Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
ShutoOffline
Temat postu: Troche o DB...  PostWysłany: 18-02-2003 - 17:25
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Witam. Cool
KorzystajÄ…c z tego, ĹĽe zarejestrowaĹ‚em siÄ™ juĹĽ na tym forum oraz ĹĽe od dość dĹ‚ugiego czasu nie wypowiadaĹ‚em siÄ™ na ĹĽadnym forum na temat a&m (ostatni raz byĹ‚o to forum stacji RTL7, teraz TVN7...forum nie majÄ… Confused ) zawĹ‚adniÄ™te przez fanĂłw a&m, przy okazji pozdrawiam tamtejszych forumowiczĂłw Razz ) . Na pierwszy ogieĹ„ idzie Dragon Ball. ZastanawiaĹ‚em siÄ™ czy napisać „najlepsze anime”, ale ostatecznie tego nie zrobiĹ‚em, bo mi siÄ™ zdarza dość czÄ™sto zmieniać zdanie. No, ale jest to na pewno jedno z najlepszych anime jakie widziaĹ‚em (tak jest sprawiedliwie). Zanim przejde do sedna sprawy to napisze pare innych rzeczy. Po pierwsze DB GT. Jedni sÄ… za, a inni przeciw. A ja? Po oglÄ…dniÄ™ciu ostatniego odcinka tej serii a dokĹ‚adnie samej koĹ„cĂłwki tegoĹĽ odcinka, mĂłwie NIE. Jak serie jeszcze byĹ‚em w stanie zaaprobować to ostatni odcinek psuje moje nastawienie. Jakby nie taka koĹ„cĂłwka to bym powiedziaĹ‚: Ok. moĹĽe być. Najlepsze z tego wszystkiego jest to ĹĽe pierwszy raz DB oglÄ…daĹ‚em tak na wyrywki. W miÄ™dzy czasie na jakiejĹ› stacji laciaĹ‚ Takeshi’s Castle (chyba tak to siÄ™ pisaĹ‚o) wiÄ™c wolaĹ‚em odlÄ…dnąć co teĹĽ ci JapoĹ„czycy wyprawiajÄ…, czasami byĹ‚ ubaw po pachy Very Happy . Za drugim razem znĂłw wyrywkowo Db, caĹ‚Ä… DBZ i DBGT. Za trzecim razem wszystko i wtedy teĹĽ nagraĹ‚em sobie te 3 serie. No i wszystko OK. Prawie. Cool nigdy nie widziaĹ‚em ani teĹĽ niestety nie nagraĹ‚em, dwĂłch pierwszych odcinkĂłw. 2 odcinek Ahhhhh! There's No Balls! - dorwaĹ‚em mange i zaliczyĹ‚em, fragmenty a widziaĹ‚em.. A pierwszego do tej pory nie widziaĹ‚em ani a ani m.(nie wliczam fragmentĂłw z koĹ„cĂłwki tego odcinka)(i prawde mĂłwiÄ…c nie chce go oglÄ…dnąć, bo to by byĹ‚o prawde powiedziawszy zamkniÄ™cie przygody z DB w moim odczuciu, a ja tego nie chce) Ok. Koniec wstÄ™pu. PrzejdĹĽmy do tego o co mi chodzi.

A wiÄ™c o co mi chodzi Question Po oglÄ…dniÄ™ciu tych wszystkich serii tak mi coĹ› w Ĺ‚eb strzeliĹ‚o Idea ĹĽe DB jako caĹ‚ość jest ciężkim kawaĹ‚kiem a&m. Tja. Nie ma tu ciężkiego klimatu czy atmosfery jak choćby dajmy w Record of Lodoss War, jest za to duĹĽa dawka humoru, szybkiej akcji i paru innych rzeczy (np. Genialny Żółw) sprawiajÄ…cych ĹĽe oglÄ…daĹ‚o by siÄ™ to pare razy. Mimo to ja mĂłwie ciężkie. No moĹĽe nie seria DB ale DBZ jak najbardziej. Walka o ĹĽycie swoje a w zasadzie zawsze nie o swoje a o innych, o Ziemie; przyjaĹĽĹ„, oddawanie w jej imie ĹĽycia; decyzje, dramatyczne (w prawo w lewo aaaa i Ĺ‚up w drzewo) dotyczÄ…ce wszystkich; optymizm, wyjÄ…tkowo optymistyczne wizje nawracania na dobrÄ… droge niektĂłrych byĹ‚ych zĹ‚ych charakterĂłw, wĹ‚aĹ›ciwe zachowanie i postÄ™powanie (Goku lecÄ…c na Namekk wyciÄ…ga z lodĂłwki piwo po czym odkĹ‚ada mĂłwiÄ…c ĹĽe czegoĹ› takiego nie pije i wypija mleko); nadzieja, zawsze z kaĹĽdej sytuacji jest jakieĹ› moĹĽe maĹ‚e ale jest wyjĹ›cie. Dlaczego to pisze? Bo wiele osĂłb zarzuca DB bezsensownÄ… jatkÄ™, mordobicie. A ja siÄ™ z tym nie zgadzam. Mimo wszystko DB jest i ciężkie i „gĹ‚Ä™bokie”. Za kaĹĽdym razem gdy siÄ™ oglÄ…da moĹĽna odkryć niezauwaĹĽone wczeĹ›niej rzeczy. Ok.

Znowu to pytanie: dlaczego to pisze? Głupia odpowiedź: bo mnie to męczyło. Koniec kropka.

MĂłj ulubiony bohater: nie pisze ĹĽe Son Goku bo mĂłwta co chceta ale on jest najlepszy to on tworzy DB i dlatego on jest nad konkurencjÄ…. WiÄ™c: Piccolo, a potem Vegeta i reszta bandy. Bohaterki (wg kolejnoĹ›ci) Bulma, C18, Chichi i reszta. MĹ‚ode wilki: wszystkie mĹ‚ode wilki. Ĺ»li bohaterowie: hmmm bez zwyciÄ™zcy, gdybym wliczyĹ‚ DBGT to Bulma za czasĂłw Bebi’ego. No i nie musze wymieniać wĹ›rĂłd najĹ›mieszniejszych bezkonkurencyjnego Genialnego Zółwia Cool .

Ps. Tja wiem ĹĽe przynudzam ale mamy chyba demokracje....no moĹĽe przynajmniej na tym forum....mam nadzieje..... Laughing
Pps. Jak coś mi jeszcze przyjdzie głupiego do głowy odnośnie tego txtu to napisze.... Laughing
ppps.Mcie nadzieje ĹĽe nie napisze Cool zgubna nadzieja Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YakumoOffline
Temat postu: Re: Troche o DB...  PostWysłany: 18-02-2003 - 21:00
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 11-02-2002



Status: Offline
Shuto napisał/a:

No, ale jest to na pewno jedno z najlepszych anime jakie widziałem (tak jest sprawiedliwie).


hmm... bez urazy, ale malo widziales...

Shuto napisał/a:


[...]

Dlaczego to pisze? Bo wiele osĂłb zarzuca DB bezsensownÄ… jatkÄ™, mordobicie. A ja siÄ™ z tym nie zgadzam. Mimo wszystko DB jest i ciężkie i „gĹ‚Ä™bokie”. Za kaĹĽdym razem gdy siÄ™ oglÄ…da moĹĽna odkryć niezauwaĹĽone wczeĹ›niej rzeczy. Ok.


rzecz gustu, ja jestem jednym z tych zarzucajacych (i dodam ze dla mnie DB anime bedzie zawsze telenowela),

Shuto napisał/a:


Ps. Tja wiem ĹĽe przynudzam ale mamy chyba demokracje....no moĹĽe przynajmniej na tym forum....mam nadzieje..... Laughing



hehe, jesli ja przeczytalem jakis txt o db znaczy ze nie bylo tak nudno Wink

a teraz to wszyscy fani db moga mnie zjesc Smile

--
majacy alergie na DB Yakumo Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2003 - 21:48
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Cytat:
hmm... bez urazy, ale malo widziales...


Ja sie nie obrażam jakby co Cool Ja jestem człowiekiem ugodowym, no chyba że ktoś mi zalezie za skóre Twisted Evil . Tak to fakt widziałem mało, ba ja powiem wprost bardzo mało a już na pewno nie tyle co Ty ale cały czas staram się zwiększać mają "oglądalność" Very Happy

Cytat:
No, ale jest to na pewno jedno z najlepszych anime jakie widziałem (tak jest sprawiedliwie).


Pytanie: dlaczego nie może być tym jednym z wielu ulubionych Question
Ja jestem otwarty na wszystko i miejsce na kolejne jedno z najlepszych anime zawsze siÄ™ znajdzie.

Cytat:
rzecz gustu, ja jestem jednym z tych zarzucajacych (i dodam ze dla mnie DB anime bedzie zawsze telenowela),


Są Ci za i przeciw normalka, demokracja Very Happy A telenowela to skomentuje to tak jak zareagowałem po przeczytaniu tego bo nie spotkałem się z taką opinią (słuszną zresztą Cool ): Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Cytat:
hehe, jesli ja przeczytalem jakis txt o db znaczy ze nie bylo tak nudno


No lepiej uważac bo jak mnie się podpuści i znowu coś pisne a wtedy to nie dam żyć i zanudze Cool

Ok Cool
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YakumoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2003 - 10:25
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 11-02-2002



Status: Offline
Shuto napisał/a:

Tak to fakt widziałem mało, ba ja powiem wprost bardzo mało a już na pewno nie tyle co Ty ale cały czas staram się zwiększać mają "oglądalność" Very Happy


ja tez nie widzialem duzo, ale hmm... wystarczajaco by uznac ze DB to jest 2 (max) w skali 1-10

Shuto napisał/a:


Pytanie: dlaczego nie może być tym jednym z wielu ulubionych Question



ba! moze, kiedys kochalem sailorki i w sumie nadal darze je sentymentem, pierwszej milosci sie nie zapomina Very Happy

_________________
Yakumo

'Revenge is a dish best served cold'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2003 - 22:43
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Cytat:
ja tez nie widzialem duzo, ale hmm... wystarczajaco by uznac ze DB to jest 2 (max) w skali 1-10 ba!


Cytat:
moze, kiedys kochalem sailorki i w sumie nadal darze je sentymentem, pierwszej milosci sie nie zapomina


Cool A ja mówie: choćbym niewiem ile oglądnął (na razie jak już wspomniałem niewiele) to i tak DB będzie dla mnie w czołówce. Sentyment ? Hmm...coś więcej. Miłość? Hmmm...nie na pewno nie.


A i odnośnie tej telenoweli Very Happy Very Happy to dla mnie mogła by być dłuższa (taka Moda na sukces ponoć już ma 2000 odc.) Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 16:19
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Co do ogladania DB kilka razy i nie nudzenia sie... Ile razy widziales DB??? Ja 2 i pol. I mam dosc. pamietalam kiedys mnostwo szczegolow, cale dialogi, a teraz ledwo zarys fabuly - jak czytam mange, to czasami mnie zaskakuje, bo nie pamietam co sie zdarzylo... Mialam kiedys niezlego swira na punkcie DB, ale jak porownuje z innymi tytulami, to... no coz, moim zdaniem DB to praktycznie nedza. Nie ta muzyka, animacja, nie mowiac juz o fabule.... I w zyciu nie uwierze, ze DB jest "glebokie". "Glebokich" wartosci mozna sie na sile doszukac wszedzie...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 21:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Ile razy widziales DB???


Z trzy lub cztery (GT nie wliczam).


Luuuuuuuuudzie aleście sie mnie czepili Cool

Cytat:
porownuje z innymi tytulami, to... no coz, moim zdaniem DB to praktycznie nedza.


Ja nie napisałem że jest to najlepsze anime ja pisać że to być jedne z najl;epzych anime jakie JA widziałem (tak tak mało widziałem...ale nadrabiam) Cool


ps.Czepiajcie dalej OK? Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2003 - 14:21
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Eeee... To nie jest czepialstwo :))) Tylko chec porozmawiania :)))

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2003 - 22:32
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Eeee... To nie jest czepialstwo Smile)) Tylko chec porozmawiania Smile))


Wiem i dlatego pisze żebyście się dalej czepiali Cool
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2003 - 13:27
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Ja nje mam zamiaru siem Ciebie czepiać, gdyż sama bardzo lubię DB. M.in. za:
#bycie widowiskowym łubudu z głównym złym pragnącym zawładnąć światem i śmiejącym siem idiotycznie Very Happy , bardzo lubię tego typu filmy (patrz np. filmy z Jamesem Bondem)
#humor, np. pierwsze odcinki, Goku i Piccolo w szkole dla kierowcĂłw, scenki z Lunch, wyprawa ratunkowa Chichi na Nameck na pomoc Gohanowi i wiele innych Very Happy
#galerię ciekawych bohaterów, zwłaszcza za Vegetę :>~~~~~~
#kilka oryginalnych pomysłów np. z zaminą ciał, fuzją (do dziś śmiać mi siem chcę, jak sobie przypomnę scenę, w której Goku przed walką z Buu zastanawia siem z kim ma siem zscalić, z Dendem, czy z Mr Satanem Very Happy ).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2003 - 10:29
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
No i proszÄ™ zawiÄ…zuje siÄ™ koalicja DB. Very Happy

Cytat:
złym pragnącym zawładnąć światem i śmiejącym siem idiotycznie

Hehe ten idiotyczny śmiech się zwie śmiechem złoczyńcy. Very Happy Very Happy

Cool My name is Bond, James Bond. Cool

Cytat:
humor, np. pierwsze odcinki, Goku i Piccolo w szkole dla kierowcĂłw, scenki z Lunch, wyprawa ratunkowa Chichi na Nameck na pomoc Gohanowi i wiele innych

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Cytat:
której Goku przed walką z Buu zastanawia siem z kim ma siem zscalić, z Dendem, czy z Mr Satanem

Pliss tego nie wspominaj Confused . Bo ja się bałem dalej oglądać żeby czasem Goku nie zrealizował tego planu a dokładniej jego drugiej częsci. Cool
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2003 - 20:37
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Shuto napisał/a:
Pliss tego nie wspominaj :? . Bo ja się bałem dalej oglądać żeby czasem Goku nie zrealizował tego planu a dokładniej jego drugiej częsci. 8)


Moze IQ Goku by sie przynajmniej podnioslo ;P Co prawda niewile, sadzac po Satanie, ale w przypadku Goku kazde ziarnko sie liczy....

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 21:09
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Moze IQ Goku by sie przynajmniej podnioslo ;P Co prawda niewile, sadzac po Satanie, ale w przypadku Goku kazde ziarnko sie liczy....


No cóż Goku do inteligentów nie należy ale lubimy go za to właśnie jakim jest a nie za to jaki nie jest.
Uwielbia walke, żyje ją, jest wtedy w swoim żywiole. I robi to naprawde dobrze, bardzo dobrze. Dlatego nie wymagam od niego wiedzy, czy inteligencji bo po co. Przez to małe IQ jest zabawny, prowokuje zabawne sytuacje i ja nie chce żeby to się zmieniało.

ps.Towarzysz Liny Inverse, Gorry też do posiadaczy jako takiego IQ nie należy ale powala humorem i pomyśłami z niego płynącymi, no i także uwielbia walke i potrafi walczyć i ja go za to lubie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 21:31
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Gorrego tez lubie. A Goku nie- jest zdecydowanie bardziej przegiety w dobroci i debilizmie.......

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShutoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 21:52
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 06-02-2003



Status: Offline
Cytat:
A Goku nie- jest zdecydowanie bardziej przegiety w dobroci i debilizmie.......


Ok każdy lubi to co lubi Cool (masło maślane Very Happy ) Przegięcie dobroci i tu sie zgadzam, wręcz czasami denerwujące i nie do wytrzymania.
"w debilizmie" Question Question sorry ale tego nie rozumie. Mocne słowa. Bardzo mocne.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits