Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2003 - 22:20
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-08-2002

Status: Offline
Ja Kenshina tv nie lubi? za bezsensowne efekciarstwo np. ten wielki miecz Zanzy (tak go chyba na pocz?tku nazywa? kenshin a zreszta nie wiem Razz )to ?e kenshin na nim stan?? czego w ogóle jego przeciwnik nie zauwa?y? (chyba musia? by? naprawd? silny skoro nie poczu? dodatkowych 60 kg), albo jak mo?na kogo? porwa? z brzegu do p?yn?cej ?ódki?O_o Ju? nie mówi?c ?e t? ?udk? zobaczy?oby si? ju? 100 m wcze?niej.
Dla mnie jest tam stanowczo za du?o ameryka?skiego kiczu.

Za to OAVki...miodzik... Very Happy

- Nawet obcym nale?y si? godny pochówek...
- To nie s? obcy i zostan? tak jak le??

-----The last of the Mohicans------

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2003 - 22:56
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 29-01-2003

Ja Ninja Scrolla widzia?em tylko troszk?, jeden kawa?ek, ale.. nie podoba mi si? sposób rysowania. Nie wiem, mo?e kiedy? spróbuj?...

Co do Kenshina i efekciarstwa.... A co powiesz o mieczu Gattsa w 1 szym odcinku Berserka? no i o jego zagrywkach w walce z Griffithem ( nie pami?tam - 2 czy 3 epizodzik) Ech, inna sprawa, ?e ja Kenshina nie widzia?em :)))

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2003 - 13:58
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Miecz Gattsa jest te? lekko przesadzony (ten w 1 odcinku jest chyba wi?kszy od tego w dalszej cz??ci serii), ale on sam te? jest wielki i silny^^ co daje mo?liwo?? ?e jednak ten miecz uniesie.
A tamto chucherko z kenshina...O_o

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2003 - 14:00
Elita forum
Elita forum

Tak, w 1szym odcinku jest tak ze 3 - 4 razy szerszy. Tak na logik?, to ten miecz przy jego grubo?ci i szeroko?ci musia?by wa?y? tyle, co dwa dwumetrowe kawa?ki szyny tramwajowej... No, mo?e pó?torametrowe ;)))

Ale fakt faktem - Gatts nie pos?uguje si? tym wielkim mieczem tak sprawnie, idzie mu to z trudno?ci?, co zmywa reszt? win - pozory zachowano.

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2003 - 13:25
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 25-01-2003

ale ten miecz jest i tak przegiety... Wole chyba ten Griffitha (nie zabijajcie za zla pisownie) albo toporek Pazu-so

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2003 - 20:52
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 21-10-2002

co do kenshina to bierz pod uwage ?e ken by? zawodowcem, by? "samuraiem", i mia? niesamowit? technik? walki przez co by? prawie pó?bogiem a poza tym to jest anime o samuraiach i takie walki to normalka... we?my np filmy kung-fu made in hong kong

co do du?ych mieczy to nikt nie przebije Clouda z FFVII

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2003 - 22:19
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Jak dla mnie to nie jest ?adne wyt?umaczenie to ?e kto? chodzi sobie po czyim? mieczu jest niemo?liwe. Te wszystkie walki s? nienaturalne, jakby jeszcze by?y przemyslane i wyre?yserowane odpowiednio to jako? by si? da?o znie??.
Pozatym przyrównaj to do oavek. Historia tego samego cz?oweika a przedstawiona znakomicie i pod wzgl?dem fabuly i walk.

MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2003 - 23:01
Moderator
Moderator

co do kenshina to jest tak ?e serial to komedia z panami umi?cymi walczy? (broni? lub r?koma) osadzona w Japonii a OAVki to ju? powa?ne anime... i tu przyznaje ?e OAVki s? lepsze ni? seria TV. Co do walk to musz? by? nienaturalne poniewa? przeciwnicy te? nienaturalnie walcz?... je?eli komu? zale?y na walkach to polecam Kazemakaze Tsukikage Ran (czy jakos tak) jest to zabawne anime ale je?li chodzi o walki to jest niesamowite...
<dla nie wtajemniczonych to poweim ?e to anime opowiada o kobiecie samuraiu która podró?uje po Japonii i pomaga innym (ogl?da?em tylko 5 odcinków niestety CHCE WIECEJ!!!>
... co do walk to podobaj? mi sie ze wzgl?du na ich szybko?? Very Happy nie ma niepotrzebnych uników przed mieczem walki ko?cz? si? po 2 ruchach miecza no chyba ?e to przywódca czarnych charakterów to walka trwa do 5 machni?? miecza... scenariusz walk jest wyj?ty jak z dobrych filmów o samuraiach wyci?gni?cie miecza przewa?nie ko?czy z pierwszym przeciwnikiem...

A wracaj?c do OAVek Kena to nie pasowa?o by do klimatu gdyby kenshin skaka? na kilka metrów do góry albo kto? walczy? 100 Kg mieczem po którym gania sobie jaki? "?osiu" Wink ... w OAVkach przedstawiono Kenshina jako zwyk?ego cz?owieka nie jako bezwzgl?dnego zabójc? ale osob? która jednak co? czuje i umie odwzajemnia? uczucia

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2003 - 16:19
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

No w?a?nie mi o to chodzi ?e nie wymagasz od serii tv tyle co od oavek bo to tylko komedyjka z nienaturalnymi walkami. Dlatego ta seria mi nie przypad?a zbytnio do gustu. Humor by? raczej ?redni i tak naprawd? nie mia?o co zaciekawi? (przynajmniej mnie bo w japonii to podobno by? na to sza? Smile )
Cytat:
A wracaj?c do OAVek Kena to nie pasowa?o by do klimatu gdyby kenshin skaka? na kilka metrów do góry albo kto? walczy? 100 Kg mieczem po którym gania sobie jaki? "?osiu" Wink

I dzi?ki temu ?e wyrzucono ca?y ten kicz oavki s? ?wietne Very Happy

Tylko jedna scenka mnie lekko zawiod?a (ale to tak lekko Smile )

tu taki ma?y SPOILEREK

W 1 odcinku próbowali zrobi? dramatyczn? scenk? i w reultacie wysz?o ?e matka Kenshina mówi?a z przebitym gard?em Confused Troch? mnie to razi Confused

KONIEC SPOILERKA :p

MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2003 - 16:25
Moderator
Moderator

a widzia?a? mo?e drug? serie OAVek?? ja tylko pierwszy odcinek z dwóch cho? mam oba... (mam do?a bo mam tak obci??ony system ?e mi ?le divxy chodz? Sad )

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2003 - 16:31
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Niestety nie widzia?am, bo jak kilka dni temu dosta?am kawajca to si? dowiedzia?am ?e takie co? w ogóle istnieje Razz
A sk?d masz te cude?ka? (czy cude?ka to si? oka?e jak ogl?dn? Razz )

MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2003 - 18:35
Moderator
Moderator

a wracaj?c to komiksów z tre?ci? i zostaj?c przy samuraiach to jak wam si? podoba Usagi Y?? bo jak dla mnie to najlepszy komiks o samuraiach... co do kreski to jest fajna ale nie zachwycaj?ca... a co do tre?ci to normalnie wymiata Very Happy

najlepsze jest to ?e dopiero po tomie "pory roku" dowiedzia?em si? ?e ta kreska nad okiem królika to blizna Wink

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2003 - 21:34
Elita forum
Elita forum

Ja z tego co pami?tam, to czyta?em tylko dwa z wydanych u nas tomów, pierwsze dwa. Najbardziej spodoba?y mi si? dwa opowiadania - to o mieczach i to o bóstwie opiekuj?cym si? dusz? zamordowanego ch?opca - o pos??ku przy drodze. Zgadza si?, tre?? wymiata.

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2003 - 15:58
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Mnie Usagi nie wzi??, jako? tak mi nie podpasowa?... Rolling Eyes

Magnus napisał/a:
a widzia?a? mo?e drug? serie OAVek?? ja tylko pierwszy odcinek z dwóch cho? mam oba...

Niom i obrj?a?am w niedziel? oba, w sumie historia pozostawia refleksje (tak jak po pierwszych oavkach Smile ) no i próbowali naprawi? ra??ce b??dy z serialu. W sumie by?o dosy? ?rednie...

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 08:48
Elita forum
Elita forum

No to ju? wszystko z Usagiego co u nas wysz?o mam za sob? :) Podoba?o mi si?, honor, zwroty grzeczno?ciowe i jednocze?nie twarde prawo miecza... Niesamowite po??czenie :)

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat