Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
dehiraOffline
Temat postu: Sei i Sub  PostWysłany: 22-02-2003 - 16:36
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Taaak, to są moi ulubieńcy, a dzisiaj pojawił się już 16 tom, pełny tej słodkiej parki. A JA GO JESZCZE NIE MAAAAAAM!!!!!!!!!

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!
Czy ktos mi może powiedziec zanim dopadnę to w swoje łapki jak brzmiało wyznanie Sei przed śmiercią ? ^0^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2003 - 20:58
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Ja już bym pewnie miała, gdyby nie to że nie dokonali przelewu w banku a moj brat sprawdził to dopiero wczoraj.
Eh...najwcześniej będę mieć w środę...

No i oczekuję, że ten tomik będzie ciekawy, bo sporo się nasłuchałam jaki to on świetny Wink

_________________


- Nawet obcym naleĹĽy siÄ™ godny pochĂłwek...
- To nie sÄ… obcy i zostanÄ… tak jak leĹĽÄ…

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2003 - 00:46
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Ja wiem, że ten tomik będzie mi się podobał najbardziej ze wszystkich. A wszystko przez to, ze nie mogłam sie powstrzymać od lukania na asukę^^

Hje hje, dziś w ramach skrócenia sobie czasu na oczekiwanie pokicałam w poszukiwaniu jakiś fajnych ficów, i wreszcie przeczytałam fice An, które miałam zaległe. I An wspaniała napisała Fic o sei i subiku^0^ Echhhh, fajnie było, tylko czemu taki krótki i skończył się w taki sposób! XD Mógł potrwać jeszcze chwile dłużej Razz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2003 - 20:59
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Ech, wiem że to co teraz napisze to nie na temat mangi, ale musze to gdzies napisać^^'
Skończyłam własnie czytać fica "And from the Ashes" i...czuję się dziwnie. Było już wiele opcji wydarzeć po finalnej bitwie, ale w tym ficu zakończenie jest niesamowite. Zbyt dużo happy endów jest nudne, zakończenia tragiczne są takie jednoznaczne, ale to co się stało z Subaru w tym ficu i metamorfoza Seishirou wywołało u mnie dreszcz. Myslałam, ze o postaciach tragicznych i o tym, jak można dreczyć bohaterów wiem już bardzo dużo, ale teraz moje własne ramki pojęcia zmieniły wymiary.
Tak bardzo bym chciała, aby autorka napisała jeszcze jeden chapter, w którym przedstawiona byłaby historia za pewien odcinek czasu...moze za rok, może za wiecej lat, ....pewnie historia straciłaby coś ze swej tajemniczej fabuły, ale jednak chciałabym wiedzieć, czy wszystko skończyło sie dobrze czy nie. Jesli ktos czytał "sakura & snow" i spodołało mu się takie rozciąganie wizji wychodzącej dosc znacznie poza ramy opisane przez CLAMPA, to ja bardzo gorąco tego fica polecam. Jest niesamowity.
::wciÄ…ĹĽ jeszcze zalana Ĺ‚zami dehira pozdrawia wszystkich ficomaniakĂłw::
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2003 - 11:56
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 21-02-2003



Status: Offline
Przynajmniej jeden psychol poszedł do piachu... Jak dla mnie tom bardzo średni. Jestem ciekaw kiedy smoki nieba zorientują się , że Hinoto działa na ich szkodę. No bo już teraz powinny nabrać podejrzeń.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2003 - 12:47
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Krzychu, moze i psychol, ale jaki uroczy ^0^
Poza tym wcale nie taki znów psychol! O wiele wiekszym psycholem jest np Satsuka czy Fuuma. Sei jest w porządku, jego motywy sa dość jasne przecież (?) a smoki nieba zorientują sie że z Hinoto coś nie tak już chyba w nextym odcinku......łeee, nie przesadzaj, na razie mieli na to mało dowodów! Tylko uśmiech, który widział Kamui, no i to, ze wysłała Subarka na ten most, samego....ale przecież na top wszystko miała naprawde świetne alibi: anioły mają kogos wiele bardziej utalentowanego od niej. I nie bez znaczenia są zasługi Hinoto z czasów, kiedy wciąż jeszcze była "normalna".

I wracajac do Seia>> za taki tragiczny koniec odpowiedzialna jest yuzuricha i kusanagi! Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2003 - 23:45
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Musze przyznać, że prześlicznie wydany tomik^^ Kompletnie nie mam na co narzekać. (to straszne ;P). Ech, jedyna wada to to, ze na nastepny trzeba będzie czekać całe 2 miesiące.
Ciekawa okładka. Wyglada niezbyt szczególnie, nie wiem dlaczego siostry Magami przypisane zostały wieży, ale znaczenie samej karty wydaje mi sie baardzo odpowiednie do zawartości tomika Razz.
Ha ha, no i fajna rozmĂłwka Soraty z Arashi^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 09:03
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 21-02-2003



Status: Offline
Najlepsza była duskusja Yuzurihy z Arashi Razz . Arashi wcale się wtedy nie zarumieniła , wcale a wcale Razz Razz Razz . No po prostu urocze.

Co do Seichiro... On jest psychopatą , a znam jedną postać , która też jest profesjonlanym zabujcą a ma znacznie więcej uroku.
Taka Cloe z Noira jest bardzo kochana , a nie jest psychopatkÄ….
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 10:47
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Bardzo miło patrzeć, jak Arashi mięknie, zreszta Sorata jest super, wiec można to interpretowac w ten sposób, ze wreszcie przejrzała na oczy^^
Mi sie na przykład bardzo podobają zmiany Yuzurizy w uszaste i ogoniaste "cos"^^ Tez uwazam, ze taki zabieg graficzny powoduje, ze wyglada słodko^^

A Sei nie jest psychopatą! Na czym wg Ciebie ta psychopatyczność Seia polega??? A Noira mam pare odcinków, ale jakoś nigdy sie nie zmusiłam do obejrzenia. Warto? Wstep mnie jakos tak odstraszył...pomyslałam że nudne.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 18:20
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 07-12-2002

Sk±d: Opole

Status: Offline
Niestety czy też stety, szanowny pan Sakurazuka psychopatą jest. Psychopata = taki, który nie czuje jak normalny człowiek. Zabije kogoś całkiem świadomie, z premedytacją, i nie poczuje się winny, nie będzie miał najmniejszych wyrzutów sumienia, bo nie jest do tego zdolny. Paradoksem jest, że psychopaci to bardzo często ludzie niezmiernie czarujący w obejściu. Wcale nie muszą być przy tym chorzy psychicznie w takim sensie, jak się to powszechnie rozumie... Można być psychotykiem i nie być psychopatą, być psychopatą i nie być psychotykiem, a można pewnie być i jednym, i drugim... Ale wtedy to już nie życzę nikomu kontaktów z taką osobą. Twisted Evil

if

_________________
PrzynoszÄ™ pecha...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 18:39
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
::SejuĹ›, nie bĂłj sie, jestes juz martwy, a ja i tak Cie obroniÄ™ jesli nie jesteĹ›::
Sei morduje, ale:
1 Tak był wychowany od małego dziecka- ze swiadomoscią, ze bedzie musiał to robic, czy chce czy nie, bo bedzie Sakurazukamori.
2 Czy cała rodzinka sakurazuka jest od tysiecy pokoleń obciażona choroba psychiczną, zwiazaną z zabijaniem? Czy to kwestia treningu?
3 Czy z Seiem nie jest tak jak z chłopakiem z "medalionów" Nałkowskiej, który robił mydło z ciał, ale nie widział w tym niczego niewłasciwego? Czy na polskim uznaliscie go za winnego czy nie?
4 Sei mimo wszystko cos czuje..a przynajmniej w stosunku co do niektórych...co sie dopiero zaczeło. Czy nie widzicie w tym resocjalizacji??? Gdyby tylko Zył wystarczajaco długo, by sobie to wszystko uswiadomić! Nie jest psycholem, tylko człowiekiem wychowanym według innych norm, nie uznawanych przez wiekszość społeczeństwa. I on te normy dopiero poznawał i się ich uczył.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 19:50
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 21-02-2003



Status: Offline
MoĹĽe tak.
Ja Noir'a bardzo polecam. To doskonała seria o profesjonalnych zabujcach. Fabuła jest dobra, muzyka doskonała...


Tłumaczenie , że Seichiro nie jest psychopatą bo tak został nauczony i podobne wzorce wyniósł z domu jest według mnie zupełnie chybione. On był uczony na bycie psychopatą.

Tak, rodzina Sakurazukamori to psychopaci jeśli tak stawiasz problem.

Uważasz , że każdego morderce można usprawiedliwić ? Jakiegoś snajpera co strzela do kobiet i dzieci też ? On przecież mógł być tak wychowany , po jaką chorelę ma się martwić , że ktoś może zginąć jak wysadzi szpital. To tylko ludzie , czym miałby się martwić ? Ktoś zginie - a co go to obchodzi ? Seichiro jest tego typu człowiekiem - on nic nie czuje mordując i nic go nie obchodzi.

Ja tam nie potrafię usprawiedliwać wszystkiego jak leci. Tutaj wychodzi ogromna przewaga Noir'a. Kirika i Millere mają pieniądze na życie z zabijania , ale nie kręci ich strzelanie do przypadkowych ofiar. Trzeba im zapłacić , żeby poświęciły swój czas i umiejętności , zaś cel nigdy nie jest aniołkiem... No może z wyjątkiem nawróconego , byłego oficera KGB , ale on miał kiedy narobić sobie wrogów.
Wszystkie mają swoje charaktery , radości i troski...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2003 - 21:06
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
To ze jest mordercą nie znaczy ze jest psychopatą! To nie znaczy to samo. Nie próbuje usprawiedliwic go przed tym, co robił, tylko przed uznaniem go za psychopatę. Z tym ze jest mordercą się zgadzam.

I nie sądzę by zabijanie go kręciło. To rutyna, coś co robi byc moze codziennie, karmi tym swoja wisnie ( i byc moze dostaje zlecenia na zabijanie jak Subaru na egzorcyzmy) I też ma swoje radości (Subik) i troski (Subik) i ma bardzo wyraźny charakter -> to tak odnosnie Noira, ale to troszke głupie, bo jak już mówiłam nie ogladałam, tylko porównuję do Twoich słów.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2003 - 08:05
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 07-12-2002

Sk±d: Opole

Status: Offline
Cytat:
Tak był wychowany od małego dziecka

Właśnie, właśnie. Psychopaci nie biorą się z defektu genetycznego tylko z wychowania (czy też raczej specyficznego jego braku, jakkolwiek by tego nie nazwać), geny mogą co najwyżej decydować o podatności na wpływ otoczenia. Psychopata to nie "świr", którego można naszpikować lekami i żyć sobie spokojnie, to zupełnie trzeźwy umysłowo człowiek.

Cytat:
I nie sądzę by zabijanie go kręciło. To rutyna, coś co robi byc moze codziennie

I to właśnie znaczy, że jest psychopatą. Wink

if

_________________
PrzynoszÄ™ pecha...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2003 - 10:54
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Jesli przyjmujemy, że psychopata to nie świr, tylko specyficzny człowiek (wyjatkowy, hje hje) to w takim razie pełna zgoda.
....hm, pomyślało mi sie, ze całkiem sporo bohaterów z X'a podpada pod takie rozumienie psychopatii Wink
Choć zeby wszystko do końca wyjaśnic, to znalazłam w encyklopedii definicje:
psychopatia (psycho- + gr. páthos ‘cierpienie’) psych. staĹ‚e i wyraĹşne zaburzenie osobowoĹ›ci, popÄ™dĂłw, woli lub temperamentu utrudniajÄ…ce przystosowanie siÄ™ do otoczenia, co powoduje gĹ‚. dziaĹ‚ania negatywne (np. alkoholizm, przestÄ™pczość), rzadziej wystÄ™pujÄ… pozytywne (silna i skuteczna wola osiÄ…gniÄ™cia sukcesu w danej dziedzinie); p. ma niepewne pochodzenie, zazwyczaj uznaje siÄ™ jÄ… za spowodowanÄ… czynnikami Ĺ›rodowiskowymi lub zmianami organicznymi w mĂłzgu; n.os. psychopata.
A z takiej definicji Sei sie nie kwalifikuje ;P
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits