Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
NadiOffline
Temat postu: Magic Knight Rayearth  PostWysłany: 30-03-2003 - 22:13
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 30-03-2003

Skąd: Wrocław/Popowice

Status: Offline
Jedna z ostatnich Mang, ktore leci w Tv, a tu taka cisza o tym... Moze jednak cos slyszeliscie lub widzieliscie o najnowszym dziele grupy Clamp pod tym tytulem?

_________________
Żyj chwila obecna, by potem nie żałować..
Żyj chwila, nie bładząc we wspomnieniach....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2003 - 12:21
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Eh, anime, a nie manga. Manga to komiks, a anime, to film animowany Wink
A tak w ogóle, to witaj, Nadi, w tym dziale fanów clampa, ciesze się, ze trafiła tu świeża krew^^
MKR to nie jest najnowsze dzieło clampa, jest nim XXXholic, MKR jest juz dość stare. Ale chetnie poznam Twoją o tym opinię^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NadiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2003 - 13:56
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 30-03-2003

Skąd: Wrocław/Popowice

Status: Offline
ehhhhhs i kolejne moje zacofanie...
a co do roznicy manga anime wiem wiem, ale jakos tak manga do mnie lepiej dociera... nie wiem jakos bardziej mi sie kojarzy z ta specyficznym rodzajem anime Smile

moje zdanie... hmm mnie siem tam podoba... na wiecej w chwili obecnej mnie nie stac.. bo przyznam sie, ze ogladalam w sumie polowe drugiej serii i kilka poczatkowych tylko...
Pozdrowka

_________________
Żyj chwila obecna, by potem nie żałować..
Żyj chwila, nie bładząc we wspomnieniach....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2003 - 16:17
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

manga jest wbrew moim oczekiwaniom dosc dluga. anime lubilam - jak nie lubic czegos, co narysowaly Clampice?!? ale w porownaniu z innymi dzielkami to to jest dosc cienkie. nie, przepraszam - w porownaniu z X- The Movie to jest to dzielo wybitne!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2003 - 20:57
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Anime nie oglądałam, za to manga średnio mi się podobała. O ile do innych komiksów Clampa czasem chętnie wracam, o tyle do MKR w ciągu ostatniego roku zajrzałam może raz, i to po to, żeby sprawdzić pewne słówko - wersje niemieckie generalnie robią u mnie w domu za pomoce naukowe. Potwornie denerwuje mnie ostatnia scena trzeciego tomu, podobnie jak ta z czwartego, gdzie wszystkie 3 dziewczyny wylewają hektolitry łez. Poza tym grafika jest tak napaćkana, że bardziej by się już chyba nie dało, a ja cenię sobie jaką-taką przejrzystość. Jeśli już bierzemy kategorię "dla dzieci i z akcją", to zdecydowanie wolę Angelic Layer. Wink

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NadiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-04-2003 - 11:13
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 30-03-2003

Skąd: Wrocław/Popowice

Status: Offline
a mnie sie anime podobalo, i grafika glosy i wogole... jednak nie amm porownania do innych anime tej grupy bo zbytnio czasu nie mam na ogladanie, tylko przerwe sobie robie jak leca na tvn7 na rtl bym chyba niezniosla, choc mozecie mi podac godziny kiedy jakie co leci?
Pozdrawiam

_________________
Żyj chwila obecna, by potem nie żałować..
Żyj chwila, nie bładząc we wspomnieniach....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2003 - 17:27
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóż, przykro mi to pisać, ale dla mnie anime jest gorsze nawet od Sailorek, choć może lepsze od DB. Może gdybym miał 10 lat ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NadiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2003 - 19:40
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 30-03-2003

Skąd: Wrocław/Popowice

Status: Offline
Co do Sailorek to w sumie nie mzona porownywac, bo one to byl pierwszy taki giga hit mangi, co najwyzej dla mnie i moim zdaniem zawsze beda wyjatkowe i beda stac na pierwszym miejscu... ( z tego rodzaju anime)

_________________
Żyj chwila obecna, by potem nie żałować..
Żyj chwila, nie bładząc we wspomnieniach....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2003 - 14:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

hit mangi to raczej nie, u nas to juz na pewno, ale hit anime to owszem. lubilam Sailorki, lubilam DB, MKR rowniez, ale nie ze wzgledu na tresc co na rysunek - Clampice rysuja po prostu bosko

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 12:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Bosko... Rzecz gustu - wkurzaja mnie oczy, te w MKR (podobe jak swiety do oczu pewnej babki z shitu Kuro No Dansho), te w Xie, oczy brata Sakury... Jakos nie lubie, kiedy oczy wsytaja poza twarz :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 14:36
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Że pod względem treści jest to film dla młodszych widzów, to nie ulega wątpliwości. Cóż, ja kilka lat temu skończyłem studia i z pewnością to anime nie jest skierowane do mnie. Ale kreska również nie przypadła mi do gustu, to znaczy może nie była najgorsza, ale nic szczególnie wyjątkowego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 15:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Oczy były straszne, ale clampice sie dopiero na nich szkoliły. Na poczatku X'a tez są straszne (na poczatku X'a duzo rzeczy jest strasznych) ale później juz jest bosko^^ MKR tego nie doczekał.
A co do treści> fajnie obejrzeć, jak sie jest w odpowiednim nastroju, ale raczej nie ma do czego wracać (anime). Manga jest zabawniejsza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 18:51
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Jeśli chodzi o clampowską kreskę, to najbardziej podoba mi się ta z Angelic Layer. Cool
Ale generalnie nie przepadam za takim stylem rysowania (4 latka temu uważałam go bodaj za jedyny słuszny, ale słuchaj tu bachora). Oczy wychodzące poza twarz są denerwujące, ale nie bardziej niż kszałt głowy, w szczególności podbródka, nie bardziej niż kończyny układające się przeważnie równie naturalnie jak drewniane kloce... Taaaaak, mam wyjątkowo dobre zdanie o stylu sz.p. Mokony. Wolę panie Igarashi i Nekoi, bez dwóch zdań. A tak w ogóle to ostatnio i tak wolę Ragawę. Wink

A wracając do historyjki opowiedzianej w MKR, to przedstawiałaby się ona o wiele lepiej, gdyby nie przemelodramatyzowanie (o, neologizm...). Część humorystyczna -> część końcowa oparta na akcji. Tyle. Nie lubię nadętych scen, a tym wypchano przestrzeń między początkowym rozluźnieniem i końcowym rozwiązaniem intrygi. Co nie zmienia faktu, że jest w MKR sporo scen wcale fajnych, głównie w pierwszym tomie, gdzie przewija się chyba więcej głowonogów niż "normalnych" postaci - wprawdzie SD to dość tani chwyt komediowy, ale w tym komiksie akurat dobrze się sprawdza.

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 19:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
No i te klockowate bary :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

Co do MKR, to obejrzalam, ale ogolnie nie pamietam za bardzo jakie wrazenie na mnie wywarlo (jezeli wywarlo... Ogladnelam i tyle...). W 2 serii wkurzyla mnie Nova... Ogolnie lubilam "zlego" - jak mu tam bylo, nia pamietam... Ksiezniczka tez mnie wkurzala... Aha, no i lubilam jeszcze tego niskiego z rozowymi wloaskami...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NadiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2003 - 10:40
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 30-03-2003

Skąd: Wrocław/Popowice

Status: Offline
No coz, nie kazda anime(manga) wpada w gust widza, mnie sie tam podobala, choc ogladanie tego po raz drugi z przerwa ok miecha to faktycznie troche prznudnawe, ale co do oczu, nog itp to mnie sie podobaja, moze dlatego ze wyznaje zasade "oczy zwierciadlem duszy"....

Co do ksiezniczki- to jest chyba najgorsza tam postacia... ten caly diadem jest wiekszy od jej glowy..
ale poza tym jestem na tak tej anime...

_________________
Żyj chwila obecna, by potem nie żałować..
Żyj chwila, nie bładząc we wspomnieniach....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits