Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2003 - 08:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Very Happy Die ... to liczba mnoga.. parę tych kultów było...
u nas na jeden z kursów... proponowanych przez zaklkad kulturoznawstwa angielskiego... jest min. książka będąca angielskim przekładem dzieła pana DeTorquemady...
Tytuł jest rozwalający..
INQUISITORS MANUAL or
WHAT ONE SHOULD KNOW ABOUT HERESIES
Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2003 - 09:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Confused Przyznać muszę, że zupełnie nie wiem, co to jest Kult.
A wracając do taniej książki. Bardzo lubię tego typu księgarnię. Ostatnio zaopatrzyłam się tam w Trylogię magicznych burz Mercedes Lackey. Very Happy Teraz czekam na pojawienie się sagi Raija ze Śnieżnej Krainy. Pewnie będzie ją można skompletować po 4 zł za tom, podczas gdy normalnie cena wynosiła 12 zł.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2003 - 17:15
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Kult to karcianka, jest gdzies o niej topic...

Znam Raije :)))))) Czytalam bodajze pierwsze 3 timy (brak kasy....) ale bardzo mi sie podobalo :))))

Kurde, jak sie nazywal ten facet z miodowymi obwodkami wokol oczu? (moj ulubieniec...)

Boze, kiedy ja to czytalam... Jakies 6 lat temu? 5? Kurcze...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2003 - 19:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Ten facet to moĹźe Mikkal Question
Dostałam od wydawnictwa pierwszy tom Raiji, przeczytałam go, zachęciłam się i zaczęłam kupować. Przerwałam na 12. Wtedy bowiem zobaczyłam sagę Córy życia w taniej książce i pomyślałam, że z Raiją będzie tak samo. Zdaje się, że w październiku wyszedł ostatni, 40 tom i teraz czekam, czekam i jak na razie nic. Confused

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2003 - 13:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

wyjatkowo(hi,hi!) zgadzam sie z Herbem odnosnie magicznych ksiegarni... pisalam juz o bibliotece japonistyki w Warszawie w japonskim kaciku - magia kapie tam ze scian (a moze to ryby scienne?). Kilka malych pokoikow, w ktorych z trudem mieszcza sie maciupenkie stoliczki, od podlogi po sufit zawalone ksiazkami, albumami, grafikami etc. Zawsze jest tam glosno i tloczno w iscie japonskim stylu, ale panuje swojski chaos. Nie wiem jak bibliotekarka orientuje sie co, gdzie jest, ale orientuje sie i chyba tylko ona - na pewno jest daaaleka krewna Bibliotekarza, moze przesyla mu na swieta kosz bananow? Nigdy nie czytalam w fajniejszym miejscu.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2003 - 21:04
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Nika - widze, Ĺźe rozumiesz klimat :))) To dobrze :))))

Kult - Rzeczywistość to kłamstwo.. Więzienie stworzone po to, aby ludzie nie Przebudzili Się i nie odzyskali swej boskiej mocy.. Stworzone przez istotę zwaną Demiurgiem. Boga? Szatana? Po prostu potężnego człowieka? Nie wiadomo.. Nikt tego nie wie. Wiadomo, że bardzo dawno temu Demiurg ograniczył ludzi i zamknął w więzieniu Rzeczywistości składającym się z kłamstw w rodzaju czas czy przestrzań, śmierć, dobro, zło. Demiurg miał złego (?) brata - bliźniaka - o imieniu Astaroth (nawiasem mówiąc imię, pod którym czczą go niektórzy ludzie to "Szatan", ale wcale nie oznacza to, że Demiurg jest bogiem. O nie...), który próbował przez cały czas zagarnąć jego władzę.. Aby łatwiej uwięzić i nadzorować ludzi Demiurg stworzył sobie dziesięcioro sług - Archontów. Ich istnienie powołało z kolei do życia sług Astarotha - Aniołów Śmierci. Arhonci mają za sługi Liktorów, Aniołowie Śmierci - Razydów. Istoty te nieustannie walczyły ze sobą o wpływy...

Demiurg po pewnym czasie stał się małop aktywny. Coraz rzadziej go widywano... Iluzja zaczęła się rwać. Jednym z ostatnich przejawów jego działalności mającej na celu związanie ludzkości było podjęcie ciekawej próby. Liktor, którego ludzkie nazwisko brzmiało Darwin opublikował Teorię Ewolucji - aby ludzie przestali się zastanawiać nad swoim pochodzeniem...

Mniej więcej w okresie II Wojny Światowej Demiurg zniknął. Nikt nie wie, co się z nim stało - czy odszedł, umarł, ukrył się... Jeden z liktorów, dr Crane twierdzi, że w kierowanym przez niego zakładzie psychiatrycznym znajduje się oszalały Demiurg.. Nikt nie zna prawdy. Iluzja rwie się, a ludzie są sobie wydzierani przez różne, sprzeczne ze sobą moce...


To jest właśnie Kult.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2003 - 09:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Śpieszę donieść, że w taniej książce w Poznaniu, a przynajmniej w Arsenale można za 10, 50 nabyć powieść pana Abe Kobo "Czerwona epoka". Coś w sam raz dla miłośników Japonii i wszystkiego, co z nią związane. Very Happy Czytał ktoś z Was może "Kobietę z wydm" jego autorstwa Question

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2003 - 13:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Albo "usmiech gałganiarki"? przeczytałam streszczenie, i wydaje mi sie, ze klimatyczna, japońska z wątkami religijnymi/chrzescijańskimi Wink. W taniej ksiegarni jakieś 5 zetów, o ile dobrze pamiętam (poznań, akwalera)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2003 - 09:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
W Bibliotece Jasnogórskiej znajduje się egzemplaż Unaussprechlichen Kulten ( nie wiem, czy z jakimś der die das się to pisze - po niemiecku nie umiem.)

heh... z Prachettowskiego Carpe Jungulum mozna sie dowiedziec ze za wszytkimi tego typu ksiegami staly wampiry-sportsmani... kazdy lowca chce dac zwierzynie rowna szanse... Twisted Evil

Czytalem tego prachetta cala droge do Niki... ale sie smialem... boshe... ludzie uczcie sie jezykow... Razz Co tracicie nie robiac tego... widac na moim nowym temacie... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2003 - 15:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
dehira napisał/a:
Albo "usmiech gałganiarki"? przeczytałam streszczenie, i wydaje mi sie, ze klimatyczna, japońska z wątkami religijnymi/chrzescijańskimi Wink. W taniej ksiegarni jakieś 5 zetów, o ile dobrze pamiętam (poznań, akwalera)

Kupiłam, jasne, że kupiłam. Mr. Green Poza tym tego samego autora, za podobną cenę i w zbliżonych klimatach "Pieśń dla Nagasaki". I jeszcze w innym terminie m.in. "Pracowałem dla cesarza" i z Biblioteczki Poradnika Domowego "Kuchnia Dalekiego Wschodu". Teraz zastanawiam się, czy tofu, miso i inne dość egzotyczne składniki są do kupienia w Polsce. Think

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2003 - 16:32
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
XD, Dida, nie badź taka, podziel się wiedzą i rzuć kilkoma przepisami na forku^^
hjehje, jeśli znajdziesz gdzies coś ze składników, które nie sa dostepne wyłącznie w japonii albo w innych dziwnych miejscach to napisz, chetnie wypróbuje^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2003 - 16:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Dałączam się do prośby Dehiry
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2003 - 18:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Kelly, dehiro w dziale Przepisy na japońskie dania stworzyłam temat Kuchnia japońska (mój pierwszy temat na tym forku Dancing ), w którym umieściłam parę przepisów ze wspomnianej wyżej książeczki. Tak na dobry początek. Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2004 - 23:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
czas na male odświezenie tematu^^
pisalismy o księgarniach, jako o źrodle ksiązek, ale są inne, np ....allegro!
dzis przejrzałam wlasnie co tak nowego, i wyszukałam "jednym zaklęciem" za 5 zetów ^0^
kupujecie tam książki? albo wystawiacie jakieś na aukcje?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2004 - 07:42
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja czasami kupuje, zwlasza te ktorych nie moge dostac w mojej ulubionej ksiegarni (Matras... Wczoraj przestawili mangi - nareszcie sa na wysokosci oczu i zajmuja 3 polki :D) oraz te, ktore sa strasznie drogie w ksiegarni, a na Allegro tansze :)

Jednak, co ksiegarnia to ksiegarnia, na Allegro nie ma tego feelingu :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits