Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
CaliOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 17:02
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 11-05-2004



Status: Offline
a ja mysle ze natsuki sie kocha w tym kolesiu z drewnianym mieczem Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DzeSiuOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 17:14
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 05-02-2005

Sk±d: JasÅ‚o

Status: Offline
Cali napisa³/a:
a ja mysle ze natsuki sie kocha w tym kolesiu z drewnianym mieczem Razz


Możliwe, ale nie sądzę żeby udało im się te wszystkie wątki zmieścić w 2 ostatnich odcinkach (a szkoda Sad ), za dużo rzeczy jest do wyjaśnienia...
Ciekawe jak to zostanie rozwiÄ…zane Confused

_________________
"Straying and howling like a wolf
'cause faith became naivety"...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 17:44
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Hmm...
Możesz powiedzieć, jaka jest twoja znajomość japońskiego? Bo nie wiem, czy mam twoje obikecje traktować poważnie, czy roześmiać ci się w twarz.

Na razie wygląda mi na to, że czepiasz się tego iż tłumacz mając dwa terminy do wyboru wybrał jeden z nich i się tego trzymał. Przy czym w takiej sytuyacji sprawa jest zupełnie nie do rozwiązania, bo zawsze jak się wybierze jedno, nie wybierze się drugiego i zawsze będzie coś do czego się będzie można przyczepić.

Po za tym wydaje mi się, że sceny w domu nie miałyby sensu, gdyby chodziło tylko o lubienie. "Nie lubisz mnie tak jak ja cię lubię?" - coś mi tu nie pasuje.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 18:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 27-10-2004



Status: Offline
Hmmm, moja znajomość japońskiego jest wysoce średnia, ale mam wrażenie, że nie ma to tutaj wiele do rzeczy - "suki da" może się odnosić zarówno do lubienia lodów jak i do kochania kogoś, tak samo jak zresztą w naszym języku - można kochać żonę, można kochać muzykę, można kochać smród skarpetek. Moim drugim wrażeniem jest to, ze sobie ze mnie jaja robisz :/. Shizuru używa tego słowa mając na myśli, że kocha Matsuki miłością " jaką kobieta darzy mężczyznę (lub odwrotnie, jak wolisz) natomiast Natsuki odpowiada "watashi ga suki da" co z kontekstu i reakcji Shizuru można/należy interpretować jako "Kocham cię/lubię jako najlepszą przyjaciółkę" - miłością siostrzaną, czy whatever).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 19:02
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Po prostu lubie wiedzieć, jakimi argumentami osoby, które wyrażają swoje opinie, mogą je obronić. W tym przypadku sprawa polega na tym, czy sposóbw jaki przetłumaczono słowa Natsumi odpoiwada temu co ona faktycznie powiedziała. A nie rozumiem jak można zakładać, że znajomość języka jest w takiej sytuacji nie istotna. Jak można ferować wyroki w kwestii zgodnosci z oryginałem, jeśli się nie ma ku temu podstaw?

W twoim wypadku widzę, że twoje obiekcje nie wzięły się z powietrza i mają podstawy. I to się chwali.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 20:55
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 27-10-2004



Status: Offline
zakładam, że znajomośc języka na poziomie wyższym niż mój (obiektywnie miernym) nie jest potrzebna, bo dialog, też do najbardziej skomplikowanych nie należy -

- Uchi wa Natsuki ga suki desu, sore kara nani o tatakae uchi wa Natsuki o (chronić - nie pamietam, a nie wychwytuje słuchem)
- Watashi mo Shizuru ga suki da (początkowo Shizuru się uśmiecha, jakby czekała na coś)
- Demo anata no suki to uchi no suki wa chigau (różnić się, nie zgadzać się, mijać się) desu (mówi po zamknięciu drzwi, jest wyraźnie zawiedziona, smutna. Sądzę, że jej problemem nie jest to, że Natsuki jest zbyt niewinna na sex, ale to, że Natsuki nie rozumie o jaką miłośc jej chodzi).

Ale ok, jak mówiłem, czekam na następny epizod.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 21:08
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
a ja sądze że miedzy Natsuki i Shizuru wmiesza się nasz pan od kendo... tak mi się zdaje... ale to tylko moja wyobraźnia

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 21:27
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Jasne Very Happy I powie - "to ja cię widziałem jak przebierałaś się na plaży i kiedy byłaś bez majtek" Smile Smile Smile . Genialne rekomendacje Smile .

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-03-2005 - 21:30
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
no ba Wink normalnie juz była jego Twisted Evil

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-03-2005 - 08:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 27-10-2004



Status: Offline
dla porządku: dalej uważam, że prawidłowo zinterpretowałem scenę z Shizuru (w jej posiadłości). Później jednak schrzaniłem (z taisetsuna hito), niestety.


spoile z 25 epa:



Zastanawiam się jakie jest znaczenie słupa Mikoto... To, że jej taisetsuna hito nie żyje, tłumaczyłoby dlaczego przed jej "spaleniem" przez Mai, nie mogła wezwać swojego childa oraz wyjaśnia znaczenie sceny, w której Mikoto zabija dziadka. Jeżeli Hime zabija własnoręcznie swoją ukochaną osobę jej moc nie znika, albo może to naszyjnik, który nosi o tym, że nie straciła mocy decyduje? Czym (czyj) w takim razie jest jej child, Mikoto mówi, że jest to dar od Kakuyou no Kimi, ale jak to rozumieć, co się stanie jeśli ten child zginie? W każdym bądź razie rozwiewa się niejasność w liczeniu słupów, pierwszym był pillar Mikoto. Innym pytaniem jest, czy childy ulegaią reinkarnacji, czy też tylko Kagetsuchi, który był, było nie było zwycięzcą, "przeszedł" z Mushiro na nową właścicielkę.
Natsuki okazała się jak najzupełniej "normalna", mimo że rzeczywiście jej najukochańszą osobą była Shizuru - jako najlepsza przyjaciółka, jak mogła być matka, to czemu nie psiapsiółka? Baka me. Chociaż muszę przyznać, że miałem nadzieję (po tym jak Shizuru zamordowała Harukę), że zejdzie ona w trochę bardziej tragiczny sposób, ale prawda, scena była dosyć ładna, nie da się ukryć...


Ciekawie wygląda też zapowiedź następnego epizodu, mam nadzieję, że nie dojdzie do radosnego resetu, w którym wszystko i wszyscy wracają do normy, chociaż tytuł endingu (Restarting) budzi we mnie pewne obawy :/.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-03-2005 - 12:22
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
tylko że w zapowiedzi jest znów płacząca Mai... ale sądze że zakończy sie to tym że Mai wróci do swoich przyjaciółek które wyjechały... no i że Mikoto jedak zginie... i o ile pewnie Mai nie będzie zdolna do pokonania Mikoto to wyręczy ją pewnie Miyu... która zrobiła fajne BOOM Very Happy

ale to się okaze już niedługo Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-03-2005 - 18:51
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Hmmm...
Mnie się wydaje, że Mikoto zosała wskrzeszona już drugi raz.... Po prostu nie wyobrażam sobie, żeby Miyu darowała jej życie. Ona nie ma czegoś co możnaby nazwać sumieniem, po za tym nic ją z nią nie łączyło. Miała za zadanie trafić na dół. I jeżeli jej się udało, to by znaczyło, że Mikoto znowu kopnęła w kalendarz.

Chociaż spodziewam się, że Mai walkę przegra, ten gościu będzie chciał ją sprzątnąć i wtedy Mikoto ją obroni...

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarmoOOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-03-2005 - 20:33
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 27-10-2004



Status: Offline
Pytaniem jest, czy Miyu była w pozycji do darowania Mikoto życia. Co do wskrzeszana, byłoby to naprawdę pozbawione sensu, chociażby dlatego, że nie było na to czasu. Sądzę, że pojedynek zakończył się taktycznym remisem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kjabolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-03-2005 - 23:04
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 13-05-2004

Sk±d: Eternal

Status: Offline
widzieliście juz 25 epizod. Ciekawa jest sytuacja z Miyu, usłyszała głos Alyssy i nagle włączył sie jej jakis super ultra mode. Ciekaw jestem co to będzie bo całe światło przy tej transformacji pochłoneło wszystkie posągi z pokonanymi Hime. Naprawde niech szybko wypuszczaja ten 26 odcinek, bo juz nie moge się doczekać co będzie i jak to się wszystko skończy

_________________
ZGMF-X20A S-Freedom = ZAFT [ Zodiac Alliance of Freedom Treaty] Generation Unsubdued Nuclear Drive Assault Module Maneuver Fighter - X20A Strike-Freedom
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-04-2005 - 23:18
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Myślałem, że zakończenie będzie inne...
Chociaż w życiu bym się takich nauk kościoła nie spodziewał Very Happy . Najlepszym sposobem na pokonanie przeciwnika jest wbicie mu noża w plecy Very Happy Very Happy Very Happy.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits