Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
nessOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-03-2005 - 17:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 20-03-2004

Skd: spod 69

Status: Offline
aj to nie tak przywolywac moga zawsze nie musza miec precious person. Tylko ze jak wtopia to ten precious ginie/paruje bla i wyskakuje kolejny obelisk.
Magnus a wlasnie ze nie! Jest f-deche i powinna taka byc od poczatku Very Happy
Jesli bedzie happy end to zapomne o tym szybko. Jesli bedzie rzeznia do konca, jest jeszcze pare osob, to bedzie pozytywny wyjatek i moze nawet obejrze jeszcze raz :>

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
kjabolOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-03-2005 - 18:44
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 13-05-2004

Skd: Eternal

Status: Offline
podsumowując wszytsko tutaj zapowiadają się ciekawie dwa oststanie odcinki tej serii Very Happy

_________________
ZGMF-X20A S-Freedom = ZAFT [ Zodiac Alliance of Freedom Treaty] Generation Unsubdued Nuclear Drive Assault Module Maneuver Fighter - X20A Strike-Freedom
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-03-2005 - 19:37
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
hmm czy dobrze rozumiem te "hime" moge wzywac swoje "pokemony" gdy jest ktos kogo daza uczuciem ,a jesli taki pokemon ginie to osoba ta tez ginie ( mam na mysli ta ktora te hime kochaja ). Wracajac do mojego posta ,Jak teraz ta ruda przywola swojego smoka ? i jak natsuki ( chyba tak sie nazywa ) przywolala durana czy jak mu tam ...


Może ja na to odpowiem, bo odpowiedź Ness jest skierowana chyba do osoby, która już serie zna Very Happy . Bo wiele z niej zrozumieć nie można, a w każdym razie gdybym nie wiedział co jest grane to bym nie zrozumiał.

Sytuacja wygląda tak, że w przypadku Hime mamy przeważnie - nie jest to zasadą -, do czynienia z trójkątem. Jedną stroną są dziewczyny, noszące tutaj miano HiME. Drugą stroną są ich Dzieci, które są przez nie wzywane. Trzecią jest najdroższa dla danej Hime osoba. Nie jest ona w żaden sposób związana z działaniami dziewczyn, jeśli jednak Dziecko jednej zostanie zabite - przez inne dziecko, bądź przez samą Hime - wtedy ten najukochańczy człowiek umiera. Dziewczyny same z siebie nie ryzykują życiem.

Od tej przedstawionej w anime zasady zdarzają się jednak odstępstwa. Mikoto bowiem do niedawna nie posiadała Dziecka - otrzymała go niedawno. I też nie poiadała wcześniej najdroższej swemu sercu osoby.


Odpowiadając jeszcze na twoje pytanie dotyczące "tej rudej" Very Happy , to mówiąc szczerze... Trudno powiedzieć. Mikoto wcześniej nie posiadała człowieka, którego kochałaby jak nikogo innego i nie była w stanie wezwać swojego dziecka. Dopiero wtedy kiedy została wskrzeszona i oddała swe serce bratu, zyskała stosowną umiejętność. Z kolei Natsuki po tym jak się dowiedziała, że została zgwałcona przez Shizurę, nie była w stanie swego Dziecka wezwać. Dopiero wtedy przyznała iż nadal jest ona jej najukochańszą dziewczyną jej moc wróciła. Ale czy właśnie tak jest w rzeczywistości to nie wiem, w serii nic na temat powiązań pomiędzy Dziećmi a najdroższymi osobami nie zostało jeszcze powiedziane.

No i zupełnie inaczej przedstawiono to w mandze, która w moim odczuciu ma trudności z otrzymaniem oceny średniej. O ile dobrze pamiętam to do wezwania Dziecka był potrzebny fizyczny kontakt Hime z Kluczem - człowiekiem, który umozliwiwałby wezwanie stwora.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nessOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-03-2005 - 20:32
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 20-03-2004

Skd: spod 69

Status: Offline
z tego co zrozumialem cali ta oglada ta serie wiec... :p
Natsuki zostala zgwalcona?! hardcore Very Happy mi sie wydawalo ze byly jakies caluski pieszczoty etc i to raczej podchodzi pod "inna czynnosc sexualna" :> Watpie tez ze powrrot mocy zwiazany jest z tym ze sie dowiedziala... Zauwaz ze jej moc wrocila kiedy piczaku shizuru zmasakrowal pokemona nao (chyba tak ma ta w czerwonych wlosach). Natsuki nie mogla przywolac swojego pupila kiedy nao pastwila sie nad nia wczesniej (na drodze po klifie) a to bylo jeszcze zanim shizuru wkroczyla do akcji.
wiec brak mocy to nie skutek "gwaltu".
To znaczy tego nie jestem pewien moze pajak tej czerwonej zabil jej childa a teraz czerwona polegla i jej moc wrocila ale to by bylo bez sensu... Nie moge sobie przypomniec tej sceny a nie mam jak zlookac teraz ;/
btw nie wydaje wam sie ze wsrod hime jest dziwnie wysoki odsetek les :>
3 les 3 normalne reszta hmm aseksualne? ;D

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-03-2005 - 22:04
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Natsuki zostala zgwalcona?! hardcore Very Happy mi sie wydawalo ze byly jakies caluski pieszczoty etc i to raczej podchodzi pod "inna czynnosc sexualna" :>


Całuski były, albo raczej próbowały być bo Shizuru została przyłapana przez Yukino i Harukę. Przynajmniej w ciągu dnia. Bo jak Natsuki została przywieziona do ustronnego meijsca to - jak to pokazano w odcinku 22 - stanowiła dla Shizury zbyt łakomy kąsek i ta po prostu nie potrafiła zapanować nad własnymi żądzami...

Cytat:
Zauwaz ze jej moc wrocila kiedy piczaku shizuru zmasakrowal pokemona nao (chyba tak ma ta w czerwonych wlosach). Natsuki nie mogla przywolac swojego pupila kiedy nao pastwila sie nad nia wczesniej (na drodze po klifie) a to bylo jeszcze zanim shizuru wkroczyla do akcji.


Tu masz rację, rzeczywiście mi to umknęło.

Cytat:
btw nie wydaje wam sie ze wsrod hime jest dziwnie wysoki odsetek les :>
3 les 3 normalne reszta hmm aseksualne? ;D


Nie tylko pośród Hime. Natsuki ma skłonności do kobiet, ze wzajemnością u Shizury; Yukino również nie było to obce, skoro jej ukochaną okazała się Haruka... I tutaj chyba też była pewna wzajemność, chociaż trudno mieć tu pewność. Czy Miyu i jej towarzyszkę chyba również można pod to podciągnąć... Wydaje mi się, że strony Miyu jak najbardziej tak, ale co do wzajemności to lepiej się nie wypowiadać.
Mai -> Tate
Shiho -> Tate
Nao -> Matka
Midori -> Profesor
Siostra -> Malarz
Pierwsza odstrzelona -> chłopak
Przewodnicząca -> ?
Służąca -> ?
Akira -> braciszek Mai

Ale zasadniczo pokazali, że to jest, ale tematu nie rozwinęli. Dokładnie tak samo jest w R.O.D. TV - Nenene ma kryzys twóczy odkąd odeszła Romiko i wyczekuje jej z utęsknieniem, ale ta wzięła pod swoje skrzydła inną kobietę. Anita również ma w szkole przyjaciólkę, którą daży sympatią. Jednak żaden z tych elementów nie jest dominujący i nie kręci się wokół niego historia.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-03-2005 - 22:55
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
nie trzeba kochać by móc wezwać jak to ładnie ujołeś "pokemona" w końcu Akira nim poznał brata Mai przecież wzywał swojego froggera

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-03-2005 - 07:41
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 01-02-2004

Skd: Pabianice

Status: Offline
No i proszę. Mamy w Mai-Hime shoujo-ai, ba! nawet yuri. A tak mi niektórzy niedowierzali. Trzy parki plus czwarta nieodwzajemniona miłość biednej Mikoto. Ten serial aż się prosił, aby były w nim les bohaterki no i wreszcie po tych dwudziestu kilku epizodach do zdesperowanej Miko dołączyły inne - raczej spełnione.
Ogólnie jednak serial taki sobie, można obejrzeć, ale nic specjalnego. A męskie postacie (jak to w anime z dominującą żeńską obsadą) to typowi "przydupasi". Oglądam tylko ze względu na niektóre postacie i wątki yuri/shoujo-ai.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-03-2005 - 15:37
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
czy czujesz się przez to spełniona?? bo to wątek moim zdaniem poboczny (jeślei chodzi o moja ocene) równie dobrze mogło by go nie być przy takiej ilości pań wątek musiał sie pojawić bo to najprostrzy z wątków jaki można wymyśleć gdy się pomysły oryginalne kończą..

no i mamy parę w której jedna z kochanek jest psychopatka.. poprostu wypas... Wink

mimo ze taki wątek się pojawił jakoś nie wzbudził u mnie żadnych emocji

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-03-2005 - 18:49
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 27-10-2004



Status: Offline
Tak z ciekawości, bo spać przez to nie mogę: z czego wnioskujecie, że Natsuki ma skłonności les?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-03-2005 - 19:27
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
W Mai-Hime nie ma wątków shoujoai, - żeby były to musieliby pokazać jakieś początkowe stadium, czyli jak się układały stosunki między dziewczynami, w czymś co moznaby nazwać początkiem; rozwojem ich uzcuć do iebie nawzajem i na koniec pokazaniem co z tego wychodzi. Tutaj tego nie ma.

Jest pokazane, że niektóre dziewczyny dażą siebie nawzajem uczuciem, że im na sobie zależy... Ale nie robi się z tego sprawy. Raczej jest to coś w rodzaju "ja mam czarne włosy, a ty jesteś ruda - wolisz colę czy pepsi?" .

MarmoO -> bodaj w 21 epizodzie, kiedy znalazła się w ustronnym miejscu Shizury powiedziała, że ją kocha, zaś w 24 stwierdziła, że ona jest "jej najdroższą". No chyba jak Natsuki mówi tak o innej dziewczynie, to w zupełności to wystarczy.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-03-2005 - 19:54
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 27-10-2004



Status: Offline
Eeee obawiam się, że niestety nie jest to przesądzający argument - są różne stopnie "suki", nawet Shizuru to zauważyła mówiąć "że jej miłość nie jest taka sama, jak miłość Natsuki do niej". A w 24 epie wygląda na to, że Natsuki nie mówi o miłości tylko do Shizuru (powiedziała przecież, że dzięki temu, że ludzie tacy jak Shizuru byli przy niej, ona nie stała się taka jak Nao), well zobaczymy w następnym epizodzie, jak na razie wiemy tylko tyle, że w pewnym stopniu dzięki Nao, Natsuki odnalazła w sobie miłość do ludzi (także do siebie), po tym jak się "wypaliła" dowiedziawszy się prawdy o swojej przeszłości.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 22-03-2005 - 00:50
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
....
Zapamiętałem to wszystko ZUPEŁNIE inaczej.
Owszem Shizuru powiedziała coś w rodzaju "Nie kochasz mnie (Natsuki) tak jak ja cię kocham", ale tutaj nie chodziło o to, że ona kochała ją mocniej, a była kochana słabiej. Natsuki jest jednak wstydliwa i dla niej kwestia miłości sprowadza się do uczucia. Zaś Shizura... Wdzięki Natsuki już miała okazję przynajmniej częściowo widzieć, kiedy Natsuki łapała stopa na seksapil i o ile dobrze pamiętam, to powiedziała wtedy coś w rodzaju "to było tego warte". Dla niej miłość to również seks i możlwość zaspokojenia swoich potrzeb w tej dziedzinie. U Natsuki tego zupełnie nie ma.

Po za tym nie wydaje mi się, żeby ona powiedziała "moja droga", gdyby Shizury nie kochała. A w każdym razie nie zetknąłem się z tym , żeby ktoś tak mówił do ludzi przy byle okazji.

No i nie wydaje mi się, żeby Nao musiała coś w Natsuki budzić. Owszem, kiedy trafiła do szkoły po śmierci matki była taka jak Nao w trakcie walki. Ale miała Shizurę, miała się na kim oprzeć.

Przynajmniej tak to widzę.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWysany: 22-03-2005 - 02:12
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 27-10-2004



Status: Offline
Widziałem te sceny przed chwilą jeszcze raz i nie mogę zmienić swojej wersji (dodajmy jeszcze scenę przed śmiercią Haruki - "taka miłośc nie jest czymś, co może zostać zaakceptowane" - gdy Natsuki na samą myśl, że może zostać dotknięta przez Shizuru z przerażeniem się cofa), sądzę, że i tak wszystko stanie się jaśniejsze w ostatnich epizodach - co do Nao , chodziło mi o to, że Natsuki widząc w Nao swoje lustrzane odbicie zrozumiała jak wiele zawdzięcza innym (na zasadzie kontrastu), co pozwoliło jej zwalczyć kryzys, w jakim się znalazła - gdy dowiedziała się, że całe jej dotychczasowe życie, jej "krucjata" była w pewnym sensie jedynie czymś na kształt chorego żartu.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 22-03-2005 - 08:53
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cóż, najwyraźniej nie mamy szans na osiagnięcie kompromisu, ponieważ to co ja widzę skrajnie różni się od tego co według ciebie jest pokazane. A jakoś uważam, że jeśli spokojna i poważna dziewczyna mówi, że kocha drugą, to właśnie to, a nie nic innego ma na myśli. Oczywiście można twierdzić, że lepiej od postaci się wie, co one miały na myśli, dlaczego coś zrobiły i w jakim celu coś powiedziały Very Happy - ale ja się jakoś tego nie podejmuję.

I też za bardzo nie rozumiem, dlaczego koniecznie Shizuru i Natsuki miałyby mieć dokładnie takie samo wyobrażenie na temat ich miłości, żeby to wszystko grało jak należy i dlaczego jeśli jedna wyobraża sobie sprawę inaczej niż druga, to od razu jej dekralalcje się skreśla jako zupoełnie nieprawdziwe.

Po za tym też jak sądze zupełnie o co innego chodziło z jej krucjatą. Bo z tego co ja zapamiętałem to Natsuki wcale nie chodziło o wyjaśnienie tego kim jest. Nie chodziło to jak jej życie wyglądało, czy było dobre czy złe. Natsuki zależało na wyjaśnieniu sprawy śmierci jej matki - temu podporządkowała swoje życie. I to prawda o niej - fakt, że wyidealizowana w jej wspomnieniach kobieta chciała ją sprzedać jak worek kartofli ją załamał. Bo nagle się okazało, że otrzymana odpowiedź nie odpowiada jej wyobrażeniom.
Przynajmniej ja tak uważam - , że zupełnie nie chodziło tutaj o nią, tylko o jej mamę.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWysany: 22-03-2005 - 15:08
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 27-10-2004



Status: Offline
Jak już mówiłem "suki" można różnie tłumaczyć, może to być kochać, może to być lubieć, mam nadzieję, że wątek zostanie podjęty w następnym epizodzie, bo pewnym jest, że się tutaj nie dogadamy Smile. Jeśli chodzi o wątki yuri z Natsuki, stawiam dziesięć do jedenego, że prędzej wyjdzie coś z Mai teraz, niźli mogło wyjść z Shizuru, ale to tylko moja opinia :p.

Cytat:
gdy dowiedziała się, że całe jej dotychczasowe życie, jej "krucjata" była w pewnym sensie jedynie czymś na kształt chorego żartu.


Chodziło mi, że to poszukiwanie odpowiedzi tak naprawdę nadawało sens jej dotychczasowemu zyciu, z resztą się zgadzam (propo matki Natsuki)
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits