Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Ankieta
Czy chciałbyś uciec z Polski?
Tak i taki mam zamiar jak najprędzej.
22%
 22%  [ 5 ]
Nie, całkiem mi się tu podoba.
36%
 36%  [ 8 ]
Mam na to czasem ochotę, ale sądzę, że to raczej niemożliwe
40%
 40%  [ 9 ]
Wszystkich G³osów : 22


Autor Wiadomo¶æ
RaulOffline
Temat postu: Re: ^^  PostWys³any: 13-10-2004 - 16:31
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Angel_Yukari napisa³/a:
heh mówiłam, a właściwie próbowałam mówić ==

Jesli nie rozumieja w swoim jezyku to dopiero jest przykre.

Angel_Yukari napisa³/a:
Wyjątek podtwierdza regułe. Sam przyznasz że jak coś jest zrobione źle to często się mówi że jest zrobione "u rusków"

Na tym forum jest na pewno bardzo duzo wyjatkow.
Przywiozlem sobie z kolonii 2 zegary na sciane (rosyjskie) i jeden z nich nadal wisi u nas w kuchni. Jesli mialbym powiedziec cos takiego to tylko jako komplement.

Angel_Yukari napisa³/a:
hehe Razz jeden jest, i wcale nie taki malutki Razz zabiore CiÄ™ ze sobÄ… Razz

Lece sie spakowac Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-10-2004 - 17:03
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 29-05-2004

Sk±d: Kraków...much much warpstone there

Status: Offline
Cytat:
To znaczy że mam pozostać tam gdzie jestem i siedzieć cicho i kilkadziesiąt razy dziennie dziękować Bogu za mój "dobrobyt"


Nie zrozumiałeś za pierwszym razem nie zrozumiesz i za drugim.

Cytat:
tak mniej niż 1/3 społeczeństwa reszta jest wrogo nastawiona do rządu i po prostu nie ma do niego zaufa i powiedz jakie losy państwa jak to tam jest tak skorumpowane żę możesz te bajki odłożyć dla dzieci. Jeśli masz kase jesteś poza prawem. Co do starszych ludzi to zastanawiają sie po co był ten cały wysiłek i za co oddali życie ich przyjaciele, rodziny itd.



Nawet nie pytam skÄ…d to wiesz ...



Cytat:
A co ty robisz ???


Mam konkretnie sprecyzowane plany studiów a następnie pracy w sferze bardzo ważnej dla tego państwa i usprawniena jej jak tylko sie da. Ostatnie pięć lat zycia poswięciłem temu celowi i ciągle napędza mnie zapał do dalszej pracy bo chce udowodnić że można...

Cytat:
Nie tobie tylko Polsce


Mówiąc że jest źle i beznadziejnie faktycznie przysługujesz sie Polsce. Wiesz krytyka jest czasem dobra... ale tylko wtedy kiedy jest konstruktywna.



Cytat:
Może i jestem młody i nic niewiem o życiu ale mam już bardzo doświadczonych rodziców. I jest mi to mówione od podstawóki że języki to podstawa, mam się uczyć itd. żeby w przyszłości lepiej żyć niż teraz. Co do medialnego śmiecią nie oglądam telewizji (bardzo rzadko), 20 minutowe reklamy skutecznie mnie zniechęciły do tego, a co do wyreżyserowania itp. spraw to sie niemart. Nie jestem podatny na reklamy i takie tam sztuczki manipulacyjne. Moje poglądy kształtuje rodzina, szkoła, otoczenie + moje rozmyślenia. "życie to nie film" - mówiono mi to gdy miałem 4 lata


Nigdy nie słyszałem o dogmacie o nieomylności rodziców.


Jeśli wczoraj mnie zdenerwowałes to dzisiaj czuje do ciebie co najwyzej litość i nie mam ochoty kontynuowania tego dyskusji z kims takim jak ty (bez urazy).

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 13-10-2004 - 19:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

widzę, że nie pojawiła się odpowiedź na mojego posta - jakby co wciąż czekam

Yukari - bardzo mi przykro, że stykasz się z takimi reakcjami, jakie opisywałaś. kiedy mieszkałam w Niemczech spotykałam się czasem z podobnymi, więc rozumiem, ale wszędzie są różni ludzie - mam przyjaciół Niemców, którzy mnie lubią i wręcz fascynuje ich Polska. przypuszczam, że Ty też znasz takich Polaków. mnie plusy zawsze przesłaniały minusy. co do ludzi ze Wschodu - akurat nie zaprzyjaźniłam się z żadną Rosjanką, ale moja dobra przyjaciółka jest Białorusinką. to wspaniała osoba i byłaby wspaniała gdyby była Polką, Amerykanką czy Australijką.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-10-2004 - 21:12
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Wyluzuj Odol, bo ci żyłka pęknie, a byłoby szkoda! ;P

A yasiu naprawde staraj sie pisac tak żeby cię każdy mógł zrozumieć... najlepiej napisac odpowiedź w Wordzie - puścic sprawdzanie ortów i dopiero wkleić... Wiem że to czasochłonne ale przynajmniej pozwala ochłonąć no i zamknąc usta tym którzy krytykują cie za formę a nie treść.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWys³any: 13-10-2004 - 21:22
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 25-01-2002

Sk±d: Åš-ca

Status: Offline
yasiu777 napisa³/a:
Herbert bardzo ładnie to ujołeś ale co do rejonów lepszych i gorszych dlaczego takie są, dlaczego osiedla gdzie żyje kilka lub kilkadziesiąt tysięcy ludzi popadają w bezprawie zwłaszcza na śląsku a nawet w centrum Katowic, dlaczego policja nie reaguje, każdy sie boi iśc na policje, po co nią mamy Niewiadomo, niby tam sukcesy odnosi, ale gdzie chyba na papierze. Dlaczego tak nie jest na zachodzie ???


Rany skad Ty takie madrosci bierzesz? Slyszales kiedys o 'wszedzie dobrze gdzie nas nie ma' ??? Moze to przemysl, bo to wcale nie jest glupie powiedzenie wziete z nikad...

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu: Re: ^^  PostWys³any: 13-10-2004 - 21:32
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 25-01-2002

Sk±d: Åš-ca

Status: Offline
Angel_Yukari napisa³/a:
Raul napisa³/a:

Moze by zrozumieli gdybys im powiedziala ze w lagrach bylo jeszcze wiecej Rosjan niz Polakow.

heh mówiłam, a właściwie próbowałam mówić ==

ech cos Ty jakichs zlych ludzi spotykasz za duzo ;)

Angel_Yukari napisa³/a:
Raul napisa³/a:

Nie pamietam, zebym nie lubil Rosji.

Wyjątek podtwierdza regułe. Sam przyznasz że jak coś jest zrobione źle to często się mówi że jest zrobione "u rusków"

@@' Pierwsze slysze prawde mowiac. Ja tam zawsze mowie 'gniotsja nie lamiotsja' co raczej ma oznaczac pozytywna ocene :) Albo ew. 'porzadna ruska konstukcja'. To o czym mowisz to 'made in china' ;)))

Jak dla mnie Rosjanie (uogolniajac jeszcze na Litwinow itd) to tacy 'nasi' :) Nie wiem jak sadza inni, ale moze nie jest tak zle jak Ci sie wydaje? Mam nadzieje ... ^^'

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-10-2004 - 22:25
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Gilma[tm] napisa³/a:
Slyszales kiedys o 'wszedzie dobrze gdzie nas nie ma' ???

Z tego co pamiętam zdanie to po raz pierwszy wypowiedział żołnierz Armii Czerwonej... Razz

IggI: Ogólnie jestem wyluzowany i podchodzę do dyskusji z dystansem, czasami jednak po przeczytaniu posta szlag mnie trafia Very Happy Lubię się wtedy podzielić wrażeniami z autorem takowego.

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-10-2004 - 01:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Tz znaczy że ty akceptujesz chamstwo i złodziejstwo bo nie jesteś policjantem, ani politykiem


nie mówie że akceptuje tylko to że jeżeli mi cos przeszkadza to przeciwdziałam temu... rozumiesz co oznacza przeciwdziałanie...

a co do wypowiedzi twoich rodziców... to powiem jedno: "przykro mi"

i Chaos ma racje... zamiast złościć to trzeba sie tutaj zlitować

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-10-2004 - 19:20
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
1
Cytat:
dlaczego policja nie reaguje,

2
Cytat:
każdy sie boi iśc na policje,


Policjanci to nie jasnowidzowie. Trzeba złożyc doniesienie żeby mogli zareagować.
Czyli jezeli warunek 2 nie zostanie zmieniony to nie nastÄ…pi zmiana w punkcie 1
Magnus ma świętą rację: trzeba reagować bo narzekać każdy może ale nic narzekaniem nie zmieni.

3
Cytat:
po co niÄ… mamy

i po to ja mamy!

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWys³any: 17-10-2004 - 13:48
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Co do wyjazdów i zostania to "każdy medal ma 2 strony".
A ta dyskusja jest jak pierwsza wojna światowa, każdy usilnie broni swoich racji, każdy został inaczej wychowany, ma inne poglądy. Innych to wkurza a innych nie. Każdy ma swoje życie i jak przez nie przejdzie to jego indywidualna sprawa. Hasła typu "wzbudzasz we mnie litość" mnie naprawdę denerwują jak byś nie wiem kim był. Takie wywyższanie się to po prostu chamstwo w najczystrzej postaci.

Teraz po tym optymistycznym wstępi przechodzę do postu Niki, która sie już niecierpliwi Wink:
nika napisa³/a:

1. Dlaczego? Podaj mi przykład państwa, gdzie jest lepiej, ale powiedz mi także dlaczego.
2. Jak sobie wyobrażasz taki wyjazd? Masz na to pieniądze? Jesteś bogaty z domu? Jeżeli tak to czy ten fakt nie świadczy o tym, że w Polsce nieźle się żyje?!?


A dlaczego tak dużo polaków ciÄ…gnie do zachodu – wiÄ™ksze zarobki, wiÄ™kszy standard życia
Co do wyjazdu to szczerze mówiąc nie wyobrażam go sobie teraz, bo 2 klasa LO to jeszcze nie czas na to, ale wyjazd na studia np. z kilkoma znajomymi lub wyjazd z polskiej uczelni trzeba pomyśleć. Planowanie odbędzie się za rok z hakiem, na dziś to oszczędzam jak tylko mogę.

Cytat:

1. Byłeś czy mieszkałeś? To nie to samo.
2. Zwiedzałeś byłe NRD czy RFN?


Niestety tylko byłem w Albeku, Hamburgu i Dreźnie (nazwy umyślnie spolszczone)

Cytat:

Czyli sam przyznajesz, że Polacy są lepiej wychowani. Ty jesteś Polakiem.


Lecz tego samego nie można powiedzieć o innych ludziach starszych czy młodych. W autobusach jest prawo kto pierwszy ten lepszy i oby dwoje (ba wszyscy) o tym dobrze wiemy.

Cytat:

„ tu o amerykanach” To, co piszesz pasuje owszem do studentów ze Wschodu, dla których stypendium to szansa. Studenci z Zachodu sÄ… aroganccy, uważajÄ…, że wszystko im siÄ™ należy. Dzieciaki zas to rozpuszczone, egoistyczne jamochÅ‚ony i to nie zależy od rodzaju szkoÅ‚y.


NiemiaÅ‚em tu na myÅ›li dzieci z bogatych domów. Takiemu to zwisa i powiewa. ChodziÅ‚o mi o tych ciężko pracujÄ…cych, nieraz wyrzekajÄ…c siÄ™ przyjemność. Czy taki to bÄ™dzie piÅ‚ i rozrabiaÅ‚, wÄ…tpiÄ™ i z doÅ›wiadczenia wiem że tacy ludzie sÄ… najczęściej najbardziej „wartoÅ›ciowi”

Cytat:

1. Dla chcącego nie ma nic trudnego, żeby utrzymać się w Polsce.
2. Telewizja kłamie.
3. Ponawiam pytanie: skoro chcesz studiowac za granicą to czy tak świetnie się uczysz czy jesteś bogaty z domu?


1. Dla chcącego nic trudnego by utrzymać się na zachodzie
2. Masz 104 % Racji
3. Bogatym nie jestem, co do nauki staram siÄ™ jak tylko mogÄ™

Cytat:

Owszem możesz myć gary i rzeczywiście będziesz zarabiał więcej niż w Polsce, ale koszty życia są również dużo wyższe. Myjąc gary niczego się nie dorobisz i będziesz żyć na tym samym poziomie, co w kraju, tam też zmywając gary.
Szukałeś pracy? To ciekawostka, bo myślałam, że się uczysz... Skończyłam studia, wysłałam cv i mam pracę. IggI znalazł swoją zaraz po obronie a żadne z nas nie ma tzw."pleców"


Może tak i może nie, ale ja tego typu prace brałbym jako etap przejściowy
Nie szukałem pracy, mój wujek szukał, moi koledzy szukali, w rodzinie dużo się o tym mówi i mam relacje z pierwszej ręki jak od osób ze średnim i wyższym wykształceniem. Co do twoje pracy to ciesz się że tak łatwo znalazłaś ludzie z takim samym wykształceniem na Śląsku szukają pracy i to przez kilka miesięcy, a co dopiero ludzie po zawodówce.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-10-2004 - 15:07
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Nikt tu się nie wywyższa.. tylko kwestia jest taka byś podał jakiś KONKRETNY argument że u nas jest źle a tam dobrze... pokaż że zrobiłeś już WSZYSTKO i teraz pozostaje tobie wyjazd... bo sorki jak jeszcze tego nie przeczytałem... narazie tylko narzekasz a nic nie piszesz że cos próbowałeś zrobić

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-10-2004 - 16:27
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
yasiu777 napisa³/a:

Niestety tylko byłem w Albeku, Hamburgu i Dreźnie (nazwy umyślnie spolszczone)


Wiesz ilu Polaków pracuje nielegalnie w Hamburgu? Wiekszośc z nich nie ma płaconego ZUSu, a niemieccy przedsiębiorcy płacą im grosze za robotę. W razie wypadku, pracuja głównie przy remonatch czy budowach, często okazuje się że nie maja nawet ubezpieczenia NW. To akurat wiem bo mam znajomego który tak pracował. 3 miechy harówki - a ostatniego dnia kontrola z Arbeitsamtu. Szef poszedł do więzienia, nie zarobili ani grosza bo firme zlikwidowano, a sami dostali po stempelku do paszportu żeby przez 10 lat nie wyjeżdżac do NRFu.

Cytat:
Niemiałem tu na myśli dzieci z bogatych domów. Takiemu to zwisa i powiewa. Chodziło mi o tych ciężko pracujących, nieraz wyrzekając się przyjemność. Czy taki to będzie pił i rozrabiał, wątpię i z doświadczenia wiem że tacy ludzie są najczęściej najbardziej wartościowi


Khem, jeżeli Amerykanin nie ma pieniędzy, albo nie jest geniuszem (naukowym lub sportowym) raczej nie ma co mysleć o studiach. A więc i o stypendium. W Polsce za to przy odrobinie chęci i zdolności mozna zostać studentem za darmo. (Choć bywa z tym czasem ciężko- przyznaję)

Cytat:
Może tak i może nie, ale ja tego typu prace brałbym jako etap przejściowy


Prace za granicÄ… czy w Polsce?

Oczywiście ze nie będzie jak w ostatnim systemie że człowiek po szkole dostawał prace i siedział/lezał w niej aż do emerytury. Jeśli dobrze pójdzie to w przyszłym roku planuję połączyć pracę ze studiami podyplomowymi. (Kto wie, może na złość niektórym, będe sie starał zostać tłumaczem?) W każdym razie nie zamierzam wyjeżdżać z Polski i rzucać gromów na społeczeństwo, polityków, aferzystów i kogo tam jeszcze znajdę tylko dlatego że na razie jest źle. Jest źle, to trzeba zakasać rękawki i wziąść sie za robotę, a nie pyszczyć że ten i tamten okrada czy oszukuje, bo ani od tego nie zrobisz sie bogaty ani ich nie ukarasz....

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 17-10-2004 - 16:47
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

yasiu777 napisa³/a:
Co do wyjazdów i zostania to "każdy medal ma 2 strony".
A ta dyskusja jest jak pierwsza wojna światowa, każdy usilnie broni swoich racji, każdy został inaczej wychowany, ma inne poglądy. Innych to wkurza a innych nie. Każdy ma swoje życie i jak przez nie przejdzie to jego indywidualna sprawa. Hasła typu "wzbudzasz we mnie litość" mnie naprawdę denerwują jak byś nie wiem kim był. Takie wywyższanie się to po prostu chamstwo w najczystrzej postaci..

Masz rację - każdy medal ma dwie strony, ale Ty zdajesz się tego nie zauważać pisząc, że Polska jest niczym, że to taki kraj, że szkoda gadać. Dla mnie było to obraźliwe, bo krytykujesz coś, co ja sobie cenię. Nasza ojczyzna jest pełna głupich i złych ludzi, ale mieszkając za granicą nauczyłam się doceniać to, co mam. W pewnym momencie pytałeś czy masz dziękować za to, że nie urodziłeś się w Angoli czy jakimś afrykańskim kraju, gdzie panuje głód i nędza. Moja odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Ja jestem bardzo wdzięczna, że nie urodziłam się np. na Białorusi. Moja koleżanka wracając do domu brała ze sobą kawę, kakao, czekoladę, artykuły dla dzieci i wiele innych tego typu rzeczy, których tam po prostu nie ma. Tak się składa, że ja pamiętam jeszcze te czasy, kiedy nie było u nas szynki, pomarańczy o papierze toaletowym nie wspominając i byłam świadkiem tego jak wiele rzeczy zmieniało się na lepsze. Biorąc pod uwagę te biedne kraje czy choćby naszą historię, trzeba przyznać, że jest nam bardzo dobrze. Np. Ty piszesz, że nie jesteś bogaty, ale komputer i dostęp do internetu posiadasz? Dla niektórych Twój "niski" standart życia jest niedoścignionym marzeniem. No, ale Ty aspirujesz do lepszego życia i uważasz, że posiadanie domu, rodziny, ubrania, jedzenia, komputera to wszystko jest nic, dlatego nie dziwię się wypowiedziom w stylu "żal mi Ciebie". Czego chcesz szukać na Zachodzie? Jaki standart życia by Cię zadowolił? Odpowiesz mi może, że chodzi Ci nie tyle o luksus, co o bezpieczeństwo, czystość, uprzejmość, sprawny rząd. Niestety każde państwo ma swoje problemy, które już wymieniłam: w USA, gdzie zwykli ludzie mają łatwy dostęp do broni, przestępczość jest olbrzymia. To nie wszystko - jest jeszcze niezdrowy tryb życia, olbrzymie koszty posiadania dzieci, brak opieki społecznej. Manarchia brytyjska co raz wstrząsana jest przez afery pedofilskie, na kontynencie państwo nie może dać sobie rady ze skrajną prawicą czy ugrupowaniami w stylu naszej Samoobrony. Nie zapominajmy o separatyźmie i krwawych zamachach z nim związanych. A terroryzm? Czy nie mówi się, że Polska jest zbyt mało atrakcyjnym celem dla terrorystów? Ja tam się z tego cieszę. Co do czystości - przyjmując standarty unijne i pomoc finansową też do niej dojdziemy. Co do uprzejmości - u nas mężczyźni są jednak bardziej rycerscy i uprzejmi. Chamstwo się szerzy, ale uważam, że w Niemczech jest wśród dzieciaków dużo bardziej zaawansowane niż u nas, więc nie mamy na co narzekać.

yasiu777 napisa³/a:
A dlaczego tak dużo polaków ciÄ…gnie do zachodu – wiÄ™ksze zarobki, wiÄ™kszy standard życia
Co do wyjazdu to szczerze mówiąc nie wyobrażam go sobie teraz, bo 2 klasa LO to jeszcze nie czas na to, ale wyjazd na studia np. z kilkoma znajomymi lub wyjazd z polskiej uczelni trzeba pomyśleć. Planowanie odbędzie się za rok z hakiem, na dziś to oszczędzam jak tylko mogę.

Wielu Polaków wyjeżdża mamionych iluzjami. Obejrzyj film "Szczęśliwego Nowego Yorku" - takie przypadki nie należą do rzadkości. Dobry prawnik z aplikacją będzie równie bogaty w Polsce jak na Zachodzie a ktoś po zawodówce pewnie równie ubogi. Niewykwalifikowanej sile roboczej jest owszem łatwiej o pracę na Zachodzie, bo godzą się na pracę i pensję, na którą nigdy nie zgodziliby się miejscowi. Pracują jednak nielegalnie, co możliwe jest tylko na krótką metę. Zauważ, że większość z nich pracuje sezonowo a potem wraca do Polski, gdzie żyje za zarobione pieniądze. Gdyby nie mieli dokąd wrócić, kraju, w którym żyje się nie tak znowu drogo, byłby u nich krucho.
Co do wyjazdu - polecam, bo to nieocenione doświadczenie. Ale wiążą się z tym olbrzymie problemy, które warto by wcześniej poważnie przemyśleć.

yasiu777 napisa³/a:
Niestety tylko byłem w Albeku, Hamburgu i Dreźnie (nazwy umyślnie spolszczone)

Tak więc Twoje wrażenia, są jedynie wrażeniami turysty, który widzi fasadę.

yasiu777 napisa³/a:
NiemiaÅ‚em tu na myÅ›li dzieci z bogatych domów. Takiemu to zwisa i powiewa. ChodziÅ‚o mi o tych ciężko pracujÄ…cych, nieraz wyrzekajÄ…c siÄ™ przyjemność. Czy taki to bÄ™dzie piÅ‚ i rozrabiaÅ‚, wÄ…tpiÄ™ i z doÅ›wiadczenia wiem że tacy ludzie sÄ… najczęściej najbardziej „wartoÅ›ciowi”

Tylko ci ciężko pracujący to zwykle ludzie z Polski i byłego bloku wschodniego. Natomiast ci z Zachodu to zwykle ludzie, dla których stypendium jest czymś w rodzaju "spuszczenia ze smyczy".

yasiu777 napisa³/a:
Dla chcącego nic trudnego by utrzymać się na zachodzie.

Jest to trudniejsze, gdyż oprócz języka ojczystego musisz znać język kraju, w którym mieszkasz jak ojczysty oraz języki obce.

yasiu777 napisa³/a:
Może tak i może nie, ale ja tego typu prace brałbym jako etap przejściowy
Nie szukałem pracy, mój wujek szukał, moi koledzy szukali, w rodzinie dużo się o tym mówi i mam relacje z pierwszej ręki jak od osób ze średnim i wyższym wykształceniem. Co do twoje pracy to ciesz się że tak łatwo znalazłaś ludzie z takim samym wykształceniem na Śląsku szukają pracy i to przez kilka miesięcy, a co dopiero ludzie po zawodówce.

Wydaje mi się, że nie byłoby im łatwiej, gdyby wyjechali z Polski, co pragniesz udowodnić. Tam też by szukali, pewnie dłużej i większość nie byłaby w stanie wykonywać takiej pracy jak w Polsce. Cieszę się bardzo, że znalazłam pracę zaraz po studiach, bo moja przyjaciółka Niemka - magister tak jak ja, szuka pracy już dwa lata i to nawet nie jakiejś ekstra, bo pracowała już i w stoisku sprzedającym jedzenie na świątecznym jarmarku. Druga po technikum samochodowym szuka już trzeci rok. Stąd moje przypuszczenie, że ludzie po zawodówce szukają tam pracy jeszcze dłużej. Gdzieindziej też panuje bezrobocie i bezustannie trzeba podnosić kwalifikacje. Na Zachodzie praca wcale nie leży na ulicy!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWys³any: 17-10-2004 - 21:47
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 25-01-2002

Sk±d: Åš-ca

Status: Offline
Yasiu777 czy Ty widzisz jak latwo przychodzi Ci szufladkowanie ludzi? Wg mnie to strasznie bledne podejscie. Nie mozesz twierdzic, ze wszsyscy znajdujacy szybko prace maja plecy, ze wszyscy z bogatych domow sa tacy a tacy, ze wszyscy po zawodowkach sa inni i tak dalej. To na prawde nie jest tak. Ludzie sa bardzo rozni bez wzgledu na status spoleczny i materialny. Wszedzie sa dobrzy i zli, wszedzie sa uczciwi i nieuczciwi, wszedzie tez sa tacy, ktorzy staraja sie cos naparwic w tym kraju i tacy, ktorzy maja to gleboko i mysla tylko i wylacznie o sobie, nie myslac nawet o wlasnych odzieciach (posiadanych czy planowanych).
Bycmoze sytuacja jaka podajesz, ze u Ciebie w rodzinie wiele osob ma problemy ze znalezieniem pracy wcale nie wynika z braku pracy na Slasku. Moze po prostu ktos inny robi lepsze wrazenie, moze jest lepszy w okreslonej dziedzinie, a moze po prostu macie pecha? Na prawde w zyciu bywa roznie i sam fakt wyjechania za granice tego nie rozwiaze. Tzn. oczywiscie istnieje jakies prawdopodobienstwo, ze sie uda, oczywiscie. Ale istnieje tez ogromne ryzyko, ze bedzie gorzej, trudniej. Przeciez mnostwo osob wraca bo nie udalo im sie pracy znalezc. Czesto stracili oni pieniadze pozyczone od polowy rodziny bo mieli nadzieje, ze zarobia wiele ponad to i beda mogli oddac jak wroca. Czesto tez po tym powrocie znajduja sie w trudniejszych warunkach niz przed wyjazdem. Nie ma nic pewnego. Zwlaszcza kiedy wyjezdzasz do obcego kraju, nie znasz jezyka, prawa ani zwyczajow dotyczacych kwestii zawodowych zwlaszcza...
Dobrze wierzyc, ze mozna cos poprawic w swoim zyciu, ale nie mozesz zakladac, ze wyjazd rozwiarze wszystkie problemy i nagle trafisz do 'raju na ziemi'. Jak dla mnie z Twoich wypowiedzi wynika, ze masz mniej wiecej takie wyobrazenie. Popraw mnie prosze jesli sie myle.

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-10-2004 - 22:06
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Co do Śląska słyszałem ostatnio że chcą tam do budowy nowych szybów w kopalni zatrudniać ludzi z Ukrainy.
Dlaczego? Bo taki górnik-Polak przyzwyczaił sie do Barbórki i 13-stki czyli 14stu pensji rocznie a szef firmy kopiącej nowe korytarze nie jest w stanie sprostac tym wymaganiom, bo musi mieć opłacalną ofertę.
Dlatego też, mimo ożywienia przemysłu wydobywczego na świecie, nie wygląda jakby miały nastąpić na Śląsku masowe powroty do pracy. Złośliwi twierdzą wręcz że górników bardziej bawi bicie się z policją i niszczenie Stolicy.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits