Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dehiraOffline
Temat postu: wycieczka do księgarni  PostWysłany: 26-03-2003 - 14:14
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
W Poznaniu jest kilka takich miejsc, określanych tanimi księgarniami. Pewnie wiecie o czym mówię. Sprzedają tam końcówki nakładów. To nie antykwariat, książki sa nowiuteńkie, prosto z wydawnictwa. Od zwykłych ksiegarni odróznia je cena książek, która waha się od 4 do 8 zetów (tak przecietnie)
Juz kilka miesięcy nie odwiedzałam tych miejsc, ale wczoraj zrobiłam obchód, i oto kilka refleksji:^^
Nie opłaca sie kupowac ksiażek gdziekolwiek indziej, jesli tylko jest szansa, ze tam się pojawią. Widok minotaura Kaza za 5.50 zwalił mnie niemal z nóg. I po co mi sie tak spieszyło? T_T
Kilka ksiązek gemmela wciaż lezy na półkach w księgarniach jako nowosci, za 30 zetów.... a tam leża tez, za 6-8 zetów.... Wniosek- jak wyzej! Nie opłaca sie kupowac w księgarniach
Nie ma w ogĂłle polskiej fantastyki, ciekawe, czy to polityka wydawnictwa? Szkoda.
Lektury sa tanie wsządzie, ale ceny w takich księgarniach są niesamowite ^0^
Połowa księzek to szeroko rozumiana faktastyka, ciekawe czy to o czymś swiadczy?

I to chyba tyle, nie śpijcie^^ Podsumowujac, bardzo lubie takie miejsca, mozna zawsze wygrzebac cos fajnego, nie tylko nowosci, ale starsze rzeczy tez. Antykwariaty to jednak kosztowny interes. Lepiej nie brać ze soba zbyt wiele kasy, bo ceny zmuszą do wydania jej na pewno. ;P

A gdzie Wy wyszukujecie swoje ksiązki? Kupujecie w ksiegarniach, a moze jak ja szukacie okazji? Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NaiyaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2003 - 15:34
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 18-03-2003

Skąd: Nowy Sącz

Status: Offline
Ja kupuję w księgarniach lub w internecie... no i czasem na Allegro, bo u nas to nie ma takich sklepów z tanimi książkami ;___;
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2003 - 15:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
właściwie w rzeszowie, skad jestem też takich nie znalazłam, ale w poznaniu na pewno jest ich minimum 3.
Jak wróce po studiach, to będe płakać ;_;
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2003 - 16:59
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
We Wrocku jest taka księgarnia Very Happy przy rynku... i tam właśnie kupiłem kaza Very Happy za tą samą cenę 5,5 ZŁ PLN ... byl też Rycerz Galen za 6,5 Razz

Co do tego że sie nie opłaca kupować w księgarniach to zgodzę się w 80% gdyż nie zawsze trafią się w tych "tanich" te książki które się szuka... ale jak już się trafi to zyskuje się nawet do 40 zeta Smile

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2003 - 18:05
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Śpieszę donieść, iż taka durnota wynika z polityki części wydawnictw. dodajmy polityki całkowicie alogicznej. Przoduje w tym podobno zwłaszcza "Zysk", który ustanawia dość wysokie ceny w księgarniach, a po dwóch miesiącach się reflektuje i opuszcza cenę o 3/4. Ja przyznam się, że wolałbym nie czekać na tanią książkę, ale kupić nowości w księgarni po rozsądnej cenie. Tymczasem książeczka 200 stron z niewielkim okładem i 34 zl? To się po prostu wierzyć nie chce. Za to za przyzwoitość cenową muszę pochwalić ISĘ.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2003 - 20:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

oswieccie mnie na jakiej stronce mozna kupic dobre ksiazki - poszukuje Jane Austen "Watsonow" i "Lady Susan"

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2003 - 12:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Na konwecie "pyrkon" organizatorzy zaprosili przedstawicieli wydawnictw, którzy opowiadali o najblizszych planach wydawniczych, i jeśli ktos jest zainteresowany, to ma się pokazac piety tom sagi o wampirach Anne Rice, "opowieśc o złodzieju ciał" bedzie wznowiona, ale ...uwaga!....kiedy ludzie zapomną, ze to wydawał juz amber T_T Czyli nie wiadomo kiedy. Mam nadzieje, ze będę jeszcze wtedy młoda....>.<
Poza tym ma się pojawić nowy cykl Mercedes Lackey ^_____^

uhuhu, zapamietało mi sie jeszcze o ksiązce rosyjskiej, ze lenin, czy stalin (nie pamietam który) zmienił się w zombie, i wciaz zyje i straszy ludność krymu. To tyle nowinek, wiecej nie pamietam^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-04-2003 - 08:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Hej, motyw z zombie Leninem był w którymś tonmie przygód Jakuba Wędrowycza! Tam też mumia powstała i do jej unieszkodliwienia został zaangażowany polski egzorcysta - amator - alkocholik :))) Książki świetne - polecam.


U mnie też jest Tania Książka, ale byłem tam i raczej nic interesującego SF/Fantasy nie znalazłem :(

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2003 - 13:06
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Tania Ksiazka??? A gdzie, tak z ciekawosci???

Jak dla mnie to i tak Matras rzadzi... jak ja lubie ta ksiegarnie!!!

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 11:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Zaprowadzę Cię kiedyś, oka? W rekolekcje :)))

Matras to faktycznie super księgarnia, ale troszkę brakuje mi klimatu "U Chłopaków" - ciasnyh półek zawalonych książkami po sam sufit, tłoku i konieczności wspinania się po drabinie do wyższych półek, tych małych i niskich drzwiczek.. Ech, łezka się w ślipku kręci...

A ja w Toruniu w "Taniej Książce" kupiłem Kult :))) I to dużo Kultu - czasem w takich księgarniach można znaleźć prawdziwe skarby :)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 12:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja Kult kupilam na straganikach z tania ksiazka we wladyslowie i Jastrzebiej Gorze.

Ja wole obecny Matras, bo U Chlopakow bylo duszno,i nigdy nic nie moglam znalezc. i za ciemno. I przez te koszyki jak jakas babka postawila na ziemi, to nie dalo sie przejsc. a teraz tez jest ksiazek od diabla, do samego sufitu, nie uwazasz? Tylko lokal kapke wiekszy.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2003 - 01:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Hmm.. Nie śmiej się, ale "U Chłopaków" to było miejsce magiczne, powiązane z Biblioteką Niewidocznego Uniwersytetu, z księgarniami i antykwariatami z Lovecrafta, z biblioteką Uniwersytetu Miskatonic i innymi. Miało w sobie coś.. Matras duży i przestronny, ale bez tego "czegoś" Bez duszy?... Może. Ja wolałem stary stan.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2003 - 11:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
powiązane z Biblioteką Niewidocznego Uniwersytetu
Znaczy co? Pogryzły ich kiedys Ryby Ścienne?

biblioteką Uniwersytetu Miskatonic
heh... mieli moze Necromicona?
... u nas podobno jest w podziemiach... dla bezpieczenstwa rozlozony na pojedyncze kartki i zatopiony w szkle... a może to tylko pierwsze wydanie Historii Języka Angielskiego... tak czy owak baardzo poteżna magicznie ksiązka... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2003 - 20:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Herbert West napisał/a:
Hmm.. Nie śmiej się, ale "U Chłopaków" to było miejsce magiczne, powiązane z Biblioteką Niewidocznego Uniwersytetu, z księgarniami i antykwariatami z Lovecrafta, z biblioteką Uniwersytetu Miskatonic i innymi. Miało w sobie coś.. Matras duży i przestronny, ale bez tego "czegoś" Bez duszy?... Może. Ja wolałem stary stan.


Nie smieje sie.

Co do tego "czegos", to wydaje mi sie, ze wcale go nie utracil... Nadal jak ta wchodze, czuje sie przytloczona (pozytywnie) ksiazkami...

A ze nie lubie ciasnych i dusznych pomieszczen... No coz....

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2003 - 21:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
IggI... W Bibliotece Jasnogórskiej znajduje się egzemplaż Unaussprechlichen Kulten ( nie wiem, czy z jakimś der die das się to pisze - po niemiecku nie umiem.)

Chodziło mi tylko o magię.


Veg - właśnie ta ciasnota tworzyła coś... Nie, nie potrafię przekazać co. Jak ktoś chce to i tak się domyśli, chyba, że nie potrafi tego poczuć ( a jak sądzę większość nieherbertów myśli inaczej niż Herbert i nie będzie dokłądnie wiedzieć...)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits