Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
michioOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 10:29
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 13-04-2002



Status: Offline
IggI napisał/a:
Pytanie: czy komuś z Szanownych Forumowiczów udało się położyć łapki na "Ciemnych Materiach "?


Bardzo fajne.
Autor jest ateista i bardzo nie lubi Narni (Narnii?).

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 13:07
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
dehira napisał/a:
"Wampir Vittorio" Anne Rice nie dorósł poprzednim tomom do pięt. Ale to było melodramatyczne i głupie!!!!!!! ;_;
Ja chce wiecej Lestata i spółki, a tu autorka zrobiła z wampirów satanistów!


We mnie kolezanka wpycha Rice, wileka i zagorzala fanka wampirow (ostatnio takich duzo) ale nie powiem, calkiem fajne, przyjemnie sie czyta. Na razie przeczytalam Wywiad i Lestata, dalej mi chyba wcisnie Krolowa Potepionych i Armanda. Wkurza mnie tylko, ze ona tak podobnie to jakos pisze.... W Wywiadzie narratorem jest Louis, a Lestat jest od neigo totalnie inny. No ale juz w Wampirze Lestacie Lestat jest jak Louis - jednakowy sposob prowadzenia narracji. Wkurzajace! I jeszcze Gabriela Klaudia - jejku, ale one sa podobne do siebie XD

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 00:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
uhum, im dalej tym gorzej, coraz wiecej schematĂłw zostaje powielonych - i tak sie sprzeda, ehhh
no i wyszła jakaś nowa książka z cyklu, widziałam pare dni temu w empiku......

co to tego, ze Lestat jest jak Luois - tu sie nie zgadzam, owszem, osoba narratora się zmienia, ale Louis to taki poważny wampir (przez wszytskie częsci).
Tylko że przedstawił Lestata jako niemal demona, co mocno kłóci się z późniejszą wizją przedstawianą dalej w cyklu (no bo nexte częsci opowiadane sa juz z punktu widzenia Lestata, wiec - hehe)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 10:13
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Tak jakoś mnie tknęło, żeby tu coś skrobnąć o Urszulce, ale przjrzałem temat i muszę polemizować.
Dawno, dawno temu - na drugiej stronie tematu Pojawia się CZarnoksiężnik z Archipelagu i cykl Ziemiomorez. O tyle o ile zgodzę się, ze Tehanu to kicha jakich mało to jednak Grobowce Atuanu oraz Najdalszy Brzeg (tomy 2 i 3) Są bardzo dobre. Moze nie tak dobre jak tom pierwszy ale wciąż bardzo dobre. Swiadczyy o tym chociażby fakt, ze pamiętam o czym są itd,a obecnie nawet nie pamiętam połowy tytułów, któe czytaem - nie mówiąc już o treści.
Jednak Urszulka to nie tylko Ziemiomorze, ale przede wszystkim science-ficton. Jednka nie to Marne sf, którego jest na pęczki, ale SF duzymi literami. Na razie poznaję dopiero jej tytuły, ale "Lewa ręka ciemności" mnie zachwyciła. To nie ejst dobra książka to jest książka wspaniała. O czym zapytacie?
Wyobraźcie sobie świat... Bradzo zimny świat... tak zimny, że został nazwany zimą. A teraz wyobraźcie sobie dwa pństwa. Monarchię i państwo komunistyczne. Poziom cywilizacji jest niższy niz obecnie na ziemii. A teraz pomyślcie, że mieszkańcy to hermafrodyci, którzy mają czasami okresy płodności, a tak są całkowicie aseksualni. I na koniec... Na Zimę przybywa przedstawiciel Ligi Wszystkich Światów, której poziom techniczny daleko wyprzedza obecną Ziemię. No i toczy się akcja - przyjaźń, państwo, psychologia - wspaniała ksiażka i moja niskich lotów recenzja. Siliłem się na ładne brzmienie,a le chyba nie wyszło. Jednakoż gorąco polecam ^_^

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 16:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
a tu mnie dawno nie bylo ^^. bo niewiele czytalem ostatnio Sad ale w koncu znalazlem czas i ksiazke odpowiednia. Kod Leonarda Da Vinci sie zwala. uwielbiam ksiazki w ktorych sa zagadki. a tu cala ksiazka jest jedna wielka zagadka. rozwiazanie jednej prowadzi do nastepnej. a wszystko kreci sie wokol poszukiwan Graala. wiecej nie powiem Razz a ksiazka napisana przyjemnym jezykiem, czyta sie latwo i szybko. za szybko Sad ksiazka skonczyla mi sie w 3 dni. jak sie przyssalem tak nie puscilem. szybkie czytanie ma jednak swoje wady. cale szczescie kolega skonczyl czytac tom Mrocznej Wiezy Kinga i mi pozyczyl. od razu zabralem sie do czytania. jak przeczytam to napisze.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2004 - 23:42
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Kod Leonarda - clakiem dobry... Fajniutkie czytadełko... ale niestety niewiel więcej. I sporo bzdur - tak przynajmniej twierdzi moj specjlaista ^_^... ale polecam gorąco Smile

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
panKracyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-10-2004 - 14:42
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 04-10-2004



Status: Offline
cos z rodzimej literatury- "maska" pana lema. niesamowita rzecz. jestesmy swiadkami powstania czegos/kogos, kto/co jest glownym bohaterem. przerazajace jest to, ze sam nie wie czym jest, kto go stworzyl i w jakim celu...powoli odkrywa swoja nature. oczywiscie jak na lema przystalo pisze bardzo wciagajaco, klimat niesamowity, momentami ciezki i przerazajacy, az przytlacza.
a teraz moze troche bardziej w kierunku sf, ale trudno. polecam
syreny z tytana kurta voneguta, nie nalezy sie sugerowac gatunkiem w jakim zazwyczaj siedzi, bo ta pozycja mocno odbiega od jego innych dokonan. nic wiecej nie powiem, nalezy sprawdzic osobiscie

_________________
...nie ma jak pompa...wg maryli rodowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PradawnaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2004 - 18:35
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 15-10-2004

Skąd: dolina cieni

Status: Offline
Ja od dawna jestem zagorzałą fanką książek ze świata Forgotten Realms.Najbardziej z tej serii przypadła mi do gustu Dylogia Shandrill.Jest to dwutomowa powieść fantazy.Pierwszy tom nosi tytuł Magiczny Ogień.Słowa przynoszące na myśl magię i smoki.Niewyobrażalną energię.Magiczną energię, której prosta dziewczyna z tawerny nie jest w stanie kontrolować.Shandril z Highmoon, osierocona dziewczynka jest znudzona.Rozwiązanie:uciec w poszukiwaniu przygody.
Shandril jeszcze nie wie, że jej nieprzemyślana decyzja zaprowadzi ją do groty najbardziej przerażającego stwora w Krainach...Jedyna magia na tyle silna by pokonać niewypowiedziane zło otaczające drakolicza musi-dzięki Wielkiemy Magowi Elminsterowi-być ukierunkowana przez jej ciało...Cały ciężar ratowania Krain spadnie na jej szczupłe ramiona.Shandril z highmoon z pewnością znajdzie pzrygodę...i miłość, i śmierć, i przerażenie.

Drógą godną uwagi serią Forgotten Realms jest Saga Cormyru.Jest to opowieść o królestwie zwanym Cormyr, istniejącym ponad tysiąc lat.Jednak pewien prorok imieniem Alaundo dawno temu głosił przepowiednię:Siedem plag mających spaść na Cormyr-pięć dawno minionych, jedna dnia obecnego, jedna bliska nadejścia-otworzy drzwi, których nie zdoła zamknąć człowiek.Wyjdą z nich armie umarłych i zastępy demonów, stworzonych z samych siebie, by zamienić Cormyr w ruinę, jeśli ci, którzy dawno umarli, nie staną przeciw nim.
Jak długo przetrwa królestwo?

_________________
Jak na smoka przystało jestem dumna z siebie.Wywyższam się ponad innych i gardze słabymi.Jak to my smoki mówimy tylko smok smoku równy.Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o mojej egoistycznej natórze to nie krępuj się Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
fumikoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2004 - 22:09
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 01-11-2004



Status: Offline
szukam czegos ciekawego z zakresu magii i miecza... pomozcie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2004 - 09:28
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 21-06-2004

Skąd: Wronki

Status: Offline
hmm sprĂłbuj ,,Swiat czarownic"Andre Norton.Hmm podobno wiedĹşmin teĹź jest z tego zakresu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
fumikoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2004 - 10:18
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 01-11-2004



Status: Offline
Wiedzmina mam juz przeczytanego kilkakrotnie Smile , ale "Swiat czarownic" chetnie przeczytam, "Czarodziej ze Swiata Czarownic" byl w porzadku... dzieki

_________________
Suddenly I know I'm not sleeping
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
fumikoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2004 - 10:20
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 01-11-2004



Status: Offline
Saga Cormyru.... hmmm zapowiada sie niezle, kto to wydal?

_________________
Suddenly I know I'm not sleeping
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2004 - 11:13
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Ostatnio czytane: Andrzej Pilipiuk - Zagadka Kuby Rozpruwacza. Wedrowycz rzadzi!! Bez dwoch zdan!! Very Happy Kupilem sobie najnowsza ksiazke z przygodami egzorcysty-amatora bimbrownika-zawodowca i jak zwykle okazala sie swietna. Humor to co prawda specyficzny, ale dla mnie jak najbardzije odpowiedni Very Happy Ksiazka dobra na deszczowe dni, kiedy nic sie nie chce. Genialnie poprawia humor. A styl pisania Pilipiuka sprawia ze ksiazke po prostu sie pochlania niemal za jednym zamachem. Szkoda tylko ze tak szybko sie konczy.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-11-2004 - 17:53
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
mouuuuuuu! obiecuję sobie od miesięcy, że kupię wędrowycza i na razie nic z tego nie wyszło. A słyszałam już tyle pozytywnych opini....
hyhy, czy jest tu ktoś zajmujący się alchemią? bo mam tu troche ołowiu.... XD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-11-2004 - 20:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
ja sobie obiecywalem i w koncu kupilem. ale bym sobie jeszcze "Ksiezniczke" Pilipiuka przeczytal ale forsy juz nie ma, a nikt z moich znajomych takowej ksiazki nie posiada, a przynajmniej mi sie o tym nie chwalil.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits