Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy chciałbyś uciec z Polski?
Tak i taki mam zamiar jak najprędzej.
22%
 22%  [ 5 ]
Nie, całkiem mi się tu podoba.
36%
 36%  [ 8 ]
Mam na to czasem ochotę, ale sądzę, że to raczej niemożliwe
40%
 40%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 22


Autor Wiadomość
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2007 - 19:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Jos, nasz naczelny ekspercie konstytucyjny, kolo nie moze miec 17 lat i byc soltysem, gdyz prawa publiczne, w tym czesc biernych praw wyborczych, nabywa sie z chwila ukonczenia lat 18-tu. I jesli jest soltysem, to zarzada nie gmina, a solectwem. Gmina zarzadza wojt.

Ale wracajac do tematu emigracji, moja refleksja "na goraco" z Irlandii jest taka, ze brak tu w wielu wypowiedziach pewnej, hmm, perspektywy. Z Irlandii ludzie tez uciekali tysiacami, dziesiatkami tysiecy. I to nie, ze w XIX wieku, ale teraz. To pokolenie, ktore dzis ma 30-40 lat, masowo mylo naczynia w pubach w Bostonie i w Nowym Jorku. Bylo nawet powiedzenie, ze ostatni gasi swiatlo. Jezdzili do Stanow i do Anglii - czesto nielegalnie. Wykonywali tam podobne prace, jak teraz Polacy. Irlandia byla po prostu zbyt biedna, by dac zatrudnienie i wyzywienie wszystkim swym obywatelom. I tak bylo zreszta od zawsze - Irlandia byla jednym z najbiedniejszych zakatkow kontynentu od czasu gdy homo sapiens zasiedlil kontynent. Brak tu przeciez surowcow, a ziemia nie nadaje sie pod intensywna uprawe.

Do tego dochodzily tradycyjne przywary Irlandczykow - pijanstwo, swarliwosc i silne rozbicie polityczne. Brzmi znajomo?

Dzis my jestesmy w punkcie, w ktorym Irlandia byla 20 lat temu. Pamietajmy o tym, narzekajac, jak to u nas zle, i jak to w Irlandii zarabiscie.

Natomiast tak, Irlandia to sympatyczny kraj. W wielu aspektach podobny do prowincjonalnej, malomiasteczkowej Polski, dlatego latwo sie tam przyzwyczaic do lokalnych klimatow.

Co mnie zwlaszcza zdziwilo - nie zepsula go nagla eksplozja bogactwa. Ludzie nie obnosza sie ze swa zamoznoscia, nie manifestuja swego statusu, z dystansem podchodza do materii. To takie dosyc, hmm, egalitarne spoleczenstwo. Pamietajac, ze ich dziadkowie przymierali glodem i ze oni sami czesto pracowali jako emigranci, nie wynosza sie ponad nowo przybylych - przynajmniej taka jest moja subiektywna opinia.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2007 - 23:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Więc może 18 lat, plotki różne są, napisałem tylko to o czym wiem.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 11:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
No tak, ploteczki nas obezwładniają.
btw. aby zostać wójtem, to trzeba mieć 25 lat, do samorządu terytorialnego wystraczy 18 Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 12:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Ale wojt to wlasnie samorzad terytorialny, prosze pani. ;-P Sam. ter. obejmuje gminy, powiaty i wojewodztwa, a wojt to wlasnie szef wladzy wykonawczej w gminie.

Stawiasz wodke. Whoa, to juz druga, bo Joe tez stawia. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 12:27
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Mike słoneczko, kiedy ja się z Toba zgadzam, tyle, że na stanowisko wójta mogą zostać wybrane osoby, które ukończyły w dniu wyborów 25 lat, a posostałe jednostki w gminie, czyli organy moga mieć 18 lat (mówie tu o pracownikach służby cywilnej) Smile Czy teraz rozumiesz moja intencję, czy może znów wyraziłam sie niejasno Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 12:56
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Dobra Mike postawię Ci "Zdanoską" bez akcyzy z benzyną Wink Dyszkę płacisz i masz litr Wink

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 13:01
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
[weryfikuje]

...fak... ya got me... O_o Tak, wojt musi miec 25, 18 nie starcza...

No dobra, misiu-pysiu. No to ja stawiam wodke.

Ale czekaj! xD Napisalas: "posostałe jednostki w gminie, czyli organy moga mieć 18 lat (mówie tu o pracownikach służby cywilnej)". Sluzba cywilna nie ma nic wspolnego z organami samorzadu terytorialnego. ;-P Sluzba cywilna to "zespół urzędników administracji rządowej w Polsce". Czyli rzadowej, czyli centralnej, czyli nie samorzadowej. Muaaaahahaha!

;-P No to najpierw ja stawiam, potem Ty. A Joe stawia nam obojgu.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 13:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Tylko, Ĺźe jak Joe Wam postawi, to nie zdzierĹźycie Wink

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 13:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dlatego zostawilismy Cie na koniec. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 13:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Zrobiło się dwuznacznie Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 16:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Mike niuńku Ty mój /praiwe/ służba cywilna w Polsce zgodnie z ustawa z 2006 roku o słuzbie cywilnej dzieli się na pracowników słuzby cywilne, urzędników sluzby cywilnej i członków służby cywilnej. Odnoszą się oni do WSZYSTKICH jedostek administracji w naszym kraju. Różnią się tylko sposobem mianowania, zatrudnienia, rent i emerytur i jeszcze innymi szczegółami które określa w.w. ustawa Smile

Co do wĂłdeczki? KIEDY I GDZIE PIJEMY Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 16:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Ale moment. Nie kazdy pracownik administracji jest czlonkiem sluzby cywilnej. To raz. A dwa: pracownik sluzby cywilnej pracuje dla rzadu centralnego, a nie dla samorzadu. Smile I o to chodzi - na szczeblu gminy nie ma sluzby cywilnej.

Tzn. nie wiem jak Ty, ale ja z piciem mam jak ze spaniem - moge zawsze i wszedzie. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 21:00
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Mike perełko (hmm niedługo skończ ą mi się pomysły na określanie Ciebie Very Happy ) pracownicy służby cywilnej odnoszą się do jednostek samorządu terytorialnych i organów im podległych wedle ustawy o takim samym tytule. Natomiast urzędnicy odnoszą się do centralych organów administracji, co nie oznacza że w drodze konkursu nie mogą być wysłani gdziekolwiek indziej. Ale oczywiście jak PZK dojdzie do takich wniosków, bo żeby tam się dostać, to też trochę zdrowia trzeba stracić.
Hmm trochę postów natrzaskaliśmy, a wszystko przez tego wójta Smile

No tak, tylko Ty jesteś z Wrocka a ja z Wawy... mamy problem Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 21:21
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Tigra, myszko Ty moja puchata, alez Twoj post jest nieporozumieniem. Smile Nie mi blyskac w oczy tytulami ustaw, kwiatuszku perlowy. Wink

Prosze, tu jest tresc rzeczonej ustawy: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20061701218&type=3&name=D20061218Lj.pdf

Kazdy kto rzuci okiem na Art.2 od razu zauwazy, ze korpus sluzby cywilnej to pracownicy rzadowi, a nie samorzadowi. Smile Dokladnie wyliczono tam, kto nalezy do sluzby cywilnej. Mamy tam pracownikow Kancelarii Prezesa Rady MinistrĂłw, mamy pracownikow komend i inspektoratow, mamy Urzad Rejestracji ProduktĂłw Leczniczych... HEJ! Mamy nawet Biuro Nasiennictwa Lesnego!

Ale ja ze swej strony zapewniam - wojt pracownikiem Biura Nasiennictwa Lesnego nie jest. ;-P Tak samo, nikt w urzedzie gminnym pracownikiem tej jakze pozytecznej i szacownej instytucji nie jest. Pracownik urzedu gminy - to pracownik urzedu gminy. Smile Czlonkiem sluzby cywilnej, ku swej rozpaczy, niestety nie jest.

Dlatego, sikoreczko z zoltym brzuszkiem, niestety nie masz racji. Wink A ja racje mam. Wink Czyli jest, jak zwykle.

Co sie odwlecze, to nie uciecze. ;-P W koncu bedzie chocby Baka, zrobimy wielka kasumiowa popijawe, na ktorej Joe i Ty na zmiane stawiacie Sobieszczaka. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2007 - 14:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
No niestety ależ kochanie musze Cię rozczarować; prof. Garlicki to ten wybitny Polaczek, który pisze ksiązki o prawie konstytucyjnym, jak i prof. Kulesza to znów ten co odpowiada za reformy z 1998r oświadczają /jesli wiesz o które mi chodzi, bo jak widze w ustawach jesteś obcykany/ że akurat członkami służby cywilnej są zarówno pracownicy jak i urzędnicy Smile

I w tym momencie słoneczko staneło na cytrynowej Finlandii Smile /którą bardzo, ale to bardzo lubię Razz/
Zresztą pretekstu mi nie potrzeba, aby się z kimś sympatycznym napić Smile Co Ty na to Mike?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits