ksiÄ…ĹĽek fantasy^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-12-2002 - 00:15
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Inna really fajna ksiÄ…ĹĽka to: "Neuromancer" Gibsona.
Na jej podstawie powstał swiat cyberpunka. Gibson w ogóle ma kilka fajnych książek własnie w takim temacie. Podoba mi się w nim zagadnienie komputeryzacji i cyborgizacji ludzi, a mianowicie, czy "ludzkość" mozna określić procentowo zastąpieniem ciała organicznego przed implanty i wszczepy? I od jakiego procentu mozna mówić, ze to jeszcze jest człowiek a od jakiego już nie? Co to własciwie cyborg? Ekhem, nie, nie czytałam tego pobieznie, tylko skupiam się w tej chwili na jednym aspekcie ;D
Tematyke mozna spokojnie połączyc np z "planetą zła" (niestety autor uciekł mi z głowy), a nawet ze starym dobrze nam znanym GITSem. Świat z pewnoscią specyficzni, zycie niewiele warte, medycyna i cybernetyka potrafia działąć cuda, ale za pieniadze, na które stać bardzo nielicznych, świat slumsów i narkotyków, ale wciaga na całego.

W RPG nie potrafiłam grać. Okazało się, ze wymaga od gracza sporej dozy agresywnych zachowań Confused (oczywiscie słownych - jako bohater gry) ale to nie zmienia faktu, ze uważam to za ciekawy system.

Czytał lub grał w to ktos?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2003 - 13:20
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Deh ma urlop to moĹĽe ja cos tutaj napisze Wink

Ostatnio czytam fajną książkę "Sekretne wyznanie Rustina Parra" osoby które oglądały lub grały Blair Witch będą wiedziały kim był ten pan Very Happy

Książka fajna chodź czasem idzie sie zgubić gdyż troche chaotycznie czas ksiązki jest pokazany, raz teraźniejszość raz, przeszłość czasami trudno sie połapać kiedy, co, jak jest, ale ogółem książka warta polecenia jeżeli ktoś lubi takie schizo jak Blair Twisted Evil

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2003 - 11:50
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
deh ma urlop, ale deh czuwa^^
KONTROLA!
hje hje, pisz jak najwiecej, Magnusik^^ W Blair wprawdzie nie grałam, ale film ogladało mi się całkiem fajnie (bo było juz bardzo póxno, ciemno i puste kino O0O) I mimo to ani odrobine nie kojarze kim jest ten pan. Moze mała podpowiedź???? (dehira ma juz skleroze, nie te lata, młodziaczki:P)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits