Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy chciałbyś uciec z Polski?
Tak i taki mam zamiar jak najprędzej.
22%
 22%  [ 5 ]
Nie, całkiem mi się tu podoba.
36%
 36%  [ 8 ]
Mam na to czasem ochotę, ale sądzę, że to raczej niemożliwe
40%
 40%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 22


Autor Wiadomość
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2004 - 10:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Serio???
Jezu, chyba sie pochlastam, niech mi ktoś da maczetę! Wink

A powaĹźnie, dzieki za info...
ale starczyby priv,

Pozatym to i tak nie zmienia wymowy cytatu... Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2004 - 16:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Radagajs napisał/a:
Oczywiście , ściąganie górników z Ukrainy z powodu braku polskich i wspominane przez IggIego tworzenie nowych szybów to spisek sitwy szaleńców.

Komu ty chcesz wcisnąć że w Polsce brakuje górników??? Laughing
Jeśli kogokolwiek ściągają to na pewno nie dlatego że u nas w tym zawodzie brak pracowników...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2004 - 20:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Dokładnie. Nie chciałem przy tym zarzucic górnikom wygodnictwa czy lenistwa ale wnioski same się nasuwają.
Wiekszośc normalnych ludzi woli miec pracę i kasę (choćby niedużą) niż urządzać awantury z których i tak nic nie wyniknie (poza może remontem ulicy gdzie odbywała się burda).
Pozatym nie chodzi o to by tworzyć nowe szyby lecz odtwarzac stare, zalane bądź po prostu porzucone przed X laty bo na przykład odkryto że można sie dokopać do wegla z innej strony.

W polsce górników nie brakuje, jeszcze niedawno było rzecież o tzw. "biedaszybach" czyli amatorskich próbach budowy korytarzy by dokopać sie do węgla, którego nie ruszono bo jeśliby go usunąć może obsunąć się ziemia i górnicy przypłacą to życiem. Własnie głownie dlatego było o nich głośno.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu


Ostatnio zmieniony przez IggI dnia 23-10-2004 - 00:03, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 22-10-2004 - 19:21
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

iola napisał/a:
Komu ty chcesz wcisnąć że w Polsce brakuje górników??? Laughing
Jeśli kogokolwiek ściągają to na pewno nie dlatego że u nas w tym zawodzie brak pracowników...


Okiej , fakt. Z tego , co doczytałem , to istotnie raczej kwestia dyslaborii. Przyznaję rację.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-06-2007 - 23:44
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Trzeba się cieszyć tym co sie ma i potrafić znajdować w tym dobre strony Wink
A jak jest źle to starać sie sprawić by było lepiej. Ale sie starać a ne mówić tylko ,ze jest paskudnie i uciekać za granice gdzie bynajmniej ne jest super i ekstra.

A Polska mimo wszystko ne jest aż tak strasznym i złym krajem...

Aczkolwiek jak jest beznadziejna sytuacja na którą nic się ne poradzi a za granicą są pewne perspektywy to nawet ne ma co się zastanawiać i trzeba jechać. Bo tu potem i tak zawsze można wrócić jak zdobędzie się za granicą środki.
Jest wiele takich osób co jedzie na X lat za granicę by tam mieszkać i pracować a potem wraca tu i np. rozkręca własny interes za to co zapracowali i zostają u nas już na stałe.

Tylko trzeba mieć własne, dojrzałe podejście do tego a ne na zasadzie tłumu powtarzać co inni krzyczą ,ze jest źle i uciekać bez żadnych perspektyw i potem po miesiącu wracać bo się pracy ne znalazł w tym zagranicznym, miodnym kraju Wink bo to jest częstsze niż ten ślepy traf znalezienia pracy jadąc bez niczego, nawet znajomości języka.

Ja np. często słyszę od rodziny ,ze jak tylko będę miała okazje to żebym uciekała z kraju za granice O_o
Ale na szczęście się z tym ne zgadzam. Mam zamiar zostać na stałe w kraju. A jak już miała bym jechać gdzieś za granicę to ne na więcej niż 2-3 lata.
Mimo wszystko kocham ten kraj i chce tu pozostać Smile Może uda mi się być jednym z tych promyczków które zostając tu i pracując sprawią ,ze kraj pójdzie w lepszą stronę Wink
W kraj w którym np. minister edukacji zajmie się edukacją a ne kreowaniem szkolnej mody i eksperymentowaniem z nowymi reformami Razz

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 01:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dwukrotnie powaznie rozwazalem opcje emigracji, choc w sumie to czasowej. Ale zostalem. Wink I nie narzekam. Choc owszem, moj bliski kumpel z czasow LO wyjechal zaraz po maturze do Holandii i teraz powodzi mu sie zarabiscie. Wink

To w sumie zalezy kto czego szuka... To nie jest wina rzadu ani narodu, ze jestesmy w sumie malym krajem, i ze nie da sie tu az tak bardzo rozwinac skrzydel. Do tego trzeba, owszem, troche wiecej przestrzeni...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 09:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Jest to wina i rządów i narodu a przedewszystkim pięćdziesięciu lat komunizmu, który zarżnął gospodarkę Rolling Eyes

Też swego czasu zamierzałem wiać do Szkocji albo Irlandii, a potem znalazłem dobrą robotę i już się nigdzie nie wybieram Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 10:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Kiedy skończę edukację mam zamiar wiać do Irlandii. Chociaż z drugiej strony, jeśli wszyscy zwieją do innych krajów, w Polsce będą musieli podnieść pensje i komfort pracy, żeby kogokolwiek tutaj utrzymać.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 12:11
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike napisał/a:
To nie jest wina rzadu ani narodu, ze jestesmy w sumie malym krajem, i ze nie da sie tu az tak bardzo rozwinac skrzydel. Do tego trzeba, owszem, troche wiecej przestrzeni...

Nie zgadzam sie z ta opinia. Polska nie jest malym krajem, ale wg mnie to nie przestrzen warunkuje mozliwosci do rozwoju. Przez takie rozumowanie skreslamy od razu szansy ludzi z takiej np. Litwy. A przeciez i tam moga byc jednostki, ktore potrafia naprawde rozwinac skrzydla. Wg mnie to zalezy od osoby. Wpływ ma rowniez system oraz podejscie ludzi w danym kraju, ale IMHO najwazniejszy jest czlowiek Smile.

Spedzilam rok za granica pracujac, wiec jakies tam pojecie o wyjezdzie mam. I nie powiem - jesli ktos ma mozliwosci, to wyjazd polecam. Moze nie dlatego, ze za granica sa wieksze szanse, bo szanse sa podobne i u nas, ale nic tak nie uczy samodzielnosci i przedsiębiorczosci jak zycie na wlasny rachunek Smile. I dobrze uczy szacunku do pracy robota fizyczna, ktora zwykle wykonuja mlodzi ludzie na poczatku. I nie generalizowalabym, ze za granica sa wieksze szanse, po prostu niektorzy maja w zyciu wiecej szczescia w obcym kraju niz inni Razz.

I jeszcze mala uwaga do komentarza Iggiego:
Iggi napisał/a:
Czy też od rodziców wiesz że zarabiając brutton 1700 złotych zostaje ci na ręku (po odjeciu podatków) 700-1000 złotych?
Wobec tego twoi rodzice musza płacic jakiś dodatkowy podatek (i to spory)
Pytam bo sam na przykład zarabiam 1200 złotych miesięcznie a na rekę dostaję 800. Z tego wynika że państwo zabiera z każdej pensji około 400zł.

Zgadzam sie, ze cos za duzo yasiu odjal, przy zarobkach 1700 na reke winno byc cos w okolicach 1200zl. Ale z wynagrodzeniami nie jest tak prosto, jakby sie wydawalo. Nie mozna powiedziec z gory, ile ktos bedzie mial na reke, poniewaz jest sporo warunkow, ktore trzeba wziasc pod uwage liczac wynagrodzenie. Zeby pokazac to bardziej pogladowo, przygotowalam malutki przyklad Razz. Wzielam pod uwage zwyklego pracownika na umowe o prace, posiadajacego prawo do odliczania ulgi podatkowej oraz odliczajacego zwykle koszty uzyskania przychodu (jak ktos nie rozumie, to chodzi o zwyklego, przecietnego pracownika po prostu Razz). Zastosowalam rowniez dzisiejsze stawki i kwoty do obliczania ubezpieczen i podatku.
I tak oto mamy [kwota wynagrodzenia brutto - czyli to, co jest na umowie] - [kwota wynagrodzenia netto - czyli to, co do łapy sie dostaje] - [procentowo, ile dostajemy na reke z kwoty brutto]:
1. 500,00 - 397,54 - 80%
2. 1000,00 - 716,74 - 72%
3. 2000,00 - 1364,48 - 68%
4. 6000,00 - 3958,43 - 66%
Jak widac na przykladzie widac, ze im wiecej ktos ma pensji, tym wiecej mu panstwo zabiera. Dodatkowo, jesli ktos przekroczy prog podatkowy i zarobi (brutto) w ciagu roku wiecej niz 43400,00 zl, to wpada w 30% podatku (do tej kwoty podatek wynosi 19%) , a powyzej 85527zl, to juz 40% podatku. Wtedy panstwo zabiera jeszcze wiecej. Przyklad podaje, zeby ludzie zrozumieli, ze z wynagrodzeniem nie jest tak latwo, jakby sie wydawalo Razz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 12:48
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 12-03-2006



Status: Offline
Ja jestem przywiazany do tego kraju sam niewiem łaj ale raczej zostaje na starych śmieciach.

_________________
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 13:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
To się nazywa "patriotyzm" Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 14:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Patriotyzmu mam dosc, to slowo jest juz tak wyswiechtane przez politykow wszystkich opcji ze przestalo miec juz jakiekolwiek znaczenie.
Ale w Polsce i tak planuje zostac

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 16:20
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
To słowo nie straciło znaczenia, a że nasi wspaniali wybrańcy mają jakieś dziwne skojażenia i próbują je wciskać na siłę "ciemnemu ludowi" to inna bajka. Leżąca na tej samej półce, co darmowa służba zdrowia czy szkolnictwo wyższe.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 18:38
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Nie wiem, ale cała ta sytuacja w polityce dodatkowo zniechęca. Wszyscy myslą jak ubabrać podwórko drugiego i samemu zostac czystym. Co rok ta sama śpiewka, aż chce się ...
Zamiast zabrac się do roboty, przejrzeć na oczy, to nie... bo tylko kłótnie i spory i lustracja i i i... <głowa mnie boli od tego wszystkiego>

Zamierzam wyjechać, ja dziękuje za takie władze.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2007 - 22:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Popieram w stu procentach. Lecz właśnie teraz jest szansa dla obecnego pokolenia, aby coś wreszcie zrobić(przykład:w pobliżu Szczecina jest gmina-mają 17 letniego sołtysa-jest młody, lecz ambitny, dzięki niemu gmina dostała nową linię autobusową i organizowane jest wiele festynów. Na ulicach jest spokój, obyło się bez drastycznych środków). Dlatego, jeśli ktoś ma zapał do polityki-to ja bardzo proszę zostać i postarać się dla nas.
[spoiler:13c2df4e8c]Hell yes!! dostałem się do technikum[/spoiler:13c2df4e8c]

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits