Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
MikeOffline
Temat postu: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 15:22
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Iggi, nie zgadzam sie z tym freakiem. Dla mnie "freak" to "swirus". Ja bym dla "dziwolaga" uzyl slowa "weirdo".

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 15:55
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Widoczne jest że pierwsza część artykułu jest pisana pod publiczkę, nic nie wyjasnione, lekko niedomówione i z pseudo obraźliwymi podtekstami, a wszystko po to żeby kupić gazetkę i stwierdzić ze to nic strasznego.
Oczywiście widać że osoba pisząca nie ma raczej długiego stażu w pracy dziennikarza, bo jak dla mnie to strasznie szablonowy tekst z oklepanymi formułkami i niewiele wie o temacie o którym pisze, jednak nie przedstawia nikogo w zlym świetle.
Jedyny poważny zarzut jaki mogę zrobić to że autorka nie określiła widocznego podziału między fanem a "frikiem" Rolling Eyes

_________________


- Nawet obcym naleĹĽy siÄ™ godny pochĂłwek...
- To nie sÄ… obcy i zostanÄ… tak jak leĹĽÄ…

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 15:56
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 18-10-2003



Status: Offline
uzycie slowa "swir" przez Pania redaktor (tudziez innych epitetow) jak mozna przeczytac z artykulu nie jest wcale uzyte jako wyrazenie "pieszczotliwe" a wrecz przeciwnie - mowi o ludziach z sarkazmem traktuje jako gorszych - i jest najzwyczajniej w swiecie nietolerancyjna... A to ze wymienia z imienia i nazwiska pewne osoby to nie swiadczy o tym ze te osoby istnieja bo przeciez na potrzeby artykulu duzo rzeczy mozna wymyslic (chociaz nie twierdze tez ze takich osob nie ma ;P)

moze nie smiertelnie urazony ale tak jak mowilem sa pewne granice i powinno sie na nie uwazac - a jesli juz zabrala sie za osadzanie Mangowcow i Fantastow to mogla chociaz nauczyc sie czegos wiecej o Nas...

Cytat:
autorka nie określiła widocznego podziału między fanem a "frikiem"

przez co mozna zarzucic ze uwaza kazdego kto sie czyms glebiej interesuje za świra Razz
Pytanie tylko czym "interesuje" sie "Pani Redaktor" Razz

p.s.
rycerze barbarzynca ?? Razz przeciez to jest nielogiczne xD od razu widac ze Pani Redaktor "orientuje sie w temacie" Razz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 16:03
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Alez bynajmniej. Rycerz to funkcja, barbarzynca to mentalnosc. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 16:18
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Cytat:
na potrzeby artykulu duzo rzeczy mozna wymyslic

Zdaje mi się że juz na jakimś konwencie widziałam Grzybka, ale może mi sie zdawało...

Cytat:
przez co mozna zarzucic ze uwaza kazdego kto sie czyms glebiej interesuje za świra

Owszem, osoby szukające pożywki na zranioną dume łatwo mogą sie czegoś takiego dopatrzyć Rolling Eyes Przypomne tylko ze zdarzały sie juz jednoznaczne artykuły na temat m&a, czepianie sie tego to bzdura.

_________________


- Nawet obcym naleĹĽy siÄ™ godny pochĂłwek...
- To nie sÄ… obcy i zostanÄ… tak jak leĹĽÄ…

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2005 - 16:42
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 24-07-2005

Sk±d: StÄ…d

Status: Offline
Eee tam ozon pewno niedlugo pozyje...
Tekst przeczytalem
I choc tez nie lubie osob ktore za bardzo swiruja na punkcie anime i mangi to trudno to ich wybor. jezeli facet lubi przebierac sie w ciuchy sailor moon no coz... nikogo nie mozna leczyc na sile Razz ...jezeli jeszcze robi to tylko na konwenty zeby sie posmiac...to moze sie do niego odezwe ale w innym wypadku dopoki se nie daruje wara od moich przyszlych dzieci Wink Rolling Eyes

skolei nie mam nic przeciwko takim fankom XD http://abma.x-maru.org/images/cosplay?p=1
Jak asuka w mundurku i pani z zoltymi rogami Razz

Ja mam wrazenie ze jak zwykle wszystko wrzucilo sie do jednego worka z napisem ..."Swiry uciekajace od "rzeczywistosci" przez ludzi biegajacych z przyszlowiowym krzyzykiem za wszystkim co sie rusza... Rolling Eyes Wink

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?


Ostatnio zmieniony przez Arctic dnia 16-08-2005 - 17:30, w cało¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2005 - 16:53
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 24-07-2005

Sk±d: StÄ…d

Status: Offline
Proponuje calosc sporwadzic to prostej frazy ...
" Olac cieplo i z pianka na dwa place"

edit

bo co chcecie jej zrobic pisanie do ozonu moze odniesc przeciwny skutek niz chcecie babka pomysli ze ostatni artykul dal duzy odzew taki czy inny ale dal tego chce gazeta ktora umiera wiec bedzie mozeliwie pisac wiecej takich szmatlawych artukulow. Rolling Eyes a zreszta jak chcecie Wink

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?


Ostatnio zmieniony przez Arctic dnia 16-08-2005 - 17:36, w cało¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 17:00
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Ta kobieta pisząc ten artykuł opiera się na polskich stereotypach. Denerwuje mnie coś takiego, bo 90% społeczeństwa myśli podobnie, a artykuły w gazetach potwierdzają tą teze. Póxniej napiszą to, to i to jest be, ludzie którzy się tym interesują to świry itd. Pamiętam jak moja matka zareagowała jak pierwszy raz na konwent M&A chciałem pojechać. Dzwoniła do organizatorów, do rady miasta, czy mają pozwolenie etc. (albo gdzies tam) upewniając się czy to przypadkiem sekta nie jest (odłam harykriszna albo czegoś tam). Wszystko co nie jest aż tak bardzo poularne w naszym kraju jest zaraz podejrzane.
Kumpel dawno temu spytał:
- masz coĹ› nowego
- wiesz stary ostanio ściągłem japońskie techno i dance, mówie Ci jest zajebiste
- to tam spiewają !? po jakiemu to, po chińsku
- <współczucie> Jaki chiński - japoński, tak śpiewają i to całkiem nieźle. Gdybyś posłuchał Ayumi Hamasaki to napewno by Ci się spodobało
- A... Hama co !?
Na drugi dzień drugi kumpel:
- słyszałem że ty ostanio słuchasz jakąś wietnamską muzyczke
- japońską leszczu i nie jakąs tam tylko techno i dance
- a po jakiemu tam śpiewają <tu seria dziwnych chrząknięć>
- wiesz - nadawłbyś się
Mam kumpla, trenuje judo pojechał niedawno na turniej do Japoni, później wychowawczyni spytała się jak było, no i podczas jego "sprawozdania" najbardziej inteligentna część klasy co słowa wciskała mu tam różne epitety (uwagi wiadomo od ciangciągów a na ryzu i sushi skończywszy), ale jak pokazał zegarek który tam sobie kupił to zazdroś tak im dupe ścisła że nie odezwali się do samego końca Very Happy

Do czego zmieżam D ma racje, ponieważ możemy sobie pozwolić na ignorowanie jakies tam grupki "nawiedzonych", ale jak wkracza to w świat masmediów to już nie to samo co "lanie ciepłym moczem" na opinie paru nawiedzonych bab ze wsi. Dlatego powinno być sprostowanie tego artykułu w najnowszym numerze. A przypadki gdzie nie zostało to stłumione w zalążku można wymieniać, a wymieniać.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2005 - 17:38
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Ciekawe czemu nie ma tu tematu "czasopismo Focus" , bo tam też jakiś czas temu był artykuł o m&a (całkiem, całkiem jak na mój gust) i jakiś nadwrażliwy fan móglby się postarać, żeby znaleźć kilka błędów autora, które go urażą Rolling Eyes
Myślę że czas dać sobie spokój z tym użalaniem sie na to jakimi jesteśmy biednymi fanami m&a, którymi wszyscy pomiatają. Osobiście spotkałam się z kilkoma artykuami na temat m&a i chyba tylko jedenmoże dwa były negatywne...więc nie przesadzajmy z tą nagonką ok? Rolling Eyes

_________________


- Nawet obcym naleĹĽy siÄ™ godny pochĂłwek...
- To nie sÄ… obcy i zostanÄ… tak jak leĹĽÄ…

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2005 - 17:49
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
też sądze że ludzi żyją dalej tematem że my jesteśmy "ci źli i nikt nas nie rozumie"... czytając cały artykuł mozna tylko zauważyć że więcej mają zarzutów do zagranicznych "frików" niz do polskich więc jest to jakiś "komplement"... więc panie i panowie tak jak iola piszę dajcie spokój i jak wam OZON nie pasi to kupie sobie coś innego a jak was drażnią tego typu artykuły to po co czytacie??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2005 - 19:03
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 24-07-2005

Sk±d: StÄ…d

Status: Offline
Czytajac caly artykul mozna stwierdzic ze D,yasiu inni mogli sie poczuc dotknieci bo...
Jezeli piszesz cos w stylu polskie srodowisko mangi i anime ble ble chlopak o ksywie ma 26 lat i chce zostac rycerzem i uratowac ksiazniczke a pozniej w tym samym artykule dajesz opinie psychologa o uciekaniu od rzeczywistosci jakie to niebezpieczne i o tym ze w japoni zrobili se z dzielnice "miasto manga" w ktorym ludzie paraduja przebrani za postacie z anime...to takie mogl ktos odniesc wrazenie ze ktos im cos daje do zrozumienia.
Za sam zart ze chcesz zostac rycerzem i ratowac ksiazniczke ktos moze na ciebie dziwnie spojrzec ...jezeli tego sie niepodkresli ze ironizowales,psycholog--> aha czyli ci ludzie maja problem..

Babka mogla bardziej dac do zrozumienia ze ta dzielnica to dzielnica ze sklepami a w przebraniach chodza glownie aktorzy...wtedy juz widzi sie to jako chwyt marketingowy...niepowinna tworzyc nowej subkultury z tego...mogla tez powiedziec ze srodowisko gdzies tam spotkalo sie z dziwnymi zachowaniami ale w polsce ...
Wtedy przekaz bylby jasny i niebyloby watpliwosci
Mi to ten artykul wisi przeczytalem go bo chcialem wiedziec o co wam chodzi Razz
A podobne artykuly probowaly tworzyc subkulture "blokersow" i zrobic z nich cpunow i huliganow...
A teksty starszych pokolen typu mam wojne z blokersami to juz bylo przegiecie teraz autorka napisala sobie o subkultrze frikow i zrobila z nich klaunow i dorosle przedszkolaki .
-A ty kim jestes ?
-rycezem
-I cio ratujesz swoja ksiezulke a budzi budzi ... Razz

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2005 - 19:15
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Za sam zart ze chcesz zostac rycerzem i ratowac ksiazniczke ktos moze na ciebie dziwnie spojrzec


a niech sobie patrzy...

poprostu trzeba skończyć z użalaniem sie że jestesmy prześladowani tylko to olać i nie zwracać na to uwagi... no chyba że ktos chce się pokazać...
myśli innych się nie zmieni jaki oni naszych nie zmienią... proste - nie będziemy im wchodzic w drogę to i oni nam nie wejdą bo po co...

nie będziemy zwracać na to uwagę to sami odpuszczą... a tekst nie jest napisany obraźliwie

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 21:07
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Mike napisał/a:
"freak" to "swirus". Ja bym dla "dziwolaga" uzyl slowa "weirdo".

Racja. "Ełłałe Humanum Eszt" jak powiedział pewine pijany Gall Wink

Arctic napisał/a:
Proponuje calosc sporwadzic to prostej frazy ...
" Olac cieplo i z pianka na dwa place"

Na 3 palce (z kciukiem) Wink

iola napisał/a:
Widoczne jest że pierwsza część artykułu jest pisana pod publiczkę, nic nie wyjasnione, lekko niedomówione i z pseudo obraźliwymi podtekstami, a wszystko po to żeby kupić gazetkę i stwierdzić ze to nic strasznego.

Pierwsza częśc ma sprawić by ktoś kto rzucił łaskawie okiem na gazetkę poczuł się zainteresowany resztą i kupił. Inna sprawa że reszta jest praktycznie wykładem pana psychologa, który w założeniu nudny (Co przy okazji daje nam wgląd na typ czytelnika którego szuka OZON! Wink) został okraszony kilkoma "mocniejszymi" słowami by nie smakowac jak flaki z olejem. Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Re: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 23:42
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
A mnie tam odpowiada bycie freakiem, przynajmniej nie jestem częścią szarej masy, oglądającej Big Brothera i M jak Miłość (obejżałem kiedys jeden odcinek przy obiedzie - nigdy więcej!!!)... Jeśli jakiś kumpel, po dowiedzeniu się, że lubię m&a zaczyna wysuwać stereotypy, to zadaję mu kardynalne pytanie "A widziałeś coś poza dragonbolem?" i krótko pytam, dlaczego właściwie animacja musi być zarezewowana dla dzieci. I albo przekonuję go, że stereoptypy są złe (kilku nawet nawróciłem - jeden kumpel mnei rozwalił: pozyczyłem mu FMA, a kilka dni później przyleciał i zaczął na mnie klaskać Razz), a chocby do przyjęcia do widomości bez rozumienia, albo nie i wtedy tracę zainteresowanie jego osobą. Proste i skuteczne.
A rydzocholikami nigdy się nie przejmowałem, wychodząc z założenia, że głupich nie sieją. Teraz czekam tylko, aż natura zrobi swoje i RM straci źródło finansowania. I wtedy dopiero będzie cyrk Twisted Evil

btw: zgadzam się z Mike'm, że "freak" to bardziej "świr" niż "dziwoląg".
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: tygodnik OZON  PostWysłany: 16-08-2005 - 23:50
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Mam dokładnie taką sama politykę wobec kandydatów na przyjaciól i znajomych co Sinner.
Pozatym podobno oryginalność jest modna. Niektórzy by to osiągnąć obcinają lub farbują włosy, przekłuwają sobie język czy pępek, przeklinają co drugie słowo, a ja wole m&a i tyle. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits